Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Model Tycho de Brahe 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Model Tycho de Brahe
zefciu

[quote]Cokolwiek to miało znaczyć, niemal na pewno jest w tym zdaniu przesunięcie kategorialne.[quote]

Przepraszam, błędnie zrozumiałem zjawisko obrotu synchronicznego.
Dzięki pomocy internautów poradziłem sobie już z tym problemem.
Okazało się jednak, że intensywny wysiłek intelektualny z tym związany uruchomił jakieś głęboko ukryta pokłady podświadomości i wyskoczyła sprawa, którą kilka dobrych lat temu zakończyłem z powodu braku rozwiązania.
Nie wiem jednak czy cieszyć się tym, czy płakać?
Zbyt mocno mnie ona umordowała.
Coś z tym będę jednak musiał zrobić. Może zwrócić się o pomoc w rozwiązaniu innego problemu z tym powiązanego.


Wt gru 29, 2020 17:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Model Tycho de Brahe
zefciu

Cytuj:
Cokolwiek to miało znaczyć, niemal na pewno jest w tym zdaniu przesunięcie kategorialne.


Teraz może mniej sensacyjnie.
Jak wyglądałaby Teoria Kopernika, jeśliby;
Obrót Ziemi wokół własnej osi trwał 24 godziny.
Doba gwiazdowa 23 godziny 56 minut.
Doba słoneczna 24 godziny.
To takie małe zadanko sprawdzające, czy doszedł Pan już do Siebie, po szaleństwach sylwestrowej nocy.
W przypadku, gdyby Pan nie szalał w tę noc, to nie mam pomysłu o proporcjonalnej skali.

Do siego roku.


Cz gru 31, 2020 17:05
Zobacz profil
Post Re: Model Tycho de Brahe
HenrykK napisał(a):
Jak wyglądałaby Teoria Kopernika, jeśliby;
Obrót Ziemi wokół własnej osi trwał 24 godziny.
Jak mierzony?
Cytuj:
Doba gwiazdowa 23 godziny 56 minut.
Doba słoneczna 24 godziny.
Dokładnie tak jak w historii. Bowiem takie (mniej więcej) są te parametry w rzeczywistości.


Pt sty 01, 2021 16:55

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Model Tycho de Brahe
zefciu

Cytuj:
Dokładnie tak jak w historii. Bowiem takie (mniej więcej) są te parametry w rzeczywistości.


Ale czas obrotu Ziemi wokół własnej osi wynosi 23 godziny 56 minut a nie 24 godziny.


Pt sty 01, 2021 17:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Model Tycho de Brahe
Henryk.K

W Teorii Heliocentrycznej Ziemia wykonuje dwa ruchy, ponieważ tylko tyle się uwzględnia;
1. Obrotowy wokół własnej osi
2. Obiegowy wokół Słońca
Oprócz tego w jej kinematyce pojawia się jeszcze jedno oddziaływanie. Jest nim zjawisko żyroskopowe nadające planecie stały kierunek w przestrzeni.
Nie jest ono bez znaczenia, ponieważ w jego efekcie pojawia się na globie jeden dodatkowy dzień.
W stosunku do jego mechanizmu pojawia się u mnie poważna wątpliwość.
Żyroskopu są zbudowane w ten sposób, że okrągłej, dobrze wyważonej tarczy nadaje się bardzo duże obroty.
Gdybyśmy wprowadzili parametr porównawczy przedstawiający stosunek liczby obrotów tarczy w ciągu sekundy do masy tarczy, to jest on bardzo duży.
Taki sam parametr w odniesieniu do Ziemi jest kosmicznie śmieszny.
Zjawisko zachowania stałego kierunku wirowania w przestrzeni tłumaczy się zasadą zachowania pędu.
Nie można znaleźć czegoś lepszego to czymś trzeba.
Podobny efekt jak żyroskopowy można w przypadku Ziemi uzyskać wprowadzając dodatkowy
obrót planety wokół osi przechodzącej przez jej środek i prostopadłej do płaszczyzny ekliptyki.
Obrót następowałby z prędkością 1obr/rok i byłby przeciwny do kierunku jej ruchu obiegowego oraz obrotowego wokół osi Ziemi.
Jego dynamika byłaby znacznie przejrzysta niż ten z wyjaśnieniem żyroskopowym.
Jestem ciekaw jak Mikołaj Kopernik wyjaśniała w powstawanie pór roku na Ziemi, skoro w owym czasie nikt nie miał pojęcia o żyroskopach?


N sty 03, 2021 16:35
Zobacz profil
Post Re: Model Tycho de Brahe
HenrykK napisał(a):
Nie jest ono bez znaczenia, ponieważ w jego efekcie pojawia się na globie jeden dodatkowy dzień.
Nie. Nie ma to związku. Ów „obiektywny obrót” względem „dalekich mas we Wszechświecie” generuje nam siłę odśrodkową. Jednak ów „dodatkowy dzień” jest po prostu efektem złożenia dwóch wspomnianych ruchów.
Cytuj:
Gdybyśmy wprowadzili parametr porównawczy przedstawiający stosunek liczby obrotów tarczy w ciągu sekundy do masy tarczy, to jest on bardzo duży.
Ale to parametr, który nie ma sensu. Głównym parametrem określającym działanie żyroskopu jest moment pędu. Jest to iloczyn prędkości obrotowej i masy (konkretnie momentu bezwładności), a nie ich stosunek.
Cytuj:
Jestem ciekaw jak Mikołaj Kopernik wyjaśniała w powstawanie pór roku na Ziemi, skoro w owym czasie nikt nie miał pojęcia o żyroskopach?
A co mają do tego pory roku? Pory roku wyjaśnia się tak, jak i w modelu Ptolemeusza – kątem padania promieni Słonecznych.


N sty 03, 2021 16:47

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Model Tycho de Brahe
Rozmawiam z duchem Pana zefcia?

Cytuj:
Nie. Nie ma to związku. Ów „obiektywny obrót” względem „dalekich mas we Wszechświecie” generuje nam siłę odśrodkową. Jednak ów „dodatkowy dzień” jest po prostu efektem złożenia dwóch wspomnianych ruchów.


Nie zapoznał się Pan z moim opracowaniem na temat siły odśrodkowej, dlatego trwa Pan przy starych teoriach i uprzedzeniach.
Ten dodatkowy dzień nie jest złożeniem ruchu obrotowego i obiegowego planety, lecz wynika z zachowania stałego kierunku pochylenia osi Ziemi, czyli efektu żyroskopowego.

Cytuj:
Ale to parametr, który nie ma sensu. Głównym parametrem określającym działanie żyroskopu jest moment pędu. Jest to iloczyn prędkości obrotowej i masy (konkretnie momentu bezwładności), a nie ich stosunek.


Nie kwestionuję Pana opinii, wprowadziłem go jednak dla uzmysłowienia moich wątpliwości.

Cytuj:
A co mają do tego pory roku? Pory roku wyjaśnia się tak, jak i w modelu Ptolemeusza – kątem padania promieni Słonecznych.


Szukałem kiedyś jak to wyjaśniał Ptolemeusz, lecz nie natrafiłem na stosowne wytłumaczenie.
W Heliocentryźmie powstawanie pór roku na Ziemi tłumaczy się kątem padania promieni słonecznych na Ziemię, lecz kąt ten wynika ze stałego kierunku pochylenia osi obrotu planety w
w Kosmosie.
Odpowiedzialnym za to jest efekt żyroskopowy Ziemi.
Na zakończenie to prosiłbym o małe uświadomienie mi , dlaczego po raz drugi w ostatnim czasie staje się Pan anonimem, któremu usunięto konto.
Jest to jakaś kara nałożona przez Administratora, czy forma nagrody?


N sty 03, 2021 18:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Model Tycho de Brahe
Zastanawia mnie taka kwestia.
Wyobraźmy sobie, iż Księżyc okrąża Ziemię nie obracając się wokół własnej osi.
Wyglądałoby to tak, jakby był uwiązany na sznurku i ją obiegał.
Czy w takim przypadku będziemy obserwowali z Ziemi ponad połowę jego powierzchni?


N sty 17, 2021 17:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Model Tycho de Brahe
Mam kolejne pytanie, lecz tym razem bardziej ogólne.
Na Ziemi widzimy 50 % powierzchni Księżyca. Nie odnoszę się tutaj do dodatkowych 9 % dostrzegalnych z powodu kolibania się satelity.
Zgodnie z Teorią Heliocentryczną powinniśmy oglądać całą jego powierzchnię.
W jakiej sytuacji stawia to TH , skoro jest to niezgodne ze stanem faktycznym?
Czy jest to bardzo poważna wada tej teorii, czy tylko mały despekt?


Pn sty 25, 2021 10:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Model Tycho de Brahe
A czy jesteś w stanie przedstawić konkretny postulat TH i tok rozumowania, które doprowadziły cię do takiego wniosku? Pytanie retoryczne


Śr sty 27, 2021 13:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Model Tycho de Brahe
Alugard

[quote]A czy jesteś w stanie przedstawić konkretny postulat TH i tok rozumowania, które doprowadziły cię do takiego wniosku? Pytanie retoryczne[quote]

Jestem w stanie.
Gdybym tego nie potrafił, nie stawiałbym takiego pytania.
Na innym forum uzyskałem na nie sensowną odpowiedź, dlatego przystąpiłem do opracowywania tego tematu.
Nie znaczy to, iż nie jestem otwarty na inne argumenty.


Cz sty 28, 2021 20:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Model Tycho de Brahe
Czyli nie jesteś w stanie tego wyłożyć, tylko rzucasz trollerskie stwierdzenia z czapy. Kto by się spodziewał :shock:


Pt sty 29, 2021 10:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Model Tycho de Brahe
Alugard i HenrykK, wywaliłem posty, które nic nie wnoszą do dyskusji.
Postawienie znaku zapytania czy powiedzonko Ojca Dyrektora nie są argumentami.

_________________
ksiądz


Pt sty 29, 2021 12:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Model Tycho de Brahe
bramin

Cytuj:
Postawienie znaku zapytania czy powiedzonko Ojca Dyrektora nie są argumentami.



Nie spodziewałem się, iż Ojciec Dyrektor może się na katolickim portalu cieszyć się aż taką niechęcią.
Jeden drobny cytat, który być może pierwszy raz się tutaj pojawił, wzbudził tak gwałtowny sprzeciw.
Jeśli my Katolicy nie potrafimy się miłować, to co się dziwić ateistom i poganom.
Miłość zakrywa wiele grzechów.


Pt sty 29, 2021 19:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Model Tycho de Brahe
Alugard

Cytuj:
Czyli nie jesteś w stanie tego wyłożyć, tylko rzucasz trollerskie stwierdzenia z czapy. Kto by się spodziewał :shock:


Tezę tą widzę w wyobraźni bez żadnych problemów.
Już kilkadziesiąt razy uderzyłem w klawisze laptopa, żeby ten cel zrealizować.
Tak się złożyło, że obecnie jestem bardziej zajęty innymi sprawami, dlatego realizacja nieco się przeciągnie w czasie.
Może dzięki temu powoli zaczyna się pojawiać szersze zrozumienie tego aspektu.
Nie potrafi Pan odpowiedzieć na pytanie, jakie mogą być naukowe skutki takiego odkrycia dla Teorii
Heliocentrycznej?
Oczekiwanie na wyjaśnienie owej tajemnicy jest najprostszą i najuboższą formą zaangażowania.
Proszę wykrzesać z siebie nieco więcej twórczych iskier.


Pt sty 29, 2021 19:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL