Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 21:28



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 753 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 51  Następna strona
 Kształt Ziemi 
Autor Wiadomość
Post Re: Kształt Ziemi
formek1 napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
To jest podstawowa fizyka, a ja spraw podstawowych nie wyjaśniam. Zapraszam do doczytania: Refrakcja ziemska.

formek1 napisał(a):
I czy wreszczie usłyszę ile ziemia się zakrzywia na odległości 10km .?
Niezależnie od poziomu z jakiego będę obserwował wodę

Ech... Aby popatrzeć na 10 km trzeba się ustawić tak, abyś miał wzrok na wysokości 7 m nad poziomem wody. W takim przypadku punkt graniczny, za który nie będziesz w stanie oglądać powierzchni wody, znajdzie się o 1,5 m poniżej "poziomu" wody, zaś Ty będziesz musiał opuścić wzrok o 0,05 stopnia niżej, niż gdybyś znajdował się na płaskiej Ziemi.
Nie do zauważenia bez pomocy przyrządów.
Wyjaśnij teraz co Ci daje ta informacja, że na 10 km powierzchnia wody "opadnie" o 1,5 m.


No właśnie na 10 km ziemia zakrzywia się około 8 m . To jest kilka pięter.

Skąd wytrzasnąłeś tę informację? Na dziesięciu kilometrach jest 1,5 m "obniżenia".


Wt gru 26, 2017 9:43

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Kształt Ziemi
Małgosiaa napisał(a):
formek1 napisał(a):
Nie ma szansy na to aby woda w takim zalewie zakrzywiał się 8 m . Bo musiałaby spłynąć w stronę tamy .

:D No jasne! Przecież, gdyby się zakrzywiała, to byłby nawet wodospad :D :D No, a w Australii ludzie pospadaliby z kosmos :D
A o grawitacji Waść słyszał?
Pojedź nad morze i obserwuj statki, jak wynurzają się zza horyzontu. Jak to możliwe, że najpierw widać tylko górę statku, a w miarę przybliżania się do brzegu wyłania się powoli cały statek. Oczywiście ta część, która jest nad wodą.

Statek widać coraz bardziej ponieważ się zbliża .
A my nie mamy wzroku widzącego w nieskończoność .
Jak ten statek zbliżymy lunetą to nagle niewidzialny staje widzialny cały statek.

Co do kosmosu biblia naie mówi nic o kosmosie.
Biblia mówi co ,kiedy i jak stwarzał Bóg.
Ale jak zwykle ludzie wiedzą wszystko lepiej od Boga.

A tutaj zobacz sobie jak w mgnieniu oka statek znika za horyzontem.
A to tylko efekt przybliżenia.
https://youtu.be/fBz6FDF2zM0

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Wt gru 26, 2017 10:54
Zobacz profil
Post Re: Kształt Ziemi
formek1 napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
formek1 napisał(a):
Nie ma szansy na to aby woda w takim zalewie zakrzywiał się 8 m . Bo musiałaby spłynąć w stronę tamy .

:D No jasne! Przecież, gdyby się zakrzywiała, to byłby nawet wodospad :D :D No, a w Australii ludzie pospadaliby z kosmos :D
A o grawitacji Waść słyszał?
Pojedź nad morze i obserwuj statki, jak wynurzają się zza horyzontu. Jak to możliwe, że najpierw widać tylko górę statku, a w miarę przybliżania się do brzegu wyłania się powoli cały statek. Oczywiście ta część, która jest nad wodą.

Statek widać coraz bardziej ponieważ się zbliża .
A my nie mamy wzroku widzącego w nieskończoność .
Jak ten statek zbliżymy lunetą to nagle niewidzialny staje widzialny cały statek.

Statek by znikał na skutek przekroczenia możliwości ludzkiego oka, gdyby zmniejszał się do rozmiarów punktu (co miało by miejsce na płaskiej Ziemi). Tymczasem niczego takiego nie obserwujemy, natomiast widać (o czym może się każdy przekonać) stopniowe "zapadanie się" obiektów za horyzont. Co, pechowo dla płaskoziemców, jest zgodne z modelem kulistej Ziemi (i można sprawdzić w domu za pomocą np. kubka z uchem).

Cytuj:
Co do kosmosu biblia naie mówi nic o kosmosie.

Biblia nie mówi też nic o komputerach, samochodach, samolotach...

Cytuj:
Biblia mówi co ,kiedy i jak stwarzał Bóg.

I podaje dwa sprzeczne ze sobą opisy.

Cytuj:
A tutaj zobacz sobie jak w mgnieniu oka statek znika za horyzontem.
A to tylko efekt przybliżenia.
https://youtu.be/fBz6FDF2zM0

Przykro mi, ale niczego takiego tam nie widać. Statek "znika", bo rozdzielczość kamery jest zbyt mała na małym przybliżeniu. Widać za to, że cały czas jest przed linią horyzontu.


Wt gru 26, 2017 11:02

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Kształt Ziemi
Yarpen_Zirgin napisał(a):
[do


Z kalkulatora krzywizny ziemi .
Są dziesiątki stron które to obliczają

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Wt gru 26, 2017 11:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Kształt Ziemi
Yarpen_Zirgin napisał(a):
[

A tutaj zobacz sobie jak w mgnieniu oka statek znika za horyzontem.
A to tylko efekt przybliżenia.
https://youtu.be/fBz6FDF2zM0[/
Przykro mi, ale niczego takiego tam nie widać. Statek "znika", bo rozdzielczość kamery jest zbyt mała na małym przybliżeniu. Widać za to, że cały czas jest przed linią horyzontu.

No niestety zmyślasz .
Statek znika . Nie widać go ponieważ jest za daleko.
I tak jest kiedy patrzymy gołym okiem .
I nie jest to znikanie za zakrzywieniem tylko znikanie z powodu zbyt małych możliwości naszego oka.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Wt gru 26, 2017 11:12
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Kształt Ziemi
Yarpen_Zirgin napisał(a):
[

Biblia mówi co ,kiedy i jak stwarzał Bóg.[/

I podaje dwa sprzeczne ze sobą opisy.

No tak Bóg się pomylił a Yarpen to odkrył.
Jesteś lepszy od Boga . Naprawdę wielka jest twoja wiara.


[

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Wt gru 26, 2017 11:14
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 05, 2012 16:34
Posty: 858
Post Re: Kształt Ziemi
akruk napisał(a):
czytelnikBiblii napisał(a):
Ja trzymam się Biblii i widzę w niej, że Ziemia jest kulista (są na to cytaty)
Nie ma takich cytatów.
Ja swego czasu znalazłem następujący cytat:
Cytuj:
Przed nim drży ziemia, niebiosa się trzęsą, słońce i księżyc ulegają zaćmieniu, a gwiazdy tracą swą jasność. (Księga Joela 2, 10)
Zadałem sobie pytanie: Jak możliwe byłoby zaćmienie księżyca, gdyby Ziemia była płaskim dyskiem? Ziemia musi posiadać "grubość" przynajmniej taką, aby mogła zaćmić księżyc. Dlatego zdanie to implicite zakłada, że Ziemia jest przestrzenną bryłą, a inne wersety mówią o jej "okrągłości".
formek1 napisał(a):
I nie jest to znikanie za zakrzywieniem tylko znikanie z powodu zbyt małych możliwości naszego oka.
W takim razie co z tym budynkiem?
https://youtu.be/YdfNuwMhMg4?t=16m35s
Od 16.35-16.57
Myślę, że 22 s. wato poświęcić ;) Ale szczerze polecam i całość.

_________________
Cogito ergo credo. / Dei servitus vera libertas.


Wt gru 26, 2017 11:23
Zobacz profil
Post Re: Kształt Ziemi
Po pierwsze, to było by fajnie, gdybyś się odniósł do wszystkiego, co napisałem w poprzednim postcie. Po drugie:
formek1 napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Cytuj:
Biblia mówi co ,kiedy i jak stwarzał Bóg.


I podaje dwa sprzeczne ze sobą opisy.

No tak Bóg się pomylił a Yarpen to odkrył.

Biblia, wbrew przekonaniu niektórych osób, nie została podyktowana przez Boga. Opisy stworzenia świata zostały spisane przez co najmniej dwie różne osoby w odstępie kilkuset lat w zupełnie innych okolicznościach na podstawie ich własnych wyobrażeń wynikających z wychowania. I, również wbrew przekonaniu niektórych osób, nie zawierają dokładnego sprawozdania jak Bóg stwarzał świat. Istotą opisów jest przekazanie nauki, że to Bóg stworzył świat i wszystko, co się w nim znajduje (w tym człowieka), a nie jak to dokładnie uczynił.


Wt gru 26, 2017 11:24
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Kształt Ziemi
Jakim więc cudem m.in. Henryk Jaskuła opłynął świat? Albo nie- wytłumacz mi odkrywco, jak to się dzieje, że słońce zawsze wschodzi na wschodzie a zachodzi na zachodzie, przy czym 24 h na dobę świeci w jakimś miejscu na ziemi. Gdyby ziemia była płaska to słońce idąc z zachodu na wschód oświetlałoby ziemię pod spodem. A tymczasem, kiedy u nas głęboka noc, to w USA jest dzień, w Japonii ranek itd. A przecież Japonia względem Polski jest na wschodzie, a USA na zachodzie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt gru 26, 2017 11:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Kształt Ziemi
Małgosiaa napisał(a):
Jakim więc cudem m.in. Henryk Jaskuła opłynął świat? Albo nie- wytłumacz mi odkrywco, jak to się dzieje, że słońce zawsze wschodzi na wschodzie a zachodzi na zachodzie, przy czym 24 h na dobę świeci w jakimś miejscu na ziemi. Gdyby ziemia była płaska to słońce idąc z zachodu na wschód oświetlałoby ziemię pod spodem. A tymczasem, kiedy u nas głęboka noc, to w USA jest dzień, w Japonii ranek itd.

A jakim cudem ja objeżdżam rondo.
Wyjeżdżam na wschód ronda a wjeżdżam od zachodu.
A jednak rondo jest płaskie .

Ulica jest płaska a jednak latarnia oświetla tylko kawałek ulicy a nie całe 3 km .

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Wt gru 26, 2017 11:40
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Kształt Ziemi
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Po pierwsze, to było by fajnie, gdybyś się odniósł do wszystkiego, co napisałem w poprzednim postcie.

Na niektóre wymysły szkoda mi czasu.

Cytuj:
I podaje dwa sprzeczne ze sobą opisy.[/
No tak Bóg się pomylił a Yarpen to odkrył.[/
Biblia, wbrew przekonaniu niektórych osób, nie została podyktowana przez Boga. Opisy stworzenia świata zostały spisane przez co najmniej dwie różne osoby w odstępie kilkuset lat w zupełnie innych okolicznościach na podstawie ich własnych wyobrażeń wynikających z wychowania. I, również wbrew przekonaniu niektórych osób, nie zawierają dokładnego sprawozdania jak Bóg stwarzał świat. Istotą opisów jest przekazanie nauki, że to Bóg stworzył świat i wszystko, co się w nim znajduje (w tym człowieka), a nie jak to dokładnie uczynił.


Całe pismo jest natchnione przez Boga.

Reszta to tylko twoje domniemania.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Wt gru 26, 2017 11:43
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Kształt Ziemi
formek1 napisał(a):
A jakim cudem ja objeżdżam rondo.
Wyjeżdżam na wschód ronda a wjeżdżam od zachodu.
A jednak rondo jest płaskie .

Ulica jest płaska a jednak latarnia oświetla tylko kawałek ulicy a nie całe 3 km .

Mając na względzie moje pytanie o wschód i zachód słońca i Twoje wyjaśnienie, ziemia jawi się jak walec, a ludzie mieszkają na jego boku. Dlaczego nie spadają? I dlaczego możliwe jest okrążenie ziemi nie tylko ze wschodu na zachód lub odwrotnie, ale także z północy na południe i odwrotnie?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt gru 26, 2017 11:44
Zobacz profil
Post Re: Kształt Ziemi
formek1 napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Po pierwsze, to było by fajnie, gdybyś się odniósł do wszystkiego, co napisałem w poprzednim postcie.

Na niektóre wymysły szkoda mi czasu.

Jeżeli źle coś napisałem, to pokaż co było złego. Jeżeli zaś dobrze, to daruj sobie teksty o "wymysłach".

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
No tak Bóg się pomylił a Yarpen to odkrył.

Biblia, wbrew przekonaniu niektórych osób, nie została podyktowana przez Boga. Opisy stworzenia świata zostały spisane przez co najmniej dwie różne osoby w odstępie kilkuset lat w zupełnie innych okolicznościach na podstawie ich własnych wyobrażeń wynikających z wychowania. I, również wbrew przekonaniu niektórych osób, nie zawierają dokładnego sprawozdania jak Bóg stwarzał świat. Istotą opisów jest przekazanie nauki, że to Bóg stworzył świat i wszystko, co się w nim znajduje (w tym człowieka), a nie jak to dokładnie uczynił.


Całe pismo jest natchnione przez Boga.

No właśnie: Natchnione, a nie, jak sądzą niektórzy, podyktowane.

Cytuj:
Reszta to tylko twoje domniemania.

To wynik badań biblistów nad tekstem. O tym zaś, że są sprzeczności pomiędzy opisami z 1 i 2 rozdziału, można się przekonać samemu. Wystarczy je przeczytać.


Wt gru 26, 2017 11:52

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Kształt Ziemi
Małgosiaa napisał(a):
[
A jakim cudem ja objeżdżam rondo.
Wyjeżdżam na wschód ronda a wjeżdżam od zachodu.
A jednak rondo jest płaskie .

Ulica jest płaska a jednak latarnia oświetla tylko kawałek ulicy a nie całe 3 km .[/
Mając na względzie moje pytanie o wschód i zachód słońca i Twoje wyjaśnienie, ziemia jawi się jak walec, a ludzie mieszkają na jego boku. Dlaczego nie spadają? I dlaczego możliwe jest okrążenie ziemi nie tylko ze wschodu na zachód lub odwrotnie, ale także z północy na południe i odwrotnie?


Ludzie mieszkają na płaskiej ziemi a nie na walcu.
Okrążenie ziemi z północy na południe nie miało nigdy miejsca .
To po prostu niemożliwe.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Wt gru 26, 2017 12:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Kształt Ziemi
Weź aparat fotograficzny i wsiądź na rower, a potem jedź prosto, aż dojedziesz do końca ziemi. Potem wychyl się lekko i pstryknij zdjęcie, żeby pokazać co jest poza kantem Ziemi. Tylko nie wychyl się za bardzo bo spadniesz, ani nie upuść aparatu, bo nie dowieziesz zdjęcia z powrotem.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Ostatnio edytowano Wt gru 26, 2017 12:39 przez chwat, łącznie edytowano 1 raz



Wt gru 26, 2017 12:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 753 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 51  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL