Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Przyszłość religii 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Przyszłość religii
amadeus35 napisał(a):
Religia jako taka nie ma przyszlosci

A czym różni się "religia jako taka" od "religii"?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn mar 26, 2018 15:26
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Przyszłość religii
Robek napisał(a):
Kolejna z setek czy tam tysięcy wizualizacji, czegoś czego nie ma, i może nigdy nie będzie, i na dzień dzisiejszy nie traktuje tego na poważnie, no chyba że będzie góra 3 lata do startu, i już pierwsze elementy tej rakiety, zaczęły by powstawać, wtedy to już co innego :biggrin:

Siedzisz na forach astronautycznych, a jesteś bardzo nie na czasie. Rakieta BFR już powstaje. Silniki (Raptor) były testowane, pokazywali gotowy zbiornik paliwa. Loty próbne zaczynają w przyszłym roku.

Cytuj:
A te całe wachadłowce też były wielokrotnego użytku, a jakoś nie wychodziło to wszystko zbyt tanio.

Rakiety nośne wahadłowców lądowały na spadochronach w wodzie, więc wyławianie ich i ponowne przygotowanie (czyt. naprawa) było bardzo drogie. Osłony termiczne wahadłowców też były wyjątkowo kosztowne, ponieważ wahadłowiec był bardzo ciężki jednocześnie mając niewielką powierzchnię nośną i dlatego mocno rozgrzewał się przy wejściu w atmosferę (zbyt wolno hamował). Ponadto paliwem był ciekły wodór, również bardzo drogi.

Natomiast paliwem rakiety BFR będzie metan, a wszystkie jej elementy będą same lądowały na ziemi. Szacowany koszt lotu ma wynieść 7 mln USD.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn mar 26, 2018 23:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Przyszłość religii
chwat napisał(a):
amadeus35 napisał(a):
Religia jako taka nie ma przyszlosci

A czym różni się "religia jako taka" od "religii"?


Rozni sie tym ze jest jako taka .

_________________
Bog jest Miloscia :)


Wt mar 27, 2018 7:41
Zobacz profil
Post Re: Przyszłość religii
amadeus35 napisał(a):
Religia jako taka nie ma przyszlosci, Wiara jest potrzebna do Zbawienia, czytanie Pisma Swietego, zaufanie Jezusowi Chrystusowi, to jest przyszlosc.
Czyli to wszystko, co w języku polskim nazywamy czynnościami i przekonaniami religijnymi. Możemy na siłę wymyślać definicje, w ramach których Twoje przekonania religią nie będą, ale nie mają one nic wspólnego z rozumieniem słowa religia.
Cytuj:
Niestety nauka nie odpowiedziala na zadne pytanie.
Nauka odpowiedziała na wiele pytań. Takich, jakie stawia nauka. Natomiast siłą rzeczy nie odpowiedziała i nie odpowie na pytania spoza swojej sfery zainteresowań.


Wt mar 27, 2018 8:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Przyszłość religii
zefciu napisał(a):
amadeus35 napisał(a):
Religia jako taka nie ma przyszlosci, Wiara jest potrzebna do Zbawienia, czytanie Pisma Swietego, zaufanie Jezusowi Chrystusowi, to jest przyszlosc.
Czyli to wszystko, co w języku polskim nazywamy czynnościami i przekonaniami religijnymi. Możemy na siłę wymyślać definicje, w ramach których Twoje przekonania religią nie będą, ale nie mają one nic wspólnego z rozumieniem słowa religia.
Cytuj:
Niestety nauka nie odpowiedziala na zadne pytanie.
Nauka odpowiedziała na wiele pytań. Takich, jakie stawia nauka. Natomiast siłą rzeczy nie odpowiedziała i nie odpowie na pytania spoza swojej sfery zainteresowań.


Ja znam slowa takie jak np. jestem w Wierze, a nie jestem w religi, czyli w jezyku polskim istnieje taka definicja.
Nie probuje zrozumiec slowa religia poniewaz jest sprzeczna ze slowem Wiara.

Jezeli chodzi o nauke ona sama odpowiada na swoje pytania, ale nie odpowiada na zadne pytania ktore dotycza stworzenia Swiata.

_________________
Bog jest Miloscia :)


Wt mar 27, 2018 9:51
Zobacz profil
Post Re: Przyszłość religii
amadeus35 napisał(a):
Ja znam slowa takie jak np. jestem w Wierze
”Jestem w Wierze”, to nie słowo, a jakiś idiom popularny najwyraźnie w Twoim środowisku.
Cytuj:
a nie jestem w religi, czyli w jezyku polskim istnieje taka definicja.
Po pierwsze non sequitur. Po drugie – wskaż tę defnicję.
Cytuj:
Nie probuje zrozumiec slowa religia poniewaz jest sprzeczna ze slowem Wiara.
Co to znaczy, że „religia jest sprzeczna ze słowem Wiara”? Co to w ogóle za bełkot?
Cytuj:
Jezeli chodzi o nauke ona sama odpowiada na swoje pytania, ale nie odpowiada na zadne pytania ktore dotycza stworzenia Swiata.
Zależy co zdefiniujemy jako „pytanie dotyczące stworzenia Świata”.


Wt mar 27, 2018 10:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Przyszłość religii
zefciu napisał(a):
amadeus35 napisał(a):
Ja znam slowa takie jak np. jestem w Wierze
”Jestem w Wierze”, to nie słowo, a jakiś idiom popularny najwyraźnie w Twoim środowisku.
Cytuj:
a nie jestem w religi, czyli w jezyku polskim istnieje taka definicja.
Po pierwsze non sequitur. Po drugie – wskaż tę defnicję.
Cytuj:
Nie probuje zrozumiec slowa religia poniewaz jest sprzeczna ze slowem Wiara.
Co to znaczy, że „religia jest sprzeczna ze słowem Wiara”? Co to w ogóle za bełkot?
Cytuj:
Jezeli chodzi o nauke ona sama odpowiada na swoje pytania, ale nie odpowiada na zadne pytania ktore dotycza stworzenia Swiata.
Zależy co zdefiniujemy jako „pytanie dotyczące stworzenia Świata”.


Ja jestem w Wierze, szanowny Zefciu bez wzgledu czy to jest idiom popularny jest w twoim czy moim srodowisku czy tez nie, to bez znaczenia, widzisz Zefciu ty zajmujesz sie definicja, gramatyka i innymi przepraszam bzdurami a ja mowie o Wierze, tym sie roznimy.

Stworzenie Swiata, to nie definicje Swiat stworzyly a sam Bog, no chyba ze bedziemy teraz zastanawiac sie nad definicja Boga ?

_________________
Bog jest Miloscia :)


Wt mar 27, 2018 10:57
Zobacz profil
Post Re: Przyszłość religii
amadeus35 napisał(a):
Ja jestem w Wierze, szanowny Zefciu bez wzgledu czy to jest idiom popularny jest w twoim czy moim srodowisku czy tez nie, to bez znaczenia
Ma to o tyle znaczenie, że jeśli nie znam znaczenia idiomów, których używasz, to nie mogę Cię zrozumieć. Podobno Twoje „bycie w Wierze” czymś się różni od wyznawania religii. Ale czym się różni – wyjaśnić nie potrafisz.
Cytuj:
to nie definicje Swiat stworzyly
A czy ja twierdziłem, albo chociaż sugerowałem, że definicje stworzyły Świat? Typowy atak na chochoła.
Cytuj:
no chyba ze bedziemy teraz zastanawiac sie nad definicja Boga ?
Zakładam, że mamy tę samą i nie musimy się sprzeczać na jej temat.


Wt mar 27, 2018 11:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Przyszłość religii
amadeus35 napisał(a):
Jezeli chodzi o nauke ona sama odpowiada na swoje pytania, ale nie odpowiada na zadne pytania ktore dotycza stworzenia Swiata.


Momentu w którym świat powstawał, mogło w ogóle nie być, w końcu świat mógł od zawsze istnieć.
Więc tutaj nauka nie odpowie na takie pytanie, ponieważ może ono się odnosić do czegoś, co nigdy nie miało miejsca.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt mar 27, 2018 12:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Przyszłość religii
Robek napisał(a):
amadeus35 napisał(a):
Jezeli chodzi o nauke ona sama odpowiada na swoje pytania, ale nie odpowiada na zadne pytania ktore dotycza stworzenia Swiata.


Momentu w którym świat powstawał, mogło w ogóle nie być, w końcu świat mógł od zawsze istnieć.
Więc tutaj nauka nie odpowie na takie pytanie, ponieważ może ono się odnosić do czegoś, co nigdy nie miało miejsca.


Jednak Swiat powstal i o tym mowi nam Slowo Boze, nic nie powstaje z niczego o czym przekonal sie sam Darwin wielki orendownik ewolucji.
Nauka ``swietnie`` sobie radzi co wydarzylo sie miliardy lat temu a ma problem (oczywiscie sztuczny) co wydarzylo sie 2000 lat temu.

_________________
Bog jest Miloscia :)


Pt mar 30, 2018 8:10
Zobacz profil
Post Re: Przyszłość religii
No i oczywiście amadeus35 nie uzasadnił czym różni się wyznawana przez niego wiara od religii. Zamiast tego wyprodukował taki bełkot:

amadeus35 napisał(a):
Jednak Swiat powstal i o tym mowi nam Slowo Boze, nic nie powstaje z niczego o czym przekonal sie sam Darwin wielki orendownik ewolucji.
Nauka ``swietnie`` sobie radzi co wydarzylo sie miliardy lat temu a ma problem (oczywiscie sztuczny) co wydarzylo sie 2000 lat temu.


Uprzejmie proszę amadeusa o napisanie tego samego po polsku. A także o odpowiedzenie na wcześniejsze moje pytanie.


Pt mar 30, 2018 8:24
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL