Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Wojna miedzy konserwatystami i librelałami 
Autor Wiadomość
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Saqura napisał(a):
Czyli uważasz że istnieje coś takiego jak pewność zbawienia?
To naprawdę paskudne z Twojej strony, że przyłapana na głoszeniu herezji nowacjanizmu reagujesz zarzucając interlokutorowi inną herezję zupełnie „od czapy”.


Pt lip 31, 2020 7:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Poczułeś się urażony bo zabrałam głos, stąd te afronty? Ze swojej strony obiecuję całkowity brak reakcji na Twoje wpisy.

gzaze napisał(a):
To naprawdę paskudne z Twojej strony, że przyłapana na głoszeniu herezji nowacjanizmu reagujesz zarzucając interlokutorowi inną herezję zupełnie „od czapy”.


To było tylko pytanie, a wywołało takie rozjuszenie :roll:
Nowacjonizm nie był herezją, był chrześcijańskim ruchem uważanym za schizmatycki.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt lip 31, 2020 9:04
Zobacz profil
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Saqura napisał(a):
Poczułeś się urażony bo zabrałam głos, stąd te afronty?
Nie. Poczułem obrzydzenie ze względu na zupełnie nieuzasadnioną sugestię, że wyznaję herezję.
Cytuj:
To było tylko pytanie
Nie. To była sugestia.
Cytuj:
Nowacjonizm nie był herezją
Był. Głosił doktrynę ograniczającą boże miłosierdzie sprzeczną z kerygmatem chrześcijańskim.


Pt lip 31, 2020 9:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 14, 2020 20:59
Posty: 6
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Librelałom chodzi o wolność. Dawniej kara śmierci była stosowana, bo państwa byly zbyt biedne, żeby przez 50 lat trzymać więźnia i go karmić. Dlatego stosowano kary cielesne. Utworzyłem ten temat, żeby porównać świat np: państwa islamskiego, który można porownać do katolickiego średniowiecza. Elementy wspólne to ukamieniowanie, czyli kara śmierci za homo seksualizm, ateizm, odejście od wiary, bluźnierstwo, cudzołóstwo, prostytucje. Wiemy, że papież wysyłał żołnierzy na wyprawy krzyzowe, żeby siła zmusić do katolicyzmu ludzi na ziemiach świetych, gdzie był jezus chrystus. Palenie na stosie czarodziejów. Lista grzechów kościoła jest długo stąd pojawił się Marcin Luter. Potem poparcie Benita Mussolinego we włoszech. Podobno papiez sprzeciwia sie karze śmierci i dożywocia bez mozliwości zwolnienia warunkowego. Celem librelalów jest stworzyć wspaniały świat podobny do wioski: Gdzie muzułmanim będzie mógł się żenic z ateista lub z katolikiem. Traktowac nauke jako najwyższe dobro. Wierzyc w buddyzm, być homoseksualista bez przesladowan. Zadaniem librelałów jest istnienie pańśtwa bez przemocy jak jest na zachodzie a nie ma tego na bliskim wschodzie.

Tak samo antykoncepcja. Ludzie w afryce głodują. Dawniej przeżywało 2 dzieci na 7 i tak jest w afryce. To może lepiej, żeby kobiety brały tablektki niż patrzył na śmierc własnych dzieci?


So sie 01, 2020 17:42
Zobacz profil
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Czy moglbys pisac poprawnie? Kto to sa "librelaly"?


So sie 01, 2020 19:07
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
miłosz20Pl napisał(a):
Utworzyłem ten temat, żeby porównać świat np: państwa islamskiego, który można porownać do katolickiego średniowiecza. Elementy wspólne to ukamieniowanie, czyli kara śmierci za homoseksualizm, ateizm, odejście od wiary, bluźnierstwo, cudzołóstwo, prostytucje


To teraz proszę o konkretne liczby. Ile to osób W krajach katolickich zostało zabitych za
- ateizm. Zaznaczę tylko że przynajmniej do XVIII a najprawdopodobniej XIX wieku. Ateizm jako brak wiary w Boga nie występował. Tak swoją drogą, jeszcze w Średniowieczu ateistami nazywano niektórych... Chrześcijan. Np za pogląd że Duch Święty jest zawarty w przyrodzie
- odejście od wiary. Konkretne przykłady. Jaki jest sens ekskomunikowanie kogoś a następnie jego zabicie? Wy myślicie nad tymi swoimi zarzutami czy tak tylko piszecie dla sportu?
- prostytucje. No tu jestem bardzo ciekaw
- bluźnierstwo. Jeżeli bluźnierca wyznawał doktryny w stylu ówczesnego nazizmu(np. Kataryzm) to czemu któs miałby sie nad taką jednostką litować? Masz pretensje do sędziów Norymberskich?
- Palenie na stosie czarodziejów. A to głównie protestanci w Renesansie i na obszarze dzisiejszych Niemczech
Cytuj:
Wiemy, że papież wysyłał żołnierzy na wyprawy krzyzowe, żeby siła zmusić do katolicyzmu ludzi na ziemiach świetych

Papież wysłał rycerzy na pomoc i prośbę Bizancjum. Ponadto, nikt nie brał udziału w krucjatach w celu nawracania
Cytuj:
Stąd pojawił się Marcin Luter

Aleź skąd. Marcin Luter w swoim amoku nienawiści do Kościoła Katolickiego, zaczął podburzać studentów i drobną szlachtę. A potem samo poszlo


Ostatnio edytowano So sie 01, 2020 20:29 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



So sie 01, 2020 20:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 14, 2020 20:59
Posty: 6
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Tu chodzi o terror religijny. Dawniej homoseksualiści czy ateiści się chowali ,żeby nie wylądowac na stosie w mieście. Zawsze te 5% ludzi to homo, ale się ukrywali przez setki lat. Pisałem o epoce sredniowiecza.


So sie 01, 2020 20:26
Zobacz profil
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Chłopie, pokaż na to papier. Na słowo to wiesz co mogę?


So sie 01, 2020 20:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 14, 2020 20:59
Posty: 6
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Poczytaj o tym w internecie. https://pl.wikipedia.org/wiki/Inkwizycja Jest tego wiele. W samym kościele ci o tym nie powiedzą. Mozesz się dowiedzieć tego na studiach lub w wykładach w internecie. Na ogół życie w średniowieczu przypominalo życie w państwie islamskim, tylko była religia katolicka nie muzułmanska. Dawniej jak była burza to ludzie mówili, że to kara za grzechy.


So sie 01, 2020 20:36
Zobacz profil
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Ja pierniczę, ja chcę dane o liczbę ofiar. A nie artykuł o tym czym była inkwizycja


So sie 01, 2020 21:37
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
@milosz20PL jesteś na forum dyskusyjnym, zgodnie z tutejszym regulaminem, należy zadbać o poziom merytoryczny postów, co oznacza, że argumenty stosowane w dyskusji powinny opierać się na faktach i sprawdzonych źródłach, a dowodzenie tezy powinno być logicznie spójne, ograniczenie się do podania linku do Wiki to za mało. Proszę również o stosowanie się do zasad pisowni języka polskiego.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


So sie 01, 2020 21:55
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 01, 2020 16:57
Posty: 10
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
milosz20PL napisał(a):
Wiemy, że papież wysyłał żołnierzy na wyprawy krzyzowe, żeby siła zmusić do katolicyzmu ludzi na ziemiach świetych, gdzie był jezus chrystus.

Protestuję przeciwko demonstracyjnemu braku szacunku dla Tego, który jest dla chrześcijan Najwyższą Wartością. W ten sposób obrażasz wszystkich katolików.
A Wojny Krzyżowe nie miały zaprowadzać wiary, ale miały obronić wierzących na terenach zagarniętych przez muzułmanów. Miały na celu odzyskanie terytoriów niegdyś chrześcijańskich i wyzwolenie żyjących tam chrześcijan.


So sie 01, 2020 22:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 14, 2020 20:59
Posty: 6
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Ja nikogo nie obrażam. Pisze, że kościół nie jest bez grzechów. Sam jestem katolikiem. https://www.youtube.com/watch?v=C6ZUPsUUHoU&t=637s 5:20 Dwie minuty nagrania

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kontrreformacja cele kontrreformacji

Ja liczby ofiar Ci nie podam bo pewnie takie statystyki nie istnieją, bo to czasy średniowiecza są. A odnośnie tych wypraw krzyżowych to chodziło mi o to ,że katolicy wywołali wojny religijne. Mieli prawo wierzyć w nową religie. Na studiach masz dużo o kościele. O fizolofii itd. Chciałem wrócic do tematu o wojnie miedzy konserwatystami a librelałami. Moim zdaniem librelalizm jest lekarstwem na wojny religijne.


So sie 01, 2020 23:02
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 01, 2020 16:57
Posty: 10
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Obrażasz pisząc z małej litery Jezus Chrystus. Katolik by tak nie napisał z szacunku do Boga i ludzi, którzy Mu wierzą.
Zanim muzułmanie opanowali Ziemię świętą była ona ośrodkiem chrześcijaństwa. To były wojny wyzwoleńcze, co nie znaczy, że nie było wypaczeń i okrucieństw.

A liberalizm, przynajmniej w obecnym wydaniu, jest narzędziem walki z wiarą w Boga jedynego. Katolik, teraz i zawsze, kieruje się (a przynajmniej powinien) Dekalogiem i przykazaniem miłości.
Współczesny liberalizm jest zindoktrynowany przez socjalizm.

PWN: liberalizm, koncepcja teoretyczna i postawa światopoglądowa oparta na indywidualistycznej koncepcji człowieka i społeczeństwa, głosząca, że wolność [łac. liberalis ‘dotyczący wolności’] i nieskrępowana przymusem politycznym działalność jednostek mają wartość nadrzędną i są najpewniejszym źródłem postępu we wszystkich sferach życia zbiorowego.

Jeśli tak, to nie może narzucać światopoglądu, ale szanować każdy. Wolność bez ograniczeń prowadzi do wojen.


So sie 01, 2020 23:43
Zobacz profil
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Jaki jest sens dyskutowania z osobą która ignoruje to co się do niej pisze? Jak się wypisuje z tej zabawy


N sie 02, 2020 8:21
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL