Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 11:21



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 464 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 31  Następna strona
 Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Wydawało mi się, że zależnie od tego czy jest grzechem czy nie, zamierzasz traktować homoseksualizm jako chorobę, bądź nawet coś więcej.

Tymczasem jeśli rozumieć chorobę z grubsza jako stan utrudniający życie i funkcjonowanie, co chyba obowiązuje współcześnie, to ląduje całkowicie poza tym pojęciem.

Cytuj:
Jeśli jakaś choroba wyklucza zdolność do rozeznawania
to o homoseksualistach, czy offtop? :D

Imho Kościół może sobie ogłaszać grzechem co uzna za (nie)słuszne, w końcu bazuje na prawdach objawionych i z tym nic się zrobić nie da.


Śr kwi 08, 2020 8:46
Zobacz profil
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Alugard napisał(a):
Wydawało mi się, że zależnie od tego czy jest grzechem czy nie, zamierzasz traktować homoseksualizm jako chorobę, bądź nawet coś więcej.

Tymczasem jeśli rozumieć chorobę z grubsza jako stan utrudniający życie i funkcjonowanie, co chyba obowiązuje współcześnie, to ląduje całkowicie poza tym pojęciem.


Ale można by traktować jako zaburzenie. Zaburzenie orientacji seksualnej. Homoseksualizm utrudnia w pewien sposób życie i funkcjonowanie, osoba homoseksualna nie jest w stanie ułożyć sobie życia dokładnie w taki sposób jak osoba heteroseksualna. Homoseksualizm stawia ograniczenia. Osoba homoseksualna funkcjonuje w heteronormatywnym świecie a jej inność jest wyszczególniona, istniejąc poza naturą która jest przypisana jednostce ludzkiej.

Osoba homoseksualna nie ma szans na znalezienie partnera w heteronormatywnym świecie / społeczeństwie, wśród heteronormatywnego społeczeństwa. Nie ma szans także na to aby posiadać własne dzieci, poczęte w sposób naturalny i ''będące krwią z krwi i kością z kości'' obojga rodziców, że tak obrazowo to ujmę.

Poza tym, doświadcza niemal nieustannie swoistego wewnętrznego dramatu, nawet jeśli to odczucie jest odsunięte i gdzieś w tle, ale jest to poczucie swoistej inności i jakby odrębności, niemożności, nawet odrzucenia siebie pomimo sprawiania wrażenia całkowitej akceptacji, co ma swoje konsekwencje także i w psyche.

Cytuj:
Kościół może sobie ogłaszać grzechem co uzna za (nie)słuszne, w końcu bazuje na prawdach objawionych i z tym nic się zrobić nie da.


Kościół ma do tego pełne prawo. A poza tym, współżycie homoseksualne również ze strony samej natury jest całkowicie bezsensowne i nieproduktywne. I nawet organy seksualne nie pasują do siebie. Natura sama mówi co jest właściwe.


Śr kwi 08, 2020 11:21

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
To bardzo przedmiotowe traktowanie człowieka, Equuleuss. Czy człowiek jest maszyną do płodzenia dzieci?
Można traktować homoseksualizm jako zaburzenie z tych względów, jakie opisałaś. Nie zgadzam się jednak z tym, że każda osoba homoseksualna przeżywa wewnętrzny dramat. Są osoby homoseksualne, które tworzą wieloletnie związki jednopłciowe i czują się w tych związkach szczęśliwe. Nie wmawiajmy wszystkim nieszczęścia.

Alugard - nikt nie wskazuje na to, że homoseksualizm jest chorobą. Wskazuję na relację pomiędzy chorobą a grzechem. Wskazuję również na relację pomiędzy tym, czego doświadczamy niezależnie od własnej woli a pomiędzy tym, czego doświadczamy dobrowolnie (zgadzając się na to).

_________________
MODERATOR


Śr kwi 08, 2020 15:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2740
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Zbigniew3991 napisał(a):
Są osoby homoseksualne, które tworzą wieloletnie związki jednopłciowe i czują się w tych związkach szczęśliwe. Nie wmawiajmy wszystkim nieszczęścia.

Ci wiezniowie obozu w Oswiecimiu ktorzy otrzymali w zupie dwa kawalki brukwi tez czuli sie szczesliwymi. Jak zwykle podziwiam celnosc wypowiedzi Equuleuss.


Śr kwi 08, 2020 23:02
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
robaczek2 napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
Są osoby homoseksualne, które tworzą wieloletnie związki jednopłciowe i czują się w tych związkach szczęśliwe. Nie wmawiajmy wszystkim nieszczęścia.

Ci wiezniowie obozu w Oswiecimiu ktorzy otrzymali w zupie dwa kawalki brukwi tez czuli sie szczesliwymi. Jak zwykle podziwiam celnosc wypowiedzi Equuleuss.


Więźniowie Auschwitz oraz sposób uśmiercania ludzi przez głód, a tematyka związana z seksualnością, to dwa różne tematy. To było bardzo niestosowne porównanie.

_________________
MODERATOR


Cz kwi 09, 2020 12:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2740
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Zbigniew3991 napisał(a):
Więźniowie Auschwitz oraz sposób uśmiercania ludzi przez głód, a tematyka związana z seksualnością, to dwa różne tematy. To było bardzo niestosowne porównanie.

Chodzilo mi tylko o subiektywne pojecie szczescia. Dlatego uzylem takiego porownania.
Model szczescia zostal przedzstawiony w kazaniu na gorze i to ze ktos czuje sie szczesliwy (w Twoim thumaczeniu para homoseksualizsow) nie oznacza ze sa jest to prawdziwe szczescie. W ten sposob mozna mowic o czuciu sie szczesliwym po wyjsciu od prostytutki.


Cz kwi 09, 2020 14:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
To nastepne bezsensowne porownanie robaczku.
Po wyjsciu od prostytutki mozesz odczuc ulge przez wyladowanie napiecia seksualnego, co nie ma nic wspolnego ze szczesciem.


Cz kwi 09, 2020 17:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2740
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
subadam napisał(a):
To nastepne bezsensowne porownanie robaczku.

To tylko Twoja opinia.
Mozesz sobie znalezc inne porownanie.
Chodzi mi o sens szczescia - mozemy czuc sie szczesliwi tylko dlatego ze nie mamy modelu co jest prawdziwym szczesciem. Wlasciwie to mamy - prawdziwym Szczesciem, Prawda, Swiatlem itd jest Bog. Wyobrazam sobie, ze kazdy z nas gdy juz nie bedzie nas dotyczyl uplyw czasu (w takim znaczeniu jakie znamy) dowie sie ze szczescie ktore odczuwalismy w takiej czy innej sytuacji nie bylo prawdziwym szczesciem bo mozna bylo inaczej.
W odniesieniu do watku pewnie ze para homo moze sie czuc szczesliwa ale prawdziwym szczesciem jest inna opcja.


Cz kwi 09, 2020 17:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
equuleuss napisał(a):
Alugard napisał(a):
Wydawało mi się, że zależnie od tego czy jest grzechem czy nie, zamierzasz traktować homoseksualizm jako chorobę, bądź nawet coś więcej.

Tymczasem jeśli rozumieć chorobę z grubsza jako stan utrudniający życie i funkcjonowanie, co chyba obowiązuje współcześnie, to ląduje całkowicie poza tym pojęciem.


Ale można by traktować jako zaburzenie. Zaburzenie orientacji seksualnej. Homoseksualizm utrudnia w pewien sposób życie i funkcjonowanie, osoba homoseksualna nie jest w stanie ułożyć sobie życia dokładnie w taki sposób jak osoba heteroseksualna.
To znaczy w jaki sposób? Stawiam że moje życie oraz życie dowolnego innego heteroseksualisty z tego forum jest ułożone odmiennie. Istnieje model heteroseksualnego życia, do którego powinnismy się stosować?
Cytuj:
Homoseksualizm stawia ograniczenia. Osoba homoseksualna funkcjonuje w heteronormatywnym świecie a jej inność jest wyszczególniona, istniejąc poza naturą która jest przypisana jednostce ludzkiej.

To równie dobrze bycie kobietą można w wielu regionach świata uznać za zaburzenie. Co to jest przypisana jednostce ludzkiej natura, kto ją przypisuje i gdzie się to sprawdza?
Cytuj:
Osoba homoseksualna nie ma szans na znalezienie partnera w heteronormatywnym świecie / społeczeństwie, wśród heteronormatywnego społeczeństwa.
Biedroń. Pewnie chociaż o nim słyszałeś. Gej, a faceta ma.
Cytuj:
Nie ma szans także na to aby posiadać własne dzieci, poczęte w sposób naturalny i ''będące krwią z krwi i kością z kości'' obojga rodziców, że tak obrazowo to ujmę.
no niby tak. Tyle, że ciężko nazwać to chorobą psychiczną, skoro intelekt i percepcja nie są zaburzone

Cytuj:
Poza tym, doświadcza niemal nieustannie swoistego wewnętrznego dramatu, nawet jeśli to odczucie jest odsunięte i gdzieś w tle, ale jest to poczucie swoistej inności i jakby odrębności, niemożności, nawet odrzucenia siebie pomimo sprawiania wrażenia całkowitej akceptacji, co ma swoje konsekwencje także i w psyche.
Cóż, żyjemy w społeczeństwie, w którym homoseksualizm uchodzi za nienormalny
Cytuj:
Cytuj:
Kościół może sobie ogłaszać grzechem co uzna za (nie)słuszne, w końcu bazuje na prawdach objawionych i z tym nic się zrobić nie da.


Kościół ma do tego pełne prawo.
Przecież nie napisałem, że nie ma. Warto jednak pamiętać o tym, że kościoły mają pełne prawo głoszenia czegokolwiek. Niezależnie od jakości tego, co głoszą.
Cytuj:
A poza tym, współżycie homoseksualne również ze strony samej natury jest całkowicie bezsensowne i nieproduktywne.
mało ma to wspólnego z tematem. Poza tym, jeśli przynosi korzyści choćby w postaci lepszego samopoczucia, to jest jak najbardziej sensowne. Tak samo zresztą 99% procent zbliżeń między heteroseksualistami.
Cytuj:
I nawet organy seksualne nie pasują do siebie.
Nooo... Homoseksualistom właśnie pasują :D
Cytuj:
Natura sama mówi co jest właściwe.
do mnie jakoś nic nie mówi, ale chętnie dowiem się co mówi


Pt kwi 10, 2020 6:37
Zobacz profil
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Alugard napisał(a):
Biedroń. Pewnie chociaż o nim słyszałeś. Gej, a faceta ma.


Jestem kobietą. A z racji tego iż sama przez schizofrenię zmagałam się z zaburzeniami transseksualizmu / homoseksualizmu, to znam to środowisko LGBT, znam branżę od środka. Poznałam wystarczająco wiele w temacie LGBT.

Biedroń ma faceta ale czy ten facet jest hetero? Czy rozumiesz co ja mam na myśli w moich wypowiedziach? Czy Ty byłbyś facetem Biedronia lub innego geja? Geje / lesbijki, ogólnie osoby homoseksualne, te typowo homoseksualne, to jakiś 1%, w tym lesbijek jest zdecydowanie mniej niż gejów. Reszta, czyli jakieś 3 % w porywach do 4% jedzie na skali biseksualizmu.

I teraz, wyobraź sobie to że Ty jako facet masz tylko mniej niż 1% kobiet z którymi ewentualnie możesz wejść w związek. To jest zaledwie ułamek tego jednego procenta, nawet nie cały. I teraz, są to kobiety nieatrakcyjne. Lesbijki, te prawdziwe, branżowe, wszystkie każdy niemal przeciętny facet czy kobieta określiłby jako nieatrakcyjne.

I co więcej, nie masz zbytnio szans na spotkanie tej mniej niż procentowej populacji kobiet, bo żadna z nich nie ma wypisanego info na czole iż ona należy do tej społeczności. Możesz je poznawać tylko w wyszczególnionych miejscach.

Ty jako hetero, dla Ciebie to jest oczywiste, każda z kobiet które mijasz może być Twoją potencjalną partnerką, ale homo nie mają takiej opcji. Czyli, tutaj jest już dla nich pewna trudność, są to osoby które spotykają się, istnieją wokół pewnej niewielkiej społeczności, stanowiącej zaledwie ułamek procenta. Nie ma dla nich takiej opcji że mogą sobie poznać kogoś na normalnych i zwykłych portalach randkowych. Oni sami mają poczucie tego iż ich seksualność jest nie taka jak być powinna.

Cytuj:
Tyle, że ciężko nazwać to chorobą psychiczną, skoro intelekt i percepcja nie są zaburzone


Pisałam o zaburzeniu orientacji seksualnej. Homoseksualizm można określić jako zaburzenie orientacji seksualnej / tożsamości seksualnej, jest tam też gdzieś w tle zaburzenie tożsamości płciowej.

Cytuj:
Cóż, żyjemy w społeczeństwie, w którym homoseksualizm uchodzi za nienormalny


A co jest normalnego w homoseksualizmie? Przecież nawet sama natura mówi Ci wyraźnie co jest normą, co jest normalne - naturalne. Natura mówi Ci że istnieją dwie płci - kobieta i mężczyzna, i że organy seksualne kobiety pasują do mężczyzny i vice versa. Klucz wkładasz do kłódki, czy też usiłujesz kłódkę spiąć kłódką albo klucz pchać do klucza? Czy to jest normalne działanie? Czy to jest użycie klucza i kłódki zgodne z ich przeznaczeniem?

A jeśli nie jest, to czy uznasz takie działanie za normalne jeśli ktoś będzie pchał klucz do klucza albo przykładał kłódkę do kłódki i mówił że tak trzeba bo to jest naturalne i normalne i że to razem działa?

A to że społeczeństwo uważa homoseksualizm za nienormalny to oznacza że społeczeństwo nadal jest chociaż po części zdrowe i nie skażone ideolo LGBT, ale wykazuje zdrowy rozsądek a nawet logikę.

Cytuj:
Nooo... Homoseksualistom właśnie pasują


Aha, no to penis człowieka do koziej waginy też pasuje, a nawet bardziej, tak? Czyli zoofilię uznasz też za normalną? I wszelkie inne zboczenia / parafilie, łącznie z pedofilią. Czyli jak sadysta - psychopata znęca się nad ofiarą to też w porządku w/g Ciebie bo ma z tego jakieś zadowolenie / satysfakcję i jemu to pasuje. Oto do czego prowadzi pranie mózgu aktywistów LGBT przeprowadzone na hetero społeczeństwie.

Jakie masz korzyści z bycia takim straight ally? Co Ci to daje, oprócz złudzenia że bronisz ''słusznej sprawy'', że jest się takim modern, cool, a nie co ten ciemnogród homofobiczny.

Cytuj:
do mnie jakoś nic nie mówi, ale chętnie dowiem się co mówi


Z góry przepraszam moderację i Ciebie za to co napiszę, ale jak natura nic nie mówi w tym względzie do heteroseksualnego mężczyzny, to w takim razie może on się schylać po mydełko i nadstawić tylną część ciała. Przecież mu wszystko jedno i natura nie przemawia do niego. Skoro natura do Ciebie nie przemawia to dlaczego określasz się jako hetero. Bo jak natura nic nie mówi do mężczyzny to organ seksualny równie dobrze może umieścić w tylnej części ciała innego mężczyzny.


Pt kwi 10, 2020 10:34
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
equuleuss napisał(a):
Jakie masz korzyści z bycia takim straight ally?

Nie wiem jak on, ale ja nie mam żadnych korzyści; po prostu zachowuję się etycznie.

I z góry przepraszam moderację, ale chce mi się rzygać, jak czytam takie wywlekanie wrażliwych spraw ludzkich bez grama delikatności - byle tylko wymyślić coś obrzydliwego i walić tą ohydą ludzi po ryjach, jak młotem. Bo w Starym Testamencie napisali, że obrzydliwość, więc się do tego stosujmy i lećmy gnoić bliźniego swego. Jezus miał widać nierówno, kiedy ogłaszał, w czym zawarte jest całe Prawo i Prorocy.

Ale nawet odkładając na bok biednego Jezusa - w Polsce homoseksualistów nie gnoiło się nigdy; ani prawnie, ani bezprawnie. Nigdy. Żyli sobie spokojnie jak chcieli i z kim chcieli. I teraz przychodzisz ty i bez grama namysłu kalkujesz popapraną obyczajowość hamerykańską, w której kwitły takie rzeczy, jak włażenie policji na potańcówki i sprawdzanie kto z kim tańczy, i czy na pewno żadna dziewczyna nie nosi się po męsku. Nawet nie umiesz wysłowić tego po polsku, bo Polacy nigdy nie mieli potrzeby wymyślać słownictwa do takiej polityki; bo im nigdy w historii w głowach nie postało, żeby robić politykę w podobny sposób. I dlatego jesteś ostatnią osobą do wygłaszania tyrad, co do czego w tym kraju pasuje.


Pt kwi 10, 2020 12:40
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
ErgoProxy napisał(a):
Nie wiem jak on, ale ja nie mam żadnych korzyści; po prostu zachowuję się etycznie.


A logicznie i zdrowo-rozsądkowo to już nie trzeba się zachowywać bo LGBT zastosuje terror, bo obrzuci epitetami - homofob, tylko za to że ktoś po prostu mówi jak jest? Ale nie możesz mówić jak jest w istocie bowiem musisz poddać się ich wykładni poprawności politycznej.

Cytuj:
byle tylko wymyślić coś obrzydliwego i walić tą ohydą ludzi po ryjach, jak młotem


Ale kto tutaj o obrzydliwych rzeczach pisze? A skoro te rzeczy wydaję Ci się obrzydliwe, no to mamy zdrową reakcję zdrowego hetero faceta.

Cytuj:
lećmy gnoić bliźniego swego


Nie Prze Pana, to nie jest gnojenie nikogo. Gdzie Ty to widzisz? Ja po prostu piszę że homoseksualizm jest zaburzeniem orientacji seksualnej, czy to jest gnojenie kogokolwiek? Piszę że homoseksualizm nie jest naturalny - bo nie jest naturalny, w naturze człowieka jest zapisany heteroseksualizm i chociażby całe LGBT się wzięło i uwzięło, to tego nie przeskoczy.

Piszę że organy seksualne mężczyzny pasują do kobiety i vice versa. To jest gnojenie? Homoseksualista jest tego świadomy i z tym musi się pogodzić, gdyby nie jego hetero rodzice to on sam by się nie narodził i nie zaistniał. I to nie jest gnojeniem jeśli mówi się o prawdzie natury - prawdzie nawet samego prawa naturalnego, prawa natury, tego iż w taki sposób jest człowiek ukształtowany.

Nazywanie czegoś normalnym i określanie jako normalne i naturalne tego co jest przeciwne prawu naturalnemu, przeciwne biologii / fizjologii i naturze człowieka, coś co jest przeciwne naturze i prawdzie o człowieku, jest czym? Popapraniem? Bo jak to określić. Dlaczego hetero pozwalają sobie aby ktoś nakazał im takie oto popapranie pod groźbą homoterroru.

Nikt nie gnoi homoseksualistów poprzez mówienie prawdy, a skoro twierdzisz że mówienie prawdy iż kobieta i mężczyzna są parą pasującą do siebie i tylko oni pasują do siebie naturalnie / seksualnie i pod każdym względem, skoro twierdzisz że to jest gnojeniem osób których zaburzenie seksualne stanowi odchylenie od normy nawet biologicznej, to prowadzi do takich idiotyzmów jak przekręcanie prawdy i natury w myśl popapranej ideolo.

Sami homo czasami wykazują mniejsze popapranie a nawet nie mają takiego popaprania jak ci hetero straight ally którzy z tęczowymi sztandarami walczą o prawa homo. Bo ktoś gnębi homo poprzez mówienie że człowiek jest po prostu hetero z natury i przez naturę. A sami są przecież orientacji hetero. Popapranie.


Pt kwi 10, 2020 13:09

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
niestety ucieło mi wszystko co napisałem. można usunąć tą wypowiedź? nie mam czasu pisać jej teraz od nowa


Pt kwi 10, 2020 14:49
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
robaczek2 napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
Więźniowie Auschwitz oraz sposób uśmiercania ludzi przez głód, a tematyka związana z seksualnością, to dwa różne tematy. To było bardzo niestosowne porównanie.

Chodzilo mi tylko o subiektywne pojecie szczescia. Dlatego uzylem takiego porownania.
Model szczescia zostal przedzstawiony w kazaniu na gorze i to ze ktos czuje sie szczesliwy (w Twoim thumaczeniu para homoseksualizsow) nie oznacza ze sa jest to prawdziwe szczescie. W ten sposob mozna mowic o czuciu sie szczesliwym po wyjsciu od prostytutki.


Ja pisałem o tym, że ktoś czuje się szczęśliwym, a nie o obiektywnym szczęściu.

Equuleuss - rozumiemy Twoje cierpienie, ale proszę w dyskusji powoływać się na argumenty obiektywne. Proszę powstrzymać się od argumentów: "bo mam schizofrenię i się zmagam z transseksualizmem i homoseksualizmem, to się na tym znam".
Proszę także o niemieszanie naukowego słownictwa z słownictwem potocznym. Parafilie i zboczenia (zoofilia, pedofilia) to zupełnie inne rzeczy niż orientacje seksualne i zaburzenia tożsamości płciowej. Rozmawialiśmy już o tym, że te trzy kategorie w psychiatrii, psychologii i seksuologii są od siebie odrębne.

Proszę także o niepowielanie wykładów o tym, do czego pasują narządy płciowe, a do czego nie pasują - to już było kilkanaście razy.

_________________
MODERATOR


Pt kwi 10, 2020 14:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2740
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Zbigniew3991 napisał(a):
Proszę także o niepowielanie wykładów o tym, do czego pasują narządy płciowe, a do czego nie pasują - to już było kilkanaście razy.

Dlaczego nie?
Moze za tysiecxnym razem dotrze.
Oczywiscie polityczna poprawnosc obowiazuje i niektore argumenty sa niedozwolone.


Pt kwi 10, 2020 16:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 464 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 31  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL