Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 5:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Czyż to nie Cud? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czyż to nie Cud?
[ciach... odp. na ciach. M]


N kwi 21, 2019 20:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czyż to nie Cud?
[ciach... takie uwagi proszę kierować w odpowiednim wątku. Tu są offtopem. M]

Co tu dużo ukrywać, założyłeś celowość procesów biologicznych, które najprawdopodobniej działają w systemie przyczyna -skutek, który jest kolejną przyczyną- kolejny skutek.
Może tego nie zauważyłeś, bo nie miałeś jak, ale uczciwie zapoznałam się z kwestią przejścia od DNA do gotowego białka w mitochondrum, łącznie z kwestiami ewolucyjnymi i to po prostu cykl reakcji, skomplikowany i względnie precyzyjny, ale nie czuję tam potrzeby czynnika integrującego. Nie ma też jakiejś konkretnej cząsteczki typu białka G. Droga każdego białka u różnych organizmów mimo podobnego schematu jest inna, dochodzi udział wielu różnych organelli i struktur...

Ew może warto uczciwie przemaglować hipotezę pól morficznych, bo osobiście jej nie odrzucam a nadawałoby się to jako czynnik integrujący i to nie tylko jedno zjawisko, ale bardziej całość i to nie tylko jednego organizmu.
Natomiast warto pamiętać, że to tylko hipoteza i to zasadniczo odrzucana, choć pewne dowody zdają się ją potwierdzać, a temat jest ciekawy.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N kwi 21, 2019 21:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czyż to nie Cud?
IrciaLilith napisał(a):
[ciach... takie uwagi proszę kierować w odpowiednim wątku. Tu są offtopem. M]

Co tu dużo ukrywać, założyłeś celowość procesów biologicznych, które najprawdopodobniej działają w systemie przyczyna -skutek, który jest kolejną przyczyną- kolejny skutek.
Może tego nie zauważyłeś, bo nie miałeś jak, ale uczciwie zapoznałam się z kwestią przejścia od DNA do gotowego białka w mitochondrum, łącznie z kwestiami ewolucyjnymi i to po prostu cykl reakcji, skomplikowany i względnie precyzyjny, ale nie czuję tam potrzeby czynnika integrującego.

To nie jest kwestia uczuć, tylko znajomości faktów. Ja nie zakładam celowości procesów biologicznych, tylko ją odkrywam, dzięki pomocy naukowców i zdobytej przez nich wiedzy. Prosiłbym odpowiedz na pytania: Czy proces dostawy specyficznej maszyny molekularnej do specyficznego magazynu wymaga integracji?
Jednym z warunków koniecznych, aby w procesie potranslacyjnym dostarczyć białko potencjalnie mitochondrialne, jest utrzymanie go w cytoplazmie w stanie rozfałdowanym lub częściowo sfałdowanym. Aby tego dokonać do tego potencjalnie mitochondrailnego biaŁka jest dostarczane specyficzne (ściśle określone) białko opiekuńcze z rodziny Hsp70/90. W takie wiązanie(oddziaływanie) u drożdży odpowiedzialne jest zaledwie kilka białek, a pewnie i z nich tylko określone za wiązanie z danym białkiem odpowiada. Na czym integracja polega: w czasie - wkrótce po zsyntezowaniu, a może nawet już w czasie; przestrzeni - do rybosomu; jakościowa - specyficzne bialko np. SS1; ilościowo - w odpowiedniej licznie kopii. Samo związanie potencjalnego bialka mitochondrialnego nie wyjaśnia jeszcze w pełni dostarczenia go do mitochondrium ( ścislej - receptora w błonie zewnetrznej), gdyż: 1. bialka z rodziny hsp70/90 wchodzą w specyficzne interakcje również z białkami z innych przedziałów komórkowych. Np. białko opiekuńcze SS1 wchodzi w interakcje fizyczne z ok 800 białkami, ale tylko część z nich to mitochondrialne https://thebiogrid.org/31786/summary/sa ... /ssa1.html 2. Samo związanie z jakimś hsp70/90 nie wyjaśnia, jak odnajduje ten kompleks drogę do receptora, a posrednio i kanału (TOM), umożliwiającemu związanie bialka mitochondrialnego, a ściślej sekwencji sygnalnej. O niej jeszcze napiszę, ale jutro.


N kwi 21, 2019 22:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czyż to nie Cud?
Chodzi Ci o integrację czy o synchronizację? Bo to jednak troszkę coś innego.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N kwi 21, 2019 22:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czyż to nie Cud?
IrciaLilith napisał(a):
Chodzi Ci o integrację czy o synchronizację? Bo to jednak troszkę coś innego.
Integracja procesów komórce wymaga ich synchronizacji, czyli koordynacji w czasie.


N kwi 21, 2019 22:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czyż to nie Cud?
Sprawa jest banalnie prosta, jakby nie przebiegało to synchronicznie to by taki system się nie replikował. Synchronizacja wynika z samej budowy komórki i procesów, które tam zachodzą. To samo dotyczy każdego innego procesu. Dlatego wspominałam o cyklach metabolicznych. W organizmach żywych zachodzi mnóstwo wieloetapowych procesów zsynchronizowanych czasowo i przestrzennie, ale to zasada przyczyna- przyczyna-przyczyna,gdzie nie ma ostatecznego skutku, bo on też jest przyczyną kolejnych reakcji, a nie cel- dążenie do celu i celowo zsynchronizowane działania.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N kwi 21, 2019 22:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czyż to nie Cud?
proteom napisał(a):
Może jakieś uzasadnienie?


Już mówiłem że gdyby komórki same w somie były rozumne, to nie rodziły by sie dzieci z 2 głowami, czy tam z 4 nogami, bo komórki używając swego rozumu, dokończyłyby proces podziału, i powstałaby dwójka normalnych dzieci, zamiast jedno dziecka z dwiema głowami.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N kwi 21, 2019 23:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czyż to nie Cud?
IrciaLilith
Cytuj:
Sprawa jest banalnie prosta, jakby nie przebiegało to synchronicznie to by taki system się nie replikował.
Tylko to jest opis, a nie wyjaśnienie. IrciaLilith
Cytuj:
Synchronizacja wynika z samej budowy komórki i procesów, które tam zachodzą.
Tylko w oparciu o jakie dowody naukowe tak twierdzisz? To, że coś podlega synchronizacji, nie wyjaśnia genezy tej synchronizacji, czyli czynnika/ków za to odpowiedzialnych. IrciaLilith
Cytuj:
To samo dotyczy każdego innego procesu.
To trzeba dowieść. IrciaLilith
Cytuj:
Dlatego wspominałam o cyklach metabolicznych.
Jak to wyjaśnia integracje transportu do mitochondrium? IrciaLilith
Cytuj:
W organizmach żywych zachodzi mnóstwo wieloetapowych procesów zsynchronizowanych czasowo i przestrzennie, ale to zasada przyczyna- przyczyna-przyczyna,gdzie nie ma ostatecznego skutku, bo on też jest przyczyną kolejnych reakcji, a nie cel- dążenie do celu i celowo zsynchronizowane działania.
Nie wiem, o co Tobie chodzi? To, że zachodzą jakieś reakcje chemiczne jeszcze niczego nie potwierdza. Problemem nie jest zachodzenie reakcji chemicznych, ale wyjaśnienie genezy systemu budującego maszyny molekularne zdolne do prowadzenia tych syntez.


Pn kwi 22, 2019 13:32
Zobacz profil
Post Re: Czyż to nie Cud?
...a następnie wyjaśnienie genezy systemu budującego system, i tak ad infinimum. No to jest program badawczy... który niczego nigdy nie wyjaśni.

Ten "system" nazywa się: prawa przyrody. Najwyraźniej tak zestrojone, że wspierają ewolucję biologiczną. Chcesz się pan przyjrzeć ewolucji od zera, to kup pan planetę, zrób posiew i zawiń czasoprzestrzeń, a za miliard lat pogadamy.


Pn kwi 22, 2019 14:23

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czyż to nie Cud?
Ptoteom, dlatego ja ruszyłam kwestie ewolucji mitochondriów, ale uznałeś, że niepotrzebne odbiegam od tematu, podczas gdy jeśli szukasz przyczyn to niezbędne jest podejście ewolucyjne. Na dnie i tak będą prawa przyrody, ten fundamentalny wzór na wszechświat.
Ja coraz bardziej jestem za hipotezą symulacji, gdzie wprowadzono wzór na wszechświat i odpalono, tak samo jak można wprowadzić względnie prosty wzór na fraktal i podziwiać przepiękne efekty. Nikt tych kształów nie projektował, zostały wygenerowane przez wzór, prosty wzór matematyczny. Tak samo nasz wszechświat jest generowany przez proste prawa nim rządzące.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn kwi 22, 2019 15:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1391
Post Re: Czyż to nie Cud?
Wszechświat raczej funkcjonuje według praw a nie jest generowany przez prawa.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pn kwi 22, 2019 15:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czyż to nie Cud?
A taki nowy układ planetarny tylko funkcjonuje według praw przyrody czy też jest generowany przez te prawa?

Komórka funkcjonuje według tych praw, czy także została wygenerowana przez te prawa?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn kwi 22, 2019 16:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czyż to nie Cud?
IrciaLilith
Cytuj:
Ptoteom, dlatego ja ruszyłam kwestie ewolucji mitochondriów, ale uznałeś, że niepotrzebne odbiegam od tematu, podczas gdy jeśli szukasz przyczyn to niezbędne jest podejście ewolucyjne.
Bo odbiegasz od tematu. Nie widzisz, czy nie chcesz widzieć, że to są dwa różne problemy: geneza mitochondrium i integracja transportu białek do mitochondrium. Nie wiem o jakich przyczynach Ty myślisz - więcej precyzji.
IrciaLilith
Cytuj:
Na dnie i tak będą prawa przyrody, ten fundamentalny wzór na wszechświat.
To wyjaśnij w oparciu o same prawa przyrody integrację transportu białek do mitochondrium. :) Dyskusja z Tobą powoli traci sens, bo nie odpowiadasz na pytania m.in.: Czy proces dostawy specyficznej maszyny molekularnej do specyficznego magazynu wymaga integracji? Teraz widzisz?


Pn kwi 22, 2019 17:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1391
Post Re: Czyż to nie Cud?
IrciaLilith napisał(a):
A taki nowy układ planetarny tylko funkcjonuje według praw przyrody czy też jest generowany przez te prawa?

Komórka funkcjonuje według tych praw, czy także została wygenerowana przez te prawa?

Wszystko jest poddane tym prawom :)
Chciałbym jednak zwrócić uwagę na ciekawszą kwestię. Otóż jeśli istniało prawo by mogło powstać coś z niczego, to z pewnością powstało. Tyle tylko, że prawo to nie mogło przestać istnieć. Proponuję nazwać je prawem Boga :)

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pn kwi 22, 2019 20:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czyż to nie Cud?
Wybawiony napisał(a):
Wszystko jest poddane tym prawom :)
Chciałbym jednak zwrócić uwagę na ciekawszą kwestię. Otóż jeśli istniało prawo by mogło powstać coś z niczego, to z pewnością powstało. Tyle tylko, że prawo to nie mogło przestać istnieć. Proponuję nazwać je prawem Boga :)



Sytuacja w której coś powstaje z niczego, jest czymś co w realny sposób nie może zaistnieć, wiec takie prawo, również nie może istnieć.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn kwi 22, 2019 21:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL