Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 1:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Egzorcyzmy i opętania 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1385
Post Re: Egzorcyzmy i opętania
afilatelista napisał(a):
Jezus przedstawiony w ewangeliach wykazuje brak wiedzy medycznej.
Wykazuje raczej niespotykaną skuteczność w uzdrawianiu chorych.
afilatelista napisał(a):
Co sądzisz o ludziach którzy dzisiaj leczą poprzez wypędzanie demonów?

Nie znam osób, szczególnie wśród chrześcijan, które by utożsamiały chorobę z obecnością demona.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz maja 20, 2021 11:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Egzorcyzmy i opętania
Wybawiony napisał(a):
Wykazuje raczej niespotykaną skuteczność w uzdrawianiu chorych.
nic dziwnego, skoro Biblię spisali jego wyznawcy.
Ale na czym polegało to uzdrawianie? Na podawaniu ziół czy zabiegów? To by mi zaimponowało. Nie - Jezus leczył wypędzając demony i przez to miał wpływ na zachamiwanie rozwoju medycyny w chrześcijańskim świecie.
Cytuj:
Nie znam osób, szczególnie wśród chrześcijan, które by utożsamiały chorobę z obecnością demona.

A ja znam. Egzorcyści, teleewangeliści, autorzy biblijni...


Cz maja 20, 2021 14:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1385
Post Re: Egzorcyzmy i opętania
No cóż, możesz sobie twierdzić co tylko chcesz. Rzeczywistości i tak nie zmienisz.

Jeśli chodzi o opętanie, to jednym z najdziwniejszych i najbardziej dramatycznych przypadków była historia filipińskiej dziewczyny Clarity Villanueva, opisywana swego czasu przez media i budząca zainteresowanie psychiatrów i egzorcystów.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz maja 20, 2021 20:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 20, 2021 22:03
Posty: 17
Post Re: Egzorcyzmy i opętania
Oto największa głupota w naszym kraju. To jest barbarzyństwo, głupota i zbrodnia wobec niewinnych ludzi, szczególnie kobiet. Gdzie w Europie odbywają się egzorcyzmy? W Niemczech zakończyły się kilkadziesiąt lat temu, ksiądz dostał wyrok 16 lat więzienia za zabicie niewinnej dziewczyny. A u nas trwa ten precedens, głupota i zacofanie. Każdy ksiądz uprawiający egzorcyzmy powinien z urzędu być ścigany przez normalne prawo. Ale nie w Polsce, bo Polska jest nie normalna, podporządkowana Watykanowi. Kto może wierzyć w Szatana w XXI wieku? Myślę że upośledzeni umysłowo ludzie. Niestety sporo jest ich w Polsce. I na głupocie tych ludzi żeruje KK.


Cz maja 20, 2021 23:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 20, 2021 22:03
Posty: 17
Post Re: Egzorcyzmy i opętania
I jeszcze jedno. Dlaczego ludzie piszą głupoty np. z życia Chrystusa, nie ma tych zdarzeń nawet w 4 ewangieliach. Większość tych idiotów wchodzi w skórę Chrystusa i opowiada w jego imieniu jakby te fakty rzeczywiście zaistniały?! Przypominam że te 4 ewangielie zostały wybrane na I soborze przez twórcę chrześcijaństwa w Europie czyli Justyniana Wielkiego, one tylko mówiły o boskości. Resztę około 30 stu kazał zebrać z całego Imperium i zniszczyć bo opisywały Chrystusa nie boskiego, ale z wadami, nawet przemieniał swoich złośliwych kolegów w ptaki. Całe szczęście że kilka tych ewangielii przetrwało do dzisiaj, nawet Judasza.


Cz maja 20, 2021 23:21
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1440
Post Re: Egzorcyzmy i opętania
Wybawiony napisał(a):
Jeśli chodzi o opętanie, to jednym z najdziwniejszych i najbardziej dramatycznych przypadków była historia filipińskiej dziewczyny Clarity Villanueva, opisywana swego czasu przez media i budząca zainteresowanie psychiatrów i egzorcystów.
Rzeczywiście, ciekawy przypadek. Dziękuję za info, nie znałem tego. Co powiesz o tym, afilatelisto?


Cz maja 20, 2021 23:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Egzorcyzmy i opętania
Swołocz napisał(a):
Rzeczywiście, ciekawy przypadek. Dziękuję za info, nie znałem tego. Co powiesz o tym, afilatelisto?


Z tego co przeczytałem to dziewczynka, sierota po przejściach wychowana w spirytystycznej rodzinie ( czyli zakładam że wiara w demony była dla niej normalna) została aresztowana w stolicy kraju znanego z fanatyzmu religijnego. Spędziła kilka dni w więzieniu i zachowywała się dziwnie i pojawiły się ślady jak po ugryzieniach ale nieprzypominające ludzkiego (zbyt okrągłe). Po wizycie egzorcysty jej się poprawiło i została zwolniona z więzienia.

Oczywiście nie dowiemy się co zaszło ale mogę dać dwa racjonalne wyjaśnienia bardziej prawdopodobne niż opętanie przez demony.
1. Dziewczynka szczerze wierzyła w demony i że została opętana. Przeżyła traumę i swoje niepowodzenia podświadomie przerzucała na demony. Ślady po ugryzieniach to efekt nieświadomego samookaleczenia. Kiedy egzorcysta okazał jej szczere zainteresowanie i dobro jej stan się poprawił.
2. Dziewczynka aby uniknąć więzienia wymyśliła sprytną linię obrony na niepoczytalność. Postanowiła wymigać się demonami. Z premedytacją zrobiła ślady jak po ugryzieniu, ale nie do końca jej wyszły. Kiedy pojawił się egzorcysta wystarczyło wykazać szybką poprawę i wyjść na wolność.

Nie mam żadnych dowodów na te scenariusze, ale nie widziałem też żadnych dowodów na opętanie, więc moje wyjaśnienia są bardziej prawdopodobne bo nie uwzględniają żadnych nadprzyrodzonych sił. Jeśli zobaczę raporty lekarskie na temat ugryzień to będzie jakiś argument. O raporty prychologów nawet nie pytam bo w tamtych czasach psychologia była w powijakach.


Pt maja 21, 2021 6:59
Zobacz profil
Post Re: Egzorcyzmy i opętania
ateista987 napisał(a):
I jeszcze jedno. Dlaczego ludzie piszą głupoty np. z życia Chrystusa, nie ma tych zdarzeń nawet w 4 ewangieliach. Większość tych idiotów wchodzi w skórę Chrystusa i opowiada w jego imieniu jakby te fakty rzeczywiście zaistniały?! Przypominam że te 4 ewangielie zostały wybrane na I soborze przez twórcę chrześcijaństwa w Europie czyli Justyniana Wielkiego, one tylko mówiły o boskości. Resztę około 30 stu kazał zebrać z całego Imperium i zniszczyć bo opisywały Chrystusa nie boskiego, ale z wadami, nawet przemieniał swoich złośliwych kolegów w ptaki. Całe szczęście że kilka tych ewangielii przetrwało do dzisiaj, nawet Judasza.

Też czasem się zastanawiam, czemu piszą głupoty powołując się na jakieś wymyślane przez siebie określenia. Piszesz w "ewangieliach", a co to za twór? Żebyś się nie przedstawił jako "ateista987", można by pomyśleć, że to pisze jakiś niedouczony idiota. A tak to domniemywam, że pisze to ktoś, kto nie potrafi bez emocji podejść do tematu : Egzorcyzmy i opętania.
Broń Boże, nie mam na myśli, że jesteś opętany i potrzebujesz egzorcyzmów. Myślę, że herbatka z melisy rozwiąże problem. ;)


Pt maja 21, 2021 7:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Egzorcyzmy i opętania
ateista987, dostajesz ostrzeżenie za:
- obrażanie ludzi wierzących,
- głoszenie kłamstw w sprawie wyroku dotyczącym Michel,
- uważanie, ze ewangeliści są idiotami.

Kolejne Twoje wypowiedzi w tym stylu będą skutkowały banem stałym.

_________________
ksiądz


Pt maja 21, 2021 9:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1440
Post Re: Egzorcyzmy i opętania
afilatelista napisał(a):
1. Dziewczynka szczerze wierzyła w demony i że została opętana. Przeżyła traumę i swoje niepowodzenia podświadomie przerzucała na demony. Ślady po ugryzieniach to efekt nieświadomego samookaleczenia. Kiedy egzorcysta okazał jej szczere zainteresowanie i dobro jej stan się poprawił.
2. Dziewczynka aby uniknąć więzienia wymyśliła sprytną linię obrony na niepoczytalność. Postanowiła wymigać się demonami. Z premedytacją zrobiła ślady jak po ugryzieniu, ale nie do końca jej wyszły. Kiedy pojawił się egzorcysta wystarczyło wykazać szybką poprawę i wyjść na wolność.
W angielskojęzycznych relacjach w internecie pojawia się opis, wg którego burmistrz Manili spotkał się osobiście z Carlitą i był świadkiem, jak ugryzienia pojawiają się na ciele dziewczyny. W momencie obecności burmistrza nie mogła ona sama zrobić sobie śladów jak po ugryzieniu. Gdyby nawet miała robić sobie ślady w celi, to tam nie miała odpowiedniego narzędzia - gdyby takie było, to strażnicy by je zidentyfikowali. Poza tym w jednej relacji pojawia się zdanie, że ugryzienia, jakie pojawiały się na ciele Carlity, miały na sobie jeszcze ślady śliny.

Poza tym jak wyjaśnić, że mówiła po angielsku do pastora? I jak wyjaśnić, że przepowiedziała śmierć dwóm mężczyznom?


So maja 22, 2021 21:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Egzorcyzmy i opętania
Swołocz napisał(a):
afilatelista napisał(a):
W angielskojęzycznych relacjach w internecie pojawia się opis, wg którego burmistrz Manili spotkał się osobiście z Carlitą i był świadkiem, jak ugryzienia pojawiają się na ciele dziewczyny. W momencie obecności burmistrza nie mogła ona sama zrobić sobie śladów jak po ugryzieniu. Gdyby nawet miała robić sobie ślady w celi, to tam nie miała odpowiedniego narzędzia - gdyby takie było, to strażnicy by je zidentyfikowali. Poza tym w jednej relacji pojawia się zdanie, że ugryzienia, jakie pojawiały się na ciele Carlity, miały na sobie jeszcze ślady śliny.

Różne rzeczy można przeczytać pytanie na ile wiarygodne. Narzędzie - prawdopodobnie paznokcie. Możliwe że jej własne zęby.

Cytuj:
Poza tym jak wyjaśnić, że mówiła po angielsku do pastora?

Przeczytałem że zarabiała jako prostytutka. W Filipinach stacjonuje amerykańska armia.

Cytuj:
I jak wyjaśnić, że przepowiedziała śmierć dwóm mężczyznom?
A przepowiedziała? Na ile była precyzyjna? Ja przepowiadam że Ty umrzesz... kiedyś... w XXI w.!


So maja 22, 2021 21:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1440
Post Re: Egzorcyzmy i opętania
afilatelista napisał(a):
Różne rzeczy można przeczytać pytanie na ile wiarygodne. Narzędzie - prawdopodobnie paznokcie. Możliwe że jej własne zęby.
Widać, że nie przeczytałeś uważnie tych relacji. W nich jest powiedziane, że ślady ugryzień były w miejscach, gdzie dziewczyna nie mogłaby się sama ugryźć. A ślady po paznokciach byłyby rozpoznawalne jako po paznokciach.
Cytuj:
Poza tym jak wyjaśnić, że mówiła po angielsku do pastora?
afilatelista napisał(a):
Przeczytałem że zarabiała jako prostytutka. W Filipinach stacjonuje amerykańska armia.
Faktycznie, tego nie wziąłem pod uwagę. Słuszna myśl.
Cytuj:
I jak wyjaśnić, że przepowiedziała śmierć dwóm mężczyznom?
afilatelista napisał(a):
A przepowiedziała? Na ile była precyzyjna? Ja przepowiadam że Ty umrzesz... kiedyś... w XXI w.!
Jeden zmarł na drugi dzień, a drugi po kilku czy kilkunastu dniach.


N maja 23, 2021 0:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Egzorcyzmy i opętania
Swołocz napisał(a):
Widać, że nie przeczytałeś uważnie tych relacji. W nich jest powiedziane, że ślady ugryzień były w miejscach, gdzie dziewczyna nie mogłaby się sama ugryźć. A ślady po paznokciach byłyby rozpoznawalne jako po paznokciach.
a masz jakieś poważne źródło? Pominąłem wszystkie źródła religijne. Żeby stwierdzić czy to mogły być ślady po paznokciach musielibyśmy mieć wyniki obdukcji, a nie mamy.
Cytuj:
Jeden zmarł na drugi dzień, a drugi po kilku czy kilkunastu dniach.

A czy przewidziała śmierć tylko im? Może przewidziała ja dla wielu ludzi a dla dwóch się sprawdziło? W jakich okolicznościach zmarli? Czy byli chorzy, albo ich śmierć była prawdopodobna z innych przyczyn? Czy powiedziała wprost że inna czy bardziej coś w stylu "przydarzy Ci się coś złego".
Jej matka była wróżbitka. Wróżbici posługują się różnymi technikami żeby to co mówią można było dopasować do wypadku sytuacji.
Czy masz pewność że tak faktycznie było, a nie jest to plotka?


N maja 23, 2021 8:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Egzorcyzmy i opętania
A tak z innej beczki. Jeśli Bóg stworzył ludzi i stworzył demony (rozumiem, że stworzył je jako anioły?) to znaczy że stworzył też mechanizm w jaki demony mogą wnikać w człowieka i nim kierować?
Nie lepiej było stworzyć człowieka tak, żeby nie dało się go nawiedzać? Przecież w ten sposób demon narusza wolną wolę człowieka.


N maja 23, 2021 11:06
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Egzorcyzmy i opętania
Przecież życie bez demonów, bez pokus, bez uwikłania się w liczne sidła… było by tu na ziemi mało ciekawe. Jaki byłby wtedy sens życia, jego ciekawość?


N maja 23, 2021 12:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL