Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 21:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Wielki Zderzacz Hadronów. Wielka Tajemnica. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Wielki Zderzacz Hadronów. Wielka Tajemnica.
Zgodnie z obietnicą publikuje ten wpis. Okazał się nieco przydługi.

29.04.2018.
Wielki Zderzacz Hadronów- Wielka Tajemnica.
Spis treści.
1. Wstęp
2. Fizyczna zasada budowy WZH.
3. Funkcjonowanie WZH niezgodne z fizyką
4. Wariant z masą relawitystyczną.
5. Zadanie fizyczne.
6. WZH jako spektrometr masowy.
7. Wątek finansowo przestępczy.
8. WZH świątynią satanistyczną?
9. Teoria malejącego elementarnego ładunku
elektrycznego.
10. Rozpad beta kwantowy. Proton hybrydowy.
11. Podsumowanie.

1. Wstęp.
Nie zamierzałem już więcej odnosić się do WZH. W trakcie niezamierzonej dyskusji nieopatrznie zobowiąz-
łem się do tego. Zaskoczyło mnie wówczas spostrzeże-
nie, iż prawie nikt nie był świadom według jakiej zasady
fizycznej działa to ubóstwiane urządzenie.
Zajrzałem w tym celu do Internetu i ze zdziwieniem skonstatowałem, iż na ten temat nie istnieje najmniej-
za wzmianka.
2. Fizyczna zasada budowy WZH.
Podaję przeto, iż zasada działania tego niezmiernie skomplikowanego i ogromnego urządzenia oparta jest na równowadze dwóch sił, które działają na poruszają-
ce się w nim cząstki.
Pole elektromagnetyczne, wytwarzane przez potężne elektromagnesy nadaje im przyśpieszenie skierowane ku środkowi , a siła odśrodkowa wynikająca z prędkości z którą się cząstka porusza przeciwdziała sile dośrodko-
wej i nadaje mu przyśpieszenie skierowane w przeciw-
nym kierunku.
Siła wytworzona przez elektromagnesy nazywa się siłą
Lorentza.
Istota prawidłowego funkcjonowania zderzacza polega
na tym, aby te przeciwstawne siły pozostawały w nieu-
stającej równowadze.
Problem jest bardzo poważny ponieważ cząstki poru-
szają się po torze, którym jest rura o średnicy kilku cm.
W zderzaczu są również rozmieszczone silne elektroma-
gnesy nadające cząstkom przyspieszenie skierowane
wzdłuż torów po których one krążą. Maksymalna pręd-
kość którą uzyskują cząstki wynosi 0,999999991 pręd-
kości światła w próżni. Do pełnej prędkości światła w
próżni brakuje jeszcze tylko 2 m. W tym celu zmierza się do skonstruowania następnego zderzacza, trzy krot-
nie większego od obecnego.
3. Funkcjonowanie WZH niezgodne z fizyką.
Obliczę teraz w jakim stosunku pozostają siła Loren-
tza i siła odśrodkowa.
FL = B q v
FL – siła Lorentza – [N]
B - 8,3 T - indukcja magnetyczna pola
q - 1,602191 x 10-19 C – ładunek elektryczny
protonu
v – 299792500 x0,999999999 m/s – pręd-
kość z jaką porusza się proton
Fd = m v2 / r
Fd - siła dośrodkowa
m - 1,672614 x 10-27 kg - masa protonu
r – 4245 m – promień toru, po którym poru-
szają się cząstki
FL = Fd
FL =8,3x1,602191 x 10-19 x(0,999999991 x 299792500) = 3,9867 x 10-10 [N]
Fd =1,672614 x 10-27 x x(0,999999991x299792500)2/4245 =
=3,5413 x 10-14 [N]
3,9867 x 10-10 nie równa się 3,5413 x 10-14
W tym przypadku siła Lorentza jest 11257,7
razy większa od siły odśrodkowej. W efekcie dąży-
łaby ona do tego aby proton poruszał się po torze
o promieniu 0,377 metra. Skutkiem tego opuściłby
on rurę w której się porusza uszkadzając jej ścian-
kę, a tym samym niszcząc kosmiczną próżnię, któ-
ra w niej istnieje.
4. Wariant z masą relatywistyczną.
Wielu czcicieli STW jest nadal głęboko przeko-
nanych, iż podczas osiągania przez masę prędkoś-
ci porównywalnych z prędkością światła, masa cia-
ła zaczyna wzrastać. A. Einstein nazwał taką masę,
masą relatywistyczną. W OTW wycofał się z tego
poglądu, ponieważ stanowił on jakąś sprzeczność
w odniesieniu do grawitacji.
m’ = m γ
γ = 1/(1 – v2/c2)-0,5 - czynnik Lorentza
m’ – masa relatywistyczna

γ = 1/ [1- (0,999999991 c)2/c2]-o,5
γ= 7453,56
m’ = 1,672614 x 10-27 x 7453,56
m’ = 1, 42669x 10-23 kg
Fd = 1, 42669x 10-23x x(0,999999991x299792500)2/4245
Fd = 3,0206x10-10 N
FL = Fd
3,9867 x 10-10 nie rówana się 3,0206x10-10
Siła Lorentza jest 1,3198 razy większa od siły odśrodkowej. W tym przypadku wirujące w zderzaczu protony również zostałyby odrzucone na ku środkowi zderzacza.
W czasie, kiedy Albert Einstein publikował STW
nie istniało narzędzie za pomocą którego możnaby
ją zweryfikować. WZH jest wymarzonym narzędziem stworzonym do tego celu. Nadaje przecież masie prędkość jedynie o 2m mniejszą od c.
Teoria Względności zakładała w swoich postulatach, że w fizyce wartości podstawowych stałych fizycznych są niezmienne, niezależnie od szybkości z jakimi poruszają się obiekty.
Przy takim założeniu w WZH wartości siły Lorentza
i siły odśrodkowej powinny być sobie równe.
Skoro pojawiła się pewna ich nierównowaga, to znaczy, iż pojawiły się jakieś niekorzystne zjawiska,
których uczony nie uwzględnił.
Można wobec tego wysnuć wniosek, iż STW jest
teorią błędną. Gdyby to było jej jedyne uchybienie
to możnaby ten fakt zmarginalizować. Jej znacznie
poważniejszą wadą jest grzech przeciwko prawdzie i uczciwości.
Korzystając z okazji zaproponuję czytającym ten
tekst pewne proste i niewinne zadanie fizyczne na
poziomie dawnej szkoły średniej.
5. Zadanie fizyczne.
Z rakiety A poruszającej się z prędkością v, zbliżoną do prędkości światła w próżni wysłano za pomocą światła z żarówki sygnał świetlny do rakiety B. Rakieta B porusza się również z prędkością v równolegle do rakiety A. Jest ona umieszczona prostopadle nad rakietą A w odległości H.
Po jakim czasie t, sygnał świetlny wysłany z rakiety A dotrze do rakiety B.
Do obliczeń proszę przyjąć, iż światło na przebycie drogi H potrzebuje t0 czasu.
Ten, kto zada sobie nieco trudu i rozwiąże to zadanie będzie mógł sobie uzmysłowić jaką nędzą jest nie tylko STW, ale także cała fizyka.
6. WZH jako spektrometr masowy.
W fizyce i technice konstruje się urządzenia zwane spektrometrami masowymi. Służą one do wyznaczania mas różnych cząstek jak i również do ustalania składu chemicznego materii.
Ich wspólną cechą jest ustalanie wartości ładunku elektrycznego w stosunku do masy t.z.w. ładunek właściwy.
Niektóre rozwiązania wykorzystują zmianę toru ruchu cząstki w polu magnetycznym. Dokonuje się pomiaru
promienia tego zakrzywienia. WZH można potraktować
jako ogromny spektrometr, w którym promień po którym porusza się proton jest ustalony.
Bqv = mv2/ r |: v
q / m = v / Br
q/m = 0,999999991x299792500/8,3x4245
q/m = 8,5087x103 C/kg
Dla stałych fizycznych ładunek właściwy protonu wynosi 9,57896x107 C/kg.
W zderzaczu zaś jest on 11257,84 razy mniejszy.
Należy uwzględnić fakt, iż w powszechnie użyt-kowanych spektrometrach nie przyśpiesza się materii do prędkości światła.
7.Wątek finansowo przestępczy.
Koszt budowy Wielkiego Zderzacza ocenia się na około 7,5 mld. euro. Bardzo poważną pozycją w tej kwocie stanowią magnesy, które zakrzywiają tor ruchu cząstek. Zbudowane są one z materiałów nadprzewodzących chłodzonych do temperatury niższej od tej, która panuje w Kosmosie.
Liczba tych elektromagnesów oscyluje od 1000, nawet do prawie 10000, w zależności od tego, kto podaje te dane. Są one z reguły umieszczane w materiałach edukacyjnych przeznaczonych dla uczniów. Nie ma o co właściwie kopii kruszyć, ponieważ w sieci również można bawić się w głuchy telefon.
Obliczymy raczej jakie powinno być pole magnetyczne, aby wystąpiła równowaga siły Lorentza i siły odśrodkowej.
Bqv = mv2/ r |: v
/r Bq = mv
B = mv/qr
B = 1,672614 x 10-27x0,999999991x299792500/
/(1,602191 x 10-19x 4245)
B = 7,37266x 10-4 T
Dla zachowania równości siły Lorentza i siły odśrodkowej wystarczyłyby elektromagnesy o indukcyjności 7,37266x 10-4 T ,zamiast 8,3 T.
Ich indukcyjność jest 11257,8 razy mniejsza.
Zapewne ich koszt byłby również o kilka miliardów
euro mniejszy. Wystarczyłyby być może zwykle elektromagnesy nawinięte drutem miedzianym i chłodzone powietrzem.
Praktycznie, w tego typu cyklotronach najwyższy jest koszt magnesów zakrzywiających drogę pokonywaną przez naładowane elektrycznie cząstki.
Można powiedzieć, iż takie przypuszczenie jest ogromnie małostkowe wobec przedstawicieli tak poważnej profesji jaką są fizycy- elita intelektualna
naszej planety. Jest to jednak tylko pozór. Jak nas uczy życie największe przestępstwa mają miejsce na oczach całego świata. Tylko małe tajemnice skrywane są w sejfach.
8. WZH świątynią satanistyczną?
W trakcie działania WZH doszło w centrum jego obsługi do skandalicznego, rodem z najciemniejszego okresu historii ludzkości wydarzenia.
Grupa zamaskowanych osobników złożyła w nim
ofiarę z żywej kobiety.
Całe zdarzenie zostało sfilmowane i opublikowane w sieci. Można z dużą dozą prawdowopodobieństwa przypuszczać, iż pokazanie tej ofiary całemu światu było zamierzone. W przeciwnym wypadku jej uczestnicy nie zakładaliby na twarze masek.
Jak zwykle w takich sytuacjach kierownictwo zapowiadało przeprowadzenie wnikliwego śledztwa i wyjaśnienie owego zdziczenia. Życie podpowiada, że prawdę poznamy dopiero na drugim świecie.
Widocznie uczeni dla wzmocnienia swoich zdolności intelektualnych i osiągnięcia sukcesu muszą podobnie jak szamani i wszelkiej maści czarownicy zwracać się ku piekielnym mocom. Idea nauki zatoczyła wielkie koło i powróciła w swej pierwotnej postaci ,do swego prawdziwego twórcy.
9.Teoria malejącego elementarnego ładunku
elektrycznego.
Pod względem obowiązującego obecnie trendu naukowego takie uzasadnienie jest niedopuszczalne. Na przeszkodzie stoją przynajmniej dwa kardynalne powody.
Pierwszym jest postulat pochodzący jeszcze z 1905 roku, zawarty w STW Alberta Einstein, który mówi, iż prawa fizyki są niezmienne niezależnie od prędkości z jaką porusza się układ fizyczny.
Drugim jest teoria ,zwana Modelem Standardowym. Jest to zamysł połączenia ze sobą TW i Teorii Kwantowej. Właśnie w tym celu zbudowano WZH. Odkrycie bozonu Higgsa i pola Higgsa powinno ostatecznie potwierdzić obecnie obowiązującą koncepcję budowy materii.
Wyniki jakie uzyskano w trakcie doświadczeń, nie napawają optymizmem. Doświadczenia przerwano i rozpoczęto analizę uzyskanych danych. Może ona potrwać nawet kilka lat. Obawiam się, że po tak długim okresie wszyscy zapomną o tym niepowodzeniu i będzie można zastanawiać się nad następną gigantyczną konstrukcją.
Moim skromnym zdaniem włączanie do jakichkolwiek nowych teorii naukowych STW i OTW zawsze będzie się tak kończyło.
Obliczę teraz jaka może być wartość ładunku protony przy zadanej prędkości zderzacza.
Bqv = mv2/ r
q = mv /( Br )
q = 1,672614 x 10-27x0,999999991x299792500 /
/ 8,3x4245 = 1,423183x10-23 C
Wartość ta jest 11257,8 razy mniejsza od ładunku elementarnego.
O takich paradoksach nie mówi się w światku uczonych, ani nawet nie dyskutuje na forach o fizyce. Jest to temat tabu. Wielką nieuczciwością je-st budować urządzenie za wiele miljardów euro nie uprzedzając darczyńców o bezsensie takiego przedsięwzięcia. Najpierw powinny zostać ustalone przyczyny które wywołują taką reakcję materii na ogromne przyśpieszenia i prędkości.
Nauka w powszechnym mniemaniu stoi na ogromnym poziomie, lecz mentalność uczonych jest bardzo naiwna ,, ponieważ nie uzyskaliśmy tego czego oczekiwaliśmy przy energii zderzenia 14 TeV, to zbudujmy jeszcze potężniejszy zderzacz, może się nam powiedzie”.
Mam nadzieję, że jeśli hojni sponsorzy się wycofają , to towarzystwo wzajemnej adoracji zacznie tworzyć sensowniejsze modele budowy materii.
10. Rozpad beta kwantowy. Proton hybrydowy.
Byłem przekonany, że uczeni nie zdołali niczego sensownego odkryć dzięki WZH. Okazało się jednak, iż można dopatrzyć się w tym przedsięwzięciu pewnych pozytywów.
Rozpad β+ polega na przemianie protonu w neutron wewnątrz jądra atomu. W trakcie reakcji następuje emisja pozytonu i neutrina elektronowego.
Rozpad taki zalicza się do oddziaływań słabych.
Reakcja przebiega bardzo szybko, nie obserwuje się również jej stanów pośrednich.
Podczas przyśpieszania protonów w akceleratorze ładunek protonu maleje proporcjonalnie do jego prędkości. Dzięki temu proton nieustannie zmniejsza swój ładunek stając się hybrydą. Dla prawidłowego jego opisu fizycznego nie możemy go w tych
chwilowych stanach traktować jako pełnego protonu, ponieważ nie posiada już ładunku elementarnego, lecz jego ułamek.
W poprawnym zapisie takich protonów powinny się pojawić informacje podające jaką część ładun-
ku elektrycznego jest jego udziałem.
W przypadku rozpędzenia protonu do
0,999999991 c jego ładunek elektryczny wynosi
8,8827x10-5 x 1,602191 x 10-19 C.
Pełna przemiana protonu w neutron nastąpi wówczas, kiedy jego ładunek stanie się równy 0.
W taki przypadku liczba tak zhybrydyzowanych cząstek mogłaby być przeogromna. Na tym etapie rozważań trudno jest również zawyrokować przy jakiej prędkości proton stanie się neutronem?
Nie można także wyliczyć, czy ładunek elektryczny zmniejsza się kwantowo, czy liniowo.
Jak do tej pory żadna teoria fizyczna, a tym bardziej Model Standardowy nie przewidział takiej możliwości. Jestem tym mocno zaskoczony, ponieważ ubytek ładunku elektrycznego powinien pojawiać już we wcześniej konstruowanych akceleratorach. Jak niewiele zamiłowania do prawdy można dopatrzyć się pośród luminarzy nauki.
Wyłania się z tego rozumowania nieco zaskakujący obraz. Do tej pory proton wydawał się cząstko wielce stabilną, której nie jest w stanie skruszyć nawet potężny zderzacz hadronów, a najzwyklejsze w świecie przyśpieszenia pozbawiają go ładunku.
W naszym otoczeniu nie jest to żaden problem, który mógłby wywoływać niepokój.
Jednak w odległym Kosmosie uczeni odkryli sporą ilość galaktyk, które poruszają się z prędkością zbliżona do prędkości światła, a nawet je przewyższają. W przypadku tej cechy materii, nie powinna zachować się jej struktura z jaką mamy do czynienia. Nie powinny tam istnieć żadne cząstki, których struktura zależna jest od występowania oddziaływań elektromagnetycznych.
Zasmucą się jednak miłośnicy podróży z prędkościami pod i nad świetlnymi. W myśl tej zasady już podczas zbliżania się do wymarzonych prędkości następowałaby dezintegracja rakiety , jak i ich samych. https://teologiawnauce.blogspot.com/201 ... ielka.html
11. Podsumowanie.
Oceniając wcześniej przedstawione zawiłości Wielkiego Zderzacza Hadronów skłaniam się ku poglądowi, iż jego największą tajemnicą jest próba ukrycia istnienia ładunków elektrycznych o dowolnej wartości.
Ileż to ludzi na świeci straciło wiarę w Boga aprobując bezkrytycznie dokonania nauki.
Nie będę w tym opracowaniu odnosił się do przyczyn, które nie pozwalają rozbić protonu innym protonem. Powinienem uwzględnić tę trudność w opracowaniu o bezwładności i grawitacji.


Pn kwi 30, 2018 21:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Wielki Zderzacz Hadronów. Wielka Tajemnica.
Cytuj:
Praktycznie, w tego typu cyklotronach najwyższy jest koszt magnesów zakrzywiających drogę pokonywaną przez naładowane elektrycznie cząstki.
ładnie, pięknie, tylko LHC to nie jest cyklotron. Cały czas piszesz urządzeniu które składa się z jednego magnesu i oscylatora, podczas gdy LHC składa się z serii rezonatorów działających wzdłuż przewodu, w którym poruszają się cząstki.

https://home.cern/about/engineering/rad ... y-cavities

i działają mniejwięcej tak, jak na gifie w tym artykule z wiki:

https://en.wikipedia.org/wiki/Particle_accelerator

A same magnesy mają różne przeznaczenie
https://home.cern/about/engineering/pul ... tromagnets


Wt maja 01, 2018 13:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Wielki Zderzacz Hadronów. Wielka Tajemnica.
Taki zderzacz można wykonać z jednego magnesu, wówczas jego promień wynosiłby 0,377 m. Dodam jeszcze, iż cząstki w nim poruszają się nawet po liniach prostych, co powinno wydawać się zupełnym kuriozum.


Wt maja 01, 2018 20:45
Zobacz profil
Post Re: Wielki Zderzacz Hadronów. Wielka Tajemnica.
Aha. Czyli wiemy dwie rzeczy:
  • Dowód HenrykKa oparty jest nie na tym, jak jest zbudowany LHC, ale jak według niego „mógł” być zbudowany.
  • HenrykK nie wie, co to jest siła odśrodkowa. Więc skoro nie daje sobie rady nawet z klasyczną, galileuszowską relatywistyką, to czemu się zabiera za einsteinowską?


Śr maja 02, 2018 9:33

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Wielki Zderzacz Hadronów. Wielka Tajemnica.
Widzę, iż nadal Pan nie pojmuje na jakiej zasadzie działa LHC. W opisie nie zajmowałem się jego szczegółami konstrukcyjnymi, ponieważ one nie wnoszą do jego zasady budowy.
Zarzucająć mi że nie mam pojęcia o sile odśrodkowej popełnia Pan wielki błąd nieuświadomionej niewiedzy, ponieważ jestem prawdopodobnie jedyną osobą na świecie, która to rozumie.


Śr maja 02, 2018 10:26
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wielki Zderzacz Hadronów. Wielka Tajemnica.
HenrykK napisał(a):
Widzę, iż nadal Pan nie pojmuje na jakiej zasadzie działa LHC. W opisie nie zajmowałem się jego szczegółami konstrukcyjnymi, ponieważ one nie wnoszą do jego zasady budowy.
Zarzucająć mi że nie mam pojęcia o sile odśrodkowej popełnia Pan wielki błąd nieuświadomionej niewiedzy, ponieważ jestem prawdopodobnie jedyną osobą na świecie, która to rozumie.

Nieprzeciętny geniusz, słowo daję :shock: Czapki z głów! Nic, tylko dać Jo... Nobla :idea:

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr maja 02, 2018 12:29
Zobacz profil
Post Re: Wielki Zderzacz Hadronów. Wielka Tajemnica.
HenrykK napisał(a):
Zarzucająć mi że nie mam pojęcia o sile odśrodkowej popełnia Pan wielki błąd nieuświadomionej niewiedzy, ponieważ jestem prawdopodobnie jedyną osobą na świecie, która to rozumie.

...ponieważ to ja, ja właśnie jestem Pierwszą Przyczyną Ruchu Po Okręgu i to ja, siłą mojego umysłu, popycham te wszystkie cząstki, żeby się kręciły jak trzeba?


Śr maja 02, 2018 13:37
Post Re: Wielki Zderzacz Hadronów. Wielka Tajemnica.
No to jakeś taki mądry, to mi wyjaśnij w kategoriach zwykłej, newtonowskiej fizyki. Na ciało Twoim zdaniem działa siła odśrodkowa i dośrodkowa. Siły te równoważą się. Zgodnie z I zasadą dynamiki Newtona ciało, na które działają równoważące się siły powinno pozostać w spoczynku, lub poruszać się ruchem jednostajnym i prostoliniowym. A to ciało porusza się jednak po okręgu. Jakim cudem? Czy może Newton się mylił – wtedy proszę o alternatywną dynamikę.


Śr maja 02, 2018 17:02
Post Re: Wielki Zderzacz Hadronów. Wielka Tajemnica.
Ja? Mądry? Ja już nie jestem mądry, niestety. Kiedyś wiedziałem, jak to się tłumaczy i chyba nawet posługiwałem się aparatem matematycznym, a teraz wszystko zapomniałem z braku praktyki i tylko coś mi dzwoni, że siła odśrodkowa jest pozorna, tzn. wynika z faktu, że układ związany z ciałem jest nieinercjalny (działa na niego przyspieszenie – dośrodkowe), a skoro układ jest nieinercjalny, to zasad dynamiki Newtona nie mają w nim zastosowania. Trzeba znaleźć jakiś układ inercjalny, najprościej będzie siąść z nim na środku okręgu, i wykonać dużo machania rękami, i wtedy to wychodzi. Shut up and compute; ot, mądrość.

Inaczej: jeśli siedzę z układem odniesienia na środku okręgu, to moim zdaniem na ciało działa tylko siła dośrodkowa i w tym układzie ciało porusza się po okręgu, bo siły dośrodkowej nic nie równoważy. Jeśli natomiast przesiądę się na ciało, to rzeczywiście, zadziała na mnie siła odśrodkowa i dośrodkowa, no i faktycznie, względem ciała poruszał się nie będę. To zaś, że środek okręgu zatacza wokół mnie koła, nie obchodzi mnie wcale, zgodnie z galileuszową zasadą względności ruchu. A jeśli jednak mnie obchodzi, to muszę sprawdzić, gdzie dynamometr pokaże zero i to będzie ten układ inercjalny, w którym pierwszą zasadę Newtona stosuje się bez poprawek. Uchfff...


Śr maja 02, 2018 17:38
Post Re: Wielki Zderzacz Hadronów. Wielka Tajemnica.
Ale pytanie było do HenrykKa. Bo to on postulował, że na cząstkę działają dwie równoważące się siły. I to on jest „taki mądry”, bo wszak jest jedyną osobą na świecie, która to rozumie.


Śr maja 02, 2018 17:47
Post Re: Wielki Zderzacz Hadronów. Wielka Tajemnica.
A bo wiesz, pomyślałem, że obraziłeś się o tę Pierwszą Przyczynę i wolałem wziąć to na klatę...


Śr maja 02, 2018 17:59

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Wielki Zderzacz Hadronów. Wielka Tajemnica.
Nie jestem żadnym geniuszem, uważam, iż zostało mi to dane. Mister Zefciu nie rozumie prostej zasady, iż ten świat jest tak stworzony, że siły muszą się wzajemnie równoważyć . krążenie elektronów wokół jądra atomu, obieg Ziemi wokół Słońca. i.t.d.
Proponuję jednak dla Szanownego Pana Zefcia, aby stanął na wysokości zadania i rozwiązał zadanie, które zaproponowałem w moim opracowaniu. Proszę je przedstawić na forum i wyciągnąć logiczne ne wnioski jakie z niego wypływają. Póki Pan tego nie uczyni nie będę Pana traktował poważnie. Chyba na tyle mogę sobie pozwolić na tym forum.


Śr maja 02, 2018 21:34
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wielki Zderzacz Hadronów. Wielka Tajemnica.
Nie dość, że geniusz, to jeszcze wybrany. Pytanie tylko: przez kogo?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr maja 02, 2018 21:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wielki Zderzacz Hadronów. Wielka Tajemnica.
HenrykK napisał(a):
5. Zadanie fizyczne.
Z rakiety A poruszającej się z prędkością v, zbliżoną do prędkości światła w próżni

Z prędkością v względem czego?

HenrykK napisał(a):

wysłano za pomocą światła z żarówki sygnał świetlny do rakiety B. Rakieta B porusza się również z prędkością v równolegle do rakiety A. Jest ona umieszczona prostopadle nad rakietą A w odległości H.
Po jakim czasie t, sygnał świetlny wysłany z rakiety A dotrze do rakiety B.
Do obliczeń proszę przyjąć, iż światło na przebycie drogi H potrzebuje t0 czasu.

W jakim układzie odniesienia?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr maja 02, 2018 22:10
Zobacz profil
Post Re: Wielki Zderzacz Hadronów. Wielka Tajemnica.
HenrykK napisał(a):
Nie jestem żadnym geniuszem, uważam, iż zostało mi to dane. Mister Zefciu nie rozumie prostej zasady, iż ten świat jest tak stworzony, że siły muszą się wzajemnie równoważyć .
Pitolenie. Nie muszą. W szkołach o tym uczą, ale jak ktoś wagarował, to nie dziwota, że do dziś nie wie, tylko plecie, co mu ślina na język przyniesie.


Śr maja 02, 2018 22:16
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL