Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 10:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna strona
 Czyż to nie Cud? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czyż to nie Cud?
IrciaLilith
Cytuj:
Przyczyny? Oddziaływania i prawa fizyczne.

To nie jest wyjaśnienie, tylko opis. Wiadomo, że w koordynacji funkcjonowania epigenomu biorą udział różne maszyny molekularne np. białka, RNA itd, co przejawia się w różnych oddziaływaniach np. wiązania chemiczne i jest oparte o prawa przyrody. Co jednak integruje: w czasie, przestrzeni, ilościowo-jakościowo powstawanie zintegrowanego epigenomu. Jeśli komórka, to taka mikro fabryka, to co integruje jej funkcjonowanie i powstawanie. Oczywiście, zawsze warto analizować na konkretnych przypadkach. Już je podawałem - odsyłam do nich.
IrciaLilith
Cytuj:
Skoro wiesz na czym opiera się epigenetyka to dlaczego widzisz tam czynnik boski?
Nie widzę tam czynnika boskiego, tylko konieczność działania czynnika integrującego, którego natura jest nieznana - wg mnie.
IrciaLilith
Cytuj:
Aha, jaką definicję materialności przyjmujesz? Pola fizyczne, oddziaływania i czasoprzestrzeń traktujesz jako materialne?
Możemy tak to przyjąć.


N kwi 14, 2019 19:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czyż to nie Cud?
proteom napisał(a):
To przeczytaj ze zrozumieniem moje posty. Jak czegoś nie rozumiesz, zawsze się możesz spytać.


Może sie myle, ale wydaje mi sie że zainteresowałeś sie genetyką, zauważyłeś że to jest dosyć skomplikowane, i na siłe próbujesz wcisnąć w to wszystko Boga.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N kwi 14, 2019 20:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czyż to nie Cud?
Czyli potrzebujesz czynnika integrującego?
Jaki czynnik integruje pracę mrówek w mrowisku? Jaki synchronizację ławicy ryb? A jaki sprawia, że tłum ludzi można traktować jako płyn i przewidywać ruchy opierając się o hydrodynamikę?
Takie cuda jak wzajemne oddziaływania i sprzężenia zwrotne coś mówią?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N kwi 14, 2019 21:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czyż to nie Cud?
Robek napisał(a):
proteom napisał(a):
To przeczytaj ze zrozumieniem moje posty. Jak czegoś nie rozumiesz, zawsze się możesz spytać.


Może sie myle, ale wydaje mi sie że zainteresowałeś sie genetyką, zauważyłeś że to jest dosyć skomplikowane, i na siłe próbujesz wcisnąć w to wszystko Boga.

BÓG jest we wszystkim obecny, na wielu poziomach i warstwach, ale jednocześnie, w tym wsztstkim nie jest obecny TAK SAMO. Pojmie ten, kto ma pojąć w zgodzie z Duchem.


Pn kwi 15, 2019 6:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czyż to nie Cud?
IrciaLilith
Cytuj:
Czyli potrzebujesz czynnika integrującego?

To nie go potrzebuję, ale konieczny on jest dla kreacji sensownych biologicznie relacji: genom;epigenom;proteom;transkryptom;interactom - TO WSZYTKO PODLEGA DZIAŁANIU CZYNNIKA INTEGRUJĄCEGO O NAZWIE INTEGROM
same częśći układy nie są zdolne do integracji, tylko chaosu. INTEGROM TO GENERAŁ I JRGO TRZEBA SŁUCHAĆ. aMEN!


Pn kwi 15, 2019 6:45
Zobacz profil
Post Re: Czyż to nie Cud?
proteom napisał(a):
Jeśli komórka, to taka mikro fabryka

Komórka to preewoluowana ameba.

Zadanie domowe: co integruje komórki w organizmie?


Pn kwi 15, 2019 6:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czyż to nie Cud?
IrciaLilith"]
J
Cytuj:
aki czynnik integruje pracę mrówek w mrowisku?
Nie zajmuję się zachowaniem , w tym psychiką mrówek. Proponuję zejś na najniższy poziom dynamiki biologicznej - poziom komórki drożdży, najlepiej przebadanej i tak dokonywać analizy
Jaki synchronizację ławicy ryb? A jaki sprawia, że tłum ludzi można traktować jako płyn i przewidywać ruchy opierając się o hydrodynamikę?
Takie cuda jak wzajemne oddziaływania i sprzężenia zwrotne coś mówią?[/quote]Nie widzę podstaw do ekstrapolacji komorkowej dynamiki biologibcej do pracy ukladu mrówek, Oddziaływania i sprzeżęnia zwrotne nie wyjaśniają integracji wielopoziomowej u drożdży, bo to nie ta skala ilościowa, jakościowa itd To przepaść. Proponuję analizę przypadków procesów, o jakich pisałem np. transkrypcja, powstawanie rybosomów. Dużo wiemy o tych procesach, więc analiza będxie nieco prostsa. Wchodzisz w to? Masz jaja? Dość slizgania się po lodzie ignorancji i wygodnictwa,


Pn kwi 15, 2019 7:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czyż to nie Cud?
ErgoProxy napisał(a):
proteom napisał(a):
Jeśli komórka, to taka mikro fabryka

Komórka to preewoluowana ameba.

Zadanie domowe: co integruje komórki w organizmie?

Raczej nie ameba, ale to nieistotne. Prostsze zadanie: co integruje procesy w samej komórce drodży na przykładzie np.transkrypcji lub powstawania rybosomów. Czy te procesy wymagają integracji i na czym ona polega? pozdrawiam i życzę poszukiwań. :) :) :)


Pn kwi 15, 2019 7:07
Zobacz profil
Post Re: Czyż to nie Cud?
Życie, psze kolegi, to nie przemysł, a nauka nie metafory. Temat jest badany, i to w abstrakcji od konkretnych bytów biologicznych. Proponuję poczytać o algorytmach mrówkowych, o boidach, o sieciach neuronowych, choć to może być już za wysoka matematyka. O grze Life Conwaya. I znaleźć tam czynnik integrujący; może się koledze w łepetynie rozjaśni.


Pn kwi 15, 2019 7:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czyż to nie Cud?
ErgoProxy napisał(a):
Życie, psze kolegi, to nie przemysł, a nauka nie metafory. Temat jest badany, i to w abstrakcji od konkretnych bytów biologicznych. Proponuję poczytać o algorytmach mrówkowych, o boidach, o sieciach neuronowych, choć to może być już za wysoka matematyka. O grze Life Conwaya. I znaleźć tam czynnik integrujący; może się koledze w łepetynie rozjaśni.

Należy psze Kolego badać realne byty biologiczne dobrze poznane np. drożdże https://www.yeastgenome.org/


Pn kwi 15, 2019 7:49
Zobacz profil
Post Re: Czyż to nie Cud?
Kolega jest chemikiem, niech więc nie bawi się gorącą filozofią, tylko biega ze zlewkami.


Pn kwi 15, 2019 8:05

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czyż to nie Cud?
Zejdźmy jeszcze niżej... mrówka Langtona. Potrzebujesz czynnika integrującego chaotyczne zachowania 'mrówek' ? Pooglądaj je sobie w akcji tak na spokojnie.

Kryształy aby się pięknie zorganizowały też potrzebują czynnika integrującego czy jednak wystarczą proste prawa przyrody?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn kwi 15, 2019 8:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czyż to nie Cud?
proteom napisał(a):
Nie widzę tam czynnika boskiego, tylko konieczność działania czynnika integrującego, którego natura jest nieznana - wg mnie.



Masz problem w tym, że natura działania tego procesu, jest nieznana? bo jeśli chodzi o mnie to jakoś nie specjalnie mi to przeszkadza, myśle że są bardziej ciekawe i fascynujące "cuda przyrody" choćby nawet ta cała nić którą wytwarza pająk, jest pięć razy mocniejsza od stali, a przecież to jest zwykła nic wytwarzana przez zwykłego pająka, jak również ciekawe jest, że jeśli by dać pająkom jeszcze trochę czasu, tak z 10 może 20 miliardów lat, to czy w drodze ewolucji siła tej pajęczej nić, mogłaby kilkukrotnie wzrosnąć?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn kwi 15, 2019 11:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czyż to nie Cud?
IrciaLilith napisał(a):
Zejdźmy jeszcze niżej... mrówka Langtona. Potrzebujesz czynnika integrującego chaotyczne zachowania 'mrówek' ? Pooglądaj je sobie w akcji tak na spokojnie.

Kryształy aby się pięknie zorganizowały też potrzebują czynnika integrującego czy jednak wystarczą proste prawa przyrody?


Budowa kryształu jest zdeterminowana ich strukturą. Do tego komórka jest niewyobrażalnie bardziej złożona, niż kryształy. Integracja nie polega tylko na złożoności. Jeśli już miałbym się odwoływać do kryształów ( analogia białka), to w ich przypadku integracja na poziomie komórki polega, na dostarczeniu specyficznego kryształu w specyficznej ilości w specyficzne miejsce (gen) i w specyficznym czasie. O tym ,jak prosty jest kryształ w porównaniu do białka, świadczy ile konformacji ( wynikająca z kosmicznej liczby stopni swobody) teoretycznie może przyjąć białko o długośći np. 100 aminokwasów = 10/47 potęgi! :o Słyszałeś o paradoksie Levinthala? https://pl.wikipedia.org/wiki/Paradoks_Levinthala Z jednej strony aminokwasy pośrednio determinują strukturę białka, ale in vivo wymagają one wsparcia ze strony innych specyficznych białek ( chaperony) , aby szybko przyjąć funkcjonalną strukturę. To jest jeden z elementów procesów integracji: oddziaływanie specyficzne białko: specyficzne białko. Bez czynnika integrującego chyba się nie da wyjaśnić procesów transportu białek w komórce np. do mitochondrium http://www.postepybiochemii.pl/pdf/2_2016/94-102.pdf Jeśli potrafisz to wyjaśnić - czekam :)


Pn kwi 15, 2019 15:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czyż to nie Cud?
Robek napisał(a):
proteom napisał(a):
Nie widzę tam czynnika boskiego, tylko konieczność działania czynnika integrującego, którego natura jest nieznana - wg mnie.



Masz problem w tym, że natura działania tego procesu, jest nieznana? bo jeśli chodzi o mnie to jakoś nie specjalnie mi to przeszkadza,

Mi to nie przeszkadza - tylko fascynuje i zdumiewa. Ale rozumiem, Ty do takich osób nie należysz.


Pn kwi 15, 2019 15:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL