Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 22:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Następna strona
 Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
Quinque napisał(a):
A kura chodzi na dwóch nogach i co z tego wynika? Łajno. Już mówiłem setki razy, dopóki nie zostanie zaobserwowane 0rzechodzene jednego rodzaju w drugi ewolucje można sobie wsadzić w odbyt

Kura chodzi na dwóch nogach bo pochodzi od dwunogich dinozaurów
https://cdn.whatnext.pl/uploads/2018/08 ... -3-800.jpg
Ewolucję obserwujemy cały czas i nie ma ona rządnych granic. "Rodzaju" . Ale proszę o definicję rodzaju i ile tych rodzajów zwierząt mamy?
Ps: wierzysz w arkę Noego? Ile było gatunków na arce?


Pt gru 18, 2020 9:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
Quinque i Alugard proszę kulturalnie dyskutować. Usunąłem wasze posty. Przy powtórce tego typu wyrażeń dostaniecie ostrzeżenie.

_________________
ksiądz


Pt gru 18, 2020 10:30
Zobacz profil
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
afiliatelista napisał(a):
Otóż Hitler nie był ateistą. Hitler prześladował ateistów. Hitler był teistą. Nie był chrześcijaninem w wąskim znaczeniu tego słowa ale powoływał się na Opatrzność (słowo używane też przez chrześcijan) która miała cechy Boga. Wielokrotnie powoływał się na chrześcijańskie dziedzictwo i na Chrystusa.


Idz wciskać ciemnote na forum racjonalista może z Koraszewskim pogadasz na swoim poziomie.

Cytuj:
W swojej książce Mein Kampf oraz w publicznych przemówieniach przed iw pierwszych latach jego rządów Hitler wyraził się jako chrześcijanin. Hitler i partia nazistowska promowali „ Pozytywne Chrześcijaństwo ”, ruch, który odrzucał większość tradycyjnych doktryn chrześcijańskich, takich jak boskość Jezusa, a także elementy żydowskie , takie jak Stary Testament. W jednej z szeroko cytowanych uwag opisał Jezusa jako „aryjskiego wojownika”, który walczył z „siłą i pretensjami skorumpowanych faryzeuszy” i żydowskim materializmem. W swoich prywatnych dziennikach Goebbels napisał w kwietniu 1941 r., Że chociaż Hitler był „zaciekłym przeciwnikiem” Watykanu i chrześcijaństwa, „zabrania mi opuszczania kościoła. Z powodów taktycznych”.


https://pl.qaz.wiki/wiki/Religious_view ... olf_Hitler

Jak widzimy bajeczki rzekomym chrześcijaństwie, jego rzekomej sympatii do chrześcijanstwa możemy sobie wsadzić. Bajeczki o jego rzekomym teizmie też, na dowód są choćby zeznania jego sekretarek czy jego oficerów
Nicolas v. Below napisał(a):
Nigdy nie zauważyłem u niego żadnych oznak pobożności


Oczywiście można też przytaczać przykłady jak Kpił z Eucharystii, nazywał Matkę Bożą pr.....ką, czy Piusa XII "żydowskim pieskiem". No ale nie chce mi się tego robić

za Holocaust odpowiada ateizm i religia ewolucji pochodząca od Darwina, i jego piesków

Cytuj:
Jaki z tego wniosek?

wniosek jest taki że mam 1000 kserowanych notatek
Cytuj:
Rzeczywistość to jest to czego doświadczamy i nauka to bada. Niezależnie czy nasza rzeczywistość jest niezależna od wszystkiego, czy jest wygenerowaną symulacją, czy też jest częścią umysłu deistycznego boga nauka bada to co nas otacza

No czyli tak jak mówilem, naukę można sobie wsadzić w nos
Cytuj:
Może już skończ?

Nie będziesz mi mówil co mam robić. Ja w porównaniu do ciebie nie uważam że moi przodkowie to koczkodany. I nie mam zamiaru z nimi siedzieć w Kongo Bongo


Pt gru 18, 2020 11:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
Odpowiadam w innym wątku żeby nie robić OT
Robek napisał(a):
A skąd wiesz że grzechu pierworodnego nie było?

1. Bo śmierć i choroby nie są wynikiem żadnego grzechu.
2. Bo nie było nigdy pierwszych dwóch ludzi których możnaby o taki grzech oskarżyć.


Pt gru 18, 2020 11:52
Zobacz profil
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
Cytuj:
2. Bo nie było nigdy pierwszych dwóch ludzi których możnaby o taki grzech oskarżyć

Już mówilem, udowodnij to albo zamilknij


Pt gru 18, 2020 11:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
Quinque napisał(a):
Idz wciskać ciemnote na forum racjonalista może z Koraszewskim pogadasz na swoim poziomie.

Cytuj:
W swojej książce Mein Kampf oraz w publicznych przemówieniach przed iw pierwszych latach jego rządów Hitler wyraził się jako chrześcijanin. Hitler i partia nazistowska promowali „ Pozytywne Chrześcijaństwo ”, ruch, który odrzucał większość tradycyjnych doktryn chrześcijańskich, takich jak boskość Jezusa, a także elementy żydowskie , takie jak Stary Testament. W jednej z szeroko cytowanych uwag opisał Jezusa jako „aryjskiego wojownika”, który walczył z „siłą i pretensjami skorumpowanych faryzeuszy” i żydowskim materializmem. W swoich prywatnych dziennikach Goebbels napisał w kwietniu 1941 r., Że chociaż Hitler był „zaciekłym przeciwnikiem” Watykanu i chrześcijaństwa, „zabrania mi opuszczania kościoła. Z powodów taktycznych”.


https://pl.qaz.wiki/wiki/Religious_view ... olf_Hitler

Jak widzimy bajeczki rzekomym chrześcijaństwie, jego rzekomej sympatii do chrześcijanstwa możemy sobie wsadzić. Bajeczki o jego rzekomym teizmie też, na dowód są choćby zeznania jego sekretarek czy jego oficerów
Nicolas v. Below napisał(a):
Nigdy nie zauważyłem u niego żadnych oznak pobożności


Oczywiście można też przytaczać przykłady jak Kpił z Eucharystii, nazywał Matkę Bożą pr.....ką, czy Piusa XII "żydowskim pieskiem". No ale nie chce mi się tego robić

za Holocaust odpowiada ateizm i religia ewolucji pochodząca od Darwina, i jego piesków

Przecież nawet z Twoich cytatów wynika że Hitler nie był ateistą. Tak jak napisałem wcześniej nie był też chrześcijaninem w wąskim znaczeniu tego słowa. Ale uznawał swoją wizję Chrystusa i wierzył w siły wyższe. Nie był więc ateistą.

Cytuj:
wniosek jest taki że mam 1000 kserowanych notatek

A skąd się wziął pierwszy kleks na tych 10 notatkach z dwoma kleksami? Zgodzisz się ze stwierdzeniem że kleksy pochodzą z wcześniejszej wersji notatki?
Cytuj:
No czyli tak jak mówilem, naukę można sobie wsadzić w nos

Rozumiem że jak będziesz chory to też sobie medycynę wsadzisz w nos? Urządzenie z którego piszesz sobie wsadzisz w nos? Nauka daje nam odpowiedzi na temat naszej rzeczywistości. A Ewolucja jest naszą rzeczywistością.

Cytuj:
Nie będziesz mi mówil co mam robić. Ja w porównaniu do ciebie nie uważam że moi przodkowie to koczkodany. I nie mam zamiaru z nimi siedzieć w Kongo Bongo

Koczkodany to gatunek współczesny. Nasi kuzyni a nie przodkowie.


Pt gru 18, 2020 12:04
Zobacz profil
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
Cytuj:
Przecież nawet z Twoich cytatów wynika że Hitler nie był ateistą

No tak, Mamy zeznania jego oficera że brak u niego było jakiejkolwiek religijności, czy zeznania że nienawidził KK ale to dowodzi tego że wierzył w swoją wizję Chrystusa XD. A już myślałem że to będzie merytoryczna dyskusja. Ode mnie to tyle, nara


Pt gru 18, 2020 12:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
Mamy też publiczne słowa, zapisy oraz działania świadczące o tym że Hitler zwalczał ateizm a sam wierzył w "Opaczność". Hitler nie był katolikiem, ale niebycie katolikiem nie czyni ko automatycznie ateistą.


Pt gru 18, 2020 12:49
Zobacz profil
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
afilatelista napisał(a):
Mamy też publiczne słowa, zapisy oraz działania świadczące o tym że Hitler zwalczał ateizm a sam wierzył w "Opaczność". Hitler nie był katolikiem, ale niebycie katolikiem nie czyni ko automatycznie ateistą.
Czyli możemy ustalić ostatecznie, że nie był ani ateistą, ani chrześcijaninem. Teorii Ewolucji zaś nie rozumiał. Zatem przerzucanie się między chrześcijanami i ateistami argumentum ad Hitlerum możemy sobie ostatecznie darować i zająć się czymś ciekawszym.


Pt gru 18, 2020 12:56
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
afilatelista napisał(a):
Mamy też publiczne słowa, zapisy oraz działania świadczące o tym że Hitler zwalczał ateizm a sam wierzył w "Opaczność". Hitler nie był katolikiem, ale niebycie katolikiem nie czyni ko automatycznie ateistą.


Oczywiście że był ateistą, już cytowałem jego oficera. Ale wy ateiści macie to do siebie że przeinaczacie fakty i tak od Rewolucji Francuskiej i Encyklopedystów po dziś dzień

"Bóg był dla niego takim samym urojeniem, jak pojęcie dobra i zła. Wiarę w Boga — powtarzał — powinno się tracić tak jak pierwsze zęby"
- Lech Z. Niekrasz, "Czerwone i brunatne"

uznajemy narodowy socjalizm za jedyną prawdziwą wiarę naszego narodu - K. Grunberg, "Życie osobiste Adolfa Hitlera"

Natomiast figure opatrzność odnosił do samego siebie, i do swoim marzen - wspominany wyzej
Grunberg

"Gdzie jednak jest Bóg, o którym wielokrotnie wspomina w swoich tyradach Hitler, nazywając go Opatrznością i Wszechmogącym? Bóg to człowiek piękny, człowiek boski, [...]. Bóg to sam Hitler" - Hermann Rauschning


Pt gru 18, 2020 13:14
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
Quinque napisał(a):
Oczywiście że był ateistą, już cytowałem jego oficera.
I co? Jego oficer to jest taki autorytet, że Hitleris oficiarius locuta causa finita? Niezależnie od tego, jakie były prywatne przekonania religijne Hitlera, wiemy z historii i z licznych wypowiedzi (polecam choćby „Rozmowy z Katem”), że nazizm posiadał własną sekciarska mistykę. Nie było to oczywiście chrześcijaństwo, raczej jakaś próba rekonstrukcji „prawdziwej, nieskażonej aryjskiej religii”.

Jakby nie było – ani nazizm nie był darwinistyczny (bo eugenika jest oczywistym zaprzeczeniem TE), ani nie był darwinistyczny komunizm (tutaj akurat mamy do czynienia z otwartym zwalczaniem TE przez stalinizm). Daj już sobie zatem spokój z argumentami ad Hitlerum i ad Stalinem i zacznij dyskutować na temat.


Pt gru 18, 2020 13:23
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
zefciu napisał(a):
I co? Jego oficer to jest taki autorytet

Na pewno większy niż jakiś nonamowy ateusz broniący swojej religii. Pragnę też dodać że był to jego adiutant
Cytuj:
że nazizm posiadał własną sekciarska mistykę

No i? nikt tego nie neguje
Cytuj:
(bo eugenika jest oczywistym zaprzeczeniem TE)

Oczywiście że nie jest. Dopiero po II wojnie zaczęto tak głosić żeby ratować sekte ewolucjonistów


Pt gru 18, 2020 15:00
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
Quinque napisał(a):
Oczywiście że nie jest.
Oczywiście jest. Jeśli geny dające szansę przeżycia są według TE „dobre” z definicji, to nie ma miejsca na żadne eugeniczne grzebanie.
Cytuj:
Dopiero po II wojnie zaczęto tak głosić żeby ratować sekte ewolucjonistów
Co zaczęto głosić? Dobór naturalny?


Pt gru 18, 2020 16:27

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
Quinque znow udowadnia ze nie ma najmniejszego pojecia w kwestii o której jojczy. Jednym z mechanizmów ewolucji jest dobór naturalny, a eleminowanie z populacji osób o konkretnej narodowości, kolorze skóry i tak dalej, bo takie jest ludzkie widzimisię, jest tego kompletnym zaprzeczeniem. Poza tym i tak nie jest to merytoryczny argument za lub przeciwko prawdziwości TE


Pt gru 18, 2020 18:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
Alugard napisał(a):
Quinque znow udowadnia ze nie ma najmniejszego pojecia w kwestii o której jojczy. Jednym z mechanizmów ewolucji jest dobór naturalny, a eleminowanie z populacji osób o konkretnej narodowości, kolorze skóry i tak dalej, bo takie jest ludzkie widzimisię, jest tego kompletnym zaprzeczeniem. Poza tym i tak nie jest to merytoryczny argument za lub przeciwko prawdziwości TE
Quinque to o TE wie tyle, ile przeciętny kreacjonista młodej Ziemii - czyli prawie nic. Nie sądzę, aby preczytał jakąś książkę naukową o TE.


Pt gru 18, 2020 20:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL