Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 18:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna strona
 Czy Adam i Ewa istnieli? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1385
Post Re: Czy Adam i Ewa istnieli?
Robek napisał(a):
Miałeś dać cytat, a nie pisać mi gdzie mam tego szukać, co ty kombinujesz?
No i w tym co podałeś, nie ma nic o tym że na Ziemi są jeszcze jacyś kolejni ludzie, w końcu Kain miał jeszcze jednego brata, więc to mogło sie do niego odnosić.

Którego brata Kaina masz na myśli? No bo Set urodził się po zabiciu Abla, a Kain najwyraźniej zdawał sobie sprawę z tego, że są jeszcze inni ludzie i co gorsza wieść o bratobójstwie mogła do nich dotrzeć.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So maja 04, 2019 19:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy Adam i Ewa istnieli?
IrciaLilith napisał(a):
Zresztą - widzisz w tym jakieś błędy logiczne?


To co mówisz nie ma sensu.
Skrzyżowanie neandertalczyka z Adamem i Ewą, spowodowało że Adami i Ewa to są pierwsi ludzie na Ziemi? :mrgreen:
To ty nie uznajesz neandertalczyków za ludzi?

Wybawiony napisał(a):
Którego brata Kaina masz na myśli?


To ilu synów Adama i Ewy, miało na imię Kain?

Wybawiony napisał(a):
No bo Set urodził się po zabiciu Abla,


A co to ma do rzeczy?

Wybawiony napisał(a):
a Kain najwyraźniej zdawał sobie sprawę z tego, że są jeszcze inni ludzie i co gorsza wieść o bratobójstwie mogła do nich dotrzeć.


To teraz będziesz mi opowiadał, kto z czego sobie zdawał sprawę? przecież spytałem sie o cytat, odnośnie tego, czy za czasów Adama i Ewy, Kaina i Abla, byli na Ziemi jeszcze jacyś inni ludzie, a jeśli nie umiesz odpowiedzieć na to pytanie, to na co sie odzywasz?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So maja 04, 2019 20:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy Adam i Ewa istnieli?
Robek:
homo sapiens neandertalensis
homo sapiens sapiens

A chrześcijanką przecież nie jestem i być nie planuję.
Tak tylko wynika z Biblii gdzie Bóg tworzy równocześnie parę ludzi w pierwszym rozdziale a w drugim Adama i Ewę z jego żebra na etapie inicjowania rolnictwa, bo wtedy też tworzy rośliny polne i zwierzęta hodowlane.

Chwilami, mam wrażenie, że Biblii nie macie w karcie obok otworzonej...
Adam i Ewa mają Kaina i Abla nic o innych dzieciach.
Kain zabija Abla i boi się odejść aby go inni ludzie nie zabili, ale dostaje jakieś znamię i jest bezpieczny, znajduje sobie żonę i ma dzieci.
Set rodzi się po odejsciu Kaina i też znajduje sobie żonę.
Po narodzinach Seta Adam ma jeszcze synów i córki w liczbie nie znanej.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So maja 04, 2019 21:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy Adam i Ewa istnieli?
IrciaLilith napisał(a):
Robek:
homo sapiens neandertalensis
homo sapiens sapiens


? ? ? ? ?

IrciaLilith napisał(a):
Chwilami, mam wrażenie, że Biblii nie macie w karcie obok otworzonej...


Jesteś zbyt krótko na forum, żeby zdawać sobie z tego sprawę, jak to wszystko może być zagmatwane :biggrin: już nawet mniejsza o Biblie z innych wyznań, ale dyskutowaliśmy kiedyś odnośnie jakiegoś cytatu z Biblii, i ja podałem cytat z Biblii Tysiąclecia, i odpowiadają mi że jest jakaś nowsza wersja Biblii, więc Biblia Tysiąclecia jest nieaktualna, i spytałem się czy w takim razie, w tej katolickiej Biblii Tysiąclecia jest błąd? odpowiedziano mi, że nie tam błędu, natomiast zwyczajnie jest nieaktualna :mrgreen:

IrciaLilith napisał(a):
Adam i Ewa mają Kaina i Abla nic o innych dzieciach.
Kain zabija Abla i boi się odejść aby go inni ludzie nie zabili, ale dostaje jakieś znamię i jest bezpieczny, znajduje sobie żonę i ma dzieci.
Set rodzi się po odejsciu Kaina i też znajduje sobie żonę.
Po narodzinach Seta Adam ma jeszcze synów i córki w liczbie nie znanej.


Skoro ty masz na karcie otwartą Biblie, to daj tutaj cytat o tym że Set to syn Adama, i cytat o żonie Seta.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So maja 04, 2019 21:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy Adam i Ewa istnieli?
Zdeazaktualizowana Biblia. Super oksymoron.
Ciekawe jak zacofane dane ma biblista jadący na najstarszych oryginałach?

Niestety o żonie Seta nic nie ma... Jakoś sam zmajstrował?

Cytuj:
25 Adam raz jeszcze zbliżył się do swej żony i ta urodziła mu syna, któremu dała imię Set9, «gdyż - jak mówiła - dał mi Bóg potomka innego w zamian za Abla, którego zabił Kain». 26 Setowi również urodził się syn; Set dał mu imię Enosz.
Wtedy zaczęto wzywać imienia Pana10.


http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=4

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So maja 04, 2019 22:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy Adam i Ewa istnieli?
IrciaLilith napisał(a):
Niestety o żonie Seta nic nie ma... Jakoś sam zmajstrował?


To w końcu jest, czy jej nie ma? bo się rozpisujesz i rozpisujesz, a jak się zapytać o konkretne cytaty, to wychodzi co wychodzi.

IrciaLilith napisał(a):
Cytuj:
25 Adam raz jeszcze zbliżył się do swej żony i ta urodziła mu syna, któremu dała imię Set9, «gdyż - jak mówiła - dał mi Bóg potomka innego w zamian za Abla, którego zabił Kain». 26 Setowi również urodził się syn; Set dał mu imię Enosz.
Wtedy zaczęto wzywać imienia Pana10.


http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=4



Gdzie tu jest napisane że Set miał żonę :mrgreen: bo jakoś nie moge się doczytać, i przecież tutaj nie ma potrzeby żeby na Ziemi byli jacyś dodatkowi ludzie, przecież Set mógł mieć syna z Ewą.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So maja 04, 2019 23:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy Adam i Ewa istnieli?
No dobra, Set mógł z matką, ale co z Kainem?
Cytuj:
16 Po czym Kain odszedł od Pana i zamieszkał w kraju Nod, na wschód od Edenu.
17 Kain zbliżył się do swej żony, a ona poczęła i urodziła Henocha6


Skoro Kain w innej krainie żonę znalazł, to Set musiał z matką? Logiczniej uznać, że też znalazł sobie partnerkę.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So maja 04, 2019 23:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy Adam i Ewa istnieli?
IrciaLilith napisał(a):
No dobra, Set mógł z matką, ale co z Kainem?
Cytuj:
16 Po czym Kain odszedł od Pana i zamieszkał w kraju Nod, na wschód od Edenu.
17 Kain zbliżył się do swej żony, a ona poczęła i urodziła Henocha6


Skoro Kain w innej krainie żonę znalazł, to Set musiał z matką? Logiczniej uznać, że też znalazł sobie partnerkę.


No to Kain mógł z siostrą.
No i na co sobie tyle dokładasz? to że ktoś zbliżył sie do żony, to znaczy że jedgo żona nie może być jego siostrą?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N maja 05, 2019 8:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy Adam i Ewa istnieli?
Nie, bo się jeszcze nie urodziła, a on bał się, ze go jacyś ludzie zabiją w obcym kraju... Skoro nie chce Ci się przeczytać kilku rozdziałów to nie mamy o czym rozmawiać.
Wypadałoby aby ateiści znali Biblię i wiedzieli dlaczego w to nie wierzą, tak samo jak wierzący powinni wiedzieć co się znajduje w ponoć natchnionej książce.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N maja 05, 2019 17:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy Adam i Ewa istnieli?
IrciaLilith napisał(a):
Nie, bo się jeszcze nie urodziła, a on bał się, ze go jacyś ludzie zabiją w obcym kraju... Skoro nie chce Ci się przeczytać kilku rozdziałów to nie mamy o czym rozmawiać.
Wypadałoby aby ateiści znali Biblię i wiedzieli dlaczego w to nie wierzą, tak samo jak wierzący powinni wiedzieć co się znajduje w ponoć natchnionej książce.


A skąd wiesz że sie nie urodziła? masz na to jakiś cytat? no i dowodem na to że byli tam jeszcze jacyś inni ludzie, jest to że Kain zamieszkał w jakiejść krainie? to naprawdę słabo, w końcu Adam również zamieszkał w Edenie, a to nie oznaczało że w Edenie byli wcześniej jacyś ludzie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn maja 06, 2019 16:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 10, 2010 15:26
Posty: 455
Post Re: Czy Adam i Ewa istnieli?
A mnie interesuje kwestia grzechu pierworodnego. B o jak się dobrze zastanowić to kupy się nie trzyma to, co na jego temat mówi Kościół. Konsekwencją grzechu jest to, że się starzejemy, że chorujemy, że umieramy....... Przecież śmierć jest wpisana w całościowe i logiczne funkcjonowanie przyrody. Coś , co się pojawi, musi przestać istnieć, ktoś, kto się narodzi, musi umrzeć. Proste i logiczne. Proszę sobie wyobrazić jak wyglądałaby otaczająca nas rzeczywistość, gdyby nikt z naszych przodków nie umarł?????


Pn maja 06, 2019 22:14
Zobacz profil
Post Re: Czy Adam i Ewa istnieli?
Robek napisał(a):
No i w tym co podałeś, nie ma nic o tym że na Ziemi są jeszcze jacyś kolejni ludzie, w końcu Kain miał jeszcze jednego brata, więc to mogło sie do niego odnosić.
Set, brat Abla i Kaina, urodził się po wygnaniu Kaina, więc nie odnosiło się to do niego:
Rdz 4,16-24, BP napisał(a):
(16) I tak odszedł Kain sprzed oblicza Jahwe. Potem osiadł w krainie Nod, na wschód od Edenu. (17) Kain współżył ze swoją żoną, a ona poczęła i urodziła Chanoka. [Kain] stał się potem budowniczym osady, którą nazwał imieniem swego syna: Chanok. (18) Chanokowi urodził się Irad. Irad spłodził Mechujaela, Mechujael Metuszaela [...]
(25) Adam jeszcze współżył ze swoją żoną. Ona urodziła syna i dała mu imię Set

Natomiast na istnienie wg opowieści z Księgi Rodzaju innych ludzi, spoza żyjącej razem, w jednym miejscu rodziny Adama i Ewy wskazuje wymiana zdań pomiędzy Kainem a Jahwe:
Rdz 4,13-16, BT napisał(a):
Na to rzekł Kain do Jahwe: [...] wypędzasz mnie teraz z tej ziemi [...] każdy, kto mnie spotka, będzie mnie mógł zabić. Jahwe jednak rzekł do niego: O, nie! Ktokolwiek bowiem zabiłby Kaina, doznałby pomsty siedmiokrotnej! I Jahwe wycisnął na Kainie znamię, aby nie zabił go przypadkiem ktoś, kto by go spotkał. I tak odszedł Kain sprzed oblicza Jahwe. Potem osiadł w krainie Nod, na wschód od Edenu.
Kain obawia się, że kiedy odejdzie, może go zabić jakiś obcy człowiek. Właśnie dlatego, że Kain byłby dla niego obcym, nieznajomym, niepowiązanym więzami krwi, nawet mniemanymi (np. plemiennymi). Jahwe też to wie, dlatego umieszcza na jego ciele znamię jako znak ochronny. Wtedy dopiero Kain wyrusza na wschód, tam się osiedla i zakłada rodzinę.


Wt maja 07, 2019 5:31
Post Re: Czy Adam i Ewa istnieli?
lublin33338 napisał(a):
A mnie interesuje kwestia grzechu pierworodnego. B o jak się dobrze zastanowić to kupy się nie trzyma to, co na jego temat mówi Kościół. Konsekwencją grzechu jest to, że się starzejemy, że chorujemy, że umieramy....... Przecież śmierć jest wpisana w całościowe i logiczne funkcjonowanie przyrody. Coś , co się pojawi, musi przestać istnieć, ktoś, kto się narodzi, musi umrzeć. Proste i logiczne. Proszę sobie wyobrazić jak wyglądałaby otaczająca nas rzeczywistość, gdyby nikt z naszych przodków nie umarł?????

Konsekwencją grzechu pierworodnego nie jest starzenie sie, choroby i śmierć, ale skłonność ludzkiej natury do czynienie zła.


Wt maja 07, 2019 6:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy Adam i Ewa istnieli?
akruk napisał(a):
Kain obawia się, że kiedy odejdzie, może go zabić jakiś obcy człowiek. Właśnie dlatego, że Kain byłby dla niego obcym, nieznajomym, niepowiązanym więzami krwi, nawet mniemanymi (np. plemiennymi). Jahwe też to wie, dlatego umieszcza na jego ciele znamię jako znak ochronny. Wtedy dopiero Kain wyrusza na wschód, tam się osiedla i zakłada rodzinę.


Więc z tego wychodzi że żyli tam jeszcze jacyś inni ludzie, a więc cała tak historia o Adamie i Ewie, to kolejna przypowieść nie mająca miejsca, i Raj również jest nieistniejącym elementem przypowieści.

Alus napisał(a):
Konsekwencją grzechu pierworodnego nie jest starzenie sie, choroby i śmierć, ale skłonność ludzkiej natury do czynienie zła.


Przed grzechem pierworodnym, ludzka natura nie miała skłonności do zła, więc zerwanie zakazanego owocu, było dobre?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt maja 07, 2019 6:57
Zobacz profil
Post Re: Czy Adam i Ewa istnieli?
Alus napisał(a):
Konsekwencją grzechu pierworodnego nie jest starzenie sie, choroby i śmierć, ale skłonność ludzkiej natury do czynienie zła.


Cytuj:
Przed grzechem pierworodnym, ludzka natura nie miała skłonności do zła, więc zerwanie zakazanego owocu, było dobre?

Umowne zerwanie zakazanego owocu jako wyraz nieposłuszeństwa miałoby być dobrem?


Wt maja 07, 2019 7:34
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL