Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N gru 08, 2019 11:34

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić? 
Autor Wiadomość

Post Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
Mam pytanie do chrześcijan, którzy uznają naukę ewolucji. Ja sam uznaję ale mam problem z pogodzeniem tej nauki z biblijną nauką o grzechu pierworodnym. O tym, że to przez grzech przyszła śmierć. Nie może to być tylko jakaś alegoria, bo by to oznaczało, że Jezus oddał życie za alegorię!??

So sty 23, 2016 20:49

Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
Chrześcijanie jak widzę się nie kwapią, cóż więc pozostaje. Zapytaj wprost medievala, on coś kombinował z Bogiem transcendjącym czas i wyszło mu, że ta wpadka w Ogrodzie Edeńskim przereorganizowała cały Wszechświat, od jego początku aż do końca. Osobiście w to nie wierzę i uważam, że Jezus oddał życie za to, co się ludziom dwa tysiące lat temu zdawało, że jest prawdą o Bogu i świecie, i w imię czego robili sobie nawzajem bardzo przykre rzeczy, podczas gdy On, Bogiem-Stwórcą będąc, mógłby ich z miejsca pozabijać śmiechem, gdyby ich nie kochał.

For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro

So sty 23, 2016 22:21
Katolicy się nie kwapią, bo nauczeni doświadczeniem wiedzą że histeryczny konkordyzm lubi się odbić potężną czkawką.
Cytuj:
Ja sam uznaję ale mam problem z pogodzeniem tej nauki z biblijną nauką o grzechu pierworodnym. O tym, że to przez grzech przyszła śmierć. Nie może to być tylko jakaś alegoria, bo by to oznaczało, że Jezus oddał życie za alegorię!??

WielkiLew, jeśli bardzo Cię ten problem uwiera to zwróć uwagę, że autor biblijny nigdzie ani wprost, ani pośrednio nie mówi o nieśmiertelności innych poza człowiekiem boskich stworzeń. Rozumiem, że odnosisz się głownie do 5 Rozdz. Listu do Rzymian, ale w praktyce wycinasz z niego 4 słowa i pomijasz istotny kontekst, a całość jakby nie było odnosi się do ludzi.
Inni argumentują, że thanatos u Pawła odnosi się do śmierci duchowej człowieka, przez grzech na wieczność oddzielonego od źródła wszelkiego życia, ale Ciebie ta interpretacja jak rozumiem nie satysfakcjonuje(?)

N sty 24, 2016 15:12

Czytał ktoś z Was może książkę "Ewolucja w świetle wiary"? Myślę, że ona by mogła wiele wyjaśnić, ale może ktoś z Was czytał i wie lepiej, czy faktycznie ta publikacja coś wyjaśnia, a może jedynie rozczarowuje?

https://www.wdrodze.pl/opis,1933,Ewoluc ... yczna.html

So gru 07, 2019 1:14

Czytałem artykuły tych dominikanów napisane gdzieś w 2014-15 roku. Są dostępne po polsku na szkołateologii.dominikanie. Warte przeczytania i całkiem sensowne. Polecam się zapoznać

So gru 07, 2019 14:19

Dziękuję za ten link http://www.szkolateologii.dominikanie.pl

So gru 07, 2019 23:15
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ]