Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 23:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Wiara a Psychiatria/Neurobiologia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Wiara a Psychiatria/Neurobiologia
Właśnie odnosi się do słowa 'wydaje się' ?

To tylko teoretycznie brzmi zachęcająco, bo jeśli byśmy przesłali myśl A w pierwotnej formie to i tak będzie ona musiała być odczytana przez system odbiorcy, czyli najprawdopodobniej modyfikacje będą jeszcze większe, lub ta myśl zostanie odrzucona jako coś niepasującego do systemu. To trochę tak jakby nasze mózgi działały na różnych systemach operacyjnych, bo moja myśl poleci jako miks słów i wielowymiarowych schematów, a zauważyłam ze nawet jak piszę że to się powinno wyobrazić w przestrzeni 4 lub 5 wymiarowej to pojawia się tekst że się nie da... więc jakby takie coś trafiło do Twojego mózgu mogłoby może wręcz zawiesić system, tak samo jak techniczno-ruchowy system myślenia mojego partnera najprawdopodobniej zawiesiłby mój...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr paź 10, 2018 11:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2733
Post Re: Wiara a Psychiatria/Neurobiologia
IrciaLilith napisał(a):
Właśnie odnosi się do słowa 'wydaje się' .... modyfikacje będą jeszcze większe.

Do pominiecia kodowania. Nie bedzie zadnych modyfikacji.
Na razie to SF ale tak bylo ze wszystkim.


Śr paź 10, 2018 12:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Wiara a Psychiatria/Neurobiologia
Robaczek - dotarło do mnie że jeśli świadomość, nie jako druga połówka podświadomości ale jako to co doświadcza świadomych myśli ( świadomość -świadka) jest czymś więcej niż wymysłem ruchów mistycyzmu, buddyzmu, advaity, jakiś Irć i innych oszołamów to sprawa jest prosta - wystarczy rozszerzyć swoją świadomość-świadka poza swój umysł i zwyczajnie doświadczać świadomości umysłów innych osób, wymagało by to od osoby przekazującej dane panowania nad świadomością co by odbiorca dostał tylko to co nadawca chce, ale teoretycznie dwie osoby na poziomie buddy powinny dać radę z takim przekazem ;)

Zresztą coś takiego może tłumaczyć sprawę niezwykłych przeczuć szczególnie bliźniąt jednojajowych, psów , kochających się ludzi, nie jest odbiór myśli jako słów, prędzej wrażeń czasem obrazów, ale przynajmniej na psach jest to potwierdzone -przynajmniej co niektóre wiedzą kiedy ich ukochany pan pomyśli o powrocie do domu.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr paź 10, 2018 14:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL