Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Choroby psychiczne a zle duchy... 
Autor Wiadomość
Post Re: Choroby psychiczne a zle duchy...


Cytuj:
Jest duża różnica pomiędzy tym, co mówi ksiądz Chmielewski a tym, o czym Wy piszecie.
Ksiądz Chmielewski nie mówi o niektórych chorobach. On nawet nie mówi o chorobach. On mówi o przypadkach, kiedy ludzie cierpią, ale lekarze nie mogą zdiagnozować choroby i jej wyleczyć. Chorobami psychicznymi zajmują się psychiatrzy i psycholodzy, a dopiero wtedy, kiedy psychiatrzy i psycholodzy stwierdzają, że stan człowieka przekracza ich kompetencje, można mówić o przeklęciu i działaniu złego ducha.
Można to porównać do migreny hemipelagicznej. Kiedyś postawiono u mnie taką diagnozę, ale było to na wyrost. Nie wykonano wszystkich badań, a migrenę hemipelagiczną można stwierdzić dopiero wtedy, kiedy wykluczy się wszystkie inne choroby i przyczyny. Na szczęście pewien rozsądny lekarz zlecił rtg i stwierdził, że bóle głowy mogą wynikać ze skrzywienia kręgosłupa. Leczenie skrzywienia kręgosłupa polega na rehabilitacji i skutecznie znosi chroniczne bóle głowy. Gdybym polegał na diagnozie poprzedniego neurologa, który stwierdził migrenę bez badań, brałbym niepotrzebnie bardzo silne leki. Podobnie jest z innymi chorobami - jeśli nie wykluczy się naturalnych przyczyn, nie można stwierdzić przyczyn pozanaturalnych.

Na zewnątrz symptomy choroby psychicznej - po tych słowach księdza, chory myśli, czy dopadła mnie choroba o nieznanym podłożu, czy to skutkuje przekleństwo, czy może to opętanie demoniczne.
Zdecydowanie nic nie rozjaśni choremu, który się miota ze swym problemem. A gdy jeszcze gdy nie trafi do dobrego specjalisty, to dramat.


Pn cze 01, 2020 15:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Choroby psychiczne a zle duchy...
@Tomkris, maszeruj przede wszystkim do specjalisty. Z jego pomoca musisz sobie Twoje zycie uporządkować.
Ostatnio jest urodzaj na egzorcystów, duchowych uzdrowicieli, którzy wszędzie widza zło, przekleństwo, jakieś międzypokoleniowe jazdy itp.
Jako chrześcijanie wierzymy w istnienie osobowego zła, szatana ale nie każda choroba psychiczna musi być zaraz opętaniem.

Módl sie, prowadź życie sakramentalne, czytaj Pismo sw. ale niech Twoim pierwszym krokiem będzie wizyta u specjalisty.
Możesz pogadać z jakimś księdzem o swoich problemach ale pamiętaj, bądź krytyczny, ksiądz tez może sie mylić i księża tez maja problemy psychiczne, oni są z takiej samej gliny jak Ty.

Zbigniew, @Alus podała tu linka z kazaniem księdza, który zasadniczo nie głosi żadnych herezji ale z tym przekleństwem to ja bym dyskutował i to co mnie razi, to jakieś ogólniki o chorobach pod którymi kryje sie szatan.

Uważam, takie jest moje zdanie, ze głównym zadaniem księdza jest głoszenie Słowa Bożego a nie głoszenie szatana. Oczywiście niech mówi o tym kiedy jest specjalne nabożeństwo.

Niestety zło jest bardziej fascynujące niż dobro i ludziska chętniej przylecą na jakieś nabożeństwo lub kazanie o diable niż na cykl konferencji o modlitwie lub Biblii. Może trochę przesadzam ale to wynika z moich obserwacji.

Egzorcyści to duchowni specjalnie wyznaczeni przez biskupa do odprawiania egzorcyzmów, powinni robić to dyskretnie, bez rozgłosu a w dzisiejszych czasach jest coraz więcej egzorcystów tych prawdziwych i samozwańców, którzy robią za gwiazdy.
Niedlugo beda chyba pojawiac sie na sciankach :D

_________________
ksiądz


Pn cze 01, 2020 19:11
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Choroby psychiczne a zle duchy...
@bramin
Zgadzam się z Tobą. W tym przypadku trudno zanegować słowa księdza, ale ja też miałem wrażenie, że mówi zbyt ogólnikowo. To naprawdę ważne jaka choroba nas dopada, jakie mamy objawy, u jakich specjalistów się udajemy.
Ja wędrowałem dużo po lekarzach i psychologów, którzy niestety nie umieli mi pomóc. Wreszcie trafiłem na dobrego specjalistę lekarza i dobrego psychologa. Trafiłem też na spowiednika, który mnie rozumie. Myślę, że takie poszukiwanie sił nadprzyrodzonych wszędzie i zawsze, jest wynikiem pójścia na skróty. Lekarz, psycholog i spowiednik towarzyszą, ale proces leczenia trwa jakiś czas i bywa bolesny. Wydaje nam się, że w przypadku egzorcyzmów, modlitw o uwolnienie i uzdrowienie wszystko pójdzie łatwiej i szybciej, bo ktoś nad nami się pomodli i nam przejdzie. To moim zdaniem mylne spojrzenie na te sprawy.

_________________
MODERATOR


Pn cze 01, 2020 19:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Re: Choroby psychiczne a zle duchy...
Zbigniew a z jakiego jestes miasta jesli moge zapytac? Ja juz przerobilem wszystkie neuroleptyki i zadnego brac nie moge juz(skutki uboczne)... Nie wiem co robic.


Pn cze 01, 2020 19:27
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Choroby psychiczne a zle duchy...
Tomkris napisał(a):
Zbigniew a z jakiego jestes miasta jesli moge zapytac? Ja juz przerobilem wszystkie neuroleptyki i zadnego brac nie moge juz(skutki uboczne)... Nie wiem co robic.


Z Łodzi, ale i tak Ci pewnie nie będę mógł pomóc. Znam dobrych lekarzy, ale czy Tobie pomogą - skąd mogę wiedzieć?

_________________
MODERATOR


Pn cze 01, 2020 19:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Re: Choroby psychiczne a zle duchy...
Ja lecze sie w krakowie. Wiesz moze czy mozna brac dlugofalowo starej generacji neuroleptyki?


Pn cze 01, 2020 20:25
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Choroby psychiczne a zle duchy...
Tomkris napisał(a):
Ja lecze sie w krakowie. Wiesz moze czy mozna brac dlugofalowo starej generacji neuroleptyki?


Niestety ani ja, ani nikt na tym forum nie skończył ani medycyny, ani farmacji. Trzeba znaleźć dobrego lekarza. Długość zażywania leków zależy nie tylko od rodzaju leku, ale również od schorzenia, nasilenia choroby, organizmu, chorób współistniejących.

Jedyne, co mogę poradzić, to znalezienie dobrej poradni - może być to poradnia przyszpitalna lub poradnia przy szpitalu akademii medycznej lub uniwersytetu medycznego. Można tam spotkać się zarówno ze studentami, jak i wykładowcami. W poradniach przyjmują wykładowcy. W takiej poradni przy szpitalu przyjmuje kilku lekarzy tej samej specjalności, więc można zmienić lekarza w razie czego, jednocześnie dokumentacja zostaje w poradni. Często w tym samym budynku są poradnie innych specjalizacji lekarskich, więc w razie potrzeby nie trzeba szukać daleko.
Z doświadczenia wiem, że warto wziąć ze sobą wcześniejszą dokumentację medyczną i warto zapisać sobie wcześniej listę zażywanych leków, dolegliwości, przebytych zabiegów i pytań do lekarza. Można taką listę pokazać lekarzowi - często u lekarza jestem zestresowany i dopiero po wyjściu przypominam sobie, że miałem jeszcze coś powiedzieć lub o coś zapytać. Myślę, że nie tylko ja mam taki problem, a to może mieć wpływ na dobrane leki i sposób leczenia.

_________________
MODERATOR


Wt cze 02, 2020 9:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Choroby psychiczne a zle duchy...
Tomkris napisał(a):
Wiesz moze czy mozna brac dlugofalowo starej generacji neuroleptyki?

[Ciach. Leków przepisywanych na receptę nie można reklamować. Każdy powinien uzgadniać szczegóły swojego leczenia ze swoim lekarzem. Zbigniew] Biorę go bardzo długo (7 lat) i zamierzam brać dalej, bo dobrze działa.


Śr cze 03, 2020 13:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 04, 2020 13:15
Posty: 2
Post Re: Choroby psychiczne a zle duchy...
Sprawa jest złożona. W takich przypadkach warto porozmawiać ze soim księdzem spowiednikiem. On może skierować Cie do odpowiednich oób. Psychiatry psycholoa, psychoterapeuty. Tutaj możesz poczytać czym oni się róznią od siebie https://stajacsiesoba.pl/psycholog-a-ps ... e-zajmuja/


Wt sie 04, 2020 13:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL