Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 11:08



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 464 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 31  Następna strona
 Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
JedenPost napisał(a):
pilaster napisał(a):
JedenPost napisał(a):
A na czym niby miałby on polegać?


Na tym, że osoba chora stałaby się zdrową.


O jakiej chorej osobie mówimy?


O homoseksualnej.

zefciu napisał(a):
[*]Czy homoseksualizm to choroba (jak to definiujemy)?
[*]Czy homoseksualizm jest dziedziczny czy nabyty (jeśli obydwa, to w jakim stopniu)?
[*]Czy homoseksualizm da się „wyleczyć” (i jakie są ku temu możliwości u jakich ludzi)?
[*]Czy dla osoby homoseksualnej „wyleczenie” homoseksualizmu przyczyniłoby się do poprawy jakości życia?
[*]Czy dla społeczeństwa „wyleczenie” homoseksualisty byłoby korzystne?[/list]

To są różne pytania i teoretycznie na te pytania mogą istnieć różne kombinacje odpowiedzi. Niestety obie strony sporu zachowują się tak, jakby to było jedno pytanie z jedną odpowiedzią: albo jesteśmy homofobami, albo jesteśmy „za homoseksualistami”.


Widocznie im to pasuje. Jednak jak napisał zefciu odpowiedzi mogą być różniste. Odpowiedzi pilastra np

1 Tak
2 Nie wiadomo (w tej chwili)
3 Nie da się (w tej chwili)
4 Tak
5 Tak

Zbigniew3991 napisał(a):
"preferencje seksualne" można rozpatrywać w dwóch znaczeniach, których nie należy ze sobą mieszać.


Tako objawia Zbigniew3991 w nieomylności swojej, zatem to prawda. Jeszcze tylko 996 razy... :)

Nie należy mieszać i już. :roll:

Cytuj:
Pierwsze to kryterium ze względu na płeć (ta sama lub odmienna), a druga to inen cechy osoby pożądanej (preferencje seksualne).


Ogrom tej różnicy umknął jakoś mojej uwadze. :)

Jeżeli facet odczuwa pociąg seksualny do psów płci męskiej (a do suk nie), to to jest orientacja, czy preferencja? :x

Zresztą nawet pedofile różnią się miedzy sobą, jeżeli chodzi o preferencje płciowe.

Cytuj:
W takim razie należałoby zlikwidować również celibat, żeby osoby duchowne także mogły płodzić i wychowywać dzieci, co byłoby z pożytkiem społecznym.


Bzdura. W Kościele celibat jest dobrowolnym wyborem, a nie koniecznością narzuconą przez spaczone preferencje seksualne (jak dla pedofilów, czy nekrofilów).

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr lut 13, 2019 13:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Czy pilaster podzieli się wyjaśnieniem na czym miałaby polegać owa społeczna korzyść z "wyleczenia" homoseksualisty?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr lut 13, 2019 13:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1385
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Biniu napisał(a):
w jaki sposób wg ciebie ludzie mogą ponosić winę za to , że ktoś się rodzi ze skłonnościami homo lub pedofilskimi?

Np. z powodu grzechu odrzucenia dziecka już w fazie prenatalnej, zwłaszcza jeśli odrzucenie to dotyczy jego płci.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Śr lut 13, 2019 13:35
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Pilaster - podałem Ci artykuł i argumenty, do których się nie ustosunkowałeś, więc ja nie skomentuję Twoich komentarzy co do mojej osoby.

_________________
MODERATOR


Śr lut 13, 2019 14:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2734
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Biniu napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Biniu napisał(a):
widocznie Bóg tak chciał.
Widocznie Bóg ma w tym jakiś plan.

Tylko czy taki Bog na ktorego mozna zwalic wszystko - poczawszy od tego ze chcial upadku czlowieka w raju a konczac na ludobojstwie w Oswiecimiu lub Rwandzie - jest Bogiem prawdziwym czy wymyslonym.

Wiesz, Oświęcin, czy ludobójstwo w Rwandzie to ewidentnie wina ludzi, ale nie jest winą ludzi, że rodzą się z popędem płciowym ukierunkowanym na osobników tej samej płci lub dzieci.

Mam zastrzezenia do "Bog tak chcial" wogole.
Chociaz relacja pomiedzy wolna wola i wplywem Boga jest dla mnie tajemnica.


Śr lut 13, 2019 14:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 19, 2017 11:42
Posty: 167
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Wybawiony napisał(a):
Biniu napisał(a):
w jaki sposób wg ciebie ludzie mogą ponosić winę za to , że ktoś się rodzi ze skłonnościami homo lub pedofilskimi?

Np. z powodu grzechu odrzucenia dziecka już w fazie prenatalnej, zwłaszcza jeśli odrzucenie to dotyczy jego płci.

Jaśniej proszę. O jakim grzechu odrzucenia piszesz?


Śr lut 13, 2019 14:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 19, 2017 11:42
Posty: 167
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
robaczek2 napisał(a):
Mam zastrzeżenia do "Bóg tak chcial" wogole.
Chociaz relacja pomiedzy wolna wola i wplywem Boga jest dla mnie tajemnica.


ale co tu do rzeczy ma wolna wola?
To w takim razie inne pytanie: czy od Boga coś na tym świecie zależ? czy też stworzył życie pełne bubli i wad, i dalej nie ingeruje tylko się przygląda dziejącym się na tym świecie różnym nieszczęściom spowodowanym tylko tym, że taki świat Bóg stworzył?
To po co to gadanie, że ktoś tam otrzymał od boga np: dar wiary?
Jak ktoś dostał od Boga dar wiary to jest świętym, a jak ktoś dostał "dar" pedofilii to już od kogoś innego?


Śr lut 13, 2019 14:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2734
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Biniu napisał(a):
stworzył życie pełne bubli i wad

Powinien zaplanowac produkcje seryjna. Bez homo. I tylko blondynki 170 cm wzrostu.


Śr lut 13, 2019 16:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 19, 2017 11:42
Posty: 167
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
robaczek2 napisał(a):
Biniu napisał(a):
stworzył życie pełne bubli i wad

Powinien zaplanowac produkcje seryjna. Bez homo. I tylko blondynki 170 cm wzrostu.


Nie, po prostu śmieszy mnie wybiórcze postrzeganie rzeczywistości.
Jak ktoś niespodziewanie ozdrowieje to ogłaszacie cud i wychwalacie dobroć Boga.
Jak bez niczyjej winy dzieje się coś złego to twierdzicie, że Bóg niema z tym nic wspólnego.


Śr lut 13, 2019 17:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2734
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Biniu napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Biniu napisał(a):
stworzył życie pełne bubli i wad

Powinien zaplanowac produkcje seryjna. Bez homo. I tylko blondynki 170 cm wzrostu.


Nie, po prostu śmieszy mnie wybiórcze postrzeganie rzeczywistości.
Jak ktoś niespodziewanie ozdrowieje to ogłaszacie cud i wychwalacie dobroć Boga.
Jak bez niczyjej winy dzieje się coś złego to twierdzicie, że Bóg niema z tym nic wspólnego.

Mnie tez smieszy. Wielu swietych przyjmowalo "cos zlego" jako dzialanie Boga. Ale w jakim stopniu ktos jest homo dlatego ze jego dziadek zjadl za duzo orzechow laskowych lub dlatego, ze to efekt losowania sil wyzszych to nie wiem. Dlatego napisalem "Chociaz relacja pomiedzy wolna wola i wplywem Boga jest dla mnie tajemnica" Jezeli nie chcesz poslugiwac sie terminem "wolna wola" to moze odpowiada Ci dzialanie czlowieka vs. dzialanie Boga.


Śr lut 13, 2019 18:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 19, 2017 11:42
Posty: 167
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
robaczek2 napisał(a):
Mnie tez smieszy. Wielu swietych przyjmowalo "cos zlego" jako dzialanie Boga. Ale w jakim stopniu ktos jest homo dlatego ze jego dziadek zjadl za duzo orzechow laskowych lub dlatego, ze to efekt losowania sil wyzszych to nie wiem. Dlatego napisalem "Chociaz relacja pomiedzy wolna wola i wplywem Boga jest dla mnie tajemnica" Jezeli nie chcesz poslugiwac sie terminem "wolna wola" to moze odpowiada Ci dzialanie czlowieka vs. dzialanie Boga.


Nadal uchylasz się od odpowiedzi na wcześniej zadane pytanie: czy Bóg w jakikolwiek sposób ingeruje w naszą rzeczywistość?


Cz lut 14, 2019 8:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Biniu napisał(a):
Nadal uchylasz się od odpowiedzi na wcześniej zadane pytanie: czy Bóg w jakikolwiek sposób ingeruje w naszą rzeczywistość?

To bardzo mocno zależy czy mu na to pozwalasz czy nie. W moją ingeruje bo wręcz proszę go o to. Jeśli ty nie zostawiasz Bogu miejsca na Jego interwencję to nie zobaczysz Jego działania w swoim życiu. Dlatego też są ludzie, którzy twierdzą, że Bóg ingeruje w naszą rzeczywistość i są tacy, którzy taka ingerencję wykluczają.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Cz lut 14, 2019 9:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 19, 2017 11:42
Posty: 167
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Padre77 napisał(a):
Biniu napisał(a):
Nadal uchylasz się od odpowiedzi na wcześniej zadane pytanie: czy Bóg w jakikolwiek sposób ingeruje w naszą rzeczywistość?

To bardzo mocno zależy czy mu na to pozwalasz czy nie. W moją ingeruje bo wręcz proszę go o to. Jeśli ty nie zostawiasz Bogu miejsca na Jego interwencję to nie zobaczysz Jego działania w swoim życiu. Dlatego też są ludzie, którzy twierdzą, że Bóg ingeruje w naszą rzeczywistość i są tacy, którzy taka ingerencję wykluczają.

Pytanie zostało zadane w wątku dotyczącym odmiennych popędów seksualnych.Czy to, że ktoś się rodzi z popędem seksualnym ukierunkowanym na osobników tej samej płci jest efektem woli Boga, czy nie?


Cz lut 14, 2019 9:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Czy jeśli wychodzisz na mróz lekko ubrany to jest wolą Boga, że się przeziębisz? Dopóki nie znamy mechanizmu "powstawania" homoseksualizmu, dopóty nie będziemy mogli powiedzieć, czy dotyka to człowieka w sposób niezawiniony/niezamierzony, czy też nie.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Cz lut 14, 2019 9:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 19, 2017 11:42
Posty: 167
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Padre77 napisał(a):
Czy jeśli wychodzisz na mróz lekko ubrany to jest wolą Boga, że się przeziębisz? Dopóki nie znamy mechanizmu "powstawania" homoseksualizmu, dopóty nie będziemy mogli powiedzieć, czy dotyka to człowieka w sposób niezawiniony/niezamierzony, czy też nie.


Tak jak nie znamy wielu innych "mechanizmów", więc nadużyciem jest dopatrywanie się reki Boga w zdarzeniach których przyczyny nie potrafimy wyjaśnić.


Cz lut 14, 2019 10:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 464 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 31  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL