Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Programowanie w duchu wiary? 
Autor Wiadomość
Post Re: Programowanie w duchu wiary?
Jak mówi psalmista

Panie, moje serce małe jest
I oczy me nie są wyniosłe
Nie gonię za tym co jest wielkie
Albo co przerasta moje siły
Wprowadziłem ład i pokój do mego serca
Jak niemowlę u swej matki
Tak we mnie jest dusza moja

Me serce małym stało się


Może źle robiłem. Najlepiej jak potrafiłem. Nie chcę już gonić za ciepłym krzesłem i światowym towarzystwem. Wystarczy mi Jezus i bracia mniejsi :) choć chciałbym umieć programować, ale Jezusowi się to chyba nie podoba


N wrz 27, 2020 16:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Programowanie w duchu wiary?
mipa napisał(a):
chciałbym umieć programować, ale Jezusowi się to chyba nie podoba

Wg znanej historii Jezus powiedzial do Styki: ty mnie nie maluj na kolanach, ty mnie maluj dobrze.
Moze Jezusowi najbardziej by odpowiadalo gdybys byl super programista o ktorego ubiegaly by sie najwieksze korporacje swiata? Wtedy kazdy korposzczur (fajne okreslenie Zefciu) moglby sobie zadac pytanie o zwiazek miedzy wiara a lotnoscia umyslu.
Poza tym taki jeden uslyszal - posluchamy cie innym razem a Ty chcialbys byc lepszy od niego. Nieladnie.


N wrz 27, 2020 19:57
Zobacz profil
Post Re: Programowanie w duchu wiary?
Tomasz a Kempis, Naśladowanie Chrystusa.
Księga pierwsza rozdział 2



1. Każdy człowiek z natury pragnie wiedzy, lecz cóż warta wiedza bez bojaźni Boga? Niewątpliwie lepszy jest skromny wieśniak służący Bogu niż dumny filozof, który o sobie nie myśląc bada ruchy ciał niebieskich. Ten, kto zna dobrze samego siebie, dostrzega własną brzydotę i nie lubuje się w ludzkich pochwałach. Gdybym wiedział wszystko, co można wiedzieć na świecie, a nie trwał w miłości, cóż by mi to pomogło w oczach Boga, który sądzić mnie będzie z tego, co czyniłem?
2. Ucisz w sobie nadmierną żądzę wiedzy, bo płynie z niej wielki niepokój i wielkie złudzenie. Uczeni pragną, aby ich widziano i chwalono, jacy to są mądrzy. Jest wiele rzeczy, których znajomość niewiele albo wcale nie przynosi duszy pożytku. Jakże niemądry jest ten, kto zabiega o wszystko, tylko nie o to, co służy jego zbawieniu. Nadmiar słów nie nasyca duszy, ale dobre życie uspokaja umysł, a czyste sumienie przybliża do przyjaźni Boga.
3. O ile więcej i lepiej umiesz, o tyle surowiej będziesz sądzony, jeżeli życie twoje w tym samym stopniu nie będzie świętsze. Nie nadymaj się z powodu sztuki czy wiedzy, lecz raczej lękaj się otrzymanej umiejętności. Jeśli zdaje ci się, że wiele umiesz i wiele rozumiesz, wiedz, że jest wiele więcej rzeczy, których nie wiesz. Nie przeceniaj swej wiedzy, przyznawaj się raczej do niewiedzy. Czemu miałbyś się wynosić nad innych, gdy tylu jest od ciebie uczeńszych i bardziej doświadczonych? Jeśli chcesz z pożytkiem się uczyć i wiedzieć coś naprawdę, znajdź radość w tym, że ludzie nie wiedzą o tobie i mają cię za nic.
2

4. Oto największa i najlepsza szkoła: poznać naprawdę samego siebie i odwrócić się od siebie. O sobie samym niewiele mniemać, a o innych zawsze jak najlepiej - to mądrość, to jest doskonałość. Nawet gdybyś widział, że ktoś jawnie grzeszy albo dopuszcza się zbrodni, nie powinieneś uważać się za lepszego, bo nie wiesz, jak długo wytrwasz w dobrym. Wszyscy jesteśmy ułomni, lecz ty nie sądź, że ktoś mógłby być bardziej ułomny od ciebie



Pn wrz 28, 2020 10:30

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Programowanie w duchu wiary?
Skup się człowieku nad swoim rozwojem zawodowym, karierą. Zastanów się co chciałbyś robić. Szukaj pomysłu na projekty w swojej dziedzinie, pasji. Nie skupiaj się nad tym jacy są ludzie (w środowisku zawodowym), albo jakie słownictwo stosują. Ludzie są różni, i mają różne światopoglądy (tak jak tu na forum).

Ważne jest, by po znalezieniu pomysłu na projekt, móc go zrealizować mając wystarczającą wiedzę i praktykę, przy wsparciu ludźmi w swoim otoczeniu, których powinno znać dobrze pod względem tego co potrafią.


Wt wrz 29, 2020 6:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL