Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Pseudonaukowa "terapia" konwersyjna 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Homoseksualizm a związek z płcią przeciwna..
bramin napisał(a):
Co do badań nad terapią konwersyjną inaczej reparatywną.
Są one obciążone ideologią, zarówno z jednej (Kościoły, wspólnoty religijne) jak i z drugiej strony (środowiska LGBT).
Sprawa wywołuje duze emocje.


To że terapia konwersyjna jest metodą pseudonaukową (a więc metodą roszczącą sobie status naukowej, lecz powszechnie nieakceptowaną przez środowisko naukowe) jest stwierdzeniem faktu. Przytoczyłem stanowisko European Association for Psychotherapy, ale jeśli chcesz to mogę również przytoczyć stanowiska kilkudziesięciu innych wiodących organizacji psychologicznych, psychiatrycznych i medycznych, gdyż akurat w tej kwestii panuje naukowy konsensus.

Weźmy chociażby World Psychiatric Association: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5032493/

albo Pan American Health Organization: https://www.paho.org/hq/index.php?option=com_content&view=article&id=6803:2012-therapies-change-sexual-orientation-lack-medical-justification-threaten-health&Itemid=1926&lang=en

tudzież Royal College of Psychiatrists: https://www.rcpsych.ac.uk/pdf/PS02_2014.pdf

etc. itp. itd.

Powyższe gremia wskazują na dowody naukowe nie tylko świadczące o braku skuteczności "terapii" konwersyjnej, ale i jej potencjalnej szkodliwości. Oczywiście możesz sobie w tym punkcie dyskusji założyć foliową czapeczkę na głowę zamiast biretu i twierdzić, że to wszystko SPIZEG społeczności LGBT, lecz jeśli chcesz być traktowany poważnie, to obawiam się że niestety dodatkowe dowody za tą tezą byłyby wymagane.

bramin napisał(a):
Jeśli mamy naukowo podchodzić do jakiegoś zagadnienia to nie możemy prosto z marszu odrzucać jakiejś hipotezy czy teorii tylko dlatego, ze nie odpowiada to naszym poglądom.


Ja bynajmniej nie odrzucam "terapii" konwersyjnej tylko dlatego, że nie odpowiada moim poglądom - odrzucam ją, gdyż jest sprzeczna z obecnym stanem wiedzy naukowej, co zresztą potwierdzają wiodące organizacje zajmujące się tą tematyką.

"LJ91 napisał(a):
Nie jest niczym godnym potępienia, chociaż w historii różnie do niego podchodzono.


Tekst wycięty. Uwaga dotycząca Pawła zupełnie nie na miejscu ani niezgodna z zapisem biblijnym.bramin

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Wt gru 29, 2020 12:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 24, 2010 7:26
Posty: 448
Post Re: Homoseksualizm a związek z płcią przeciwna..
No_Pasaran napisał(a):
Poprawka:Niestety bardzo wiele zła w tej materii wyrządził pewien Szaweł vel. Paweł w swojej korespondencji z Rzymianami, dając chrześcijanom argumenty za dalszym krzywdzeniem osób homoseksualnych. Można domniemywać, czy gdyby przy słynnym upadku z konia, Paweł uderzył się nieco mocniej w głowę, to czy świat byłby teraz nieco lepszym miejscem.


Czekaj, czekaj, a to nie jest tak, że sam Bóg Ojciec w historii o Sodomie i Gomorze pokazał, co myśli o homoseksualistach? Sam Jezus chyba - co ciekawe - nic szczególnego o homoseksualizmie nie powiedział? Podobnie jak i znanych od starożytności prezerwatywach, na których obecnie KK ma fiksację (szczególnie w odniesieniu do Afryki...).

_________________
"Lud ten czci Mnie wargami,
ale ich serce jest daleko ode Mnie.
Daremne jednak cześć Mi oddają,
głosząc nauki, które są ludzkimi nakazami."
- Izajasz 29,13


Wt gru 29, 2020 12:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Homoseksualizm a związek z płcią przeciwna..
Gdyby homoseksualizm był potępiany wyłącznie w Starym Testamencie to IMO zdecydowanie łatwiej byłoby przekonać chrześcijan, że obecnie w ramach Nowego Przymierza może jednak fajnie byłoby nie traktować gejów i lesbijki jako osoby zaburzone, którym należy nie tylko utrudniać życie w ramach religii, ale i świeckiego życia społecznego. Niestety Paweł raczył był napisać kilka obrzydliwych rzeczy w Liście do Rzymian, więc ta narracja ma mniejsze szanse powodzenia.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Wt gru 29, 2020 13:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Pseudonaukowa "terapia" konwersyjna
Zgodnie z sugestią moderacji, zakładam nowy wątek w celu przeniesienia postów z tematu "Homoseksualizm a związek z płcią przeciwna.." https://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=8&t=42344

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Wt gru 29, 2020 15:17
Zobacz profil
Post Re: Pseudonaukowa "terapia" konwersyjna
No_Parssan napisał(a):
Oczywiście możesz sobie w tym punkcie dyskusji założyć foliową czapeczkę na głowę zamiast biretu i twierdzić, że to wszystko SPIZEG społeczności LGBT


Oczywiście, zważywszy na fakt że są osoby które z geizmu wyszły. Przynajmniej tak twierdzą w książce wydana przez Fronde. Być może się myli ale to już trzeba dyskutować z argumentami tam zawartymi

Tekst usunięty, bramin.

https://www.totylkoteoria.pl/2016/08/mi ... u.html?m=1
Cytuj:
Kiedy zbadano i porównano zdrowych homoseksualistów do zdrowych heteroseksualistów (badanie robiono na mężczyznach) zauważono, że nie ma między nimi istotnych różnic. Wcześniej porównywano więźniów o skłonnościach homoseksualnych (wykazujących np. homoseksualizm zastępczy) do zdrowych heteroseksualistów – trudno więc wyciągać z tego logiczne wnioski. To i dalsze badania dały powód zarządowi Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (APA) do wykreślenia homoseksualizmu z listy chorób. Decydował tylko zarząd, mała grupa naukowców-ekspertów

Z cyklu Amerykańscy naukowcy... Ale nie to jest tu istotne, istotny jest pogrubiony fragment. Czy autor tego pisemka po zobaczenie że mózgi pedofilów nie różnią się od mózgów osób zdrowych, z równym zapałem broniłby pedofilii?

Inny jakże mądry cytat
https://kulturaliberalna.pl/2019/03/26/ ... an-sodoma/[
Cytuj:
Zgodnie z szacunkami, które przytacza pan w książce „Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie”, około 80 procent kleru w państwie kościelnym to homoseksualiści

Z nieukrywanym żalem i smutkiem muszę powiedzieć że Państwo Kościelne nie istnieje od 150 lat. Proszę zauważyć jeszcze jedną rzecz, według jakże mądrego pana pisarza 80% księży to homo. Ale przy okazji Ci homo zwalczają homoseksualizm XD

Tekst usunięty. Niekulturalne wypowiedzi. bramin


Wt gru 29, 2020 20:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Pseudonaukowa "terapia" konwersyjna
Quinque napisał(a):
Oczywiście, zważywszy na fakt że są osoby które z geizmu wyszły. Przynajmniej tak twierdzą w książce wydana przez Fronde. Być może się myli ale to już trzeba dyskutować z argumentami tam zawartymi


To jak będziesz miał już te argumenty (a nie zapewnienia, że gdzieś tam chyba są) to wróć do dyskusji. Ze szczeniackim chamstwem pokroju „sympatycy 4 liter” „geizm” „debilizmy” i innymi wytworami Twojej jakże chrześcijańskiej kultury osobistej nie sposób dyskutować - pozostaje poczekać na reakcję moderacji.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Wt gru 29, 2020 20:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 24, 2010 7:26
Posty: 448
Post Re: Pseudonaukowa "terapia" konwersyjna
Quinque napisał(a):
No_Parssan napisał(a):
Oczywiście możesz sobie w tym punkcie dyskusji założyć foliową czapeczkę na głowę zamiast biretu i twierdzić, że to wszystko SPIZEG społeczności LGBT


Oczywiście, zważywszy na fakt że są osoby które z geizmu wyszły. Przynajmniej tak twierdzą w książce wydana przez Fronde.


Wiesz, wydaje mi się, że poznawanie tematu lepiej zacząć choćby od hasła w Wikipedii.
Masz tam liczne źródła i możesz sobie sam wyrobić zdanie. Między innymi ukazujące następujące metody "leczenia" z homoseksualizmu:
Cytuj:
W Europie panowało przekonanie, że homoseksualność można wyleczyć wycięciem części mózgu (lobotomią)[38][39]. W innych próbach zmiany orientacji seksualnej u ludzi wykorzystywano histeroktomię[40], owariektomię[41], klitoridektomię[42][43], wazektomię[44] i kastrację[13][13] oraz przyżeganie[45]. Podejmowano się też operacji na nerwie sromowym u mężczyzn homoseksualnych[46].
Do jednej z metod używanych przy próbie zmiany orientacji osób homoseksualnych były elektrowstrząsy[47][48]. Są one nadal używane w Chinach, np. przez dr Zhou[49].
W próbach zmiany orientacji seksualnej wykorzystywano hormony[50], szok farmakologiczny[51], seksualne stymulanty i seksualne depresanty[52].


Oczywiście Twój bias sprawia, że powołujesz się na wydawcę nieobiektywnego, jakim jest Fronda. Nie tylko Fronda pisała na ten temat i nie tylko jedno towarzystwo naukowe wypowiedziało się w temacie homoseksualizmu i tych terapii. Oczywiście lepiej stworzyć wygodny dla swojej tezy argument, ale to tania zagrywka erystyczna.

Jaka to ironia losu, że ludzie poprzez wątpliwej jakości procedury medyczne - niekiedy będące formą fizycznego czy psychicznego okaleczania zdrowych osób - muszą niejako "poprawiać" Stwórcę i modyfikować wrodzoną orientację seksualną innych ludzi.

_________________
"Lud ten czci Mnie wargami,
ale ich serce jest daleko ode Mnie.
Daremne jednak cześć Mi oddają,
głosząc nauki, które są ludzkimi nakazami."
- Izajasz 29,13


Ostatnio edytowano Wt gru 29, 2020 21:22 przez LJ91, łącznie edytowano 1 raz



Wt gru 29, 2020 21:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Pseudonaukowa "terapia" konwersyjna
I jeszcze a propos inteligencji mojego szanownego rozmówcy, tak skorego by innym ludziom przypisywać głoszenie „debilizmów”:

Quinque napisał(a):
Z nieukrywanym żalem i smutkiem muszę powiedzieć że Państwo Kościelne nie istnieje od 150 lat. Proszę zauważyć jeszcze jedną rzecz, według jakże mądrego pana pisarza 80% księży to homo. Ale przy okazji Ci homo zwalczają homoseksualizm XD

I takie oto osoby bronią 4 liter. Osoby które głoszą jawne debilizmy jak np. ten z państwem Kościelnym. I to debilizmy ktore można obalić jednym wpisem w wyszukiwarce


Państwo Kościelne na szczęście nie istnieje - państwo kościelne (pisane z małych liter, tak jak zrobił to autor cytowanej wypowiedzi) owszem. W języku polskim fraza ta oznacza „terytorium będące pod państwowym zwierzchnictwem papieża” (https://sjp.pwn.pl/sjp/panstwo-koscielne;2497997.html). Mianem tym określić można więc obecnie Państwo Watykańskie.

To w sumie całkiem znamienne, że to Twoje „obalanie debilizmów za pomocą jednego wpisu w wyszukiwarce” można było obalić jednym wpisem w wyszukiwarce. :D

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Wt gru 29, 2020 21:21
Zobacz profil
Post Re: Pseudonaukowa "terapia" konwersyjna
LJ91 napisał(a):
Oczywiście Twój bias sprawia, że powołujesz się na wydawcę nieobiektywnego, jakim jest Fronda. Nie tylko Fronda pisała na ten temat i nie tylko jedno towarzystwo naukowe wypowiedziało się w temacie homoseksualizmu i tych terapii. Oczywiście lepiej stworzyć wygodny dla swojej tezy argument, ale to tania zagrywka erystyczna


Wy ateiści macie ten problem że zamiast dyskutować z argumentami to deprecjonujecie kogoś bo według was jest nieobiektywny. Właściwie takiej odpowiedzi oczekiwałem i się nie zawiodłem

No Parssan napisał(a):
Państwo Kościelne na szczęście nie istnieje - państwo kościelne (pisane z małych liter, tak jak zrobił to autor cytowanej wypowiedzi) owszem. W języku polskim fraza ta oznacza „terytorium będące pod państwowym zwierzchnictwem papieża”

Niestety wspaniale Państwo Koscielne ktore przez wieki broniło cywilizacji Europejskiej przed barbarzynskimi poglądami liberałów nie istnieje. Bo zostało zniszczone przez prymitywów włoskich i po części Francuskich. Ale pomijając ten smutny fakt, to już nie mój problem że jakże mądry celowo wprowadza w błąd

Cytuj:
To jak będziesz miał już te argumenty

Dowiemy się jaka jest różnica między mózgiem hetero, homo a pedofilia? Nie?
Cytuj:
Ze szczeniackim chamstwem pokroju „sympatycy 4 liter” „geizm” „debilizmy

Ale to nie mój problem że wymyśliliście sobie że chrześcijanie mają używać miłych słówek. Otóż nie mają, a tymbardziej gdy ktoś promuje grzech


Wt gru 29, 2020 23:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 24, 2010 7:26
Posty: 448
Post Re: Pseudonaukowa "terapia" konwersyjna
Quinque napisał(a):
LJ91 napisał(a):
Oczywiście Twój bias sprawia, że powołujesz się na wydawcę nieobiektywnego, jakim jest Fronda. Nie tylko Fronda pisała na ten temat i nie tylko jedno towarzystwo naukowe wypowiedziało się w temacie homoseksualizmu i tych terapii. Oczywiście lepiej stworzyć wygodny dla swojej tezy argument, ale to tania zagrywka erystyczna


Wy ateiści macie ten problem że zamiast dyskutować z argumentami to deprecjonujecie kogoś bo według was jest nieobiektywny. Właściwie takiej odpowiedzi oczekiwałem i się nie zawiodłem


Wybacz Przyjacielu, ale co Ty o mnie wiesz, żeby mnie nazywać ateistą?

Ja Ci podałem szereg argumentów. Łącznie z barbarzyńskimi pomysłami na "leczenie" homoseksualizmu. Przeczytałeś w ogóle mój poprzedni post w całości? Jeśli tak Ci zależy na dyskusji na argumenty, no to tak właśnie by wypadało.

_________________
"Lud ten czci Mnie wargami,
ale ich serce jest daleko ode Mnie.
Daremne jednak cześć Mi oddają,
głosząc nauki, które są ludzkimi nakazami."
- Izajasz 29,13


Wt gru 29, 2020 23:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Pseudonaukowa "terapia" konwersyjna
No_Pasaran, Quinque użyl terminu "geizm" od angielskiego gayism. To słowo jest używane w języku angielskim i nie jest uważane za obraźliwe.
Quinque, to będzie moja ostatnia prośba do Ciebie abyś popracował nad swoim językiem.
Będę tępił wszelkie wulgaryzmy czy niekulturalne odzywki, nawet jeśli będą one wykropkowane.
Quinque napisał(a):
Ale to nie mój problem że wymyśliliście sobie że chrześcijanie mają używać miłych słówek.

Chrześcijanie owszem, powinni grzech nazwać grzechem ale wszyscy, chrześcijanie i niechrześcijanie powinni zachowywać się kulturalnie.
Jezus powiedział do swoich uczniów, ze wśród nich mają obowiązywać jeszcze wyższe standardy niż u niewierzących.

_________________
ksiądz


Śr gru 30, 2020 11:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Pseudonaukowa "terapia" konwersyjna
Quinque napisał(a):
Wy ateiści macie ten problem że zamiast dyskutować z argumentami to deprecjonujecie kogoś bo według was jest nieobiektywny.


Gdybyś faktycznie przedstawił argument, to może byłoby z czym dyskutować. Niestety najwyraźniej Quinque ma takie pojęcie o konstruowaniu argumentów w dyskusji, jak o kulturze osobistej, więc nic dziwnego, że wydaje mu się, że stwierdzenie „ktoś napisał coś w jakiejś książeczce wydanej przez Frondę” (oczywiście bez wskazania w jakiej, czyjego autorstwa i na której stronie) to merytoryczny argument. :)

Quinque napisał(a):
Dowiemy się jaka jest różnica między mózgiem hetero, homo a pedofilia? Nie?


Po pierwsze, jaki to ma związek ze skutecznością terapii konwersyjnej?
Po drugie, owszem są badania wskazujące na różnice w budowie mózgu wśród pedofili wykorzystujących dzieci:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18039544/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17548755/

Quinque napisał(a):
No_Pasaran napisał(a):
I jeszcze a propos inteligencji mojego szanownego rozmówcy, tak skorego by innym ludziom przypisywać głoszenie „debilizmów”:

Quinque napisał(a):
Z nieukrywanym żalem i smutkiem muszę powiedzieć że Państwo Kościelne nie istnieje od 150 lat. Proszę zauważyć jeszcze jedną rzecz, według jakże mądrego pana pisarza 80% księży to homo. Ale przy okazji Ci homo zwalczają homoseksualizm XD

I takie oto osoby bronią 4 liter. Osoby które głoszą jawne debilizmy jak np. ten z państwem Kościelnym. I to debilizmy ktore można obalić jednym wpisem w wyszukiwarce


Państwo Kościelne na szczęście nie istnieje - państwo kościelne (pisane z małych liter, tak jak zrobił to autor cytowanej wypowiedzi) owszem. W języku polskim fraza ta oznacza „terytorium będące pod państwowym zwierzchnictwem papieża” (https://sjp.pwn.pl/sjp/panstwo-koscielne;2497997.html). Mianem tym określić można więc obecnie Państwo Watykańskie.

To w sumie całkiem znamienne, że to Twoje „obalanie debilizmów za pomocą jednego wpisu w wyszukiwarce” można było obalić jednym wpisem w wyszukiwarce. :D

Ale pomijając ten smutny fakt, to już nie mój problem że jakże mądry celowo wprowadza w błąd


Ach ten biedny Quinque - perfidnie wprowadzony w błąd przez złowrogą koalicję zasad języka polskiego na poziomie szkoły podstawowej (pisownia małą a wielką literą) oraz słownika. :D

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Śr gru 30, 2020 21:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 07, 2012 8:14
Posty: 238
Post Re: Pseudonaukowa "terapia" konwersyjna
Post o homoseksualnej orgii wylądował w koszu.
bramin


Cz gru 31, 2020 9:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 27, 2021 20:09
Posty: 1
Post Re: Pseudonaukowa "terapia" konwersyjna
Dzień dobry, chciałabym zwrócić się do Was z prośbą o pomoc w badaniach etnograficznych, które prowadzę w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. W ramach dwuletnich badań rozmawiam z osobami, które mają za sobą doświadczenie tzw. terapii konwersyjnej w różnych jej formach. Jeśli znalazłyby się tu osoby, które mają za sobą doświadczenie tego typu i zechciałyby ze mną o nim porozmawiać, będę bardzo wdzięczna za kontakt pod adresem mailowym: nt.badania2021@gmail.com
W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do dyspozycji pod tym adresem.


N cze 27, 2021 20:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL