Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Najwieksze odkrycie naukowe na swiecie. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Najwieksze odkrycie naukowe na swiecie.
Quinque

Cytuj:
No przecież istnieje teza że Bóg istnieje w przyrodzie ale przyroda nie wykorzystuje go. Jest to teza wymyślona przez zwolenników teistycznego ewolucjonizmu, wymyślona po to aby ratować możliwość działania Boga w świecie


Nigdy nie słyszałem o takiej tezie. Skoro Pani twierdzi, iż tak jest to nie oponuję.
Tylko co to ma wspólnego z moim wpisem?


Cz lis 12, 2020 20:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Najwieksze odkrycie naukowe na swiecie.
zefciu

Cytuj:
Cytuj:
Aha. Czyli wszyscy zastanawiający się, po co HenrykK założył ten wątek, mają już odpowiedź. Założył go po to, aby okazać pogardę wszystkim, którzy jego pytanie przyjęli w dobrej wierze i napisać brednie o teorii, która nie istnieje. Nie można było tak od razu? Oszczędziłbyś ludziom czas.


Co z Pana za prorok. Dopiero po moim wpisie doznał Pan olśnienia.
Zapewniam Wszystkich, że na pewno nie chowałem Niebocentryzmu w zanadrzu, żeby Państwu okazać pogardę i epatować teorią zbudowaną z bredni, która dodatkowo nie istnieje.
Kosmici również nie istnieją.
A teoria wszystkiego to już na pewno, i nie rozdzieram z tego powodu szat.
Koniec wieczni dzieło.


Cz lis 12, 2020 21:07
Zobacz profil
Post Re: Najwieksze odkrycie naukowe na swiecie.
HenrykK napisał(a):
A teoria wszystkiego to już na pewno, i nie rozdzieram z tego powodu szat.
Nie istnieje, ale przynajmniej jako koncepcja hipotetyczna ma sens, bo odpowiadałaby na określone, realne luki obecnie istniejących teorii. Natomiast niebocentryzm w ogóle nie wiadomo, co miałby tłumaczyć, czy uzupełniać.


Pt lis 13, 2020 14:56

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Najwieksze odkrycie naukowe na swiecie.
zefciu

Cytuj:
Nie istnieje, ale przynajmniej jako koncepcja hipotetyczna ma sens, bo odpowiadałaby na określone, realne luki obecnie istniejących teorii. Natomiast niebocentryzm w ogóle nie wiadomo, co miałby tłumaczyć, czy uzupełniać.


Skoro teoria wszystkiego nie istnieje, to o czym rozmawiać.
Niebocentryzm jako teoria już istnieje, czyli można już do niej się odnosić.
Posiada ona również sporo luk, które wymagają uszczegółowienia.
Niebocentryzm według jej twórców w odmienny sposób przedstawia nasze zamieszkiwanie Ziemi oraz
wskazuje miejsce, w którym znajduje się Niebo.
Generalnie, jest to teoria, którą można zaliczyć to teorii spiskowych, ponieważ stoi w opozycji do tego wszystkiego co akceptuje astronomia i fizyka.


Pt lis 13, 2020 16:26
Zobacz profil
Post Re: Najwieksze odkrycie naukowe na swiecie.
HenrykK napisał(a):
Skoro teoria wszystkiego nie istnieje, to o czym rozmawiać.
Niektórzy fizycy rzecz jasna są zdania, że nie ma o czym. Ale cóż – sam narzuciłeś takie wymagania, że może być coś hipotetycznego z przyszłości. Ja się zastosowałem do Twoich wymagań.
Cytuj:
Niebocentryzm jako teoria już istnieje, czyli można już do niej się odnosić.
Nie, nie istnieje. Gdyby istniała, to byś ją przedstawił.


Pt lis 13, 2020 16:32

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Najwieksze odkrycie naukowe na swiecie.
zefciu

Cytuj:
Nie, nie istnieje. Gdyby istniała, to byś ją przedstawił.



W wykazie najważniejszych odkryć niczym nie różni się od pozostałych.
Nie zamierzam się głębiej nad nią pochylać, ponieważ nie jest ona celem tego tematu.


Pt lis 13, 2020 16:51
Zobacz profil
Post Re: Najwieksze odkrycie naukowe na swiecie.
Henryk, ale skończ już pierniczyć. Nie ma żadnego niebocentryzmu; to się nazywa teoria wydrążonej Ziemi i nie powiem, kto ją testował w 1942 roku. Nie przypisuj więc sobie czegoś, na pierwszy nie wpadłeś.

Owszem, zdaje się, że istnieje henrykocentryzm. Polega on na tym, że HenrykK bardzo chce zostać bardzo sławnym człowiekiem przez dokonanie bardzo wielkiego odkrycia. Bardzo mu to nie wychodzi, przypuszczalnie dlatego, że odkrycia zna tylko z historyjek pop-sci o wielkich geniuszach i o tym, na czym ich geniusz polegał - a w historyjkach pop-sci polega on zawsze na paru luźnych skojarzeniach (czasami na jednym tylko). A Henryk o sobie to wie, że on też tak potrafi, więc jemu się wydaje, że za chwilę geniuszem zostanie.

Otóż geniusz, proszę Henryka, to jest człowiek, który wykonuje bardzo ciężką pracę intelektualną. Praca ta zaczyna się od zebrania ogromnej ilości danych liczbowych, w których nie widać niczego oprócz czystego chaosu. Geniusz te rzędy cyferek studiuje, ślęczy nad nimi nocami po prostu. Jak mu coś błyśnie i zobaczy porządek w numerycznym chaosie, to siada i zaczyna rachunki - czasami na wybitnie abstrakcyjnych symbolach; to zależy od dziedziny, którą się zajmuje. Te rachunki albo zazębiają się z rachunkami zamieszczonymi od lat w podręcznikach - bo je przetrzepano dekadami i stuleciami, że się sprawdzają - albo się nie zazębiają i wtedy z geniusza zostaje malutki spocony człowieczek, któremu pycha odpaliła rykoszetem. Bo jego ciężka praca, zamiast zgromadzoną dotąd wiedzę uzupełnić, to zaczęła coś z tej wiedzy obalać.

Ponieważ, proszę Henryka i niech sobie to Henryk solidnie zakarbuje, rzetelne odkrycie niczego nie obala, bo dzisiaj nic nie zostało już do obalenia. Owszem, onegdaj różne rzeczy się obalało. Ale to się działo w takiej epoce, w której ludzie, jak im krzesło na ziemię spadło z jasnego nieba, to je zanosili do kościoła, że niby cudowne - zamiast sprawdzić, czy przypadkiem ktoś balonem nie leciał w okolicy. Współcześnie obalać nie ma już czego, bo wszyscy jesteśmy ludzie po szkołach i z grubsza wiemy, czego się po nauce z techniką można spodziewać - z wyjątkiem płaskoziemców, antyszczepciarzy i Edyty Górniak. Jej to faktycznie można i należałoby parę rzeczy obalić, bo ona mało co ze świata rozumie, a się awanturuje. Niech więc Henryk sobie teraz pomyśli, ile by się musiał przy takim obalaniu napracować. I niech mu to w duszę głęboko zapadnie.


Pt lis 13, 2020 18:25
Post Re: Najwieksze odkrycie naukowe na swiecie.
ErgoProxy napisał(a):
to się nazywa teoria wydrążonej Ziemi

https://www.youtube.com/watch?v=IYzYK4Na4KQ

Ale to jednak coś innego. W henrykowym „niebocentryzmie” to my, a nie Arkadianie żyjemy w środku Ziemi. Tylko że wygląda to inaczej, bo refrakcja.

Cytuj:
Ponieważ, proszę Henryka i niech sobie to Henryk solidnie zakarbuje, rzetelne odkrycie niczego nie obala, bo dzisiaj nic nie zostało już do obalenia.
Tyż nie do końca. STW niby obala mechanikę Newtona… ale przecież nie czyni jej bezużyteczną. Einstein nigdy w kubusiowym stylu nie krzyczał „Newton debil, ja go poprawię”. Mechanika Newtona w świetle STW staje się po prostu dobrym przybliżeniem dla małych prędkości. Tymczasem kubusiowe niebocentryzmy i nowe teorie implikacje „obalają” ustalone naukowe prace na zasadzie „wszystko to nieprawda”. I tu masz rację – nic takiego nie może mieć w dzisiejszych czasach miejsca.


Pt lis 13, 2020 18:52
Post Re: Najwieksze odkrycie naukowe na swiecie.
Znaczy, nie chcę być posądzony o przegranie dyskusji, ale Hitler zupełnie na serio testował, czy nie żyjemy w pustej w środku w Ziemi. Owszem, w tej wersji - facet się nazywał, o ile pamiętam, Bender - my mieliśmy żyć w środku, a zewnątrz nas była skała rozciągająca się w nieskończoność. Kojarzę jeszcze nazwisko Swedenborg, który był bodajże Szwedem; może spróbuj tego poszukać. Natomiast Hitler chciał uzyskać obraz radarowy brytyjskiej floty w zakotwiczonej w Scapa Flow; cholera wie, może nawet marzyło mu się ostrzeliwanie Wysp konwencjonalną artylerią.


Pt lis 13, 2020 19:03
Post Re: Najwieksze odkrycie naukowe na swiecie.
Nie wiedziałem. Wiem, że hitlerowcy różną pseudonauką się parali, ale nie miałem pojęcia, że odjechali aż tak daleko.


Pt lis 13, 2020 19:08

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Najwieksze odkrycie naukowe na swiecie.
zefciu

Cytuj:
Tyż nie do końca. STW niby obala mechanikę Newtona… ale przecież nie czyni jej bezużyteczną. Einstein nigdy w kubusiowym stylu nie krzyczał „Newton debil, ja go poprawię”. Mechanika Newtona w świetle STW staje się po prostu dobrym przybliżeniem dla małych prędkości. Tymczasem kubusiowe niebocentryzmy i nowe teorie implikacje „obalają” ustalone naukowe prace na zasadzie „wszystko to nieprawda”. I tu masz rację – nic takiego nie może mieć w dzisiejszych czasach miejsca.



STW z swoimi postulatami to jest fikcja naukowa.
Jednak po wprowadzeniu pewnych poprawek do dylatacji czasu ma sens.

Oburzył się Pan na mnie, że celowo wprowadziłem Niebocentryzm to tego tematu.
Ja już dawno przeszedłem nad tym do porządku dziennego, a Pan podgrzewa atmosferę.
Jeśli chce się Pan wykazać swoim wybitnym intelektem to proszę opublikować nowy temat i rozwiązać jakiś problem związany z Niebocentryzmem.
Przyłączę się do tej debaty.


Pt lis 13, 2020 19:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Najwieksze odkrycie naukowe na swiecie.
ErgoProxy

Cytuj:
Znaczy, nie chcę być posądzony o przegranie dyskusji, ale Hitler zupełnie na serio testował, czy nie żyjemy w pustej w środku w Ziemi. Owszem, w tej wersji - facet się nazywał, o ile pamiętam, Bender - my mieliśmy żyć w środku, a zewnątrz nas była skała rozciągająca się w nieskończoność. Kojarzę jeszcze nazwisko Swedenborg, który był bodajże Szwedem; może spróbuj tego poszukać. Natomiast Hitler chciał uzyskać obraz radarowy brytyjskiej floty w zakotwiczonej w Scapa Flow; cholera wie, może nawet marzyło mu się ostrzeliwanie Wysp konwencjonalną artylerią.


Wermacht potwierdził teorię pustej ziemi, ponieważ zauważono, że podeszwy w obuwiu żołnierzy najmocniej się wycierają na palcach i piętach.


Pt lis 13, 2020 19:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Najwieksze odkrycie naukowe na swiecie.
zefciu

Cytuj:
Nie wiedziałem. Wiem, że hitlerowcy różną pseudonauką się parali, ale nie miałem pojęcia, że odjechali aż tak daleko.


Hitler i jego otoczenie to byli Żydzi i okultyści. Podobny charakter przejawiło SS.


Pt lis 13, 2020 19:27
Zobacz profil
Post Re: Najwieksze odkrycie naukowe na swiecie.
HenrykK napisał(a):
STW z swoimi postulatami to jest fikcja naukowa.
Nie, nie jest. Gdyby była, to byś to wykazał.
Cytuj:
Jednak po wprowadzeniu pewnych poprawek do dylatacji czasu ma sens.
Konkretnie jakich? Wzór na dylatację czasu jest wprost wyprowadzony z założeń STW. Jak go „poprawisz”, to założenia nie będą spełnione.
Cytuj:
Jeśli chce się Pan wykazać swoim wybitnym intelektem to proszę opublikować nowy temat i rozwiązać jakiś problem związany z Niebocentryzmem.
Jakie są „problemy związane z Niebocentryzmem”? Proszę takowy pokazać, a spróbuję go rozwiązać.


Pt lis 13, 2020 20:04

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Najwieksze odkrycie naukowe na swiecie.
zefciu

Cytuj:
Konkretnie jakich? Wzór na dylatację czasu jest wprost wyprowadzony z założeń STW. Jak go „poprawisz”, to założenia nie będą spełnione.


Ne wiem jak to ująć matematycznie. Na razie się nad tym nie zastanawiam.
Geniuszem się jest w młodym wieku. Muzy lubią młodych mężczyzn. Później nie ma czym ich przyciągnąć. Albert E. jest klasycznym tego przykładem.
Nie ważna jest matematyka, ważniejsza jest idea. Fizycy dopuścili do swego towarzystwa matematyków i wszystko stało się prawdopodobieństwem.

Cytuj:
Jakie są „problemy związane z Niebocentryzmem”? Proszę takowy pokazać, a spróbuję go rozwiązać.


Cieszę się, że wyraził Pan aprobatę. Potrzebni są młodzi, zdolni i otwarci na nowe idee ludzie.
Ważnym zjawiskiem optycznym w tej teorii jest t.z. efekt lornetkowy.
Wynika on z ugięcia światła w kierunku Ziemi.
Nie bardzo on do mnie przemawia i jest przedmiotem dużych sporów.
Szczegółowe materiały znajdzie Pan w sieci.
Polecam Telewizję Królewską, oraz Mariusza Sczytyńskiego.
Proszę tylko nie popaść w uwielbienie dla tej teorii, lecz zachować chłodny dystans badacza.


Pt lis 13, 2020 20:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL