Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Kto stworzył psa ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So wrz 21, 2019 19:22
Posty: 238
Post Re: Kto stworzył psa ?
Cytuj:
Teraz powiedz mi, dlaczego nie skamieniały kości ludzi żyjących 5-6 tys. lat temu ?

Pytanie bez sensu. Większość skamieniałych szczątków ludzkich jest niemożliwa do datowania, da się datować jedynie te gdzie wiemy kto to był, kiedy żył i gdzie został pochowany, np. królów polskich chowanych na Wawelu, Piastów chowanych w Płocku itd.
Cytuj:
Np. najstarszych znanych władców Egiptu

Najstarsi znani władcy Egiptu pojawili się po potopie, a znaczna część skamieniałości to zapewne efekt potopu. Ten miał miejsce około 4500 lat temu
Cytuj:
Dlaczego nie są odnajdywane truchła dinozaurów tak jak mamutów ?

Chodzi ci o takie z mięsem zdatnym do spożycia. Może żyły w innej okolicy gdy na ziemię spadł potop? Trudno powiedzieć.
Cytuj:
Z takich olbrzymów jak dinozaury powinny zachować się jakieś tkanki - tak jak mamutów

W większości przypadków nie powinno zachować się nic. Większość zwłok jest rozkładana, zjadana itd.


Śr gru 16, 2020 21:33
Zobacz profil
Post Re: Kto stworzył psa ?
Najstarsi władcy Egiptu - ok. 7500 lat temu. Dowody pisane w kamieniu.
https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82ad ... roku_p.n.e.
Tkanki mamutów się zachowały. Dlaczego nie miałyby się zachować zdecydowanie większych dinozaurów ? Przecież Twoim zdaniem świat ma tylko 6000 lat.

Ötzi - mumia sprzed 5300 lat.
https://dziary.com/blog/blog-otzi-czlow ... tuazy-4702


Śr gru 16, 2020 21:39

Dołączył(a): So wrz 21, 2019 19:22
Posty: 238
Post Re: Kto stworzył psa ?
LidkaMax napisał(a):
Najstarsi władcy Egiptu - ok. 7500 lat temu. Dowody pisane w kamieniu.
https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82ad ... roku_p.n.e.

To jedna z proponowanych chronologii. Nie ma tam ścisłości, jest wiele innych propozycji na temat chronologii egipskiej. Może nie każdy egiptopolog ma własną wersję ale są i takie bardziej zbliżone do biblijnej.

Cytuj:
Tkanki mamutów się zachowały. Dlaczego nie miałyby się zachować zdecydowanie większych dinozaurów ? Przecież Twoim zdaniem świat ma tylko 6000 lat.


Można zgadywać, bez zapisków źródłowych nie jestem w stanie stwierdzić. Zapewne inne były przyczyny śmierci jednych i drugich.

Cytuj:

Jak twierdzisz że mumia ma 5300 lat przedstaw datę śmierci czy mumifikacji wg źródła pisanego i spójną chronologię sięgającą te 5300 lat wstecz.


Śr gru 16, 2020 23:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Kto stworzył psa ?
Cytuj:
Jak twierdzisz że mumia ma 5300 lat przedstaw datę śmierci czy mumifikacji wg źródła pisanego i spójną chronologię sięgającą te 5300 lat wstecz.


Ja tam czekam na dokumenty z odbioru stworzenia Wszechświata 6000 lat temu i wyrok na piśmie skazujący pierwszych ludzi na wygnanie. Bo wiesz. Zaczyna walić podwójnymi standardami od ciebie i quinque


Cz gru 17, 2020 0:11
Zobacz profil
Post Re: Kto stworzył psa ?
No ale przecież ja nie uważam że Ziemia ma 6 tyś lat. Być może ma więcej. Ale nie uważam żeby to miało znaczenie dla wiary


Cz gru 17, 2020 9:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Kto stworzył psa ?
Quinque napisał(a):
No ale przecież ja nie uważam że Ziemia ma 6 tyś lat. Być może ma więcej. Ale nie uważam żeby to miało znaczenie dla wiary

O ile znacznie więcej?
Czy zgodzisz się z tym że pies jest udomowionym wilkiem, a człowiek ma wspólnego przodka z szympansem?


Cz gru 17, 2020 11:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Kto stworzył psa ?
LidkaMax napisał(a):
Takie pytanie zadała mi moja 8-letnia córeczka. Odpowiedziałem jej, że psa stworzył Pan Bóg, tak jak i inne zwierzęta.


Co to za jakieś średniowieczne poglądy :D to brojlery stworzone przez ludzi w XX wieku, również stworzył Bóg?

marekrogowicz napisał(a):
To jedna z proponowanych chronologii. Nie ma tam ścisłości, jest wiele innych propozycji na temat chronologii egipskiej. Może nie każdy egiptopolog ma własną wersję ale są i takie bardziej zbliżone do biblijnej.


A chociażby "Göbekli Tepe" miejsce kultu zbudowane 10 tysięcy lat temu, bo ta budowa powstała 4 tysiące lat, przed stworzeniem świata :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz gru 17, 2020 11:14
Zobacz profil
Post Re: Kto stworzył psa ?
Brojlery należy traktować jako rasę kury, a pies i wilk są obecnie odrębnymi gatunkami.


Cz gru 17, 2020 14:25

Dołączył(a): So wrz 21, 2019 19:22
Posty: 238
Post Re: Kto stworzył psa ?
Cytuj:
A chociażby "Göbekli Tepe" miejsce kultu zbudowane 10 tysięcy lat temu

Czekam na dowód. Takich bajdurzeń słyszałem całe mnóstwo.


Cz gru 17, 2020 16:31
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 18, 2013 20:05
Posty: 6
Post Re: Kto stworzył psa ?
LidkaMax napisał(a):
Oznaczałoby to, że i człowiek ma swój udział w dziele stworzenia. Potrafi z czegoś stworzyć nowy gatunek.

Nie ma w tym nic sprzecznego. Bóg może posłużyć się stworzeniami w celu realizacji Jego zamysłu.
Katechizm Kościoła Katolickiego:
Cytuj:
306 Bóg jest niezależnym Władcą swego zamysłu. W jego realizacji posługuje się jednak współudziałem stworzeń. Nie jest to znakiem słabości, lecz wielkości i dobroci Boga wszechmogącego. Bóg daje więc swoim stworzeniom nie tylko istnienie, lecz także godność samodzielnego działania, bycia przyczynami i zasadami wzajemnie dla siebie oraz współdziałania w ten sposób w wypełnianiu Jego zamysłu.

307 Bóg daje ludziom możliwość dobrowolnego uczestniczenia w swojej Opatrzności, powierzając im odpowiedzialność za czynienie sobie ziemi "poddaną" i za panowanie nad nią. Bóg pozwala więc ludziom być rozumnymi i wolnymi przyczynami w celu dopełniania dzieła stworzenia, w doskonałej harmonii dla dobra własnego i dobra innych. Ludzie, często nieświadomi współpracownicy woli Bożej, mogą wejść w sposób dobrowolny w Boży zamysł przez swoje działania, przez swoje modlitwy, a także przez swoje cierpienia. Stają się więc w pełni "pomocnikami Boga" (1 Kor 3, 9; 1 Tes 3, 2) i Jego Królestwa.


Cz gru 17, 2020 18:06
Zobacz profil
Post Re: Kto stworzył psa ?
Czy poganie mogą być "pełnomocnikami Boga" ? Czy metody udomowienia wilków przez ówczesnych ludzi w wyniku których pojawiły się psy jako odrębny gatunek były zgodne z wolą Bożą ? Nadmienię, że udomowienie odbywało się poprzez uśmiercanie osobników agresywnych wobec ludzi i wynagradzanie życiem tych sztuk, które ulegały człowiekowi. W udomowianiu człowiek był dla tych zwierząt panem życia i śmierci.


Cz gru 17, 2020 18:20

Dołączył(a): So wrz 21, 2019 19:22
Posty: 238
Post Re: Kto stworzył psa ?
Cytuj:
Ja tam czekam na dokumenty z odbioru stworzenia Wszechświata 6000 lat temu i wyrok na piśmie skazujący pierwszych ludzi na wygnanie.

Masz tu Księgę Rodzaju, a więc dokument pisany. Co prawda dopiero przez Mojżesza ale nie można wykluczyć że korzystał z objawienia samego stwórcy (a więc osoby która była przy stworzeniu) lub/i starszych dokumentów. Dokumenty historyczne ocenia się za wiarygodne jeśli dane w nich historie znajdują potwierdzenie w innych źródłach. Biblia jak wiadomo znalazła potwierdzenie w wielu miejscach, żadnego nikt nie obalił , więc na tę chwilę naukowe jest przyjęcie że jest to wiarygodny dokument historyczny
Cytuj:
No ale przecież ja nie uważam że Ziemia ma 6 tyś lat. Być może ma więcej. Ale nie uważam żeby to miało znaczenie dla wiary

Niestety nie każdy kreacjonista jest katolikiem, jeśli uważasz że Biblia może kłamać w kwestiach chronologicznych (mimo braku dowodów na takie kłamstwo) to jesteś niestety zwykłym heretykiem.


Cz gru 17, 2020 18:39
Zobacz profil
Post Re: Kto stworzył psa ?
Zacznij od obserwacji nieba przez teleskop, przez który można zobaczyć, że żadne zmiany nie zachodzą w kosmosie przez 6 dni. Księga Rodzaju podaje Ci, że świat został stworzony w 6 dni. Podam ci przykład z tego roku. W połowie tego roku przelatywała obok Ziemi kometa. Jej przelot był widoczny na niebie prawie przez miesiąc. Jakiś głupi przelot komety !


Cz gru 17, 2020 18:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Kto stworzył psa ?
LidkaMax napisał(a):
Zacznij od obserwacji nieba przez teleskop, przez który można zobaczyć, że żadne zmiany nie zachodzą w kosmosie przez 6 dni. Księga Rodzaju podaje Ci, że świat został stworzony w 6 dni. Podam ci przykład z tego roku. W połowie tego roku przelatywała obok Ziemi kometa. Jej przelot był widoczny na niebie prawie przez miesiąc. Jakiś głupi przelot komety !

Kursy nie wiem co to na do rzeczy. Lepiej niech obserwuje galaktyki ml Andromedę. Światło z Andromedy leci do nas 2,5 mln lat. Czyli obserwujemy coś czego nie powinno wtedy jeszcze być.
Ale nie zdziwię się jeśli Marek zaprzeczy i powie że na pewno są bliżej i że nie zmierzyliśmy linijką więc nie wiemy...


Cz gru 17, 2020 20:12
Zobacz profil
Post Re: Kto stworzył psa ?
No to ma do rzeczy, że nawet drobne rzeczy w kosmosie jak np. przelot komety obok Ziemi trwa znacznie dłużej niż 6 dni, w których to dniach podobno powstał cały świat.

Skoro "marekrogowicz" mówi o Ziemi stojącej w miejscu, to niech poobserwuje sobie Układ Słoneczny. Galileusz miał prymitywny refraktor, obserwował Układ Słoneczny i potwierdził ustalenia Kopernika.


Cz gru 17, 2020 20:32
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL