Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 4:24



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 464 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Następna strona
 Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Patrząc na zagadnienie z innej strony można powiedzieć, że skoro homoseksualizm nie jest ani chorobą, ani zaburzeniem to medycynie nic do niego.W takim razie należy do niego podchodzić jako problemu natury duchowej, który wywiera wpływ głównie na ludzką psychikę. Chrześcijanin absolutnie powinien kierować się tym, co mówi Słowo Boże i pozwolić Duchowi Świętemu, aby ten poprowadził go drogą ku chwalebnemu rozwiązaniu problemu.


EDIT: wydzielono z tematu: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary MH.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So lut 09, 2019 14:08
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2598
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Masz rację... użyłem wcześniej takiego przykładu: kiedy facet śpi z kobietą przed ślubem i idą do lekarza, to lekarz powie: jeśli nie macie chorób wenerycznych, to nie mam nic do was i nie mam na co was leczyć. Jeśli zaś pójdą do księdza - ksiądz powie, że należy zmienić swoje zachowanie, bo grzeszą. Lekarz nie powie, że para grzeszy, bo nie jest księdzem i nie spowiada, nie daje rozgrzeszeń. Ksiądz nie powie, czy para jest zdrowa, czy chora, bo nie leczy i nie przepisuje recept.

_________________
MODERATOR


So lut 09, 2019 15:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Wybawiony napisał(a):
Chrześcijanin absolutnie powinien kierować się tym, co mówi Słowo Boże


Słowo Boże mówi, żeby homoseksualistę (czynnego) zabić. I co teraz? Podporządkujesz się?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So lut 09, 2019 15:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Jezus powiedział też: "Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem". Ja się nie kwalifikuję, by to zrobić. Z kolei sam Jezus mówi do grzesznika: "Idź i nie grzesz więcej".

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So lut 09, 2019 19:23
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2598
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Wybawiony napisał(a):
Jezus powiedział też: "Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem". Ja się nie kwalifikuję, by to zrobić. Z kolei sam Jezus mówi do grzesznika: "Idź i nie grzesz więcej".


Myślę, że to jest złoty środek. My, ludzie grzeszni, sami siebie ciągle nawracamy i możemy radzić innym. Sami sądzić nie możemy i nie będziemy - to Bóg sądzi.

Jezus ma prawo powiedzieć: Idź i nie grzesz. On zna nasze dusze i wie, że grzeszymy. My też możemy modlić się za siebie nawzajem i wspieram siebie nawzajem w drodze do świętości, ale kamieniami rzucać nam nie wolno.

_________________
MODERATOR


So lut 09, 2019 20:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
CO wy z tym rzucaniem kamieniami?
Jesli ktoś dziś rzuca, to środowiska LGBT.
Natomiast uprawianie homoseksualizmu (nie homoseksualizm) jest grzechem i mamy prawo to mówić.
Zdrowy rozsądek każe też sprzeciwiać się ściemie: na przykład twierdzeniom, że homoseksualizm to nie jest stan dewiacyjny tylko Kościół sobie ot, tak wymyslił że nie wolno.

I nieprawdą jest to co napisałeś Zbigniewie3991 iż rzekomo "Kościół nie stwierdza tego, co jest chorobą, dewiacją, zboczeniem i obrzydliwością" - przynajmniej jesli idzie o obrzydliwość i zboczenie, Pismo stwierdza to i to literalnie.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So lut 09, 2019 23:07
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2598
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Marek_Piotrowski napisał(a):
CO wy z tym rzucaniem kamieniami?
Jesli ktoś dziś rzuca, to środowiska LGBT.
Natomiast uprawianie homoseksualizmu (nie homoseksualizm) jest grzechem i mamy prawo to mówić.
Zdrowy rozsądek każe też sprzeciwiać się ściemie: na przykład twierdzeniom, że homoseksualizm to nie jest stan dewiacyjny tylko Kościół sobie ot, tak wymyslił że nie wolno.

I nieprawdą jest to co napisałeś Zbigniewie3991 iż rzekomo "Kościół nie stwierdza tego, co jest chorobą, dewiacją, zboczeniem i obrzydliwością" - przynajmniej jesli idzie o obrzydliwość i zboczenie, Pismo stwierdza to i to literalnie.


Co do grzechu - stwierdzam jasno, że Kościół ma prawo tak stwierdzać i każdy ma prawo tak stwierdzić.

Co do dewiacji i zboczenia - jeśli stwierdzę, że Marek Piotrowski jest zboczony, to jest to bezpodstawne oskarżenie i masz prawo mnie za to ścigać. Tak samo stwierdzenie, że homoseksualizm jest zboczony, jest bezpodstawnym oskarżeniem, bo Biblia nie jest podręcznikiem medycyny, tylko świętą, starożytną księgą. Wiele rzeczy jest w niej mądrych i wartych zachowania, ale nikt nie traktuje dosłownie słów Pawła dotyczących kobiet i ich zachowania w Kościele. Natomiast słowa Pawła z Tarsu dotyczące mężczyzn współżyjących ze sobą są traktowane dosłownie. I dosłownie traktują Pismo Święte - kobiety mogą spać ze sobą, bo Biblia tego nie zakazuje? Nie traktujesz Biblii wybiórczo?

_________________
MODERATOR


N lut 10, 2019 11:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Zbigniew3991 napisał(a):
Co do grzechu - stwierdzam jasno, że Kościół ma prawo tak stwierdzać i każdy ma prawo tak stwierdzić.
Serio? Już sporo osób na świecie siedzi w więzieniu za podobne stwierdzenie (że nie wspomnę o powyrzucanych z pracy).
To tak a propos tego kto w kogo "rzuca kamieniami".

Cytuj:
Co do dewiacji i zboczenia - jeśli stwierdzę, że Marek Piotrowski jest zboczony, to jest to bezpodstawne oskarżenie i masz prawo mnie za to ścigać.
Jak zwykle w przypadku politpoprawnych mylisz (obawiam się że świadomie) opis zjawiska z wyzywaniem konkretnych osób od takich czy owakich. Dość tani i pospolity zabieg.
Cytuj:
Tak samo stwierdzenie, że homoseksualizm jest zboczony, jest bezpodstawnym oskarżeniem, bo Biblia nie jest podręcznikiem medycyny, tylko świętą, starożytną księgą. Wiele rzeczy jest w niej mądrych i wartych zachowania, ale nikt nie traktuje dosłownie słów Pawła dotyczących kobiet i ich zachowania w Kościele. Natomiast słowa Pawła z Tarsu dotyczące mężczyzn współżyjących ze sobą są traktowane dosłownie. I dosłownie traktują Pismo Święte - kobiety mogą spać ze sobą, bo Biblia tego nie zakazuje? Nie traktujesz Biblii wybiórczo?
[/quote][/quote]Krótko mówiąc, Twoja poprawność polityczna jest większa niż Twoja wierność Biblii. Wolno Ci.
W ten sposób możesz unieważnić każdą jej naukę w imię aktualnej mody.

Ale dla mnie Biblia to coś więcej niż "starożytna księga".
I druga sprawa: jakież to badania doprowadziły do tego, że oczywiste zboczenie zostało przez WHO uznane za normalne zachowanie? Co się zmieniło?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N lut 10, 2019 11:56
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2598
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Nie interesuje mnie polityka, ani kwestie tego, co donoszą plotki na temat zmiany zdania przez WHO. Jeszcze dwieście lat temu uznawano, że w wyniku każdego wytrysku wyczerpują się siły witalne mężczyzny, stąd uznawano zmazy nocne i onanizm za wyjątkowo groźną chorobę. Jak widać stan wiedzy w medycynie zmienia się dość znacznie.
Tak samo interpretacja Biblii jest dość poważną sprawą, ponieważ ma ona dwa tysiące lat. To miałem na myśli pisząc, że jest ona starożytną księgą. Stąd w tej chwili kobiety często wchodzą do kościoła bez nakrycia głowy i wypowiadają się dość często w kościołach. chociaż Paweł z Tarsu jednoznacznie to potępia.

Co do Twojej tezy o tym, że za to, że niektórzy odbywają kary za stwierdzenie tego, że czyny homoseksualne są grzechem - podaj fakty, bo o tym nie słyszałem.

Co do badań - polecam między innymi artykuły Zbigniewa Starowicza, który pisze o tym, że kiedyś próbował "leczyć" osoby homoseksualne, ale w żaden sposób mu to nie wychodziło, stąd zmienił zdanie na te kwestie. I nie są znane informacje o jakiś naciskach tajemniczego lobby LGBT na osobę Lwa Starowicza.

_________________
MODERATOR


N lut 10, 2019 12:42
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Zbigniew3991 napisał(a):
Nie interesuje mnie polityka, ani kwestie tego, co donoszą plotki na temat zmiany zdania przez WHO. Jeszcze dwieście lat temu uznawano, że w wyniku każdego wytrysku wyczerpują się siły witalne mężczyzny, stąd uznawano zmazy nocne i onanizm za wyjątkowo groźną chorobę. Jak widać stan wiedzy w medycynie zmienia się dość znacznie.
Określenie, czy coś jest dewiacją nie jest w ogóle kompetencją medycyny.
Ja się natomiast pytałem, jakie to - rzekomo "naukowe" doświadczenia i badania zadecydowały o zmianie kwalifikacji WHO. Nie odpowiedziałeś i mnie to nie dziwi. Żadne.
Cytuj:
Tak samo interpretacja Biblii jest dość poważną sprawą, ponieważ ma ona dwa tysiące lat. To miałem na myśli pisząc, że jest ona starożytną księgą. Stąd w tej chwili kobiety często wchodzą do kościoła bez nakrycia głowy i wypowiadają się dość często w kościołach. chociaż Paweł z Tarsu jednoznacznie to potępia.
Nawet świeży adept biblistyki rozróżnia niezmienne prawdy etyczne (te same w ST i NT) od zmiennych przepisów liturgicznych.

Cytuj:
Co do Twojej tezy o tym, że za to, że niektórzy odbywają kary za stwierdzenie tego, że czyny homoseksualne są grzechem - podaj fakty, bo o tym nie słyszałem.
Z co, nie czytasz wiadomości czy google CI nie działa?
Pierwsze z brzegu, znalezione w ciągu kilku minut:
Felix Ngole, student uniwersytetu w Sheffield, napisał na Facebooku, że homoseksualizm to grzech.Wywalili go z uczelni
Wielka Brytania Tony’ego Miano aresztowany
Austria wydawca portalu kreuz-net.at
Szwecja pastor Aake Green został skazany
Włochy Rocco Buttiglione został nie dopuszczony do stanowiska komisarza Unii.

Cytuj:
Co do badań - polecam między innymi artykuły Zbigniewa Starowicza, który pisze o tym, że kiedyś próbował "leczyć" osoby homoseksualne, ale w żaden sposób mu to nie wychodziło, stąd zmienił zdanie na te kwestie. I nie są znane informacje o jakiś naciskach tajemniczego lobby LGBT na osobę Lwa Starowicza.
A co mają badania nad zmianą orientacji do uznania homoseksualizmu za dewiację?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N lut 10, 2019 12:55
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Marek_Piotrowski napisał(a):

I druga sprawa: jakież to badania doprowadziły do tego, że oczywiste zboczenie zostało przez WHO uznane za normalne zachowanie? Co się zmieniło?


WHO przestało w tej sprawie ulegać presji ideologicznej i zaczęło kierować się faktami i nauką.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N lut 10, 2019 13:17
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2598
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Co mają badania nad wyleczeniem nowotworu do uznania nowotworu za chorobę?

Dewiacja jest społecznie kojarzona z zaburzeniami seksualnymi i należy do języka medycyny. Tak samo sformułowanie "grzech" należy do języka religii. W tych kontekstach należy używać takich sformułowań.

Co do wykreślenia homoseksualizmu z listy chorób - lekarze specjaliści spotkali się i na bazie swoich doświadczeń oraz badań wydali taką, a nie inną decyzję. To tak, jakbym kwestionował dogmat o Niepokalanym Poczęciu, bo został ogłoszony dopiero w ubiegłym wieku i był stwierdzeniem pod naciskiem wiernych, którzy i tak w to wierzyli. Ten argument nie jest wystarczający do obalenia dogmatu, tak samo jak okoliczności wykreślenia homoseksualizmu nie są wystarczającym dowodem na to, że homoseksualizm jednak jest chorobą.

Co do prześladowań ze strony lobby LGBT - przyznaję, że takie się zdarzają. Tak samo zdarzają się ataki Katolików na osoby homoseksualne. Nie jest to dowodem na to, że Kościół prześladuje osoby homoseksualne, albo osoby homoseksualne atakują Kościół. Agresywne ataki nie powinny mieć miejsca, ale niestety się zdarzają, nad czym tylko ubolewam - zarówno nad agresywnymi gejami i lesbijkami, jak i agresywnymi Katolikami.

_________________
MODERATOR


N lut 10, 2019 13:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Zbigniew3991 napisał(a):
Ten argument nie jest wystarczający do obalenia dogmatu, tak samo jak okoliczności wykreślenia homoseksualizmu


Tu należałoby przede wszystkim zapytać o okoliczności wpisania go na listę chorób.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N lut 10, 2019 13:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Warto też może dodać, że nie jest bynajmniej tak, że komuś, kto nie czuje się ze swoją orientacją dobrze, WHO i w ogóle nauka wmawia, że jest zdrowy. Dla tego rodzaju niespójności, która w oczywisty sposób zaburza funkcjonowanie jednostki i wiąże się z odczuwaniem przez nią cierpienia, stosowna kategoryzacja medyczna jak najbardziej istnieje.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N lut 10, 2019 13:43
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2598
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
To prawda - jeśli komuś przeszkadza własny homoseksualizm lub biseksualizm, to jest to zaburzenie i wtedy taka osoba ma prawo do leczenia. Każdy ma prawo do wyrażania wątpliwości i do pytań zadawanych lekarzowi.

Co do wpisania i wypisania - niech się wypowiadają lekarze i historycy.

_________________
MODERATOR


N lut 10, 2019 15:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 464 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL