Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Czy Bóg mógł stworzyć Świat starym? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So wrz 21, 2019 19:22
Posty: 238
Post Re: Czy Bóg mógł stworzyć Świat starym?
Cytuj:
To zabawne jak niskie masz wymagania wobec biblii, kiedy jednocześnie jesteś tak sceptyczny wybrać nauki.

Widzę że ty też niekiedy masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, zatem zacytuję siebie ale z wytłuszczeniem:
"Biblia jak wiadomo z konfrontacji z innymi starożytnymi dokumentami jest bardzo wiarygodnym zbiorem dokumentów"
Na tym właśnie polega nauka że źródła historyczne się ze sobą konfrontuje. Nie muszą się zgadzać idealnie, nawet nie powinny ale przedstawiona przez nie historia na dany temat powinna być zbieżna.
Cytuj:
Dane wejściowy to okres połowicznego rozpadu, który da się zmierzyć oraz początkowa ilość pierwiastka która da się ustalić na podstawie składu danej skały oraz stosunku pierwiastka wynikowego rozpadu do pierwotnego.

Widzę że nie masz pojęcia o metodach radiologicznych.
Otóż okres połowicznego rozpadu da się oszacować, a nie zmierzyć, przynajmniej dla pierwiastków które są w użyciu w radiodatowaniu (bo okresy są długie)
Początkowa ilość pierwiastka jest nieznana.
Znane są dane wyjściowe czyli ile danego pierwiastka zostało.
Problem w tym, że w tej sytuacji jest całkowicie niemożliwe określenie czasu, gdyż brakuje jednej niezbędnej danej czyli właśnie początkowej ilości pierwiastka.
To czyni większość twojego wywodu bezwartościową.
Cytuj:
czekam na Twoją - lepsza interpretacje tych danych.

Nie doczekasz się. W nauce wystarczy obalić daną hipotezę by stwierdzić, że była ona niesłuszna, nie trzeba przedstawiać innej by dowieść swego. A jak wiadomo oficjalna interpretacja widma gwiazd została obalona obserwacyjnie m.in. przez ateistę Haltona Arpa.
Cytuj:
A co z rozbłyskami supernowych? Dociera do nas światło z wybuchów gwiazd które 6 tys. lat temu już nie istniały.

Ktoś musiałby dowieść że to jedyna słuszna interpretacja tych rozbłysków.
Cytuj:
Najstarsze skamieniałości to zawsze organizmy morskie - najpierw jednokomórkowe - potem wielokomórkowe. Wśród roślin londowych najpierw mchy, paprocie potem nagonasienne i na koniec okrytonasienne.

To jedna z części twojej wypowiedzi która upada w wyniku wykazania że metody radiodatowania są błędne. Innych z lenistwa już mi się nie chce zaznaczać.
Cytuj:
Nie ma sztywnej granicy pomiędzy ptakami a dinozaurami.

Brak dowodów
Cytuj:
Welociraptory miały pióra.

Nie znam każdego konkretnego przypadku, a skąd wiadomo że nie można ich sklasyfikować jako ptaki?
Cytuj:
Wszystkie dinozaury miały pneumatyczne kości jak ptaki. Skrzydło kurczaka rozwija się jak u innych zwierząt i początkowo ma palce.

Nawet jeśli to co z tego?
Cytuj:
Dowodów na ewolucję ptaków od dinozaurów jest całe mnóstwo.

Całe mnóstwo, a nie podałeś jednego -super.
Cytuj:
Potop to już w ogóle jest bzdura (jak chcesz to w osobnym wątku wytłumaczę Ci dlaczego).

Potop poświadczają liczne źródła starożytne, więc twoje rozważania na ten temat są nic nie warte.
Cytuj:
Potop w żaden sposób nie tłumaczy warstw skał które obserwujemy.

Jakoś przed Darwinem nie było problemu by tłumaczyć potopem.
Cytuj:
Weźmy złoża kredy takie jak na klifach w Dover. Tworzą się w płytkich spokojnych wodach ze skorupek mikroskopijnych organizmów. Można je zobaczyć pod mikroskopem. Wśród nich czasem Zakopane są inne organizmy. Nie mogły żyć wszystkie na raz bo ocean byłby zupą. Wiemy więc że ginęły w odstępach milionów lat od siebie.

Błąd logiczny. To że coś nie mogło żyć na raz w jednym miejscu nie oznacza że ginęło w odstępach milionów lat.
Cytuj:
możemy zaobserwować w jakim tempie góry rosną obecnie. Możemy zobaczyć w jakim tempie przesuwają się kontynenty. Na tej podstawie zakładamy że w przeszłości poruszały się w podobnym tempie. Zgodnie prawami fizyki nie mogliby poruszać się szybciej bo nie ma takich sił które by je poruszyły, a wytworzona energia zagotowałaby całą planetę. I znowu - Bóg mógłby magicznie wypietrzyć góry i przysunąć kontynenty w taki sposób żeby udawały że procesy te trwały miliony i miliardy lat. Tylko po co?

Całkowicie pomijasz w tym wywodzie potop, a także np. wybuchy wulkanów, nie mówiąc o innych katastrofach naturalnych.
Cytuj:
Czyli Według Ciebie początkowo Ziemia fruwała sobie swobodnie w kosmosie? Rośliny powstały w ciemnościach?

A cóż to za problem skoro już następnego dnia Bóg stworzył słońce?

Cytuj:
Czy Twoim zdaniem Ziemia krąży wokół Słońca czy na odwrót?

Wg Biblii słońce krąży wokół Ziemi, zresztą przeciwna interpretacja słusznie została kilkakrotnie w XVII w. przez Kościół potępiona.
Cytuj:
jakie świadectwa?

Takie o których wiedzą nawet wyznawcy Darwina, trochę na ten temat np. tu: https://wmrokuhistorii.blogspot.com/201 ... MvMh4HBrnk
Cytuj:
Czyli to ogogno światowy spisek geologów, astronomów, historyków, biologów, lekarzy, górników, polityków i niewiadomo kogo jeszcze?

Raczej tych co finansują badania naukowe i lansują odpowiednich naukowców.
Cytuj:
Pół naszej nauki w tym cała medycyna opiera się na prawdziwości ewolucji.

No tu całkowicie kulą w płot. Np. chirurgia opiera się na założeniu że można naprawić konkretne podzespoły chorego człowieka, jest to podejście kreacjonistyczne, wiem bo niedawno byłem u dentysty gdzie dostałem 2 wypełnienia zamiast zalecenia czekania aż mój ząb z ubytkiem wyewoluuje w coś innego.
Cytuj:
Prawdopodobnie większość ludzi którzy musieliby brać udział w tym spisku to ludzie wyznający chrześcijaństwo lub islam które chętnie poparłby tezę odwrotną.

Na czele chrześcijaństwa i islamu stoją obecnie ci sami ludzie co finansują naukowców, jednym z ich ludzi jest pan Bergolio. Tym sposobem ogłupili większość chrześcijan która wierzy w rozmaite herezje sprzeczne z Biblią.
Cytuj:
Po co więc mają kłamać? Dlaczego KK uznał ewolucję?

Kościół potępił teorię ewolucji wieki przed Darwinem.
Cytuj:
Twoje twierdzenia są na poziomie "teorii płaskiej ziemi".

Niektóre twierdzenia płaskoziemców mają sens, chociaż akurat wiadomo że nie te dotyczące kształtu Ziemi. Zgodne z większością obserwacji są jedynie modele geocentryczny i heliocentryczny, oba z okrągłą Ziemią.
Cytuj:
Może w typ też wierzysz?

Wierzę w to co można dowieść lub dowiedziono.


Śr lut 10, 2021 18:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Czy Bóg mógł stworzyć Świat starym?
afilatelista napisał(a):
Być może to muzułmanie mają rację? Przecież wierzą równie silnie albo i silniej niż wy.

Po przeczytaniu tekstów o wielu zastanawiających "koincydencjach" związanych z oryginalnym, arabskim tekstem Koranu do głowy może przyjść coś w rodzaju opinii, że Koran jest Słowem Bożym, bo zawiera mnóstwo skomplikowanych zależności liczbowych i językowych. Muzułmanie mogą pisać o "matematycznych cudach Koranu" w Internecie. "Nowa interpretacja Koranu" raczej nie wierzy w to, że świat oraz ludzkość mają 6 czy 7 tysięcy lat, że Słońce krąży wokół Ziemi czy że potop za czasów Noego był globalny, w przeciwieństwie do "fundamentalistów biblijnych". Dla mnie Koran stał się "straszną zagwozdką".

Można się spotkać z poglądami, według których aby wierzyć w nieomylność Biblii, trzeba też wierzyć w to, że Wszechświat ma zaledwie 6 tysięcy lat. A dlaczego użytkownik marekrogowicz określił Leona XIII i Piusa X jako mających heretyckie poglądy? To wygląda na "mocniejszy", rygorystyczny sedewakantyzm (z którym się spotkałem już dawno temu w anglojęzycznym Internecie).

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Ostatnio edytowano Śr lut 10, 2021 20:28 przez niewazny12, łącznie edytowano 1 raz



Śr lut 10, 2021 20:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy Bóg mógł stworzyć Świat starym?
To może najlepiej myśleć że Koran jest dziełem szatana? Co to dla szatana?
Choć z drugiej strony pewnie podobne (tyle że inne) zależności znalazłoby się w każdej innej księdze.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr lut 10, 2021 20:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Czy Bóg mógł stworzyć Świat starym?
Może się wydawać, że tylko Bóg wszechmogący i wszechwiedzący mógłby wymyśleć księgę, w której byłoby takie "zatrzęsienie" "koincydencji" liczbowych i językowych co w Koranie. Dla mnie te zależności (ich mnogość, niezwykłość) są "niepojęte"...

Ciekawe co user marekrogowicz powiedziałby na poglądy gorliwych muzułmanów uświadomionych o "koincydencjach" związanych z księgą uznawaną przez wyznawców islamu za świętą.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Śr lut 10, 2021 20:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Bóg mógł stworzyć Świat starym?
niewazny12 napisał(a):
afilatelista napisał(a):
Być może to muzułmanie mają rację? Przecież wierzą równie silnie albo i silniej niż wy.

Po przeczytaniu tekstów o wielu zastanawiających "koincydencjach" związanych z oryginalnym, arabskim tekstem Koranu do głowy może przyjść coś w rodzaju opinii, że Koran jest Słowem Bożym, bo zawiera mnóstwo skomplikowanych zależności liczbowych i językowych. Muzułmanie mogą pisać o "matematycznych cudach Koranu" w Internecie. "Nowa interpretacja Koranu" raczej nie wierzy w to, że świat oraz ludzkość mają 6 czy 7 tysięcy lat, że Słońce krąży wokół Ziemi czy że potop za czasów Noego był globalny, w przeciwieństwie do "fundamentalistów biblijnych". Dla mnie Koran stał się "straszną zagwozdką".

W Koranie jest równie dużo nienaukowych bzdur jak w Biblii. A zabawy z numerami można robić tak samo w Koranie, Biblii jak i Harrym Potterze. Załóż wątek i opisz co takiego niezwykłego jest w Koranie.
Andy72 napisał(a):
To może najlepiej myśleć że Koran jest dziełem szatana? Co to dla szatana?
Choć z drugiej strony pewnie podobne (tyle że inne) zależności znalazłoby się w każdej innej księdze.

Pytanie można odwrócić. Może to Biblia jest działem Szatana? Biorąc pod uwagę co Jahwe wprawia w Starym Testamencie i że stworzył piekło to całkiem logiczne.


Śr lut 10, 2021 21:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czy Bóg mógł stworzyć Świat starym?
afilatelista
Cytuj:
Pytanie można odwrócić. Może to Biblia jest działem Szatana? Biorąc pod uwagę co Jahwe wprawia w Starym Testamencie i że stworzył piekło to całkiem logiczne.
Piekło to ludzie sami sobie stworzyli np. poprzez ludobójstwa. https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludob%C3%B3jstwo#XX_wiek Szokujące, że w wielu przypadkach bezpośrednio lub pośrednio byli odpowiedzialni chrześcijanie. Nie znali nauczania Jezusa o miłośći ludzi? Nie prowadził ich, jeśli byli bierzmowani - Duch Święty? itd :? :cry:


Śr lut 10, 2021 22:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Czy Bóg mógł stworzyć Świat starym?
Cytuj:
Widzę że nie masz pojęcia o metodach radiologicznych.
Otóż okres połowicznego rozpadu da się oszacować, a nie zmierzyć, przynajmniej dla pierwiastków które są w użyciu w radiodatowaniu (bo okresy są długie)
Początkowa ilość pierwiastka jest nieznana.
Znane są dane wyjściowe czyli ile danego pierwiastka zostało.
Problem w tym, że w tej sytuacji jest całkowicie niemożliwe określenie czasu, gdyż brakuje jednej niezbędnej danej czyli właśnie początkowej ilości pierwiastka.
przecież chodzi o porównanie ilości pierwiastka promieniotwórczego z ilością produktów jego rozpadu, nie o to ile było go na początku. Przecież jego atomy nie anihilują, tylko zmienia swoje właściwości


Śr lut 10, 2021 22:21
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 21, 2019 19:22
Posty: 238
Post Re: Czy Bóg mógł stworzyć Świat starym?
Cytuj:
W Koranie jest równie dużo nienaukowych bzdur jak w Biblii.

Znowu kłamiesz. Przecież nie wykazałeś ani jednej nienaukowej bzdury w Biblii. Złożyłeś jedynie swoje ateistyczno czy deistyczno -ewolucyjno jakieś tam wyznanie wiary, a raczej herezji.
Cytuj:
przecież chodzi o porównanie ilości pierwiastka promieniotwórczego z ilością produktów jego rozpadu, nie o to ile było go na początku. Przecież jego atomy nie anihilują, tylko zmienia swoje właściwości

Tylko że nie wiadomo czy to co uważane jest za produkt rozpadu faktycznie jest produktem rozpadu (bo materiał mogący być produktem rozpadu wcale nim być nie musi), bo jak wspomniałem nie jest znana ilość początkowa pierwiastka promieniotwórczego. Wciąż zatem w tym zadaniu brakuje jednej koniecznej danej. No i paru innych - np. co się działo z materiałem w historii i jakie zakłócenia mogły te wydarzenia spowodować.


Śr lut 10, 2021 23:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Bóg mógł stworzyć Świat starym?
marekrogowicz napisał(a):
Widzę że ty też niekiedy masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, zatem zacytuję siebie ale z wytłuszczeniem:
"Biblia jak wiadomo z konfrontacji z innymi starożytnymi dokumentami jest bardzo wiarygodnym zbiorem dokumentów"
Na tym właśnie polega nauka że źródła historyczne się ze sobą konfrontuje. Nie muszą się zgadzać idealnie, nawet nie powinny ale przedstawiona przez nie historia na dany temat powinna być zbieżna.

Skąd niby mają się wziąć rzetelne źródła historyczne na temat początków świata (zwłaszcza pierwszych 5 dni...)? Biblię spisano w czasach pierwszej świątyni czyli tysiące lat po wydarzeniach które opisuje Księga Rodzaju.
Tymczasem w Egipcie, Sumerze czy Chinach cywilizacja rozwijała się nieprzerwanie w czasach rzekomego potopu.


Cytuj:
Widzę że nie masz pojęcia o metodach radiologicznych.
Otóż okres połowicznego rozpadu da się oszacować, a nie zmierzyć, przynajmniej dla pierwiastków które są w użyciu w radiodatowaniu (bo okresy są długie)
Początkowa ilość pierwiastka jest nieznana.
Znane są dane wyjściowe czyli ile danego pierwiastka zostało.
Problem w tym, że w tej sytuacji jest całkowicie niemożliwe określenie czasu, gdyż brakuje jednej niezbędnej danej czyli właśnie początkowej ilości pierwiastka.
To czyni większość twojego wywodu bezwartościową

Na pewno większa od Ciebie. Jak napiszesz pracę naukową i dostaniesz Nobla za obalenie tych metod to odszczekam swoje słowa.
Okres połowicznego rozpadu da się obliczyć. Jeśli możesz zaobserwować że w ciągu roku dochodzi do określonej ilości rozpadów to obliczenie ile zajdzie w 6000 lat jest proste. Oczywiście Bóg może w tym magicznie namieszać ale znowu pytanie po co. Skład początkowy też znamy, bo do tych metod używa się właśnie pierwiastków których ilość znamy lub mierzymy stosunek jednego pierwiastka do innego. Ilość węgla C-14w atmosferze zmienia się nieznacznie, ale to też wiemy bo badamy bombelki powietrza uwięzione w lodzie, a np w metodzie potasowo-argonowej wykorzystujemy fakt że argon nigdy nie jest składnikiem skał ( jako gaz szlachetny) rozpad potasu 40 jest jedynym źródłem argonu w skałach. Żeby obalić ta metodę musiałbyś wykazać skąd bierze się argon w skałach.
Cytuj:
Nie doczekasz się. W nauce wystarczy obalić daną hipotezę by stwierdzić, że była ona niesłuszna, nie trzeba przedstawiać innej by dowieść swego. A jak wiadomo oficjalna interpretacja widma gwiazd została obalona obserwacyjnie m.in. przez ateistę Haltona Arpa.

Słusznie, tylko że Ty niczego nie obaliłeś. Ciągle czekam aż obalisz radiodatowania i analizę widma gwiazd, bo jak na razie nikt tego nie zrobił. Do tego masz obalenie dendrochronologii, i innych metod datowania, obalenie geologii, podstaw biologii jaka jest teoria ewolucji, astronomii i w ogóle połowy nauki. Jeśli to osiągniesz będziesz największym naukowcem w dziejach.
Halton Arp się mylił co do przesunięcia ku czerwieni kwazarów. Poza tym nawet on widział że świat ma miliardy lat.
Cytuj:
Ktoś musiałby dowieść że to jedyna słuszna interpretacja tych rozbłysków.

Teoria została potwierdzona doświadczalnie - dzięki niej można przewidywać przyszłe zdarzenia ( jak obserwacje kolejnych rozbysków po zaobserwowaniu pierwszego). Nauka nie da Ci prawdy objawionej ale teoria potwierdzona doświadczalnie ma wartość. W przeciwieństwie do bandurzenia bez pokrycia.

W jakiej odległości według Ciebie są galaktyki które obserwujemy z ziemi?
Cytuj:
To jedna z części twojej wypowiedzi która upada w wyniku wykazania że metody radiodatowania są błędne. Innych z lenistwa już mi się nie chce zaznaczać.
po pierwsze nie upadła bo niczego nie udowodniłeś. Po drugie geologia i stratygrafia to niezależna linia dowodów. Musiałbyś ja obalić niezależnie. Jeśli znajdziesz skamieniałego słonia pod skamieniałym dinozaurem to może obalisz ta dziedzinę nauki.
Cytuj:
Nie znam każdego konkretnego przypadku, a skąd wiadomo że nie można ich sklasyfikować jako ptaki?
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Dinozaury_pierzaste
Tu masz link i zdjęcia, a w odnośnikach źródła.
Czy można je sklasyfikować jak ptaki? Można nazwać wszystkie ssaki nietoperzami, bo to tylko słowa, ale to trochę bez sensu.
Tak samo z ptakami - w wyniku dowodów zaliczono ptaki do dinozaurów, a nie na odwrót.
Cytuj:
Nawet jeśli to co z tego?
Całe mnóstwo, a nie podałeś jednego -super.

Podałem: pióra, kości pneumatyczne, rozwój skrzydła z palczastej łapy. Dorzucam jeszcze stopniowy zanik zębów i pazurów na skrzydłach.
Cytuj:
Potop poświadczają liczne źródła starożytne, więc twoje rozważania na ten temat są nic nie warte.

Po pierwsze do źródeł historycznych trzeba podchodzić ze sceptycyzmem. Zwłaszcza że nie ma źródeł pisanych z czasów rzekomego potopu.
Po drugie inne kultury nie piszą o globalnej powodzi.
Po trzecie i najważniejsze cała ta historia nie ma najmniejszego sensu:
1. Gdzie podziała się woda po potopie? Na płaskiej ziemi w którą wierzył autor tej historii nie jest to problemem, ale na kuli ziemskiej?
2. Czy wody potopu były słodkie czy słone? Bo większość ryb i innych zwierząt wodnych przystosowanych jest tylko do jednego środowiska. W innym giną. Czy Noe zabrał je na arkę?
3. Jak potop przeżyły rośliny?
4. Ile gatunków zwierząt wziął na arkę Noe? Czym je karmił?
5. Kiedy zwierzęta wyszły już z arki to co jadły? Jak para koala zawędrowała do Australii, a para leniwców do Ameryki? Ktoś je tam zaniósł czy to magia?
6. Jak to możliwe że kultury ludzkie żyją swoim życiem i nie przyjęły się potopem? Czy Indianie, Papuasi, Eskimosi, mieszkańcy Polinezji, Egipcjanie, Chińczycy, Pigmeje i Aborygeni to wszystko potomkowie synów Noego? Bo mamy dowody archeologiczne a w niektórych przypadkach i historyczne że te kultury trwały zarówno przed rzekomym potopem jak i po nim.
Cytuj:
Jakoś przed Darwinem nie było problemu by tłumaczyć potopem.
Był. James Hutton i John Playfair przed Darwinem słusznie argumentowali że do procesów geologicznych potrzebne są miliony lat.
Cytuj:
Błąd logiczny.

Chyba nie wiesz co to błąd logiczny. Który z błędów logicznych mi przypisujesz. Konkretnie proszę.
Cytuj:
To że coś nie mogło żyć na raz w jednym miejscu nie oznacza że ginęło w odstępach milionów lat.
To skąd się tam wzięły? Bóg je stworzył magicznie czy teleportował tam wszystkie martwe kokolity?
Cytuj:
Całkowicie pomijasz w tym wywodzie potop, a także np. wybuchy wulkanów, nie mówiąc o innych katastrofach naturalnych.

Nie pomijam. Napisałem że energia wyzwolona do takich ruchów w ciągu roku zagotowałaby planetę. Wybuch małych wulkanów potrafi zmienić klimat na ziemi. To byłaby katastrofa o wiele większa niż ta którą spowodowała wymiatanie permskie czy kredowe.

Cytuj:
A cóż to za problem skoro już następnego dnia Bóg stworzył słońce?
trochę bez sensu ale niech ci będzie.
Cytuj:
Wg Biblii słońce krąży wokół Ziemi, zresztą przeciwna interpretacja słusznie została kilkakrotnie w XVII w. przez Kościół potępiona.
Niesłusznie. Teraz słusznie nawet Kościół musiał uznać tą oczywistość. Twierdzenie że Słońce porusza się w wokół Ziemi ma tyle samo co twierdzenie że ogon macha psem. Wszystko zależy od punktu odniesienia, ale tylko jedna perspektywa oddaje przyczynę ruchu. Idąc tym krokiem, czy centrum galaktyki krąży wokół Ziemi, wokoło Słońca, czy też Słońce porusza się wokół centrum galaktyki? Wierzysz w ogóle w istnienie galaktyki? Bo światło z drugiego końca galaktyki biegnie do nas dłużej niż 6 tys lat.
Cytuj:
Takie o których wiedzą nawet wyznawcy Darwina, trochę na ten temat np. tu: https://wmrokuhistorii.blogspot.com/201 ... MvMh4HBrnk

Dodaj do tego elfy, krasnoludki, jednorożce itd. Legendy mają różne źródła. Być może nawet w znalezionych kościach dinozaurów. Głównie jednak mają źródło w strachu ludzi przed gadami, wężami w szczególności. Opisy smoków z legend nie odpowiadają ani dinozaurom ani sobie wzajemnie. Skamieniałości dinozaurów zawsze są znajdywane w warstwach poniżej granicy K-T, czyli sprzed uderzenia asteroidy. Luzie pojawili się na ziemi bardzo niedawno i ich kości znajdowane są płytko, nigdy poniżej granicy K-T.
Cytuj:
Raczej tych co finansują badania naukowe i lansują odpowiednich naukowców.
W jakim celu? Zwłaszcza że wielu to chrześcijanie.
Cytuj:
No tu całkowicie kulą w płot. Np. chirurgia opiera się na założeniu że można naprawić konkretne podzespoły chorego człowieka, jest to podejście kreacjonistyczne, wiem bo niedawno byłem u dentysty gdzie dostałem 2 wypełnienia zamiast zalecenia czekania aż mój ząb z ubytkiem wyewoluuje w coś innego.

Jak będziesz u ortopedy to zapytaj po co człowiekowi w stopie tyle kości, dlaczego mamy kość ogonową oraz czy masz kręgosłup jest w pełni przystosowany do chodzenia w pionie. Dentysty zapytaj po co nam kły i zęby mądrości. Jak ktoś powie Ci żebyś spożywał witaminę C to zapytaj dlaczego kot jej nie potrzebuje a ty tak.
Odpowiedź: bo pochodzimy od małpy.


Cytuj:
Na czele chrześcijaństwa i islamu stoją obecnie ci sami ludzie co finansują naukowców, jednym z ich ludzi jest pan Bergolio. Tym sposobem ogłupili większość chrześcijan która wierzy w rozmaite herezje sprzeczne z Biblią.
Spisek! Wszędzie spisek! To Duch Święty nie czuwa nad Świętym Kościołem?
Cytuj:
Kościół potępił teorię ewolucji wieki przed Darwinem.
Co masz na myśli? Bo przed Darwinem teorię ewolucji spisał jeszcze Lamarck ale nie było to wieki wcześniej.
Cytuj:
Niektóre twierdzenia płaskoziemców mają sens, chociaż akurat wiadomo że nie te dotyczące kształtu Ziemi. Zgodne z większością obserwacji są jedynie modele geocentryczny i heliocentryczny, oba z okrągłą Ziemią.
Wiele was łączy.
Cytuj:
Wierzę w to co można dowieść lub dowiedziono.
to ciekawe. Czekam na dowody:
Stworzenia ziemi w 6 dni, Adama i Ewy, gadającego węża, Kraina i Abla, arki Noego, wieży Babel, plag egipskich, wędrówki Izraelitów przez pustynię, historii Jonasza, rzezi niewiniątek, cudów Jezusa, zmartwychwstania Jezusa, wizyty zmartwychwstałych pomarłych w Jerozolimie, cudów apostołów, niepokalanego poczęcia, wniebowzięcia NMP itd. od razu mówię że Biblia nie jest dowodem sama w sobie.


Cz lut 11, 2021 12:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Czy Bóg mógł stworzyć Świat starym?
Cytuj:
Tylko że nie wiadomo czy to co uważane jest za produkt rozpadu faktycznie jest produktem rozpadu (bo materiał mogący być produktem rozpadu wcale nim być nie musi), bo jak wspomniałem nie jest znana ilość początkowa pierwiastka promieniotwórczego. Wciąż zatem w tym zadaniu brakuje jednej koniecznej danej. No i paru innych - np. co się działo z materiałem w historii i jakie zakłócenia mogły te wydarzenia spowodować.


No nie. Np ołów 206 występuje w stałych proporcjach wsz ędzie na ziemi, więc nie ma powodu zakładać, że jakimś cudem każda badana próbka uranu zawiera więcej ołowiu206 niebędącego produktem rozpadu uranu niż dowolna inna próbka gleby. Argon 39 jest uwalniany do atmosfery zanim dojdzie do zestalenia skały. Poza tym nawet takie procesy jak formowanie się gór, kanionów, ruchy płyt tetkonicznych są tak powolne, że nie zdążyłyby zajść w tak krótkim czasie.

Poza tym twoje stanowisko jest śmiesznie słabe, skoro dowodem na X ma być to, że Biblia mówi prawdę o Y


Cz lut 11, 2021 13:50
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 21, 2019 19:22
Posty: 238
Post Re: Czy Bóg mógł stworzyć Świat starym?
Cytuj:
nie ma powodu zakładać, że jakimś cudem każda badana próbka uranu zawiera więcej ołowiu206 niebędącego produktem rozpadu uranu niż dowolna inna próbka gleby.

chodzi o to że w metodzie uranowej właśnie się zakłada że cały ołów jest produktem rozpadu, a jest to założenie nieweryfikowalne skoro nie jest znany stan początkowy, czyli metoda ta idzie do kosza, podobne zastrzeżenia dotyczą pozostałych metod radiodatowania.
Cytuj:
takie procesy jak formowanie się gór, kanionów, ruchy płyt tetkonicznych są tak powolne, że nie zdążyłyby zajść w tak krótkim czasie.

Są i szybkie spowodowane np. wybuchem wulkanu, nagłą powodzią itd, takim nagłym wydarzeniem był potop i towarzyszące mu zjawiska.


Cz lut 11, 2021 16:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Czy Bóg mógł stworzyć Świat starym?
Cytuj:
chodzi o to że w metodzie uranowej właśnie się zakłada że cały ołów jest produktem rozpadu, a jest to założenie nieweryfikowalne skoro nie jest znany stan początkowy, czyli metoda ta idzie do kosza, podobne zastrzeżenia dotyczą pozostałych metod radiodatowania.
Nie. Jakaś mala część to izotopy pierwotne i można ustalić jaka dokladnie, badając ilość innych trwałycy izotopow ołowiu w danej probce. Poza tym przy okresie polowicznego rozpadu uranu, który wynosi 4,5 mld nie powinno być tam niemal żadnych atomów pochodzących z tej reakcji, gdyby ziemia miała 6 tysięcy lat. A na pewno nie więcej niż w dowolnej innej próbce gleby. Skoro wszystkie próbki uranu 238 zawierają więcej ołowiu niż naturalnie występuje w glebie, to skąd on się tam bierze?
Cytuj:
Są i szybkie spowodowane np. wybuchem wulkanu, nagłą powodzią itd, takim nagłym wydarzeniem był potop i towarzyszące mu zjawiska.
taaa... I dlatego tam gdzie nie ma wulkanów, tam nie ma gór. Na przykład w Polsce


Cz lut 11, 2021 20:02
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 21, 2019 19:22
Posty: 238
Post Re: Czy Bóg mógł stworzyć Świat starym?
Cytuj:
Skoro wszystkie próbki uranu 238 zawierają więcej ołowiu niż naturalnie występuje w glebie, to skąd on się tam bierze?

Poprawna odpowiedź brzmi - nie wiadomo. A to czyni tę metodę wciąż całkowicie bezwartościową


Cz lut 11, 2021 20:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy Bóg mógł stworzyć Świat starym?
marekrogowicz napisał(a):
Jakoś przed Darwinem nie było problemu by tłumaczyć potopem.


Przed Darwinem to tłumaczono, że pioruny są dziełem Zeusa, który nim rzuca, więc jak sam widzisz, ludzie nie ogarniali, a jak sobie wymyślili jakieś bóstwo, to już dało radę ogarnąć.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lut 11, 2021 21:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Czy Bóg mógł stworzyć Świat starym?
Nie wiadomo, bo nie potrafisz dodać 2 do 2? Skąd bierze się konkretny izotop ołowiu w próbkach uranu, jeśli nie z rozpadu i skąd ten ołów wie, że zawsze ma się pojawiać tam, gdzie jest konkretny izotop uranu?


Cz lut 11, 2021 21:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL