Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Najwieksze odkrycie naukowe na swiecie. 
Autor Wiadomość
Post Re: Najwieksze odkrycie naukowe na swiecie.
Cytuj:
Nie ważna jest matematyka, ważniejsza jest idea. Fizycy dopuścili do swego towarzystwa matematyków i wszystko stało się prawdopodobieństwem.

I przekrojem czynnym. Dla informacji osób postronnych: maszyna, na której HenrykK się produkuje, jest owszem, zaawansowanym, ale co do idei - liczydłem. Czyli komputer jest to ekstrakt matematyki stosowanej w stanie czystym. (Nie pamiętam, jaką rolę odgrywają zjawiska kwantowe w takich akurat przyrządach półprzewodnikowych, z jakich się buduje układy scalone, ale rozpływ prądów jest w nich policzony bardzo dokładnie - inaczej nic by nie działało, po prostu.)


Pt lis 13, 2020 21:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Najwieksze odkrycie naukowe na swiecie.
Odkrycie kola.


Pt lis 13, 2020 21:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Najwieksze odkrycie naukowe na swiecie.
I przekrojem czynnym. Dla informacji osób postronnych: maszyna, na której HenrykK się produkuje, jest owszem, zaawansowanym, ale co do idei - liczydłem. Czyli komputer jest to ekstrakt matematyki stosowanej w stanie czystym. (Nie pamiętam, jaką rolę odgrywają zjawiska kwantowe w takich akurat przyrządach półprzewodnikowych, z jakich się buduje układy scalone, ale rozpływ prądów jest w nich policzony bardzo dokładnie - inaczej nic by nie działało, po prostu.)[/quote]

W układach scalonych nie ma zbyt dużo matematyki, decyduje technologia ich wytwarzania.
Tu jest potrzebny niebywały kunszt i precyzja.
Fizycy zaprosili matematyków do współpracy, gdyż pragnęli uzyskać jakiś impuls w badaniach.
I skończyło się to smętnie. Nauka drepcze w miejscu. Tworzy coraz bardziej oderwane od rzeczywistości idee, które nic nie wnoszą oprócz dowartościowania towarzystwa wzajemnej adoracji.
Oczywiście wszystko to jest bardzo precyzyjnie wyliczone.


Pt lis 13, 2020 22:12
Zobacz profil
Post Re: Najwieksze odkrycie naukowe na swiecie.
Cytuj:
W układach scalonych nie ma zbyt dużo matematyki, decyduje technologia ich wytwarzania.

Odnotujmy, że w świecie Henryka nie istnieje nic takiego jak projekt, bo...

Cytuj:
Tu jest potrzebny niebywały kunszt i precyzja.

...układy scalone robi się organoleptycznie, na czuja. Bierze się dłutko w palce i rzeźbi się dłutkiem. W nanoskali.

Proszę Henryka, Chińczycy mają problem. (Chińczycy to jest kunszt i precyzja, jakiej Zachód im zawsze zazdrościł, odkąd się połapał, co Chińczyk potrafi.) Mają własne patenty na scalaki. Nie mają własnych patentów na maszyny do robienia scalaków. Maszyny, które zrobiono przy użyciu maszyn, które zrobiono przy użyciu maszyn, które zrobiono... itd, wstecz do osiemnastego stulecia. Dlatego cały chiński high-tech jest ciągle zależny od Niemców i Amerykanów, i jeszcze długo będzie. Henryk im pokaże, jak to można zrobić dłutkiem. Dostanie za to spełnienie dowolnego swojego życzenia, byle nie zażyczył sobie, powiedzmy, wyrzeczenia się przez Chiny komunizmu.


Pt lis 13, 2020 23:13

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Najwieksze odkrycie naukowe na swiecie.
ErgoProxy

Cytuj:
Cytuj:
Odnotujmy, że w świecie Henryka nie istnieje nic takiego jak projekt, bo...


Nie wiem, czy Pan w życiu tworzył jakieś projekty, bo ja trochę ich wykonałem.

Cytuj:
Proszę Henryka, Chińczycy mają problem. (Chińczycy to jest kunszt i precyzja, jakiej Zachód im zawsze zazdrościł, odkąd się połapał, co Chińczyk potrafi.) Mają własne patenty na scalaki. Nie mają własnych patentów na maszyny do robienia scalaków. Maszyny, które zrobiono przy użyciu maszyn, które zrobiono przy użyciu maszyn, które zrobiono... itd, wstecz do osiemnastego stulecia. Dlatego cały chiński high-tech jest ciągle zależny od Niemców i Amerykanów, i jeszcze długo będzie. Henryk im pokaże, jak to można zrobić dłutkiem. Dostanie za to spełnienie dowolnego swojego życzenia, byle nie zażyczył sobie, powiedzmy, wyrzeczenia się przez Chiny komunizmu.


Nie docenia Pan Chińczyków. Ne posiadają oni jeszcze co prawda takiej kultury technicznej jak USA oraz Europa, lecz są niezmiernie pracowici i chcą się uczyć.
Jest to wszystko kwestią czasu.
Kiedy odcięlibyśmy Stany Zjednoczone od dopływu zdolnych uczonych ze świata, to szybko by upadły jako potęga innowacyjna.
W pewnym momencie studenci z Azji przestaną tam przyjeżdżać na studia i pojawi się problem.
A czy już nie zapadła decyzja, że kapitał ze Stanów Zjednoczonych i Europy przeniesie się do Chin i Azji?
Operuje Pan stereotypami, które być może odchodzą już w niebyt.


So lis 14, 2020 7:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Najwieksze odkrycie naukowe na swiecie.
Wśród najważniejszych odkryć postanowiłem umieścić umiejętność rozniecania ognia oraz zbudowanie łodzi.
Nie zdawałem sobie sprawy, że społeczności, które posiadły tą możliwość zdobywały przewagę na tymi, które tego nie potrafiły.
Natrafiłem na takie uzasadnienie w opracowaniu Feliksa Konecznego ,, O wielości cywilizacji"
Z pierwszej konstrukcji łodzi pochodzi budowa statków i żeglarstwo.Jest do do dzisiaj najtańszy i najprostszy sposób przewozu ludzi i towarów.


So lis 14, 2020 8:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Najwieksze odkrycie naukowe na swiecie.
HenrykK napisał(a):
Wśród najważniejszych odkryć postanowiłem umieścić umiejętność rozniecania ognia oraz zbudowanie łodzi.

Heniu, nie zapominaj także o wynalezieniu pisma.


So lis 14, 2020 9:36
Zobacz profil
Post Re: Najwieksze odkrycie naukowe na swiecie.
HenrykK napisał(a):
Nie wiem, czy Pan w życiu tworzył jakieś projekty, bo ja trochę ich wykonałem.

A ja Panu w to nie wierzę. Pan nie masz wyczucia do liczby, Pan nie ogarniasz, ile to jest: trzysta lat.

HenrykK napisał(a):
Nie docenia Pan Chińczyków. Ne posiadają oni jeszcze co prawda takiej kultury technicznej jak USA oraz Europa, lecz są niezmiernie pracowici i chcą się uczyć. [...] Operuje Pan stereotypami, które być może odchodzą już w niebyt.

Odnotujmy, że Henryk czyni zarzut z czegoś, co sam robi.

HenrykK napisał(a):
A czy już nie zapadła decyzja, że kapitał ze Stanów Zjednoczonych i Europy przeniesie się do Chin i Azji?

Odnotujmy, że wg Henryka kapitał zachodni jest centralnie sterowany; że tam zapadają jakieś decyzje, a kapitaliści pokornie je wykonują. Proszę Pana, jak długo chińskim ultrabogaczom będą przytrafiać się takie historie, jak Jackowi Ma ostatnio, to kapitał zachodni się do Chin nie przeniesie, bo żaden kapitalista nawykły do rządzenia politykami przy użyciu portfela nie będzie ryzykował, że mu nagle akcje dupną, jak go Partia weźmie pod lupę za jedną szorstką wypowiedź.

Teraz się pożegnam, bo offtop robię, a w pele-mele bawić mi się chce średnio.


So lis 14, 2020 10:20

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Najwieksze odkrycie naukowe na swiecie.
feelek

Cytuj:
Heniu, nie zapominaj także o wynalezieniu pisma.


Dobrze, że Pan o tym pamiętał. Ogromnie ważna sprawa.


So lis 14, 2020 10:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Najwieksze odkrycie naukowe na swiecie.
ErgoProxy

Cytuj:
A ja Panu w to nie wierzę. Pan nie masz wyczucia do liczby, Pan nie ogarniasz, ile to jest: trzysta lat.


Jest Pan jednostką wybitną, skoro potrafi w pełni ogarnąć trzysta lat.
Pierwszy taki przypadek w historii.

Cytuj:
Odnotujmy, że wg Henryka kapitał zachodni jest centralnie sterowany; że tam zapadają jakieś decyzje, a kapitaliści pokornie je wykonują. Proszę Pana, jak długo chińskim ultrabogaczom będą przytrafiać się takie historie, jak Jackowi Ma ostatnio, to kapitał zachodni się do Chin nie przeniesie, bo żaden kapitalista nawykły do rządzenia politykami przy użyciu portfela nie będzie ryzykował, że mu nagle akcje dupną, jak go Partia weźmie pod lupę za jedną szorstką wypowiedź.


Widzę, że politycznej głowy to Pan zupełnie nie posiada.
O słodka naiwności.
Usunąłem trzeci post, proszę nie pisać postów jeden pod drugim i trzymać sie tematu.
Ta uwaga odnosi sie także do innych użytkowników. bramin


So lis 14, 2020 10:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL