Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Kto odpowiada za nadanie drapieżnikom budowy zabójcy ? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Kto odpowiada za nadanie drapieżnikom budowy zabójcy ?
feelek napisał(a):
afilatelista napisał(a):
Nie ma nic okrutnego w pożeraniu zwierzęcia żywcem, rozszarpywaniu na strzępy?

Nie ma.

Nie odpowiedziałeś na pierwszą część mojego pytania. Czy Bóg jest odpowiedzialny za choroby i cierpienia.


Cz gru 17, 2020 19:52
Zobacz profil
Post Re: Kto odpowiada za nadanie drapieżnikom budowy zabójcy ?
feelek napisał(a):
"Istnieje niezwykle sugestywne opowiadanie o małym chłopcu wędrującym wzdłuż brzegu rzeki. Spostrzega krokodyla złapanego w sieć. Krokodyl odzywa się do niego: – Czy zlitujesz się nade mną i uwolnisz mnie? Być może wyglądam fatalnie, ale wiesz, to nie moja wina. Tak mnie stworzono. Bez względu na mój wygląd bije we mnie serce matki. Przybyłam tutaj w poszukiwaniu pożywienia dla moich małych i wpadłam w pułapkę. Na to chłopiec: – Gdybym pomógł ci uwolnić się z tej pułapki, złapałabyś mnie i pożarła. Na co krokodyl: – Czy myślisz, że zrobiłabym to swemu dobroczyńcy i wyzwolicielowi? Chłopiec daje się przekonać i zdejmuje sieć, a krokodyl go łapie. Uwięziony pomiędzy szczękami krokodyla mówi: – A więc tym mi odpłacasz za mój dobry uczynek? Krokodyl odpowiada: – No tak, synu, nie odnoś tego tak wyłącznie do siebie. Taki jest świat. Takie są reguły życia. Chłopiec protestuje, wobec czego krokodyl składa propozycję: – Zapytajmy kogoś, czy nie mam racji? Wtem chłopiec spostrzega ptaka siedzącego na gałęzi i pyta: – Ptaku, czy krokodyl ma rację? Ptak odpowiada: – Krokodyl ma rację. Spójrz na mnie. Pewnego razu wracałem do gniazda niosąc pożywienie dla moich małych. Wyobraź sobie moje przerażenie, gdy zobaczyłem węża wspinającego się po cichu po pniu wprost ku gniazdu. Byłem całkowicie bezradny. Wąż pożerał moje małe, jedno po drugim. Krzyczałem i piszczałem, ale bezskutecznie. Krokodyl ma rację, takie jest prawo życia, tak skonstruowany jest świat. Na co krokodyl: – No widzisz. Ale chłopiec nie rezygnuje i prosi: – Zapytajmy jeszcze kogoś innego. Krokodyl zgadza się. Na brzegu rzeki pasie się stary osioł. – Ośle – mówi chłopczyk – czy krokodyl ma rację? Osioł odpowiada: – Tak, ma całkowitą rację. Spójrz na mnie. Całe życie pracowałem ciężko dla mego pana i ledwo miałem co jeść. Teraz kiedy jestem stary i bezużyteczny, pan wypuścił mnie i tak oto wędruję po świecie, czekając, aż jakiś dziki zwierz zakończy dni mego życia. Krokodyl ma rację, takie jest życie, tak jest skonstruowany świat. Krokodyl na to: – No widzisz. Chłopiec nie ustępuje: – Daj mi jeszcze jedną, ostatnią szansę. Zapytajmy kogoś raz jeszcze. Pamiętaj o tym, jak byłem dobry dla ciebie. Krokodyl się zgadza. Chłopiec widzi przebiegającego królika i pyta: – Króliku, czy krokodyl ma rację? Królik siada i zwraca się do krokodyla: – Powiedziałeś tak temu chłopcu? Krokodyl mówi: – Tak. Na co królik: – Poczekaj chwilę, musimy to przedyskutować. Krokodyl na to się zgadza.– Jakże możemy dyskutować, skoro trzymasz tego chłopca w paszczy? – stwierdza królik. – Wypuść go, musi wziąć udział w naszej naradzie. A na to krokodyl: – Jesteś sprytny, króliku. Jak go wypuszczę, to mi ucieknie. Królik w odpowiedzi: – Myślałem, że jesteś rozsądniejszy. Gdyby chciał uciekać, jedno uderzenie twojego ogona zabije go. Krokodyl zgadza się z królikiem i wypuszcza chłopca. Królik krzyczy:– Uciekaj! – i chłopiec daje nogi za pas. Wówczas królik zwraca się do chłopca: – Czy nie przepadasz za mięsem krokodyla? Czy ludzie z twojej wsi nie lubią smacznych posiłków? Tak naprawdę, to do końca nie wypuściłeś krokodyla z sieci. Tkwi w niej jeszcze. Dlaczego nie pójdziesz do swej wsi i nie zawołasz swych ziomków? Chłopiec tak czyni. Mieszkańcy wioski przybywają z siekierami, włóczniami i kijami i zabijają krokodyla. Chłopcu towarzyszy jego pies. Dostrzega królika, łapie go i zagryza. Chłopiec przybywa zbyt późno. Umierający królik mówi: – Krokodyl miał rację, takie jest prawo życia."

Źródło cytatu: Anthony de Mello.


Wiadomo, że takie życie. Tylko jaki obraz Boga wyłania się na podstawie choćby tego tekstu ? Chciałoby się powiedzieć Bogu, aby więcej nie tworzył. Wychodzi na to, że więcej empatii ma człowiek jako stworzenie niż Ten, który wszystko stworzył.

Widzę, że jest Pan wszystko wiedzący. Mam pytanko. W Edenie też były drapieżniki polujące na inne zwierzęta ?


Cz gru 17, 2020 20:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Kto odpowiada za nadanie drapieżnikom budowy zabójcy ?
afilatelista napisał(a):
Dodaj do tego pasożyty czy wirusy. Istniały na długo przed pierwszym człowiekiem. Co więcej ślady retrowirusów są w naszym DNA odziedziczonym od przodków co oznacza że nasi przodkowie chorowali zanim pojawili się pierwsze ludzie. Oznacza to że choroby nie są spowodowane przez czlowieka, grzechu pierworodnego nie było, a skoro nie było grzechu pierworodnego to ofiara Jezusa nie miała sensu.


A skąd wiesz że grzechu pierworodnego nie było?

LidkaMax napisał(a):
Jak już na tej Nowej Ziemi nie będzie bólu ani cierpienia, będę wypasał lwy na łąkach. No bo jak nie będą uganiać się za mięsem (za barankiem), to pewnie będą żarły trawę. :-D Tylko tak sobie myślę, że chyba będę je wypasać w wysokich trawach, bo przecież wielkimi kłami niskiej trawy nie dadzą rady skubać. :D


Lwy nie mają odpowiedniego aparatu gębowego, i ciężko będzie im jeść trawę, taka czynność będzie bardzo niewygodna.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt gru 18, 2020 10:29
Zobacz profil
Post Re: Kto odpowiada za nadanie drapieżnikom budowy zabójcy ?
No to chyba Boża manna tylko lwom pozostanie do żarcia, bo innego pokarmu dla lwów na Nowej Ziemi nie widzę. Baranka nie ruszą, bo będą pogodzeni z barankiem. Trawy nie zeżrą, bo nie dadzą rady. No Boża manna jedynie. :-D


Pt gru 18, 2020 20:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Kto odpowiada za nadanie drapieżnikom budowy zabójcy ?
Cytuj:
czy na pewno człowiek jest winny zniszczenia harmonii w świecie ? A może nigdy jej nie było, nawet wtedy, gdy nie istniał jeszcze człowiek ?

Aby nie rozmywać tematu ponowię pytanie: Kto odpowiada za nadanie drapieżnikom budowy anatomicznej okrutnego zabójcy ? Stwórca, czyli Bóg ? Natura we współpracy z ewolucją ? A może ewolucja na usługach Boga ?


Nie tyle grzech pierworodny jest tu winny, który wiadomo czym był, a brak posłuszeństwa Bogu.

Przykłady;
tak jak osoba nie zachowuje umiarkowania w jedzeniu i piciu to choruje w następstwie na różne choroby; cukrzyca, choroby wątroby, alkoholizm itp

Jak przy wychowaniu szczeniaka drażnisz go i traktujesz obcesowo to staje się w dorosłym wieku psem niebezpiecznym dla otoczenia.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


So gru 19, 2020 5:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Kto odpowiada za nadanie drapieżnikom budowy zabójcy ?
pom napisał(a):
Nie tyle grzech pierworodny jest tu winny, który wiadomo czym był, a brak posłuszeństwa Bogu.

Czyj brak posłuszeństwa? Czy łodzikowce były nieposłuszne? W Kambrze w morzach roiło się od drapieżników.

Cytuj:
Przykłady;
tak jak osoba nie zachowuje umiarkowania w jedzeniu i piciu to choruje w następstwie na różne choroby; cukrzyca, choroby wątroby, alkoholizm itp

A co z dziećmi rodzącymi się z wadami genetycznymi? Często pomimo zdrowego trybu życia rodziców i ich pobożności.

Cytuj:
Jak przy wychowaniu szczeniaka drażnisz go i traktujesz obcesowo to staje się w dorosłym wieku psem niebezpiecznym dla otoczenia.

Czyli co, gdyby nikt nie drażnił młodych lwów to jedłyby trawę?


So gru 19, 2020 9:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Kto odpowiada za nadanie drapieżnikom budowy zabójcy ?
LidkaMax napisał(a):
No to chyba Boża manna tylko lwom pozostanie do żarcia, bo innego pokarmu dla lwów na Nowej Ziemi nie widzę. Baranka nie ruszą, bo będą pogodzeni z barankiem. Trawy nie zeżrą, bo nie dadzą rady. No Boża manna jedynie. :-D


Masz tutaj pełną racje :mrgreen: zapomniałem o tym, że istnieją warzywa i owoce, i tym lew mógłby się żywić, w końcu świat roślin jest światem istot nieożywionych, więc można go bez problemu spożywać :mrgreen:

pom napisał(a):
Nie tyle grzech pierworodny jest tu winny, który wiadomo czym był, a brak posłuszeństwa Bogu.


Mam być posłuszny Bogu? to ja jestem jego niewolnikiem?

afilatelista napisał(a):
Czyli co, gdyby nikt nie drażnił młodych lwów to jedłyby trawę?


Tutaj chodzi o to, że trzeba znęcać się nad ludźmi, bo tylko w ten sposób, można ich wychować w ten sposób, jaki się chce.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So gru 19, 2020 12:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Kto odpowiada za nadanie drapieżnikom budowy zabójcy ?
afilatelista napisał(a):
grzechu pierworodnego nie było, a skoro nie było grzechu pierworodnego to ofiara Jezusa nie miała sensu.
Przyjmijmy, że grzechu pierworodnego nie było. Jest to prawdopodobne. Czy jednak oznacza to, że ofiara Jezusa nie miała sensu? Ofiara Jezusa to był okup za grzechy, więc nawet jak grzechu pierworodnego nie było, to są i były grzechy ludzi. Za te grzechy umarł Jezus.


N gru 20, 2020 12:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Kto odpowiada za nadanie drapieżnikom budowy zabójcy ?
Swołocz napisał(a):
Przyjmijmy, że grzechu pierworodnego nie było. Jest to prawdopodobne. Czy jednak oznacza to, że ofiara Jezusa nie miała sensu? Ofiara Jezusa to był okup za grzechy, więc nawet jak grzechu pierworodnego nie było, to są i były grzechy ludzi. Za te grzechy umarł Jezus.

Załóżmy że ja zrobiłem coś złego Tobie, np uderzyłem Cię pobiłem i złamałem Ci nos.
Co powinno się stać żeby Ci to wynagrodzić i żeby sytuacja się nie powtórzyła?
Może ja powinienem pracować nad swoim gniewem, może powinienem Ci zapłacić zadośćuczynienie. Może powinienem pracować społecznie.
Co powinno się stać żebyś Ty mi wybaczył? Pewnie zadośćuczynienie by pomogło, na pewno to czy wiedziałbyś mój żal i że więcej tego nie zrobię.

Czy gdzieś w tym.procesie jest krwawa ofiara? Co by zmieniło gdybym np. złożył w ofierze swojego psa? A tym bardziej gdybyś Ty złożył krwawą ofiarę?

Bóg mógłby po prostu nam wybaczyć przeszłe grzechy. Mógłby nam osobiście jasno wytłumaczyć co uważa za grzechy i przedstawić metody jak ich unikać. Ale zamiast tego złożył samego siebie samemu sobie ofiarę z samego siebie. Jaki w tym sens?


Pn gru 21, 2020 9:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Kto odpowiada za nadanie drapieżnikom budowy zabójcy ?
Zmieniasz kierunek argumentacji. Początkowo uważałeś, że ofiara Jezusa nie miała sensu, bo nie było grzechu pierworodnego. Teraz ustawiasz się od innej strony i gawędzisz, że w ogóle ta ofiara nie miała sensu, bo Bóg mógł po prostu przebaczyć ludziom grzechy bez ofiary.

W ten sposób zmieniasz kierunek dyskusji, a nie o to mi chodziło. Pośrednio przyznajesz, że brak grzechu pierworodnego nie pociąga za sobą automatycznie bezsensowności ofiary Jezusa - oczywiście opierając się na ewangelicznych regułach.


Pn gru 21, 2020 11:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Kto odpowiada za nadanie drapieżnikom budowy zabójcy ?
afilatelista napisał(a):
Bóg mógłby po prostu nam wybaczyć przeszłe grzechy. Mógłby nam osobiście jasno wytłumaczyć co uważa za grzechy i przedstawić metody jak ich unikać. Ale zamiast tego złożył samego siebie samemu sobie ofiarę z samego siebie. Jaki w tym sens?

Zapomniałeś o sprawiedliwości. Gdybyś np. zabił moją matkę, to nawet gdybym Ci przebaczył i tak trafiłbyś do więzienia i musiałbyś odsiedzieć zasądzony wyrok. Gdybym Ci jednak nie przebaczył, to nie moglibyśmy mieć ze sobą normalnej relacji.
Na Jezusie został wykonany wyrok za nasze grzechy. Ponieważ nikt Go do tego nie zmusił mówimy o dobrowolnej ofierze, którą złożył za nas.
Poprzez przyznanie się do naszych grzechów i uznanie sprawiedliwego sądu jaki dokonał się na Krzyżu otrzymujemy Boże przebaczenie.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pn gru 21, 2020 21:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Kto odpowiada za nadanie drapieżnikom budowy zabójcy ?
Anonim, zaprzeczasz sobie, na początku piszesz, że było to 6000 lat temu, a później, że miliony lat temu. Chciałbym ci odpowiedzieć, ale najpierw wyprostój te daty.


Cz gru 24, 2020 22:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Kto odpowiada za nadanie drapieżnikom budowy zabójcy ?
Swołocz napisał(a):
Zmieniasz kierunek argumentacji. Początkowo uważałeś, że ofiara Jezusa nie miała sensu, bo nie było grzechu pierworodnego. Teraz ustawiasz się od innej strony i gawędzisz, że w ogóle ta ofiara nie miała sensu, bo Bóg mógł po prostu przebaczyć ludziom grzechy bez ofiary.

W ten sposób zmieniasz kierunek dyskusji, a nie o to mi chodziło. Pośrednio przyznajesz, że brak grzechu pierworodnego nie pociąga za sobą automatycznie bezsensowności ofiary Jezusa - oczywiście opierając się na ewangelicznych regułach.

Nie. Tamten argument był przy założeniu że ofiara Jezusa jest za grzech pierworodny.
Jeśli zmieniasz sens ofiary Jezusa, ja podaję inny argument na jego bezcelowość.
Wybawiony napisał(a):
Zapomniałeś o sprawiedliwości. Gdybyś np. zabił moją matkę, to nawet gdybym Ci przebaczył i tak trafiłbyś do więzienia i musiałbyś odsiedzieć zasądzony wyrok. Gdybym Ci jednak nie przebaczył, to nie moglibyśmy mieć ze sobą normalnej relacji.
Na Jezusie został wykonany wyrok za nasze grzechy. Ponieważ nikt Go do tego nie zmusił mówimy o dobrowolnej ofierze, którą złożył za nas.
Poprzez przyznanie się do naszych grzechów i uznanie sprawiedliwego sądu jaki dokonał się na Krzyżu otrzymujemy Boże przebaczenie.
Po pierwsze nie zgadzam się z traktowaniem sprawiedliwości tak jak starożytni Izraelici - że za śmierć trzeba odpłacić śmiercią. W ogóle nie widzę sensu w karze dla kary.

Po w jakim świecie ofiara z niewinnej osoby jest sprawiedliwa? Jeśli ja zabiję Twoją matkę, a Twój niewinny syn postanowił poświęcić się i przyjąć moją karę na siebie to czy to byłaby sprawiedliwość?


Cz gru 24, 2020 23:12
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Kto odpowiada za nadanie drapieżnikom budowy zabójcy ?
Ofiara Jezusa była ofiarą doskonałą.
Bóg miał już dość zabijania cielców , palenia ich tłuszczu i przelewania ich krwi, brzydził się już tymi ofiarami, ludzie i tak wracali do swoich grzechów. Postanowił więc złożyć ofiarę z samego Siebie, w tym przypadku nikt nie zginął, a człowiek niczego nie stracił, dlaczego więc teraz człowiek miałby wrócić do swoich grzechów? Wszelka sposobność ku złemu została odebrana.
Codziennie Bóg na Ołtarzu składa ofiarę z samego Siebie, a wszystko to z troski o to , aby człowiek przestał grzeszyć.
Ale to minie, tak będzie tylko do skończenia świata.


Pt gru 25, 2020 11:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Kto odpowiada za nadanie drapieżnikom budowy zabójcy ?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Ofiara Jezusa była ofiarą doskonałą.
Bóg miał już dość zabijania cielców , palenia ich tłuszczu i przelewania ich krwi, brzydził się już tymi ofiarami, ludzie i tak wracali do swoich grzechów. Postanowił więc złożyć ofiarę z samego Siebie, w tym przypadku nikt nie zginął, a człowiek niczego nie stracił, dlaczego więc teraz człowiek miałby wrócić do swoich grzechów? Wszelka sposobność ku złemu została odebrana.
Codziennie Bóg na Ołtarzu składa ofiarę z samego Siebie, a wszystko to z troski o to , aby człowiek przestał grzeszyć.
Ale to minie, tak będzie tylko do skończenia świata.

1. Czyli co? Bóg najpierw myślał że ofiary z cielców to dobry pomysł, a potem zmienił zdanie? Przecież wszechwiedzący Bóg powinien wiedzieć od początku że ofiary z cielców są bez sensu.
2. Ofiara z Jezusa ma tyle samo sensu co ofiary że zwierząt. I w jednym i w drugim przypadku cierpi nie ten który przewinił.
3. Tak przed jak i po ofierze Jezusa grzechy były i są dalej. Nic się nie zmieniło.


Pt gru 25, 2020 12:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL