Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Podróże z prędkością nadświetlną i tunele czasoprzestrzenne 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Podróże z prędkością nadświetlną i tunele czasoprzestrze
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Przeczytaj książkę.


Przeczytałem.

Cytuj:
Mam ci zdradzać puentę?


Zna ją pilaster. Pilaster się pyta Yarpena, co z tymi wizytami u innych cywilizacji.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Cz sie 10, 2017 11:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Podróże z prędkością nadświetlną i tunele czasoprzestrz
Soul33 napisał(a):
Statek nie poruszałby się wcale. To przestrzeń miałaby się zaginać przed statkiem i odginać za nim, w efekcie powodując zmianę jego położenia. Bez ruchu w klasycznym sensie.


No ale jednak się w tej przestrzeni przemieszcza, więc można sobie uznać że bąbel w którym znajduje się ten statek, jest jego częścią.

Soul33 napisał(a):
Gdybyś chciał, mógłbyś skończyć jakieś sensowne studia i mieć niezłą pracę. Ale Ty chyba wolisz żyć jak teraz niż wziąć się za pracę i naukę.


Już chyba bym nie dał rady, wracać do szkoły.

pilaster napisał(a):
A i ten brak zakazu obowiązuje wyłącznie na gruncie ogólnej teorii względności. Tymczasem tego typu fenomeny musiałyby uwzględniać efekty kwantowe. A kwantowej teorii graiwtacji ciągle nie ma, a jakby była, to zapewne by podróży nadświetlnych zakazywała :cry:


Zakrzywianie czy tam ściskanie przestrzeni na tą skale, wymaga przeogromnych ilości energii, i w tym jest właśnie największy problem.
Tutaj najpierw by się przydało dowiedzieć na jakie zasadzie działa grawitacja.

equuleuss napisał(a):
Ileś lat wstecz nikt nawet nie przypuszczał istnienia takich zjawisk jak ciemna materia i ciemna energia. Do tej pory nie mieliśmy okazji zaobserwować materii egzotycznej, ale nikt jak dotąd nie probował pokonać bariery prędkości światła.


Nie jestem do końca pewien czy ta ciemna materia i ciemna energia tak na prawde istnieje :mrgreen: w końcu było tyle badań na ten temat i jakoś nikomu się nie udało udowodnić jej istnienia.
No i prędkość światła to nie prędkość dźwięku, tutaj prawa fizyki nie pozwalają na takie praktyki, w końcu im bliżej prędkości światła tym statek kosmiczny waży coraz więcej, i z tego co mi się zdaje to już przy osiągnięciu dwóch trzecich prędkości światła(a może już nieco wcześniej)statek nie wytrzyma swojego ciężaru, i się zwyczajnie rozleci.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sie 20, 2017 18:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 20, 2014 14:49
Posty: 128
Post Re: Podróże z prędkością nadświetlną i tunele czasoprzestrze
Najprawdopodobniej istniały, istnieją, i będą istnieć zaawansowane techniczne cywilizacje. Być może nawet tu na Ziemi. Co po nas przetrwa po 1 000 000 lat? A co po 10 000 000? Są znajdywane różne artefakty. Problem kontaktu jest taki, że trudno trafić w moment, żeby cywilizacje istniały równocześnie. Gwiazdy wybuchają, są wciągane przez czarne dziury, tracą stabilność, nagle zaczynają miotać zabójczym promieniowaniem. Nie wiemy, czy i w naszym kierunku nie pędzi zagłada, która nas unicestwi w kilka minut. W momencie rozkwitu naszej cywilizacji (i jednocześnie stania na krawędzi samozagłady) być może po sąsiedzku kilka milionów lat temu też coś się skończyło bezpowrotnie. W skali naszej planety istniejemy zaledwie sekundę. Trudno wyciągać stanowcze wnioski z tej perspektywy. Pytanie, czy cywilizacja będzie w stanie osiągnąć ten mityczny poziom III. Być może, ale wtedy nie będziemy dla nich partnerem do kontaktu.
Co do kontaktu, obserwacji latających obiektów-jest wielu świadków, jest wiele filmów, jest wiele osób w naszym otoczeniu, co widziało różne obiekty. Wystarczy popytać. Chyba, że to faktycznie nasza działalność w przyszłości, gdy uzyskamy jakąś tam władzę nad czasem i będziemy mogli sobie zerknąć wstecz, czy do przodu. Najprawdopodobniej to sondy, roboty, automaty, bo tak jest nawet już dla nas najtaniej i najskuteczniej. Cywilizacja panująca nad czasoprzestrzenią też wysyłałaby maszyny.
Też w zeszłym roku widziałem kulisty obiekt bardzo wysoko nad chmurami. Nieruchomy, z cieniami na powierzchni jak księżyc, o średnicy 1/3, lub połowy tarczy księżyca.


So wrz 09, 2017 10:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Podróże z prędkością nadświetlną i tunele czasoprzestrze
West1979 napisał(a):
Co po nas przetrwa po 1 000 000 lat? A co po 10 000 000? Są znajdywane różne artefakty. Problem kontaktu jest taki, że trudno trafić w moment, żeby cywilizacje istniały równocześnie. Gwiazdy wybuchają, są wciągane przez czarne dziury, tracą stabilność, nagle zaczynają miotać zabójczym promieniowaniem. Nie wiemy, czy i w naszym kierunku nie pędzi zagłada, która nas unicestwi w kilka minut.


Już nie przesadzaj.
Według co niektórych obliczeń, to w ciągu 50 mionów lat ludzie by mogli zasiedlić całą galaktyke, a przecież 50 milionów lat, w perspektywie życia choćby naszego Słońca, to nie jest zbyt dużo.

West1979 napisał(a):
W momencie rozkwitu naszej cywilizacji (i jednocześnie stania na krawędzi samozagłady) być może po sąsiedzku kilka milionów lat temu też coś się skończyło bezpowrotnie. W skali naszej planety istniejemy zaledwie sekundę.


Niektóre plastiki i tworzywa sztuczne, rozkładają się w przyrodzie przez miliony lat, a co dopiero mówić o całej reszcie :mrgreen: więc tutaj nie ma możliwości żeby nie było śladu po jakiejś cywilizacji sprzed kilku milionów lat.

West1979 napisał(a):
Chyba, że to faktycznie nasza działalność w przyszłości, gdy uzyskamy jakąś tam władzę nad czasem i będziemy mogli sobie zerknąć wstecz, czy do przodu.


To w tej sytuacji by wychodziło że to co się stanie w przyszłość już się w niej wydarzyło?
Więc co z obecną nam teraźniejszością? odczuwany przeze mnie upływ czasu, jest czymś co nie istnieje?


West1979 napisał(a):
Też w zeszłym roku widziałem kulisty obiekt bardzo wysoko nad chmurami. Nieruchomy, z cieniami na powierzchni jak księżyc, o średnicy 1/3, lub połowy tarczy księżyca.


Oczywiście zrobiłeś temu obiektowi zdjęcie? nagrałeś to za pomocą komórki?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So wrz 09, 2017 15:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 20, 2014 14:49
Posty: 128
Post Re: Podróże z prędkością nadświetlną i tunele czasoprzestrze
Pierwsza przykładowa strona: https://ujarani.com/295131 Może nie najlepsza, ale chcesz coś więcej to sobie szukaj. Tego jest mnóstwo, tylko nie pasuje do przyjętej nauki i setek prac naukowców. W ogólnie uporządkowanym obrazie świata występują fakty i rzeczy, które hamują samozadowolenie ludzi nauki.

Od razu mnie negujesz. Nie nakłaniam Cię żebyś mi wierzył. Lata mi to. Zdjęcia nie zrobiłem. Nawet gdym zrobił, to nie miałoby ono większej wartości, gdyż nie dysponuję specjalistycznym sprzętem. Na zdjęciu ze smartfona Księżyc też będziesz słabo widział. Ja nie neguję znajomych, rodziny, jeśli mówią mi że zobaczyli coś dziwnego. Ja też nie wiem co widziałem. Może Rosjanie, albo Chińczycy testowali jakiś kosmiczny żagiel? Kto wie.


So wrz 09, 2017 15:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Podróże z prędkością nadświetlną i tunele czasoprzestrze
West1979 napisał(a):
Pierwsza przykładowa strona: https://ujarani.com/295131 Może nie najlepsza, ale chcesz coś więcej to sobie szukaj.


Już po tej pierwszej historii z tym młotkiem, widać że to jest oszustwo, i jakoś nie widze powodu żeby szukać kolejnych stron z podobnymi bredniami.
Bo ten młotek możnaby brać na poważnie tylko wtedy gdyby jakiś instytutu naukowy zrobił badania tego młotka i określił ile on ma lat.
Natomiast jeśli jedną rzecz jaką udało się zrobić, to opatrzenie go napisem że ma 100 milionów lat, to ja też mogę sobie opatrzyć napis że ma 20 lat :D no i niby co z tego? każdą głupotę można wymyśleć i opisać, nie ma z tym problemu.

West1979 napisał(a):
Od razu mnie negujesz. Nie nakłaniam Cię żebyś mi wierzył. Lata mi to.


Neguje cie bo opowiadasz głupoty.
Jeśli by założyć że podróże w czasie są możliwe, i ci cali kosmici to są podróżnicy z przyszłości, to wtedy liczba tych podróżników by była nieskończenie duża.
Bo przecież przyszłość również trwa do przodu w nieskończoność, więc to wszystko by się nawet tutaj nie pomieściło.

West1979 napisał(a):
Zdjęcia nie zrobiłem. Nawet gdym zrobił, to nie miałoby ono większej wartości, gdyż nie dysponuję specjalistycznym sprzętem.


W dzisiejszych czasach gdy praktycznie każdy ma przy sobie telefon komórkowy z kamerą, to ty oczywiście jej nie masz :D
No chyba że masz taki rodzaj komórki która po skierowaniu jej kamery w niebo, od razu się automatycznie wyłącza :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So wrz 09, 2017 20:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL