Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Geny Jezusa 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Geny Jezusa
Zastanawia mnie, jakie geny miał Jezus Chrystus. Skąd wziął chromosom Y? Czy "Duch Święty" zapłodnił Maryję plemnikiem z tym chromosomem? Czy w jakiś magiczny sposób wziął materiał od Józefa?


Cz gru 24, 2020 12:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Geny Jezusa
Jesteśmy na katolickim forum. Proszę pisać Duch Święty bez cudzysłowu.

Chrześcijanie wierzą, ze poczęcie Jezusa dokonało sie bez udziału człowieka, bez materiału genetycznego Jozefa.

_________________
ksiądz


Cz gru 24, 2020 12:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Geny Jezusa
bramin napisał(a):
Jesteśmy na katolickim forum. Proszę pisać Duch Święty bez cudzysłowu.

Chrześcijanie wierzą, ze poczęcie Jezusa dokonało sie bez udziału człowieka, bez materiału genetycznego Jozefa.

Jakie więc Jezus miał geny? Miał tylko od Maryi? Skąd u niego cechy męskie?


Cz gru 24, 2020 15:06
Zobacz profil
Post Re: Geny Jezusa
Nie rozumiem czemu ten typ nie dostał bana? Notorycznie obraża wiarę katolicką

Cytuj:
Jakie więc Jezus miał geny? Miał tylko od Maryi? Skąd u niego cechy męskie?

Wy ateusze macie to do siebie że nie rozumiecie pewnych kwestii. To wasze wyobrażenie Boga wam mówi że Bóg musi coś robić zgodnie z porządkiem natury. Nie musi


Cz gru 24, 2020 16:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Geny Jezusa
Quinque napisał(a):
Wy ateusze macie to do siebie że nie rozumiecie pewnych kwestii. To wasze wyobrażenie Boga wam mówi że Bóg musi coś robić zgodnie z porządkiem natury. Nie musi


A właśnie że musi, w końcu został człowiekiem, a ludzie nie są jakimiś bytami nadnaturalnymi, ludzie składają się z mięsa z krwi z kości, jak również z DNA które znajduje się w komórkach, bez tego DNA nie da rady żeby człowiek mógł funkcjonować, więc jak niby Jezus był w stanie żyć jako człowiek? bez DNA? serio?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz gru 24, 2020 16:58
Zobacz profil
Post Re: Geny Jezusa
Człowiekiem i Bogiem naraz


Cz gru 24, 2020 17:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Geny Jezusa
Quinque napisał(a):
Człowiekiem i Bogiem naraz


Skoro był mężczyzną to musiał mieć również geny od ojca, ponieważ gdyby miał geny wyłącznie swojej matki to by był kobietą, byłby klonem własnej matki.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz gru 24, 2020 17:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Geny Jezusa
Afilatelisto, a czy zastanawiałeś się jakie geny miał Adam i Ewa?


Cz gru 24, 2020 22:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Geny Jezusa
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Afilatelisto, a czy zastanawiałeś się jakie geny miał Adam i Ewa?

Tak. Zastanawiałem się. Czy mieli w DNA ślady po retrowirusach i błąd w genie odpowiedzialnym za syntezę witaminy C.

Ale to nie ma nic do rzeczy w związku z DNA Jezusa.

Jakiego DNA użył Bóg/Duch Święty do stworzenia Jezusa?
Czy stworzył je od zera? Jeśli tak to czy były w nim ślady retrowirusów i zepsuty gen syntezy witaminy C?

Inna kwestią. Czy Jezus powstał jako embrion i musiał się zagnieździć w macicy, czy od razu jako zarodek?


Cz gru 24, 2020 22:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Geny Jezusa
Ciekawe są twoje spostrzeżenia, a to dowód, że jesteś istotą myślącą.
Nie zastanawiałem się wcześniej nad tym i fajnie, że poruszyłeś ten problem.
Czy Jezus odziedziczył geny swego Ojca?
Fajne zagadnienie. W Biblii pisze że Duch Święty OSŁONIŁ Maryję, a Ta poczęła. Problemem jest co znaczy OSŁONIŁ? Moim zdaniem jest to tajemnicze określenie, podobnie, jak tajemnicze było to poczęcie. Już ówcześni Maryi nie mogli zrozumieć jak wyglądało to poczęcie, sama Maryja miała z tym problemy, nawet Józef nie chciał w to uwierzyć. Ten problem do dzisiaj nie został wyjaśniony, nic dziwnego, że po latach powracasz do tego problemu.
Moim zdaniem i Biblii też, Jezus za wyjątkiem grzechu, niczym nie różnił się od ludzi. Miał wszystkie choroby i wady genetyczne jakie może mieć człowiek
Oczywiście, że był zarodkiem, przecież Biblia mówi o Nim od samego poczęcia, a nie dopiero od urodzin, stąd powinieneś się domyśleć tej prostej rzeczy.


Cz gru 24, 2020 23:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Geny Jezusa
Pytałem czy był embrionem i czy musiał się zagnieździć w macicy. Jeśli tak czy to było magicznie wspomagane, bo u ludzi ten proces często kończy się niezagnieżdżeniem.

Ale ważniejsze jest dla mnie pytanie o pochodzenie chromosomu Y Jezusa. Rozumiem że Twoja odpowiedź to "nie wiem" i szanuję taką odpowiedź bo ja na wiele pytań też tak odpowiadam.


Pt gru 25, 2020 1:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Geny Jezusa
Jakie to wszystko ma znaczenie, skoro Jezus i tak się narodził?
Mego brata przez lata dręczyło pewne pytanie, na które nie znał odpowiedzi, choć usilnie prosił o nią Boga. W końcu ją otrzymał a brzmiała ona tak : "Nie musisz tego wiedzieć". Napisane jest, źe są rzeczy jawne i rzeczy zakryte. Jawne należą do człowieka a zakryte do Boga.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pt gru 25, 2020 9:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Geny Jezusa
Wybawiony napisał(a):
Jakie to wszystko ma znaczenie, skoro Jezus i tak się narodził?
Po pierwsze to czy się faktycznie urodził i w jaki sposób się urodził oraz skąd wzięły się męskie geny ma znaczenie. Osobiście myślę że jeśli Jezus istniał to:
- albo był synem Józefa a w wyniku błędnego rozumienia "przepowiedni" uznano że Jezus musi się urodzić z dziewicy.
- albo był synem innego mężczyzny.
Cytuj:
Mego brata przez lata dręczyło pewne pytanie, na które nie znał odpowiedzi, choć usilnie prosił o nią Boga. W końcu ją otrzymał a brzmiała ona tak : "Nie musisz tego wiedzieć". Napisane jest, źe są rzeczy jawne i rzeczy zakryte. Jawne należą do człowieka a zakryte do Boga.
Takie podejście powstrzymuje postęp. Kiedyś dla ludzi było zakryte skąd się biorą choroby i czym są gwiazdy.


Pt gru 25, 2020 10:07
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Geny Jezusa
Afilatelisto, jak wspomniałem wcześniej ( ale nie zauważyłeś) Adam i Ewa mieli geny stworzone, Bóg potrafi stworzyć geny i chromosomy Y. Bóg potrafi stworzyć poczęcie, czy też zapłodnienie, jeżeli u ludzi sztuczny proces zagnieżdżenia kończy się fiaskiem to kiedy żadzi tym procesem Bóg to sprawa może wyglądać inaczej.
Jeżeli, Adam i Ewa mieli geny stworzone, to dlaczego, nie miał by mieć stworzonych tych genów i Jezus? Przecież dosłownie był genotypem Adama, ale to już nawet Biblia zauważa w czasach starożytnych.
Pisałem, że Jezus był zarodkiem, a to stadium wcześniejsze niż embrion, więc dlaczego nie miał by być embrionem?
Pisałem, że Jezus był takim samym człowiekiem jak i inni ludzie, za wyjątkiem grzechu, co znaczy, że posiadał wszystkie cechy ludzkie w tym również, ludzkie wady rozwojowe i choroby również, problemy z przyswajalnością witaminy C itd. Nie mogło być inaczej , gdyż jak podaje już Biblia, posunął się w wieku, postarzał się, co jest dowodem na to że miał wszystkie te same wady cielesne, jakie posiada zwykły człowiek.


Pt gru 25, 2020 10:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Geny Jezusa
Nooo, Jezus w wieku 33 lat musiał wyglądać na staruszka. To , że rozwinął się z niemowlęcia w dorosłego mężczyznę świadczy niewątpliwie o wadzie rozwojowej. A jakąś chorobę u Niego wymienisz? Może schizofrenię? :)

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pt gru 25, 2020 13:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL