Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 15:17



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 205 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
 (Nie)wiedza Boga ? 
Autor Wiadomość
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Cz mar 15, 2007 6:38
Posty: 668
Post 
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
kosiarz napisał(a):
proszę o cytaty z Księgi Rodzaju w których "coś się nie zgadza" z teoriami naukowymi powstania ...wszechświata?
Np.niezgadza sie to ,że świat powstałw siedem dni,nie zgadza się kolejnośc pojawiających sie gatunków ,no i to ,że kobieta wzięła się z żebra Adama.Czy nauka tak samo mówi o tym skąd wzięłą się kobieta?


piszesz o innych wymiarach, energiach itp itd..a nie możesz zaakceptować wiary w Stworzenie w 7 dni świata?np 7 dni innego wymiaru? ;)

A jakież to "gatunki" Stworzył Bóg?

Co nauka "mówi" o Stworzeniu kobiety?? Czy wogóle nauka dzieli człowieka przy początku na kobiete i mezczyzne? Nie zastanawiałęs się jakiż to tysiące nastepnych przypadków musialo zaistnieć by ewolucja "stworzyła" organzimy dwa oddzielne , służace prokracji? czy nie łatwiej by jej było, stworzyc jeden organizm który łatwo rozmnaża sie poprzez podział? albo jakoś inaczej..samodzielnie?


Pn sie 20, 2007 20:23
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
1.Kto powiedział ,że świat musi mieć sens?[/color]

2.Świat nie musi mieć sensu .Wszechświat nie istnieje dla człowieka aby musiał sie ludzkim pragnieniom podpożądkować.Świat istniał bez człowieka i będzie istniał bez człowieka .Jezeli zniknie człowiek to zniknie wszystko to w co wierzył .


1.Nawet paznokieś który posiadasz ma sens ,i może służyć np.do drapania się po nosie ,a ty się pytasz czy swiat ma sens . Wszystko co jest na tym świecie ma sens ,choć ty nie mósisz tego sensu znać.

2.Jeśli piszesz że świat nie musi mieć sensu to myślę że piszesz o świecie widzianym swoimi oczami, czyli swoim świecie.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Pn sie 20, 2007 20:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 16, 2007 13:29
Posty: 2302
Post 
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Świat istniał bez człowieka i będzie istniał bez człowieka .Jezeli zniknie człowiek to zniknie wszystko to w co wierzył .


Jeżeli świat może istnieć niezależnie od człowieka, to tak samo może Bóg. Logika nie stoi na przeszkodzie istnieniu Boga, w którego ludzie wierzą, ale który istniał przed człowiekiem i będzie istniał po człowieku.

_________________
"Nie jesteś byle kim, więc nie możesz żyć byle jak."


Pn sie 20, 2007 22:47
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post 
Mi nie chodzi oto aby wykazać ,że Boga nie ma, tylko oto ,że my tego nie wiemy.Chodzi mi oto ,że jest taka możliwość ,że Boga może nie być ,bo niektórzy tą mozliwość bezzasadnie odrzucają i przyjmują tylko jedną możliwość .Bez względu na to czy są ateistami czy wierzącymi.


Wt sie 21, 2007 20:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 16, 2007 13:29
Posty: 2302
Post 
Nie spotkałem osoby wierzącej, która nigdy, nie miałaby żadnych wątpliwości, podobnie jak ateisty. Gdy ktoś chce wierzyć w istnienie Boga, nie widzę w tym nic złego. Nie rozumiem natomiast dlaczego ktoś, to uznaje, że Bóg może istnieć, nie chciałby w niego wierzyć, jeśli może na tym tylko stracić.

_________________
"Nie jesteś byle kim, więc nie możesz żyć byle jak."


Wt sie 21, 2007 22:04
Zobacz profil
Post 
wieczny_student napisał(a):
Gdy ktoś chce wierzyć w istnienie Boga, nie widzę w tym nic złego. Nie rozumiem natomiast dlaczego ktoś, to uznaje, że Bóg może istnieć, nie chciałby w niego wierzyć, jeśli może na tym tylko stracić.


A jak ktoś chce nie wierzyć w Boga to widzisz coś w tym złego?

Dla ateistów istnienie Boga wiąże się z pewnymi problemami natury psychicznej. Oni po prostu nie lubią magii ,chcą aby świat był jak najbardziej normalny ,racjonalnie wytłumaczony i żeby to wszystko po prostu skończyło się raz na zawsze.


Śr sie 22, 2007 2:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
wieczny_student napisał(a):
Nie rozumiem natomiast dlaczego ktoś, to uznaje, że Bóg może istnieć, nie chciałby w niego wierzyć, jeśli może na tym tylko stracić.

Bo nie da się jednoznacznie poznać bogów/boga/Boga - różne religie, różne odłamy chrześcijaństwa, ba: różne prądy w Kościele katolickim mają różne wizje tego, czym/kim i jaki jest Bóg i jak mamy w związku z tym postępować.

Mam własne przemyślenia na temat różnych wariantów istnienia bogów (w tym Boga), ale we własne wymysły nie zamierzam wierzyć.

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Śr sie 22, 2007 8:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Chyba Wam się działy pomyliły :P

To temat o rzekomej niewiedzy Boga, a nie Waszej ;)




Edit:
Czy to nie jest napisane wystarczająco jasno?
Posty nie na temat wycinam. Poszukajcie sobie odpowiedniego wątku w jednym z dwóch pierwszych działów...

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Śr sie 22, 2007 10:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
wieczny_student napisał(a):
1.
Nie spotkałem osoby wierzącej, która nigdy, nie miałaby żadnych wątpliwości, podobnie jak ateisty. Gdy ktoś chce wierzyć w istnienie Boga, nie widzę w tym nic złego.

2.Nie rozumiem natomiast dlaczego ktoś, to uznaje, że Bóg może istnieć, nie chciałby w niego wierzyć, jeśli może na tym tylko stracić.



1.Wieczny studencie czy ty masz wiele wątpliwości, że Bóg istnieje ?

2. Juz ci to wytłumacze .Wiara w Boga wymaga wielu wyrzeczeń dyscypliny, poświęcenia itp ,natomiast niewierzący może robić co mu się podoba gdyż wierzy, że jedynym prawem które może go z tego rozliczyć jest prawo karne ,które czesto zawodzi.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Pt sie 24, 2007 7:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Sami tego chcieliście... Prosiłam. Cierpliwie usuwałam posty osób, które nic sobie z moich próśb nie robiły. Ale widzę, że to na nic. Wyjściowy temat najwyraźniej się wyczerpał, więc wątek zamykam.

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Pt sie 24, 2007 9:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 205 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL