Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 3:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 730 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 49  Następna strona
 Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji 
Autor Wiadomość
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
marekrogowicz napisał(a):
Pytałem o przypadkowe powstawanie informacji a nie w urządzeniu do tego celu zaprojektowanym.
No to jest urządzenie, które digitalizuje przypadkowo powstającą informację. Ale to ulubiona gra kreacjonistów – przesuwanie bramki. Wymóg, jaki postawiłeś, to fakt powstawania informacji przypadkowo, a nie to, czy informację tę wykryje urządzenie zaprojektowane, czy niezaprojektowane.
Cytuj:
Na razie zero przykładów
Na razie jeden przykład, który spełnia wymogi, jakie postawiłeś. I więcej nie będzie, bo oczywistym jest to, że niezależnie ile przykładów podam, Ty zawsze a posteriori wymyślisz jakiś nowy wymóg, aby przykład odrzucić.
Cytuj:
Słuszna uwaga, tymczasem ewolucjonizm zakłada coś sprzecznego z tym faktem, a mianowicie brak stwórcy (lub jego działania co na jedno wychodzi).
Nie. Ewolucjonizm niczego takiego nie zakłada. Sam sobie przeczysz. Raz twierdzisz, że TE zakłada brak Boga, a potem znowu karcisz osoby, które wierzą i w Boga i uznają TE.

marekrogowicz napisał(a):
Klasyczny ewolucjonizm to w zasadzie pakiet - wielki wybuch, abiogeneza i ewolucja gatunków od najniższych do wyższych form.
Oczywiście nie. TE jest kompatybilny z dowolną kosmologią. I z panspermią. Co innego taki hoylizm. Tutaj rzeczywiście mamy do czynienia z pakietem: stabilny Wszechświat, panspermia, ewolucja kierowana przez pojawienie się pozaziemskiego elementu.
Cytuj:
W ogóle żeby było ciekawiej to abiogeneza to stara hipoteza samorództwa która została już dawno zweryfikowana negatywnie i teraz jest przemycana pod nową nazwą.
Niby tak, ale nie do końca. Stara hipoteza samorództwa twierdziła, że złożone byty komórkowe powstają spontanicznie na przestrzeni kilku dni w atmosferze utleniającej. Nowa mówi, że proste replikatory powstały stopniowo w atmosferze redukującej.

Quinque napisał(a):
Już zostało powiedziane co nas przekona do ewolucji.
Nie. Nigdzie nie zostało podane coś, co by:
  • Było możliwe do dostarczenia (kpina markarogowicza o zapiskach prowadzonych przez Australopiteki.
  • Było zgodne z Teorią Ewolucji (kpina Twoja o osobniku rodzącym osobnika z innego kladu).
Więc nie łgaj, tylko podaj to kryterium.

marekrogowicz napisał(a):
Jak już wspomniałem specjacja nie jest dowodem na możliwość powstania zupełnie nowego gatunku.
Przecież specjacja to z definicji powstanie nowego gatunku. Powyższe zdanie to absurd. Równie dobrze można napisać, że browarnictwo nie dowodzi produkcji piwa.

marekrogowicz napisał(a):
Słyszałem to wyznanie wiary wielokrotnie, a wciąż jedyne przykłady to powstanie z muchy innej muchy, z psa innego psa itd, a to nie jest istota teorii ewolucji, tego typu przemiany nie są żadnym problemem dla kreacjonistów, gdyż Biblia mówi że Bóg stworzył zwierzęta wg rodzajów.
Proszę zatem podać definicję rodzaju taką, która pozwoli z całkowitą pewnością określić, czy dwa osobniki należą do tego samego rodzaju, czy nie.


Cz paź 31, 2019 8:22

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1390
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
Istotne jest to, że jako wierzący potrzebujemy znać odpowiedź na pytanie co stworzył Bóg, przy założeniu iż z jednej strony dzieło stworzenia zostało ukończone, a z drugiej, że sam proces stwarzania był swego rodzaju ewolucją/obróbką materiału, który można by uznać za pierwotny a u którego początku stało Słowo Boże.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz paź 31, 2019 8:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
marekrogowicz napisał(a):
"Całe obecne życie na Ziemi pochodzi od wspólnego przodka" a zatem mam prawo domagać się dowodu na przejścia między gatunkami.


A jaki dowód by usatysfakcjonował marekrogowicz?

Cytuj:
Między człowiekiem a małpą,


Przecież takich gatunków nie ma.

Cytuj:
Tymczasem takich dowodów nie ma w ogóle.


A jakiego rodzaju dowodów by marekrogorowicz oczekiwał?

Cytuj:
teoria ewolucji jest niemożliwa do udowodnienia.


Nie tylko jest możliwa, ale i dawno temu została udowodniona. To po prostu Marekrogowicz nie rozumie, co to znaczy "dowód".

Cytuj:
Skoro to historia to potrzeba jako dowodu źródeł historycznych.


Ano właśnie. :)

Po pierwsze ewolucja to nie "historia". Ewolucja to pewien proces, zjawisko, który owszem prowadzi do określonych sekwencji zdarzeń "historycznych", ale sam "historią" nie jest.

Po drugie nawet w obrębie klasycznych nauk historycznych już dawno odeszło się od humanistycznego "bazowania na źródłach" i obecnie historia coraz bardziej staje się nauką, a coraz mniej humanistyką.

Po trzecie "źródła historyczne" nie sa tutaj żadnymn "dowodem". Nawet jakby jakiś kornikarz starożytny napisał, że krowa urodziła psa (a pisali takie rzeczy) nie byłoby to potraktowane jako żaden "dowód" obalający teorię ewolucji.

Cytuj:
ewolucja wciąż trwa, a zatem takie wydarzenia jak przejścia międzygatunkowe (przykładowo z psa niepies) powinny być wielokrotnie zaobserwowane


Co ciekawe, Marekgregorowicz ma absolutną rację. Takie przejścia międzygatunkow faktycznie zostały wielokrotnie zaobserwowane, zwłaszcza tem, gdzie presja doboru jest bardzo silna, czyli w krajobrazie miejskim na ten przykład. Poleca w tym miejscu pilaster książkę:

Obrazek

gdzie wiele takich przykładów opisano.

Cytuj:
przykładu ewolucji niższego gatunku w wyższy czy wyższego w niższy.


A co tej jest gatunek "niższy" i "wyższy"? Żyrafa jest wyższym gatunkiem od słonia?

Cytuj:
Projekty mądrego stwórcy.


Występujace w przyrodzie "projekty" wskazują raczej na głupotę ewentualnego stwórcy :(

Cytuj:
jest to dla katolika jedyna interpretacja


Wręcz przeciwnie. Nie ma dla katolika żadnych przeszkód w uznawaniu teorii ewolucji (i jakiejkowliek innej teorii naukowej) - takie jest stanowisko UNK.

Cytuj:
Owe miliardy lat są bowiem założeniem które nijak nie zostało dowiedzione.


A jakiego dowodu by marekrogorowicz oczekiwał?

Cytuj:
Koncepcja Boga jest zresztą falsyfikowalna. Wystarczy znaleźć mechanizmy lub informacje które powstały same przez przypadek.


ROTFL!!!

No proszę. Ponad sto lat daremnych wysiłku komunistów usiłujących wmówić, że "Boga niet", a tu nagle przychodzi Marekrogowicz i obala Boga jednym zdaniem. :D

Bo informacja we Wszechświecie powstaje przypadkiem ciągle i w dużych ilościach. Wystarczy do tego lokalne obniżenie entropii. Informacja nie może przyrastać, (czyli entropia maleć) jedynie w układach zamkniętych i izolowanych.

Cytuj:
ewolucjonizm zakłada coś sprzecznego z tym faktem, a mianowicie brak stwórcy


Oczywiście ewolucjionizm (czyli (neo)darwinowska syntetyczna teoria ewolucji) niczego takiego nie zakłada. Istnieje w przyrodzie masa gatunków, które właśnie powstały dzięki inteligentnemu świadomemu twórcy. Ale jeszcze większa masa nie powstała w ten sposób. :)

Cytuj:
Klasyczny ewolucjonizm to w zasadzie pakiet - wielki wybuch, abiogeneza i ewolucja gatunków od najniższych do wyższych form.


Oczywiście jest to całkowita nieprawda - czyli kłamstwo. :-(

Teoria ewolucji (neo)dawrinowska nie stawia żadnych oczekiwań wobec kosmologii, ani wobec samego powstania fenomenu replikacji.

Cytuj:
specjacja nie jest dowodem na możliwość powstania zupełnie nowego gatunku


Jak napisał zefciu - specjacja to jest właśnie proces powstania "zupełnie nowego" gatunku. Z definicji specjacji.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Cz paź 31, 2019 10:15
Zobacz profil
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
Pilaster napisał(a):
Wręcz przeciwnie. Nie ma dla katolika żadnych przeszkód w uznawaniu teorii ewolucji (i jakiejkowliek innej teorii naukowej) - takie jest stanowisko UNK


Przecież są i wykazałem to wielokrotnie. Istnieje przeszkoda między katolicką wykładnią o grzechu Adama i jego dziedziczeniu. Wszyscy papieże którzy zajmowali się tą sprawą stoją na stanowisku monogenizmu(Pius XII, św. Paweł VI). Już pomijam fakt że ewolucja i ewolucjonizm jest kompletnie sprzeczna z myślą tomistyczną która przez Kościół Katolicki jest uprzywilejowana, i jest oficjalną filozofią Kościoła(Leon XIII, św. Jan Paweł II)

Ewolucja jest też sprzeczna choćby z wartościami UE, którą tak na tym forum się wychwala. Odrzucając Arystotelesowsko-tomistyczny statyzm, uznajemy że byty się zmieniają. A co za tym idzie nie można mówić nic o żadnych prawach człowieka. Bo i nie można zdefiniować czym jest człowiek


Cz paź 31, 2019 11:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
Quinque napisał(a):
Pilaster napisał(a):
Wręcz przeciwnie. Nie ma dla katolika żadnych przeszkód w uznawaniu teorii ewolucji (i jakiejkowliek innej teorii naukowej) - takie jest stanowisko UNK


Przecież są i wykazałem to wielokrotnie.


Papież i prawowierni biskupi (czyli UNK) uważają inaczej. A w kwestiach wiary, to właśnie stanowisko UNK jest rozstrzygające.

A nie stanowisko Quinque.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Cz paź 31, 2019 11:53
Zobacz profil
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
Tylko że ja cytuje UNK i papieży. A nie moje poglądy


Cz paź 31, 2019 12:39

Dołączył(a): So wrz 21, 2019 19:22
Posty: 238
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
Cytuj:
No to jest urządzenie, które digitalizuje przypadkowo powstającą informację.

Nie, to jest twoje wyznanie wiary - pokazujesz że wierzysz w to że te informacje powstają przypadkowo, a ja czekam na dowód że te informacje które docierają do urządzenia powstają przypadkowo.
Cytuj:
A jaki dowód by usatysfakcjonował marekrogowicz?

Już podałem - dowód akceptowalny dla historyka czyli źródło że coś takiego jak twierdzą ewolucjoniści faktycznie miało miejsce.
Cytuj:
Przecież takich gatunków nie ma.

człowiek to rodzaj, małp jest bodaj więcej rodzajów.
Cytuj:
Nie tylko jest możliwa, ale i dawno temu została udowodniona.To po prostu Marekrogowicz nie rozumie, co to znaczy "dowód".

Ja nie rozumiem? Na 22 stronach wątku nie potraficie przedstawić nawet jednego dowodu który by wspierał teorię ewolucji i to niby ja nie rozumiem ?
Pyszny żart.
Cytuj:
Po pierwsze ewolucja to nie "historia". Ewolucja to pewien proces, zjawisko, który owszem prowadzi do określonych sekwencji zdarzeń "historycznych", ale sam "historią" nie jest.

Oczywiście że to nie historia, to bzdura wymyślona by odwieść ludzi od wiary. Niemniej ewolucjoniści twierdzą że pewne procesy zachodziły w historii, że z materii nieożywionej finalnie wyewoluował człowiek i wszystkie inne organizmy, musza zatem przedstawić dowody na to że takie rzeczy jak powstawanie kolejnych rodzajów zwierząt z materii nieożywionej a potem z organizmów mniej złożonych te bardziej złożone faktycznie miało i ma miejsce (ma, bo podobno ewolucja wciąż zachodzi).
To że z muchy wyodrębni się podgatunek czy jak kto woli gatunek nowej muchy nie jest dowodem na ewolucjonizm, podobnie jak powstanie nowej rasy psa z krzyżowania czy selekcji istniejących ras itd. Potrzebne są liczne świadectwa historyczne takich przemian jak narodzenie się z ryby płaza, z płaza gada, z gada ssaka, czy raczej narodzenie się form pośrednich i z tych form pośrednich dopiero formy kolejnej aż do człowieka. Podobnie powinno być w drugim kierunku, gdyż podobno ewolucja nie ma go określonego i może przebiegać w tę lub drugą stronę.
Cytuj:
Występujace w przyrodzie "projekty" wskazują raczej na głupotę ewentualnego stwórcy

Samodzielne samoreplikujące się organizmy z mechanizmami samonaprawczymi - tak, z pewnością świadczą o głupocie projektanta.
Cytuj:
Wręcz przeciwnie. Nie ma dla katolika żadnych przeszkód w uznawaniu teorii ewolucji

Cytaty z dogmatycznego nauczania papieży i soborów pokazują co innego. Herezję ewolucjonizmu przyjęli dopiero moderniści którzy zinfiltrowali Kościół i przejęli jego urzędy koło połowy XX wieku. Pierwszym z nich był bodaj Pius XII który zaparł się wiary w encyklice "Humani generis" gdzie dopuścił wbrew nauce katolickiej ewolucjonizm, niemniej jak wiemy nauka katolicka jest niezmienna, kto ją zmienia sam się wyklucza z Kościoła.
Cytuj:
Bo informacja we Wszechświecie powstaje przypadkiem ciągle i w dużych ilościach. Wystarczy do tego lokalne obniżenie entropii.

Twierdzisz że może powstawać przypadkowa informacja a potem podajesz przyczynę powstawania tej niby przypadkowej informacji - to obniżenie entropii. Ciekawy ale niepoprawny sposób rozumowania.
Cytuj:
Jak napisał zefciu - specjacja to jest właśnie proces powstania "zupełnie nowego" gatunku.

Pisząc o zupełnie nowym gatunku chodziło mi oczywiście o gatunek innego rodzaju. Powstanie z muchy innej muchy to może i być inny gatunek ale wciąż w ramach tego samego rodzaju.
Cytuj:
Raz twierdzisz, że TE zakłada brak Boga, a potem znowu karcisz osoby, które wierzą i w Boga i uznają TE.

Bo tak jest, ewolucjonizm teistyczny to odstępstwo od zasadniczej linii ewolucjonizmu, który klasycznie jest ateistyczny.
Cytuj:
Stara hipoteza samorództwa twierdziła, że złożone byty komórkowe powstają spontanicznie na przestrzeni kilku dni w atmosferze utleniającej. Nowa mówi, że proste replikatory powstały stopniowo w atmosferze redukującej.

Otóż to - stara hipoteza samorództwa nawet była bardziej naukowa bo bazowała na obserwowalnej rzeczywistości (czyli atmosferze z tlenem), nowa wymyśla sobie swobodnie warunki początkowe.
Cytuj:
Po drugie nawet w obrębie klasycznych nauk historycznych już dawno odeszło się od humanistycznego "bazowania na źródłach" i obecnie historia coraz bardziej staje się nauką, a coraz mniej humanistyką.

Owszem, jest wielu historyków-dyletantów którzy piszą swoje opracowania bez oparcia na źródłach lub wbrew nim, tylko że to nie jest naukowe, to zaprzeczenie nauki. Prawdziwi rzetelni historycy wciąż piszą ściśle wg źródeł. Sam jestem jednym z nich-publikuję w Przeglądzie Historyczno-Wojskowym jakby kto był ciekaw, no i mam na koncie najlepsze jak dotąd opracowanie obrony Zbaraża w 1649 roku. Tak że kto jak kto ale ja znam się doskonale znam się na źródłach historycznych, wręcz żyję nimi.


Cz paź 31, 2019 15:02
Zobacz profil
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
marekrogowicz napisał(a):
Nie, to jest twoje wyznanie wiary - pokazujesz że wierzysz w to że te informacje powstają przypadkowo, a ja czekam na dowód że te informacje które docierają do urządzenia powstają przypadkowo.
A jaki dowód by Cię przekonał? Obecnie posiadamy dowód matematyczny – dane z tego typu urządzeń pasują do rozkładów losowych, dowód nie wprost – gdyby ktoś umiał przewidzieć, jakie dane pojawią się na takich urządzeniach – złamałby dowolną kryptografię oraz dowód fizyczny – obecna nasza wiedza nt. fizyki potwierdza, że nie da się tych danych przewidzieć.

No ale, jak już mówiłem, podawanie przeze mnie dowodów nie ma sensu, jeśli Ty nie podasz a priori, jaki dowód by Cię usatysfakcjonował.

Cytuj:
Już podałem - dowód akceptowalny dla historyka czyli źródło że coś takiego jak twierdzą ewolucjoniści faktycznie miało miejsce.
Czyli kpisz sobie oczekując, że znajdziemy kroniki pisane przez australopiteki. Zatem celowo wymyślasz z powietrza takie warunki, że TE nie może zostać potwierdzona w żaden sposób.
Cytuj:
Ja nie rozumiem? Na 22 stronach wątku nie potraficie przedstawić nawet jednego dowodu który by wspierał teorię ewolucji i to niby ja nie rozumiem
Czemu tu jest spacja? Pytam po raz trzeci i ostatni. Następny post, w którym nie będziesz w stanie wyjaśnić, czemu wstawiasz bezsensowne spacje wyleci.
Cytuj:
?
Tandetna erystyka. To Ty nie potrafisz podać takiego kryterium dowodu, który byś przyjął, a który:
  • Byłby możliwy, gdyby TE była prawdą (czyli nie zapiski australopiteków).
  • Nie byłby sprzeczny z TE (czyli nie urodzenie słonia przez mysz).
  • Byłby dobrze zdefiniowany (czyli nie bredzenie o „rodzajach” bez określenia, jak odróżnić jeden rodzaj od drugiego)
Cytuj:
podgatunek czy jak kto woli gatunek
Gatunek to gatunek. To czy powstał nowy gatunek nie zależy od tego, jak kto woli.
Cytuj:
Podobnie powinno być w drugim kierunku
Bredzisz.
Cytuj:
Pisząc o zupełnie nowym gatunku chodziło mi oczywiście o gatunek innego rodzaju.
Używasz tego słowa, ale nie podajesz, co to słowo znaczy.
Cytuj:
Bo tak jest, ewolucjonizm teistyczny to odstępstwo od zasadniczej linii ewolucjonizmu, który klasycznie jest ateistyczny.
Nie. TE w ogóle nic nie mówi o Bogu.
Cytuj:
Otóż to - stara hipoteza samorództwa nawet była bardziej naukowa bo bazowała na obserwowalnej rzeczywistości
Naukowa, czy nienaukowa – została odrzucona. A atmosfera redukująca jest tak samo obserwowalna, jak utleniająca.


Cz paź 31, 2019 15:17

Dołączył(a): So wrz 21, 2019 19:22
Posty: 238
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
Cytuj:
dane z tego typu urządzeń pasują do rozkładów losowych

A zatem nie są przypadkowe, tylko losowe.
Cytuj:
Czyli kpisz sobie oczekując, że znajdziemy kroniki pisane przez australopiteki.

To tobie się tak wydaje. Skoro ewolucja zachodzi cały czas jak twierdzą ewolucjoniści powinny być zatem takie przypadki opisane, niekoniecznie dotyczące rzekomego powstania ludzi z małp ale np. inne przemiany w którąś stronę takiego typu jak opisałem powinny zostać wielokrotnie zaobserwowane.
Na dalsze twoje nierzeczowe i w dodatku chamskie uwagi odpowiadał nie będę.


Ostatnio edytowano Cz paź 31, 2019 15:32 przez marekrogowicz, łącznie edytowano 1 raz



Cz paź 31, 2019 15:31
Zobacz profil
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
marekrogowicz napisał(a):
Pierwszym z nich był bodaj Pius XII który zaparł się wiary w encyklice "Humani generis" gdzie dopuścił wbrew nauce katolickiej ewolucjonizm

"Zaprał się wiary" chłopie rzucasz na lewo i prawo określeniem modernista, nie specjalnie rozumiejąc co ono znaczy. Trochę trąci fanatyzmem. Sługa Boży Pius XII, traktował ewolucję nie jako naukę tylko filozofię. Stwierdził że można przyjąć pewną formę ewolucji(gdyby była udowodnionym faktem). Natomiast jasno określił że potępia pogląd jakoby na Ziemii istniało kiedykolwiek więcej Adamów. Dodam że ewolucja według Pius'a XII to całkiem co innego niż ewolucja według dzisiejszych teologów. Pius XII np. twierdzi że można badać zagadnienie ewolucji w kontekście tego co zostało zapisane w Biblii. Czy dzisiejsi teistyczni ewolucjoniści to robią? A skądże znowu, odrzucają nauczanie Kościoła Katolickiego i twierdzą że Biblia nie ma nic do powiedzenia o stworzeniu świata. Ciekawe, że z ewolucją według Piusa XII nie mają problemu sedewakantyści, ich też nazywasz modernistami?


Cz paź 31, 2019 15:32

Dołączył(a): So wrz 21, 2019 19:22
Posty: 238
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
Cytuj:
Stwierdził że można przyjąć pewną formę ewolucji

Co jest całkowicie sprzeczne z nauczaniem jego poprzedników, a zatem jest to herezja. Z sedewakantystami zasadniczo się zgadzam ale akurat w przypadku Piusa XII błądzą -nie tylko poparł herezję ewolucjonizmu, zaczął manipulowanie przy mszy (niesławne zmiany wielkiego tygodnia) ale i powyświęcał takich biskupów i kardynałów że zrobili już dogłębnie heretycki sobór watykański II.


Ostatnio edytowano Cz paź 31, 2019 15:36 przez marekrogowicz, łącznie edytowano 1 raz



Cz paź 31, 2019 15:34
Zobacz profil
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
marekrogowicz napisał(a):
A zatem nie są przypadkowe, tylko losowe.
Jeśli uważasz, że to nie synonim, podaj definicję obu pojęć. Jak na razie wprowadzasz jedynie bałagan pojęciowy: specjacja to nie powstawanie gatunków, a przypadkowy, to nie losowy.
Cytuj:
To tobie się tak wydaje. Skoro ewolucja zachodzi cały czas jak twierdzą ewolucjoniści powinny być zatem takie przypadki opisane
Jakie konkretnie przypadki? Przypadki specjacji są opisane. Ale Tobie one nie odpowiadają. Sam jednak nie umiesz konkretnie określić, jaki przypadek by Cię zadowolił.
Cytuj:
takiego typu jak opisałem
Niczego konkretnie nie opisałeś. Rzuciłeś kilka przykładów. Ma być konkretny opis – załóżmy, że dostajemy jakiś przypadek. Według jakich kryteriów określamy, czy to przypadek „tego typu”, czy „nie tego typu”?
Cytuj:
Na dalsze twoje nierzeczowe uwagi odpowiadał nie będę.
No oczywiście, że nie będziesz. Bo doskonale wiesz, że nie masz racji, więc będziesz się uchylał od dyskusji, jak tylko się da. Tylko pamiętaj, że jeśli uznam, że nie prowadzisz na tym forum żadnej dyskusji, a tylko głosisz sekciarskie doktryny, będę miał obowiązek Cię wywalić.


Cz paź 31, 2019 15:36

Dołączył(a): So wrz 21, 2019 19:22
Posty: 238
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
Cytuj:
Przypadki specjacji są opisane. Ale Tobie one nie odpowiadają. Sam jednak nie umiesz konkretnie określić, jaki przypadek by Cię zadowolił.

Wyraźnie opisałem. Jak ktoś nie chce tego zauważyć to już nic nie poradzę.
Cytuj:
Jeśli uważasz, że to nie synonim, podaj definicję obu pojęć.

Może powinienem sprecyzować. Chodziło mi o przypadek typu ewolucyjnego czy raczej wielkowybuchowego, że coś powstaje bez powodu, bez przyczyny. Jak ta rzekoma osobliwość wielkości punktu co niby wybuchła. Powinno to być oczywiste gdy rozmawiamy o tych sprawach.
Cytuj:
będę miał obowiązek Cię wywalić

Obowiązek?
No, no. Niemniej to nie pierwszyzna, nie raz i nie dwa byłem banowany na różnych forach gdy moja argumentacja zanadto już wkurzyła wojujących ateistów, komunistów, liberałów itp.


Cz paź 31, 2019 15:44
Zobacz profil
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
marekgrogowicz napisał(a):
Co jest całkowicie sprzeczne z nauczaniem jego poprzedników, a zatem jest to herezja


Doprawdy? W którym miejscu? Kiedy Kościół Katolicki dogmatycznie opisał sposób stwarzania człowieka? Bodajże św. Grzegorz z Nyssy, uważał że człowiek mógł przejść przez zwierzęce stadium

Aha, żeby nie było. Nie wierzę w ewolucję. Choć taką teorię która głosi że podchodzimy od dwójki pierwszych ludzi, a same zmiany już nie zachodzą ewentualnie mógłbym przyjąć


Cz paź 31, 2019 16:01

Dołączył(a): So wrz 21, 2019 19:22
Posty: 238
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
Cytuj:
Kiedy Kościół Katolicki dogmatycznie opisał sposób stwarzania człowieka?

Cytowałem w tym lub sąsiednim wątku odpowiednie frazy z oficjalnego nauczania papieży i soborów, a zatem nauczanie dogmatyczne właśnie.
Cytuj:
Bodajże św. Grzegorz z Nyssy, uważał że człowiek mógł przejść przez zwierzęce stadium

Nawet jeśli to jego problem. Natomiast Biblia i Kościół całkowicie to wykluczają.


Cz paź 31, 2019 16:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 730 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 49  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL