Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Kto stworzył psa ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Kto stworzył psa ?
marekrogowicz napisał(a):
Cytuj:
Ja tam czekam na dokumenty z odbioru stworzenia Wszechświata 6000 lat temu i wyrok na piśmie skazujący pierwszych ludzi na wygnanie.

Masz tu Księgę Rodzaju, a więc dokument pisany. Co prawda dopiero przez Mojżesza ale nie można wykluczyć że korzystał z objawienia samego stwórcy
taaa... A filmy Lucasa dowodzą, że dawno temu w odległej galaktyce istniał zakon jedi. Nie można wykluczyć, że korzystał z objawienia samego stwórcy


Pt gru 18, 2020 1:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Kto stworzył psa ?
marekrogowicz napisał(a):
Czekam na dowód. Takich bajdurzeń słyszałem całe mnóstwo.


Ten "Göbekli Tepe", znajduje się w Turcji, więc co za problem jechać tam i na własne oczy zobaczyć, czy ta budowla istnieje naprawdę?

LidkaMax napisał(a):
Brojlery należy traktować jako rasę kury, a pies i wilk są obecnie odrębnymi gatunkami.


To brojlery stworzył Bóg?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt gru 18, 2020 10:51
Zobacz profil
Post Re: Kto stworzył psa ?
Brojlery stworzył człowiek poganiany przez Boga. :-D Po prostu Panu Bogu zachciało się brojlerów. :D

Jestem świeżo po katechizacji, więc i Tobie przekażę tę świętą prawdę:
bdp napisał(a):
LidkaMax napisał(a):
Oznaczałoby to, że i człowiek ma swój udział w dziele stworzenia. Potrafi z czegoś stworzyć nowy gatunek.

Nie ma w tym nic sprzecznego. Bóg może posłużyć się stworzeniami w celu realizacji Jego zamysłu.
Katechizm Kościoła Katolickiego:
Cytuj:
306 Bóg jest niezależnym Władcą swego zamysłu. W jego realizacji posługuje się jednak współudziałem stworzeń. Nie jest to znakiem słabości, lecz wielkości i dobroci Boga wszechmogącego. Bóg daje więc swoim stworzeniom nie tylko istnienie, lecz także godność samodzielnego działania, bycia przyczynami i zasadami wzajemnie dla siebie oraz współdziałania w ten sposób w wypełnianiu Jego zamysłu.

307 Bóg daje ludziom możliwość dobrowolnego uczestniczenia w swojej Opatrzności, powierzając im odpowiedzialność za czynienie sobie ziemi "poddaną" i za panowanie nad nią. Bóg pozwala więc ludziom być rozumnymi i wolnymi przyczynami w celu dopełniania dzieła stworzenia, w doskonałej harmonii dla dobra własnego i dobra innych. Ludzie, często nieświadomi współpracownicy woli Bożej, mogą wejść w sposób dobrowolny w Boży zamysł przez swoje działania, przez swoje modlitwy, a także przez swoje cierpienia. Stają się więc w pełni "pomocnikami Boga" (1 Kor 3, 9; 1 Tes 3, 2) i Jego Królestwa.


Pt gru 18, 2020 20:38

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Kto stworzył psa ?
Odpowiedź dla autora problemu:
Odpowiedz dziecku, że człowiek nie stworzył, a wyselekcjonował.
Człowiek SELEKCJONUE gatunki.
Bóg STWARZA gatunki.


Pn kwi 19, 2021 19:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL