Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:24



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
 Jaki jest twój wymarzony Bóg? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Jaki jest twój wymarzony Bóg?
Każdy może tutaj przedstawić swoją wizje Boga, natomiast moje wyobrażenie, wydawało się w dużym stopniu odmienne, względem tego co przedstawiane jest na tym forum, czy też jest nauczane po kościołach.
Ale jak tylko przeczytałem Dzieje Apostolskie rozdział 7 od razu zauważyłem, że ten Katolicki Bóg jest czymś co może mi jednak przypasuje 8)


Cytat:
Gdy to usłyszeli, zawrzały gniewem ich serca i zgrzytali zębami na niego. A on pełen Ducha Świętego patrzył w niebo i ujrzał chwałę Bożą i Jezusa, stojącego po prawicy Boga. I rzekł: "Widzę niebo otwarte i Syna Człowieczego, stojącego po prawicy Boga". A oni podnieśli wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili się na niego wszyscy razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali, a świadkowie złożyli swe szaty u stóp młodzieńca, zwanego Szawłem. Tak kamienowali Szczepana, który modlił się: "Panie Jezu, przyjmij ducha mego!

A więc tutaj Bóg doprowadził do sytuacji, w której świętego Szczepana ukamienują.
Bo Bóg zdawał sobie sprawę że jak się Szczepanowi objawi, to Szczepana ukamienują, w końcu Bóg jest wszechwiedzący.
Więc tutaj widać że jeśli Bóg chce kogoś zamordować, to go zamorduje w ten czy inny sposób.
I taka wizja Boga bardzo mi odpowiada, wręcz jest dla mnie idealna :-D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lut 08, 2018 20:05
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Jaki jest twój wymarzony Bóg?
Jaki związek z działem "Wiara a nauka" mają wynurzenia o marzeniach?
Zamykam.
Następną próbę trolowania nagrodzę w myśl zaproponowanej przez @Robka tezy, że jeśli Bóg chce kogoś zamordować, to go zamorduje w ten czy inny sposób.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz lut 08, 2018 20:09
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL