Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 8:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Czyż to nie Cud? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czyż to nie Cud?
Dodam, że analizując wstępnie, pierwszy etap transportu, chodzi o import potranslacyjny. Jak pewnie Ci wiadomo, jest jeszcze możliwy import części białek kotranslacyjnie.


Śr kwi 17, 2019 17:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czyż to nie Cud?
Dla mnie zasadniczym problemem jest to czy jest szansa, że istnieje coś takiego jak czynnik integrujący tego procesu, bo jeśli tak to każdy skomplikowany proces powinien mieć taki czynnik. Jeśli jest to jeden czynnik to może być trudno go odkryć zajmując się jednym procesem, a gdy każdy proces ma swój czynnik to po kiego szukać akurat czynnika transportu białek do mitochondrium...

Przez ten temat znów wdepnęłam w g ó w n o zwane gdzie leży granica między czymś żywym a nieożywionym...

Co do transpotru białek do mitochondrum serio dla każdego białka wygląda to nieco inaczej.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr kwi 17, 2019 17:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czyż to nie Cud?
IrciaLilith
Cytuj:
Dla mnie zasadniczym problemem jest to czy jest szansa, że istnieje coś takiego jak czynnik integrujący tego procesu,
Bez analizy danego procesu, opartego o największą możliwą i aktualną wiedzę, nie da się tego rozstrzygnąć. Zachęcam do analizy. :)
IrciaLilith
Cytuj:
bo jeśli tak to każdy skomplikowany proces powinien mieć taki czynnik. Jeśli jest to jeden czynnik to może być trudno go odkryć zajmując się jednym procesem, a gdy każdy proces ma swój czynnik to po kiego szukać akurat czynnika transportu białek do mitochondrium...
To jest już znowu inny problem. Najpierw trzeba ustalić fakty, i na ich bazie starać się ocenić, czy dany proces w ogóle wymaga czynnika integrującego. Potem, w zalezności od efektów, można analizować kolejny proces itd. Na ostateczne wnioski jeszcze jest daleko.


IrciaLilith
Cytuj:
Co do transpotru białek do mitochondrum serio dla każdego białka wygląda to nieco inaczej.
To może jakieś badania naukowe, potwierdzające Twoją hipotezę?


Śr kwi 17, 2019 17:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czyż to nie Cud?
No weź rozpisz przebieg transportu kilku białek, mi wychodzi, że choćby obróbka zachodzi w różnych miejscach, inaczej to wygląda u jednokomórkowego grzyba a inaczej u ssaków gdzie dużą rolę ma siateczka śródplazmatyczna. Taki potwornie uproszczony schemat da się zrobić, ale wówczas ja potrzeby czynnika integrującego nie widzę, bo to jak cykl biochemiczny.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr kwi 17, 2019 19:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czyż to nie Cud?
IrciaLilith napisał(a):
No weź rozpisz przebieg transportu kilku białek, mi wychodzi, że choćby obróbka zachodzi w różnych miejscach, inaczej to wygląda u jednokomórkowego grzyba a inaczej u ssaków gdzie dużą rolę ma siateczka śródplazmatyczna. Taki potwornie uproszczony schemat da się zrobić, ale wówczas ja potrzeby czynnika integrującego nie widzę, bo to jak cykl biochemiczny.

Ciężko mi się z Tobą dyskutuje - nie odpowiadasz na pytania. :-( Przeczytaj najpierw zalinkowany artykuł, a potem ze mną dyskutuj, bo pisanie gdzie dużą rolę ma siateczka śródplazmatyczna , jest nie na temat. Dobranoc.


Śr kwi 17, 2019 20:04
Zobacz profil
Post Re: Czyż to nie Cud?
Czyli że proteom ma swoją wizję - życie jest formą istnienia przemysłu - i chce ją przeforsować wbrew ludziom i światu. Wbrew ludziom, to jeszcze pół biedy, ale wbrew światu to się forsuje pseudonaukę, a nie odkrycia. A o siateczce śródplazmatycznej i jej niebagatelnym znaczeniu dla procesów wewnątrzkomórkowych to nawet ja, biologiczny laik totalny, słyszałem.

Ircia, widzisz w ogóle szansę na istnienie takiego czynnika integrującego, jaki proteom postuluje? Czy jednak do objaśnienia frapującego go zjawiska wystarczą podstawowe prawa przyrody? Najbardziej interesuje mnie postulat, że ten czynnik miałby integrować działanie komórki w czasie. Mnie wychodzi z tego, że proteom postuluje "ręczne sterowanie" ewolucją komórki przez ów czynnik. Coś takiego w ogóle jest możliwe?


Śr kwi 17, 2019 20:15

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czyż to nie Cud?
Uznaję zasadę aby niczego ot tak nie odrzucać, a nawet jak odrzucam to nigdy nie ostatecznie, ale :
A/ jest jakiś jeden uniwersalny czynnik integrujący wszelkie procesy komórkowe
B/ jest ileś tam czynników integrujących , każdy od jednego do wielu procesów
C/ każdy proces ma swój czynnik integrujący
D/ nie ma czegoś co można by nazwać czynnikiem integrującym, są po prostu sprzężone cykle biochemiczne oparte o podstawowe prawa przyrody.

Czy ów czynnik to zjawisko, proces czy materialna cząsteczka?
Moim zdaniem trudno określić która to cząsteczka miałaby pełnić taką rolę i chodzi raczej o zjawisko/a , proces/y.

Czy to samo z siebie nie przypomina D/ ? Bo przecież procesy biologiczne opierają się o podstawowe prawa przyrody...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr kwi 17, 2019 21:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czyż to nie Cud?
ErgoProxy
Cytuj:
Czyli że proteom ma swoją wizję - życie jest formą istnienia przemysłu - i chce ją przeforsować wbrew ludziom i światu. Wbrew ludziom, to jeszcze pół biedy, ale wbrew światu to się forsuje pseudonaukę, a nie odkrycia.
Po co ta demagogia?
ErgoProxy
Cytuj:
A o siateczce śródplazmatycznej i jej niebagatelnym znaczeniu dla procesów wewnątrzkomórkowych to nawet ja, biologiczny laik totalny, słyszałem.
Zapraszam do czytania moich postów ze zrozumieniem - do analizy zaproponowałem transport do mitochondrium.


Cz kwi 18, 2019 6:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czyż to nie Cud?
IrciaLilith napisał(a):
Uznaję zasadę aby niczego ot tak nie odrzucać, a nawet jak odrzucam to nigdy nie ostatecznie, ale :
A/ jest jakiś jeden uniwersalny czynnik integrujący wszelkie procesy komórkowe
B/ jest ileś tam czynników integrujących , każdy od jednego do wielu procesów
C/ każdy proces ma swój czynnik integrujący
D/ nie ma czegoś co można by nazwać czynnikiem integrującym, są po prostu sprzężone cykle biochemiczne oparte o podstawowe prawa przyrody.

Czy ów czynnik to zjawisko, proces czy materialna cząsteczka?
Moim zdaniem trudno określić która to cząsteczka miałaby pełnić taką rolę i chodzi raczej o zjawisko/a , proces/y.

Czy to samo z siebie nie przypomina D/ ? Bo przecież procesy biologiczne opierają się o podstawowe prawa przyrody...

Czynnik integrujący dziala w oparciu o prawa przyrody. Nie jest procesem, bo integruje proces np. transportu, replikacji itd.


Cz kwi 18, 2019 6:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czyż to nie Cud?
Czyli co to ma niby być? Cząsteczka chemiczna? Jakieś pole? Tu dochodzimy do hipotezy pól morficznych, której osobiście nie odrzucam, bo dowody są i to takie, że nie umiem ich odrzucić czy wyjaśnić na drodze procesu czy cząsteczek. Nie oznacza to, że takich wyjaśnień nie ma, ani tym bardziej, że to pole to coś niematerialnego, może być po prostu kolejnym polem fizycznym. Z tym, że to hipoteza, nie teoria naukowa.
Ale do tego się nie dojdzie koncentrując się na transporcie białek.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz kwi 18, 2019 9:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czyż to nie Cud?
IrciaLilith napisał(a):
Czyli co to ma niby być? Cząsteczka chemiczna? Jakieś pole? Tu dochodzimy do hipotezy pól morficznych, której osobiście nie odrzucam, bo dowody są i to takie, że nie umiem ich odrzucić czy wyjaśnić na drodze procesu czy cząsteczek. Nie oznacza to, że takich wyjaśnień nie ma, ani tym bardziej, że to pole to coś niematerialnego, może być po prostu kolejnym polem fizycznym. Z tym, że to hipoteza, nie teoria naukowa.
Ale do tego się nie dojdzie koncentrując się na transporcie białek.

Zostawmy transport białek, o którym nawet nie czytalaś, więc lepiej się nie wypowiadaj, bo mi się chce :D Zaczynasz od d.. strony, a należy zacząć od analizy: czy i na czym polega integracja np. w transporcie białek.


Cz kwi 18, 2019 14:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czyż to nie Cud?
To jak czytałeś i uważasz to za przydatne to wypisz krok po kroku kolejne etapy od genu do docelowego miejsca przeznaczenia białka. Weź dwa różne białka u dwuch różnych organizmów.
Im bardziej szczegółowo tym lepiej.
Najlepsze i tak będzie ominięte, bo takie białko robi swoje a potem ulega degradacji. To zapewne też wymaga czynnika integrującego, bo wcale nie jest to prostsze, a moim zdaniem wręcz przeciwnie.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz kwi 18, 2019 20:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czyż to nie Cud?
IrciaLilith
Cytuj:
To jak czytałeś i uważasz to za przydatne to wypisz krok po kroku kolejne etapy od genu do docelowego miejsca przeznaczenia białka.
To jakieś polecenie? Jakie to ma znaczenie w dyskusji o czynniku integrującym w transporcie do mitochondrium? Liczy się model, a nie pojedyncze przypadki. To też jest ciekawe, ale wtórne.
IrciaLilith
Cytuj:
Im bardziej szczegółowo tym lepiej.
To jest temat na pracę magisterską, a nawet doktorską. Jeszcze raz się pytam: czytałaś artykuł?


Pt kwi 19, 2019 14:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Czyż to nie Cud?
Kto i dlaczego ma analizować na czym polega integracja skoro jej w żaden sposób nie wykazałeś ani nawet nie określiłeś w przybliżeniu co to ma być? Stawiasz wóz przed koniem


Pt kwi 19, 2019 16:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czyż to nie Cud?
Alugard napisał(a):
Kto i dlaczego ma analizować na czym polega integracja skoro jej w żaden sposób nie wykazałeś ani nawet nie określiłeś w przybliżeniu co to ma być? Stawiasz wóz przed koniem

Pisałem o integracji/koordynacji w procesie inicjacji transkrypcji - czytałeś?

Problem podstawowy: Skąd komórka wie, jakie konkretnie białka i w jaki sposób ma dostarczyć do mitochondrium, spośród kilku/kilkunastu milionów cząsteczek z kilku tysięcy różnych rodzajów? Sprawa jest o tyle skomplikowana, że w komórce jest wiele miejsc, gdzie znajdują się (dostarczane są białka) https://s2.manifo.com/usr/d/D7528/44/ma ... omorka.jpg . Czy proces dostawy specyficznej maszyny molekularnej do specyficznego magazynu wymaga integracji? W zależności od odpowiedzi na to pytanie, można dalej dyskutować.


Pt kwi 19, 2019 17:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL