Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Geny Jezusa 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Geny Jezusa
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Jeżeli, Adam i Ewa mieli geny stworzone, to dlaczego, nie miał by mieć stworzonych tych genów i Jezus? Przecież dosłownie był genotypem Adama, ale to już nawet Biblia zauważa w czasach starożytnych.


I wszystko się wyjaśniło, Jezus mógł mieć geny Adama i Maryi.
Tyle że po co to wszystko? skoro można było ulepić z gliny Adama, to nie dało by rady ulepić z gliny dorosłego Jezusa? wtedy nie byłoby problemu ucieczki przed prześladowcami, które Jezus miał za młodu, bo zwyczajnie można by przejść do tego ukrzyżowania, więc jakakolwiek ucieczka by nie była potrzebna.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt gru 25, 2020 14:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Geny Jezusa
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Afilatelisto, jak wspomniałem wcześniej ( ale nie zauważyłeś) Adam i Ewa mieli geny stworzone, Bóg potrafi stworzyć geny i chromosomy Y. Bóg potrafi stworzyć poczęcie, czy też zapłodnienie, jeżeli u ludzi sztuczny proces zagnieżdżenia kończy się fiaskiem to kiedy żadzi tym procesem Bóg to sprawa może wyglądać inaczej.
Jeżeli, Adam i Ewa mieli geny stworzone, to dlaczego, nie miał by mieć stworzonych tych genów i Jezus? Przecież dosłownie był genotypem Adama, ale to już nawet Biblia zauważa w czasach starożytnych.
Pisałem, że Jezus był zarodkiem, a to stadium wcześniejsze niż embrion, więc dlaczego nie miał by być embrionem?

Pytałem o embrion przed zagnieżdżeniem.
Cytuj:
Pisałem, że Jezus był takim samym człowiekiem jak i inni ludzie, za wyjątkiem grzechu, co znaczy, że posiadał wszystkie cechy ludzkie w tym również, ludzkie wady rozwojowe i choroby również, problemy z przyswajalnością witaminy C itd. Nie mogło być inaczej , gdyż jak podaje już Biblia, posunął się w wieku, postarzał się, co jest dowodem na to że miał wszystkie te same wady cielesne, jakie posiada zwykły człowiek.

Nie był takim samym człowiekiem bo każdy człowiek ma geny po ojcu.


Pt gru 25, 2020 16:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Geny Jezusa
afilatelista napisał(a):
Nie był takim samym człowiekiem bo każdy człowiek ma geny po ojcu.


Dostał geny wymyślone przez Ducha Świętego, więc w tej sytuacji wychodzi że Duch Święty jest tutaj ojcem ludzkiej postaci Jezusa.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt gru 25, 2020 21:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Geny Jezusa
Afilatelisto, embrion przed zagnieżdżeniem? Chyba żartujesz, nie ma embrionów przed zagnieżdżeniem, embriony są tylko po zagnieżdżeniu.
Wybawiony, pisząc że Jezus się postarzał, posunął w latach, miałem na myśli to, że był zwykłym człowiekiem, a jego ciało miało te same wady co innych ludzi. Starzenie się to naturalna wada każdego organizmu.
Robek, jakie geny miał Adam ?


Pt gru 25, 2020 23:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Geny Jezusa
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Robek, jakie geny miał Adam ?


Takie geny jakie Bóg powymyślał.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So gru 26, 2020 13:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Geny Jezusa
Uwagi do moderacji piszemy w odpowiednim dziale.
Za kolejne oszczerstwa pod moim adresem, ze jestem pogańskim kapłanem zostaniesz zbanowany.
bramin


Cz gru 31, 2020 17:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Geny Jezusa
Post w koszu. To nie jest temat o paruzji. bramin


Cz gru 31, 2020 17:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Geny Jezusa
W postaci Jezusa mamy do czynienia z ogromem zjawisk do opisu ktorych nie mamy aparatu pojeciowego i wszelkie projekcje na znane ze swiata fizycznego doswiadczenia wydaja mi sie smieszne. Proponowal bym opis narodzin widziany oczami Valtorty w "Poemat Boga czlowieka".Nie mowiac o Jego cudach lub Zmartwychwstaniu. Ale bawic sie mozna.


Cz gru 31, 2020 18:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Geny Jezusa
robaczek2 napisał(a):
W postaci Jezusa mamy do czynienia z ogromem zjawisk do opisu ktorych nie mamy aparatu pojeciowego i wszelkie projekcje na znane ze swiata fizycznego doswiadczenia wydaja mi sie smieszne. Proponowal bym opis narodzin widziany oczami Valtorty w "Poemat Boga czlowieka".Nie mowiac o Jego cudach lub Zmartwychwstaniu. Ale bawic sie mozna.


Chcesz się bawić! nie masz koło domu piaskownicy? ty w ogóle zrozumiałeś jaki jest temat tego wątku? wiesz co to są geny? bo mam wrażenie jakby tobie nie robiło różnicy czy jakiś konkretny człowiek ma geny czy ich nie ma w ogóle.
Więc powiedz mi robaczek, to Jezus nie musiał mieć żadnych genów? mógł mieć komórki bez żadnego materiału genetycznego? prawda? :mrgreen: w sumie to ile tych komórek mógł mieć Jezus? miliard? milion? a może miał tylko 100 komórek?
Śmiało odpowiedz, aż się nie mogę doczekać.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt sty 01, 2021 1:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Geny Jezusa
Uwagi do moderacji piszemy w odpowiednim dziale.

Po raz kolejny ignorujesz polecenia moderacji i dlatego dostajesz ostrzeżenie. bramin


Pt sty 01, 2021 13:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Geny Jezusa
Robek napisał(a):
Śmiało odpowiedz, aż się nie mogę doczekać.

"Dostał geny wymyślone przez Ducha Świętego, więc w tej sytuacji wychodzi że Duch Święty jest tutaj ojcem ludzkiej postaci Jezusa."


Pt sty 01, 2021 15:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Geny Jezusa
robaczek2

Cytuj:
"Dostał geny wymyślone przez Ducha Świętego, więc w tej sytuacji wychodzi że Duch Święty jest tutaj ojcem ludzkiej postaci Jezusa."


Z tymi genami w historii ludzkości to nie jest taka prosta sprawa.
Jakie geny posiadała biblijna Ewa?
Przecież nie swoje, odrębne.
Powstała bowiem z żebra Adama. To on jest ojcem i matką wszystkich ludzi na Ziemi.
Wiemy obecnie, że z genów dwóch chłopów nie da się zrodzić potomstwa.
Inne problem wynika z łączeniem się w związki potomstwa Adama i Ewy.
Już od bardzo dawna takie relacje są zakazane z powodu wad genetycznych potomstwa.
W owych czasach nie miało to znaczenia, ponieważ ludzie żyli po kilkaset lat.
Nie jest łatwą sprawą ustalić te wszystkie zależności.


Pt sty 01, 2021 17:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Geny Jezusa
HenrykK napisał(a):
Jest mi przykro, że w obronie czci i świętości Najświętszej Maryji Panny musiałem posunąć się do takich argumentów.
Jest mi tym bardziej smutno, że ma to miejsce na portalu katolickim.
O Swoje dobre imię to Pan walczy żarliwie, a matkę Pana Jezusa lekceważy.
Sposób okazał się jednak skuteczny.
Proszę pamiętać o tym ,że dłużej klasztora niźli przeora.


Jakich argumentów? w jakim temacie się teraz wypowiadasz, bo może coś pominąłem? co ma wspólnego świętość Maryi z genami Jezusa?

robaczek2 napisał(a):
"Dostał geny wymyślone przez Ducha Świętego, więc w tej sytuacji wychodzi że Duch Święty jest tutaj ojcem ludzkiej postaci Jezusa."


Skąd wiesz kto wymyślił jego geny? przecież dopiero co mówiłeś że nie mamy aparatu pojęciowego do opisu takich zjawisk, a teraz już masz ten aparat? weź się w końcu zdecyduj.

HenrykK napisał(a):
Powstała bowiem z żebra Adama. To on jest ojcem i matką wszystkich ludzi na Ziemi.
Wiemy obecnie, że z genów dwóch chłopów nie da się zrodzić potomstwa.


A z genów jednego chłopa można zrobić kobietę? ty poważny jesteś? to jakiś żart?
Gdzieś ty widział żeby facet mógł mieć dziecko sam ze sobą? żeby był matką?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt sty 01, 2021 22:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Geny Jezusa
Twój post powędrował do kosza. Już raz prosiłem aby uwagi do moderatora pisać w dziale "uwagi do moderacji". Dostajesz za to ostrzeżenie. bramin


So sty 02, 2021 17:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Geny Jezusa
Robek

[quote]A z genów jednego chłopa można zrobić kobietę? ty poważny jesteś? to jakiś żart?
Gdzieś ty widział żeby facet mógł mieć dziecko sam ze sobą? żeby był matką?

[quote]

I sam Pan widzi jakie to dziwy są z tymi genami.
A my chcemy uzyskać prostą odpowiedź na to jakie są geny Pana Jezusa.


So sty 02, 2021 17:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL