Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 2:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna strona
 Życie na innych planetach 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: Życie na innych planetach
Gdyby to było 43 "lajkersów", to by nie miało.
Widać wyraźnie, że Rousseau, ten kompletny ułom intelektualny, wciąż ma rzesze fanów.


Pt lis 23, 2018 21:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Życie na innych planetach
Palmer napisał(a):
Gdyby to było 43 "lajkersów", to by nie miało.


I teraz też nie ma, bo mówiliśmy, zdaje się, o społeczności naukowej, a nie randomowych użytkownikach facebooka.

Dla jasności: nie chcę powiedzieć, że ustalenia Chagnona są nic nie warte, przeciwnie, sa bezcenne, warto jednak mieć na uwadze, że sam mógł mieć niejaki wplyw na dynamikę wydarzeń, które opisywał.

Swoją drogą w temacie polecam - jeśli nie znasz - antologię Sny, trofea, geny i zmarli. "Wojna" w społecznościach przedpaństwowych na przykładzie Amazonii. Jest tam tekst Chagnona, jest też sporo innych ciekawostek, m.in. o kanibalach Wari, którzy zaskarbili sobie czemuś moją sympatię :)

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So lis 24, 2018 8:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: Życie na innych planetach
Wiem, że "postępowy" podróżnik nie ma żadnego wpływu na dynamikę wydarzeń w grupie "dzikusów", którą odwiedził.
Jest dlań w ogóle niewidoczny, nawet gdy jest to pierwszy kontakt tej grupy z "ludźmi cywilizacyjnymi".

Uff... Nie chcę przeklinać, bo to niedziela i forum religijne. :)


N lis 25, 2018 21:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Życie na innych planetach
?

Proponowałbym spróbować komunikacji wprost.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N lis 25, 2018 21:34
Zobacz profil
Post Życie na innych planetach
Pani Maria Simma w książce "Uwolnijcie nas stąd" w rozmowach z duszami czyśćcowymi odpowiada bardzo prosto na pytanie o istnienie istot rozumnych na innych planetach że NIE MA takich!!!
Skoro tak jej dusze czyśćcowe powiedziały to widocznie prawda.
Niema istot pozaziemskich ale na innych planetach mogą być jakieś proste formy życia, bakterie, rośliny.


Śr maja 08, 2019 22:15

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Życie na innych planetach
Genialny "dowód", bo z drugiej strony mamy osoby twierdzące, że komunikują się lub spotkały się właśnie z różnymi kosmitami i te osoby też piszą swoje książki.
Do tego Walsh, komunikował się z bardziej kompetentnym bytem czyli Bogiem i usłyszał nie tylko że istnieją, ale poznał szczegóły o zaawansowanych cywilizacjach i napisał więcej niż jedną książkę.
Dowodem na brak inteligentnego życia w kosmosie nie będzie nawet wykluczenie istnienia biologicznego życia na każdej planecie we wszechświecie( powodzenia przy takich odległościach i rozszerzaniu się wszechświata), bo może istnieją w innej formie, np energetycznej, duchowej lub informacyjnej...
O tyle z udowadnianiem nieistnienia gdy chodzi o niesprecyzowany obszar i formę jest poważny problem i ciężar dowodu leży po stranie sugerującej istnienie.
Co do kosmitów to zwykły rachunek prawdopodobieństwa sugeruje, że szansa abyśmy byli jedyni jest minimalna, ale dowodem to nie jest i należałoby po prostu badać wszechświat co idzie bardzo powoli ze względu na rozmiary. Wiemy już, że planet typu ziemskiego jest całkiem sporo...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz maja 09, 2019 6:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Życie na innych planetach
Pluto33 napisał(a):
Skoro tak jej dusze czyśćcowe powiedziały to widocznie prawda.


Skoro Pluto33 powiedział, że Maria Simma powiedziała, że tak jej powiedziały dusze czyścowe, to na pewno jest to prawda :D


IrciaLilith

Cytuj:
Co do kosmitów to zwykły rachunek prawdopodobieństwa sugeruje, że szansa abyśmy byli jedyni jest minimalna


Wręcz przeciwnie, statystyka pokazuje, że jesteśmy sami

Paradoks Fermiego cz I

Paradoks Fermiego cz II

A dlaczego tak jest, odpowiada artykuł w najnowszym, majowym numerze "Astronomii" napisany przez niezwykle przenikliwego, błyskotliwego i inteligentnego autora. ;)

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Cz maja 09, 2019 12:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Życie na innych planetach
Pilaster, wynik obliczeń zależy od przyjętych założeń i tak na serio to zwyczajnie brakuje wiedzy, aby nie były wyssane z palca i każdy może 'udowadniać' co mu się podoba...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz maja 09, 2019 14:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 05, 2018 16:01
Posty: 114
Post Re: Życie na innych planetach
Pluto33 napisał(a):
Pani Maria Simma w książce "Uwolnijcie nas stąd" w rozmowach z duszami czyśćcowymi odpowiada bardzo prosto na pytanie o istnienie istot rozumnych na innych planetach że NIE MA takich!!!
Skoro tak jej dusze czyśćcowe powiedziały to widocznie prawda.
Niema istot pozaziemskich ale na innych planetach mogą być jakieś proste formy życia, bakterie, rośliny.


Ciekawe źródło danych :-) Proponuje wpisać w wyszukiwarkę UFO + dowody, i masz czytania i oglądania na rok.
Twierdzenie, że tylko my żyjemy w tym ogromnym kosmosie jest naiwnie dziecinne :-)

_________________
"Bądź najświetniejszą wersją najwspanialszego wyobrażenia o sobie"
Neale Donald Walsch - "Rozmowy z Bogiem" tom 3


Cz maja 09, 2019 16:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Życie na innych planetach
Proponuję również w wyszukiwarkę wpisać "płaska ziemia dowody" jako dowód na płaską ziemię.
Manifestacje UFO to nie dowód na życie na innych planetach ale są to manifestacje demoniczne.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz maja 09, 2019 17:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Życie na innych planetach
Andy, teza że to manifestacje demoniczne też jest totalnie niepotwierdzona.
Jak dla mnie kosmici to bardziej logiczna opcja, bo przynajmniej nie potrzeba wychodzić poza materialny wszechświat, ew opcja o istnieniu tego typu zjawisk tylko na poziomie psychiki też jest ok.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz maja 09, 2019 18:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Życie na innych planetach
Dawniej widziano czarownice na miotłach i elfy, teraz statki latające.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz maja 09, 2019 18:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 05, 2018 16:01
Posty: 114
Post Re: Życie na innych planetach
Andy72 napisał(a):
Proponuję również w wyszukiwarkę wpisać "płaska ziemia dowody" jako dowód na płaską ziemię.
Manifestacje UFO to nie dowód na życie na innych planetach ale są to manifestacje demoniczne.


Wszystko co jest niezgodne z naukami KK jest demoniczne :-) wcale mnie to nie dziwi ;-)

_________________
"Bądź najświetniejszą wersją najwspanialszego wyobrażenia o sobie"
Neale Donald Walsch - "Rozmowy z Bogiem" tom 3


Cz maja 09, 2019 18:41
Zobacz profil
Post Re: Życie na innych planetach
Proszę nie zjeżdżać z tematu. To nie jest wątek o UFO.


Cz maja 09, 2019 18:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Życie na innych planetach
IrciaLilith napisał(a):
Andy, teza że to manifestacje demoniczne też jest totalnie niepotwierdzona.
Jak dla mnie kosmici to bardziej logiczna opcja, bo przynajmniej nie potrzeba wychodzić poza materialny wszechświat, ew opcja o istnieniu tego typu zjawisk tylko na poziomie psychiki też jest ok.


Kosmici potencjalnie mogą istnieć od około 10 miliardów lat, a Ziemie można było skolonizować odwiedzać od około 2 miliardów lat, więc jaka jest szansa na to, że akurat teraz ci kosmici nas znaleźli i zaczeli odwiedzać? to szansa jedna na kilka miliardów, to nawet w lotto mamy szanse jedną do kilkunastu milinów, a gdzie tu mówić o miliardach? to jest zupełnie inny rząd wielkości, w tej sytuacji to nawet wersja z demonami, jest bardziej prawdopodobna.
I żeby była jasność, to gdyby na serio jacyś kosmici dzisiaj nas chcieli odwiedzić, to by takie coś wyglądało zupełnie inaczej niż to co mamy w tej chwili, i do tego się odnoszę, bo co mamy teraz jest naprawdę dziwne, w końcu kosmici wyprzedają nas technologicznie o stulecia albo i więcej, a sposobem w jaki się chcą z ludzkością komunikować, są kręgi w zbożu? :mrgreen:
No i powiem że w dużej części to jest wątek o UFO, w końcu aktualnie to może być jedyny możliwy dowód, na to że na innych planetach istnieje życie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz maja 09, 2019 21:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL