Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:51



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Ustalanie fundamentów świata. 
Autor Wiadomość
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
HenrykK napisał(a):
Udało mi się kiedyś wyprowadzić go znacznie prościej, lecz brakowało w nim cyfry 2 przed iloczynem obu prędkości.
Po pierwsze – kiepsko o Tobie świadczy, jeśli nie odróżniasz cyfry od liczby. Po drugie – skoro czegoś brakowało, to widaocznie zrobiłeś coś źle. Po trzecie – może się podzielisz? Znowu coś tam podobno gdzieś tam zrobiłeś, ale nie wiadomo co.


Cz cze 21, 2018 18:52

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
Gdybym był przekonany, iż jest to poprawne, to być może bym to opublikował. Rozważałem to podczas prac nad bezwładnością, do której powinienem niedługo wrócić.


So cze 23, 2018 22:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
A jednak się nie kręci!


N cze 24, 2018 9:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 11, 2018 4:50
Posty: 276
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
Co się nie kręci? Wypiłeś kroplę piwa i udowodniłeś, że po alkoholu w głowie się nie kręci?


N cze 24, 2018 12:14
Zobacz profil
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
HenrykK napisał(a):
A jednak się nie kręci!
Nudne to już jest, co robisz.


N cze 24, 2018 14:57

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
Nudno jest wówczas, kiedy się nic nie czyni.


N lip 08, 2018 9:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
HenrykK napisał(a):
W dyskusji na argumenty dominują, rzecz jasna, heliocentrycy, lecz ich pewność siebie i arogancja nie budzi sympatii. Posiadają oni argumenty wynikające ze zdobyczy i osiągnięć nauki.
Geocentrycy, prześmiewczo określani płaskoziemcami oraz niebocentrycy, zwolennicy pustej we wnętrz Ziemi odrzucają stanowczo tą argumentację, traktując ją jako wielki oszukańczy spisek.


HenrykK napisał(a):
Tak na marginesie, to istnieje jednak we mnie spora niepewność co do naszej wiedzy.


Bardzo mi się podoba Twoja postawa HenrykK :-) Zupełnie się nie znam na przedmiocie Twojego przedsięwzięcia, ale znam się na ludziach. I postęp w nauce należy do takich osób jak Ty.

Prześmiewcy naukowych herezji czerpią swoją butę z bezkrytycznej uległości wobec naukowych "prawd wiary". A każdego kto waży się podważyć autorytet mainstreamowej nauki gotowi są palić na stosie ostracyzmu.

Twoja otwartość i odwaga bycia mądrym budzi mój największy szacunek i trzymam kciuki, żeby Twoje eksperymenty przybliżyły Cię do prawdy o świecie.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


N lip 08, 2018 10:51
Zobacz profil
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
HenrykK napisał(a):
Nudno jest wówczas, kiedy się nic nie czyni.
Ale Ty właśnie nic nie czynisz. Tzn od czasu do czasu wjeżdżasz na forum i coś z dumą ogłaszasz. Że oto masz nowe dowody, nowe przemyślenia, nowe maszyny itp. I że już niedługo niedługo ogłosisz światu. I tak od kilku lat z dumą różne rzeczy ogłaszasz. Ale jeszcze nie udało Ci się w tym czasie przedstawić niczego konkretnego.

towarzyski.pelikan napisał(a):
Twoja otwartość i odwaga bycia mądrym budzi mój największy szacunek i trzymam kciuki, żeby Twoje eksperymenty przybliżyły Cię do prawdy o świecie.
Proste pytanie: nie wstyd Ci?


N lip 08, 2018 16:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
zefciu napisał(a):
Proste pytanie: nie wstyd Ci?


A z jakiego niby powodu?

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


N lip 08, 2018 16:34
Zobacz profil
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
towarzyski_pelikan napisał(a):
A z jakiego niby powodu?
A z takiego, że widząc iż HenrykK nie ma niczego do zaoferowania podsycasz jego manię wielkości i udajesz, że wierzysz, jakoby coś odkrył.


N lip 08, 2018 17:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
To Ty twierdzisz, że nie ma nic do zaoferowania. Ja nie twierdzę, że coś odkrył. Tym bardziej, że na wstępie przyznałam, że nie znam się na tym obszarze, który on chce badać. Wyrażam podziw dla samej postawy, którą prezentuje. Tylko tacy ludzie cokolwiek odkrywają. Pokorni.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


N lip 08, 2018 18:07
Zobacz profil
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
towarzyski_pelikan napisał(a):
To Ty twierdzisz, że nie ma nic do zaoferowania.
No twierdzę. Jeśli twierdzisz, że ma – wskaż, co przez te wszystkie lata udzielania się na forum HenrykK konkretnego napisał? Użytkownik ten od zawsze obwieszcza tylko, że już już niedługo coś przełomowego ogłosi. I nigdy nie ogłosił.
Cytuj:
Ja nie twierdzę, że coś odkrył.
No nie. Ty twierdzisz znacznie więcej – że do takich jak on należy przyszłość nauki.
Cytuj:
Tym bardziej, że na wstępie przyznałam, że nie znam się na tym obszarze, który on chce badać.
Nie znam się, ale się wypowiem.
Cytuj:
Wyrażam podziw dla samej postawy, którą prezentuje. Tylko tacy ludzie cokolwiek odkrywają. Pokorni.
A co jest w postawie HenrykKa przepełnionej przekonaniem o własnej genialności i głupocie wszystkich naokoło pokornego?


Pn lip 09, 2018 5:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
zefciu napisał(a):
No twierdzę. Jeśli twierdzisz, że ma – wskaż, co przez te wszystkie lata udzielania się na forum HenrykK konkretnego napisał? Użytkownik ten od zawsze obwieszcza tylko, że już już niedługo coś przełomowego ogłosi. I nigdy nie ogłosił.


Ja na tym forum jestem od 10 dni i nie śledziłam jego wypowiedzi sprzed lat. Jednak tak jak pisałam już 2 razy, nie oceniam dokonań HenrykKa, tylko jego postawę na podstawie niniejszego wątku.

zefciu napisał(a):
No nie. Ty twierdzisz znacznie więcej – że do takich jak on należy przyszłość nauki.


Do osób o takiej postawie. Nawet jeśli sam nic nie odkryje, to może natchnie kogoś innego. Nie mnie oceniać jego kompetencje w przedmiocie badawczym.

zefciu napisał(a):
Nie znam się, ale się wypowiem.


Wypowiedziałam się tylko wyłącznie w aspekcie, na którym się znam. Nie wiem, jaki masz ze mną problem.

zefciu napisał(a):
A co jest w postawie HenrykKa przepełnionej przekonaniem o własnej genialności i głupocie wszystkich naokoło pokornego?


Jw. Oceniam postawę HenrykKa na podstawie tego tematu, w którym megalomanii nie dostrzegam. Dostrzegam za to świadomość swojej niewiedzy i szczerą ambicję zdobycia tej wiedzy.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Pn lip 09, 2018 17:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
Panie Zefciu, a to proste zadanie na poziomie szkoły średniej to już Pan rozwiązał?
O grawitacji i bezwładności powinienem już wcześniej napisać, lecz jeśli się okaże, iż grawitacja nie istnieje to po co. Dlatego wcześniej powinienem przeprowadzić doświadczenie z tym okropnym urządzeniem, którego nie potrafię precyzyjnie zbudować. Przedwczoraj przyszła mi pewna myśl o możliwości spowalniania czasu. Niestety będzie to wymagało przeprowadzenia wielu obserwacji. Na to wszystko brakuje czasu, ponieważ życie niesie ze sobą wiele prozaicznych problemów. Krótko mówiąc jest coraz ciekawiej.


Śr lip 11, 2018 21:54
Zobacz profil
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
HenrykK napisał(a):
Panie Zefciu, a to proste zadanie na poziomie szkoły średniej to już Pan rozwiązał?
Które? Ostatnie zadanie, którego treść brzmiała mnie więcej „po wodzi pływa i kaczka się nazywa” rozwiązałem. Choć podejrzewam, że jego treść była błędnie sformułowana i nie o to Ci chodziło (nie podałeś w jakim układzie odniesienia podajesz prędkości oraz w jakim układzie odniesienia należy je liczyć).
Cytuj:
Krótko mówiąc jest coraz ciekawiej.
Krótko mówiąc jest tak nudno, jak było nudno. Gdybyś rzeczywiście miał z urządzeniem problemy natury technicznej, to byś szukał osoby z większym technicznym doświadczeniem, która Ci pomoże. Nie czynisz tego, skąd można wnioskować, że nigdy żadnego urządzenia nie było o nie będzie.


Cz lip 12, 2018 5:49
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL