Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:19



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 464 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna strona
 Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne 
Autor Wiadomość
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Zbigniew3991 napisał(a):
Equuleuss - O tym pisałem - zachowaj dla siebie to, jak siebie określasz oraz swoją orientację, bo ona nie ma znaczenia w dyskusji.


Nie używam tego jako argumentu, po prostu wyjaśniam jaka jest moja orientacja - heteroseksualna. I ma to znaczenie.

Co do dalszej wypowiedzi, wystarczy przeczytać mój post powyżej, nie zmienię swojego stanowiska w tej sprawie. Prawda pozostanie zawsze prawdą, chociażby cały świat próbował ją zakrzyczeć.


Cz kwi 16, 2020 9:39

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
equuleuss napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
Equuleuss - O tym pisałem - zachowaj dla siebie to, jak siebie określasz oraz swoją orientację, bo ona nie ma znaczenia w dyskusji.


Nie używam tego jako argumentu, po prostu wyjaśniam jaka jest moja orientacja - heteroseksualna. I ma to znaczenie.

Co do dalszej wypowiedzi, wystarczy przeczytać mój post powyżej, nie zmienię swojego stanowiska w tej sprawie. Prawda pozostanie zawsze prawdą, chociażby cały świat próbował ją zakrzyczeć.


Nikt Cię nie zmusza do zmiany stanowiska. Proszę tylko o rzeczowe, konkretne i naukowe argumenty na potwierdzenie Twojego stanowiska. Przypominam, że filozofia, teologia i psychologia to dziedziny nauki, w których również stosuje się naukowe metody dowodzenia.

Co do Twojej orientacji - orientacja seksualna nie może być wykorzystywana w argumentowaniu, dowodzeniu i innych elementach dyskusji. Jeśli ktoś wykorzystuje orientację seksualną rozmówcy do potwierdzenia swoich tez, stosuje erystykę, która nie może pojawiać się na tym forum oraz jest nieetyczna. Przyjęliśmy do wiadomości to, że jesteś heteroseksualna, ale nie ma to znaczenia w dyskusji. Absolutnie nikt nie będzie pytał nikogo na tym forum o orientację seksualną, bo to byłoby obrzydliwe, więc także i w tym wątku orientacja seksualna każdego z nas nie ma znaczenia w dyskusji.

_________________
MODERATOR


Cz kwi 16, 2020 9:51
Zobacz profil
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
W takim razie jeszcze raz powtórzę - prawda jest prawdą i prawdą pozostanie. Prawda nie wchodzi w przepychanki i nie musi, nie ma potrzeby być udowodniona w żaden sposób, szczególnie wobec czegoś co jest fałszowaniem prawdy. Prawda obroni się sama, w swoim czasie. Pozostaję przy tym co napisałam w mojej wypowiedzi.

A co do orientacji, zauważ ze odpowiedziałam wyjaśniając, tak więc zarzuty iż stosuje się przez to wyjaśnienie jakąkolwiek argumentację nie są zasadne.


Cz kwi 16, 2020 9:55

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Equuleuss - jakiś konkret poza jest zboczeniem, bo jest zboczeniem?


Cz kwi 16, 2020 11:15
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Alugard napisał(a):
Equuleuss - jakiś konkret poza jest zboczeniem, bo jest zboczeniem?


"Prawda jest prawdą i prawdą pozostanie" oraz prawda "nie ma potrzeby być udowodniona". "Prawda obroni się sama, w swoim czasie". To stanowisko Equuleuss.

Moje stanowisko: homoseksualizm nie jest zboczeniem, bo zboczenie to zaburzenie preferencji seksualnych a homoseksualizm jest orientacją seksualną. I to jest prawda a nie trzeba dowodzić prawdy, więc nie będę podawał argumentów, bo nie ma takiej potrzeby. Homoseksualizm nie jest zboczeniem i takie jest moje stanowisko i nie zmienię tego stanowiska.

Czy to Ci wystarczy, Alugard? Mnie już wystarczy. Equuleuss napisała wyraźnie, że skończyła dyskusję w tym temacie - ma do tego prawo, uszanujmy je.

_________________
MODERATOR


Cz kwi 16, 2020 12:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 18, 2020 0:29
Posty: 23
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
"Zbigniew, jestem heteroseksualną kobietą. Dlaczego przypisujesz mi jakieś cierpienie z tego powodu."


"Znów powtarzam - jestem heteroseksualną kobietą. Nie zmagam się ani z homoseksualizmem ani z transseksualizmem. Jest wyjaśnienie tego w wątku o transseksualizmie. Nie jestem i nie byłam homoseksualna. I nie jestem transseksualna. Jestem hetero androgyniczną kobietą."

Przepraszam equuleuss, ale można wiedzieć dlaczego tutaj tak dobitnie ogłaszasz swoją kobiecość, a przy innych postach piszesz w 1.os w rodzaju męskim? To jest jakaś forma dopasowywania się do tematu, czy jest inne wyjaśnienie? Ot tak mnie to zaintrygowało po prostu...


Cz kwi 16, 2020 14:55
Zobacz profil
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Anka728 napisał(a):
Przepraszam equuleuss, ale można wiedzieć dlaczego tutaj tak dobitnie ogłaszasz swoją kobiecość, a przy innych postach piszesz w 1.os w rodzaju męskim? To jest jakaś forma dopasowywania się do tematu, czy jest inne wyjaśnienie? Ot tak mnie to zaintrygowało po prostu...


W tym wątku na potrzeby dyskusji przytaczam iż istnieje moje wyjaśnienie w temacie na forum - transseksualizm. A to jest moja wypowiedź z tegoż tematu, mam nadzieję że to wystarczy -

Sprawa jest wyjaśniona. Nie jestem transseksualistą, to była kwestia innej tożsamości wynikającej z tego iż jak pisałam nie raz tutaj na forum, jestem schizofrenikiem. Kiedy ta inna tożsamość, ta inna ''osoba'' została odkryta, kiedy zostało mi to uświadomione, wtedy ta inna ''osoba / tożsamość'' przestała istnieć.

Teraz jestem tutaj jako ja, czyli po prostu jestem sobą, kobietą heteroseksualną, fakt że androgyniczną - takie geny, ale hetero i uznającą fakt iż jestem kobietą. Nawet odkrywam tę przestrzeń i wydaje się to być fascynujące. Myślę że jest to wielka łaska Boga, na pewno nie moja zasługa, zresztą tutaj miała miejsce już pewnego rodzaju walka, zmagania, to jest pewien proces. Kiedy odzyskiwałam siebie, wtedy pisałam tutaj jako ja, potem znów ta inna tożsamość brała górę, projektując mnie jako inną osobę, wtedy pisałam ''jako trans'', i tak to się przeplatało, a ja nie wiedziałam co się w sumie dzieje.

Następował konflikt pomiędzy jednym a drugim, a ja coraz bardziej czułam przecież kim jestem tak naprawdę. Aż do momentu świadomości i wyjaśnienia tej sytuacji, tego stanu w jakim byłam. To jest bardzo trudna rzecz i jest to nawet trudno opisać. Nie utożsamiam się z tą ''osobą'' która pisała jako transseksualista. To na pewno nie byłam ja. Nie ma już nic co by mnie łączyło z tą tożsamością.

Ludzie ogólnie są różnorodni, każdy jest indywidualny i oryginalny w swojej osobowości i tożsamości, moja osobowość czy moje bycie kobietą jest także bardzo indywidualne, prawdziwa kobiecość jest przestrzenią w duszy i w sercu, jest to przestrzeń wewnętrzna.

Nie chcę aby kojarzono mnie lub utożsamiano z trans / homo czy LGBT. Nie mam z tym nic wspólnego i nie jestem osobą LGBT, tak jak nie jestem trans/homo. Jestem heteroseksualna 100%, jestem kobietą z rysem / akcentem androgynicznym.


Cz kwi 16, 2020 15:24

Dołączył(a): Śr mar 18, 2020 0:29
Posty: 23
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Ok, wybacz źle spojrzałam na daty w danym poście, mój błąd. Dziękuje za wyjaśnienie. Pozdrawiam :)


Cz kwi 16, 2020 15:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Zbigniew3991 napisał(a):
Moje stanowisko: homoseksualizm nie jest zboczeniem, bo zboczenie to zaburzenie preferencji seksualnych a homoseksualizm jest orientacją seksualną. I to jest prawda a nie trzeba dowodzić prawdy, więc nie będę podawał argumentów, bo nie ma takiej potrzeby. Homoseksualizm nie jest zboczeniem i takie jest moje stanowisko i nie zmienię tego stanowiska.


'Equuleuss - proszę o opisanie terapii, która prowadziłaby do zmiany orientacji. Proszę o konkretne fakty i dowody."

Cos mi sie tu nie zgadza:

"To prawda - jeśli komuś przeszkadza własny homoseksualizm lub biseksualizm, to jest to zaburzenie i wtedy taka osoba ma prawo do leczenia. Każdy ma prawo do wyrażania wątpliwości i do pytań zadawanych lekarzowi." Zbigniew3991
Nie musisz pytac naszej kolezanki poniewaz Twoje "ma prawo do leczenia" wskazuje ze masz cos do powiedzenia na ten temat.


Cz kwi 16, 2020 18:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 18, 2020 0:29
Posty: 23
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Jeżeli miałabym zinterpretować słowa Zbigniewa3991 na zasadzie "co autor miał na myśli" to uważam, że wszystko się zgadza, gdyż wyraził swoje stanowisko, iż homoseksualizm nie jest według niego zaburzeniem chyba, że osoba homoseksualna ma z tym problem i sama uważa to za zboczenie, no to w takim wypadku ma prawo do leczenia u specjalisty (psychiatry, psychologa). Ja bynajmniej nie widzę tutaj niejasności, bo przecież osoba o odmiennej orientacji nie zostaje zmuszona do terapii, jeśli personalnie nie ma z tym problemu...


Cz kwi 16, 2020 19:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
A rozsądny terapeuta w ramach leczenia powinien postarać się zmienić nastawienie pacjenta, tak samo jak gdy komuś przeszkadza, że ma inną niechcianą, ale niezmienną cechę to terapia opiera się na tym aby nauczyć się z tym żyć. Da się przecież mieć orientację nieheteroseksualną i żyć z godnie ze swoimi przekonaniami religijnymi, bo przecież bycie homoseksualistą czy biseksualistą samo w sobie nie jest grzechem ani nie jest niczym złym.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz kwi 16, 2020 19:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Anka728 napisał(a):
nie jest według niego zaburzeniem chyba, że ....

Acha, nie jest ale moze byc. No dobrze.


Cz kwi 16, 2020 20:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
IrciaLilith napisał(a):
niechcianą, ale niezmienną cechę

Zgadzam sie z Twoja wypowiedzia ale mam zastrzezenia do wyrazu "niezmienna".


Cz kwi 16, 2020 20:20
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
robaczek2 napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
Moje stanowisko: homoseksualizm nie jest zboczeniem, bo zboczenie to zaburzenie preferencji seksualnych a homoseksualizm jest orientacją seksualną. I to jest prawda a nie trzeba dowodzić prawdy, więc nie będę podawał argumentów, bo nie ma takiej potrzeby. Homoseksualizm nie jest zboczeniem i takie jest moje stanowisko i nie zmienię tego stanowiska.


'Equuleuss - proszę o opisanie terapii, która prowadziłaby do zmiany orientacji. Proszę o konkretne fakty i dowody."

Cos mi sie tu nie zgadza:

"To prawda - jeśli komuś przeszkadza własny homoseksualizm lub biseksualizm, to jest to zaburzenie i wtedy taka osoba ma prawo do leczenia. Każdy ma prawo do wyrażania wątpliwości i do pytań zadawanych lekarzowi." Zbigniew3991
Nie musisz pytac naszej kolezanki poniewaz Twoje "ma prawo do leczenia" wskazuje ze masz cos do powiedzenia na ten temat.


@robaczek2 Otrzymałeś odpowiedź Anki i Irci. W ICD-10 jest jednostka chorobowa, jaką jest niezgadzanie się na własną orientację seksualną. Oznacza to, że człowiek, który nie akceptuje swojego homoseksualizmu, cierpi i ma pełne prawo do pomocy psychologa, psychiatry, seksuologa. W takich przypadkach są dwie drogi: albo osoba, która nie akceptuje swojej orientacji, podczas terapii uczy się akceptować swoją orientację, albo stara się zmienić swoją orientację. A to, która droga jest dobra, to zależy od konkretnego przypadku. Nie znam terapii, której celem byłoby skuteczna zmiana orientacji. Jeśli znasz taką terapię, to wskaż ją i pokaż naukowe źródła. Zawsze pozostaje terapia, której celem jest akceptacja orientacji.
@robaczek2 - każdy ma wybór. Są ośrodki, które oferują zmianę orientacji. Nie wiem natomiast, czy owe ośrodki proponują terapię, która jest skuteczna. Jeśli masz takie dane, to je zaprezentuj. Każdy ma prawo do leczenia, ale nie wszystko da się wyleczyć. Chory na nowotwór złośliwy także ma prawo do leczenia, ale medycyna nie zna skutecznych sposobów na leczenie wszystkich nowotworów.
To jest zwyczajnie niemoralne, jeśli mówimy osobie chorej, że powinna się leczyć, jeśli wiemy, że medycyna nie zna skutecznej metody leczenia tej choroby. Jeśli jest skuteczna terapia, która rzeczywiście zmieniałaby orientację w bezpieczny dla pacjenta sposób, to ją wskaż.

_________________
MODERATOR


Cz kwi 16, 2020 20:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 18, 2020 0:29
Posty: 23
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
[quote="robaczek2"][quote="Anka728"] nie jest według niego zaburzeniem chyba, że ....[/quote]
Acha, nie jest ale moze byc. No dobrze.[/quote]

Tak, może być jeśli osoba homoseksualna sobie nie radzi ze swoją orientacją... Trochę wejdę przykładami w swoją dziedziną, jeśli np. jest osoba z zaburzeniami odżywiania i ma ewidentny problem, który prowadzić może do poważnych konsekwencji zdrowotnych to bezwzględnie potrzebuje specjalisty, terapii, leczenia itp... Natomiast jeśli jest osoba bardzo szczupła, ktoś nawet może sugerować i wmawiać jej, że jest chora, lecz ona nie ma zaburzeń, jest zdrowa, żyje pełnią życia, tylko właśnie taką ją stworzył Pan Bóg, przez co posiada pewien mankament. Teraz wiele zależy od jej otoczenia, jeśli będzie piętnowana to przestanie siebie akceptować i stwierdzi, że chyba jednak ona ma te zaburzenia i wpadnie w taką obsesje, że faktycznie będzie musiała korzystać z terapii, tylko na innym szczeblu - nie będzie leczona pod kątem zaburzeń odżywiania, tylko ze względu na brak akceptacji własnej osoby...
Tak jak Zbigniew napisał, a ja to potwierdziłam, że generalnie homoseksualizm nie jest zaburzeniem i nie wymaga leczenia do momentu, aż osoba o tej orientacji przestanie sobie z tym radzić (m.in w skutek napiętnowania jej przez rówieśników, będzie chciała wbrew sobie wyprzeć swoją orientację)... Każdemu należy się leczenie jeśli specjalista w danej dziedzinie faktycznie postawi diagnozę choroby, zaburzeń czy jakiś patologii, ale nie wmawiajmy wszystkim tym co są inni, że muszą się leczyć bo nie są jak pozostali..


Cz kwi 16, 2020 20:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 464 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL