Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 19:09



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 24  Następna strona
 Czy Bóg stworzył homoseksualizm? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Dowiar napisał(a):
Twoje teorie skąd są wyssane?
postawiłem jakieś tezy? Zadałem ci pytania, które pozostały bez odpowiedzi.
Cytuj:
Co to znaczy zlewanie użytkowników, wyjaśnij?

Pomijasz bez słowa krytykę, która obnaża bezsens twojej argumentacji, czy to ze strony Berta czy Aluś. Za to z Afilatelistą wygodnie ci się przeskakuje z tematu na temat

Cytuj:
Dysponujesz jakimiś pewnikami w temacie o którym rozmawiamy?
to ty masz przedstawić dowody, jeśli stawiasz tezy, że geje dążą do przejęcia władzy nad światem i wyparcia heteroseksualnych rodzin, wymazania słów związanych z rodziną ze słownika i karania więzieniem za ich użycie. Czy bzdury o tym, że "łamanie prawa naturalnego" pozbawia człowieka człowieczeństwa.

Cytuj:
Krytyka poparta rzeczowymi dowodami oraz wzmocniona sensownymi konstruktywnymi rozwiązaniami, to jest warte rozpatrzenia. Krytyka dla krytyki to niepotrzebna strata czasu!

Taaa wymagaj od innych tego, czego sam od siebie nie wymagasz.

Cytuj:
Nieważne, że nie udowodniłem, niech ludzie myślą, że nie wszystko jest takie oczywiste jak się wydaje.
to kluczowe, że niczego nie udowodniłeś. Jeśli nie potrafisz oprzeć na niczym swoich poglądów, a mimo to twardo przy nich stoisz, to powinieneś zacząć się przyzwyczajać do krytyki


N kwi 25, 2021 15:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
afilatelista napisał(a):
Bramin czy zgodzisz się z tezą że w konserwatywnych kręgach dla homoseksualisty czysto jedynym wyjściem jest wstąpienie do zakonu/seminarium?


Teza trochę na wyrost ale ja bym tego nie ograniczał tylko do homoseksualistów i do kręgów konserwatywnych.
Z mojej praktyki i obserwacji wynika, ze nieraz zgłaszał się do seminarium delikwent, który nie miał zdolności do tworzenia związków z kobietami czy normalnych relacji koleżeńskich także z kolegami, mający pewne zaburzenia osobowości, odludek, dziwak itp.

Bywało, ze taki ktoś był ministrantem i jakiś pobożny ksiądz lub rodzina wmówili mu powołanie:" jak nie latasz za dziewczynami i nie robisz imprez z kumplami to idź do seminarium".
Trudno powiedzieć, czy niektórzy z nich mieli skłonności homoseksualne.
Miałem tez parę przypadków, ze niektórzy kandydaci do seminarium lub do zakonu przyznawali, ze są gejami.

Alus napisał(a):
Przy czym w książce "Chodzi mi tylko o prawdę", wywiad T. Terlikowskiego z ks Isakowiczem Żaleskim, padają stwierdzenia, że ten problem tyczy 40% polskich duchownych.

Skąd oni wzięli te dane? Z wykopalisk czy z wyroczni Pytii delfickiej?

Jak robi się statystyki to żeby badania były reprezentatywne i w miarę obiektywne powinny obejmować co najmniej tysiąc osób.
Niech pan Terlikowski lub ks. Zaleski zrobią takie badania w diecezji warszawskiej, jest tam ponad tysiąc księży, może cos się dowiemy na temat homoseksualizmu wśród kleru.

afilatelista napisał(a):
Moja teza jest taka że zamknięte środowisko w KK z określana hierarchią autorytetami i nastawianiem na rozwiązywanie spraw wewnątrz jest idealnym środowiskiem do nadużyć.

Każde zamknięte środowisko z korporacyjną mentalnością gdzie nie ma mechanizmów kontrolnych sprzyja powstawaniu patologii.
Są środowiska w Kościele, gdzie stosunkowo łatwo zapobiegać patologii np. w zakonach gdzie wybiera się wyższych przełożonych drogą demokratycznego glosowania, jest kadencyjność ich urzędu i pewne akty rządzenia wymagają zgody rady/kolegium przy tym urzędzie. Upływa jedna kadencja i są ponowne wybory, ten ktoś może być powtórnie wybrany albo do widzenia.

Alugard napisał(a):
To ciekawe, że bramin reaguje na oszczerstwa pod adresem KK i każe je odwoływać pod groźbą ostrzeżenia, ale pomija kłamstwa i insynuacje Dowiara


To są raczej jego proroctwa i luźne spostrzeżenia, które mieszczą sie jeszcze w granicach przyzwoitości. Jednakże szacunek do innych użytkowników wymaga aby przestrzegać reguł dyskusji (merytoryczne argumenty, unikanie OT etc.) i jak ktoś wpadnie w uniesienie prorockie to postaram sie go sprowadzić na ziemię. Proszę tez aby uwagi niezwiązane z dyskusją znalazły się w dziale do tego przeznaczonym. Nadużycia proszę zgłaszać klikając w ten mały wykrzyknik na dole.
Moderator nie będzie robił za przedszkolankę i prowadził was za rączkę. Prosze dyskutować na ww. temat a nie o pedofilii, wycieczki osobiste proszę pisać we "wzajemnych uwagach"!

_________________
ksiądz


N kwi 25, 2021 17:17
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Alus napisał(a):
Przy czym w książce "Chodzi mi tylko o prawdę", wywiad T. Terlikowskiego z ks Isakowiczem Żaleskim, padają stwierdzenia, że ten problem tyczy 40% polskich duchownych.

Cytuj:
Skąd oni wzięli te dane? Z wykopalisk czy z wyroczni Pytii delfickiej?

Jak robi się statystyki to żeby badania były reprezentatywne i w miarę obiektywne powinny obejmować co najmniej tysiąc osób.
Niech pan Terlikowski lub ks. Zaleski zrobią takie badania w diecezji warszawskiej, jest tam ponad tysiąc księży, może cos się dowiemy na temat homoseksualizmu wśród kleru.

A skąd dane o księżach pedofilach wziął ks Isakowicz Zaleski, które przedstawiał już kilka lat temu w kurii krakowskiej, a które dopiero aktualnie doczekały sie dochodzenia?
Terlikowski także bajarz???... a niezorientowani dominikanie wyznaczyli go na szefa komisji opracowującej sprawę dominikanina Pawła Malińskiego.


Wt kwi 27, 2021 6:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Alus napisał(a):
Przy czym w książce "Chodzi mi tylko o prawdę", wywiad T. Terlikowskiego z ks Isakowiczem Zaleskim, padają stwierdzenia, że ten problem tyczy 40% polskich duchownych.


Podaj mi dosłowny cytat z tej książki, ze 40% polskich duchownych to geje.
Nie czytałem tej książki, jedyne omówienia, recenzje a także wywiady i wypowiedzi ks. Zaleskiego na temat tej książki itp. i ciągle była mowa o gejach wśród duchowieństwa ale poza jedną wzmianką (o ile się nie mylę), że 80% przypadków pedofilii ma podłoże homoseksualne, żadne konkretne liczby nie padały.

_________________
ksiądz


Wt kwi 27, 2021 11:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Cytuj:
że 80% przypadków pedofilii ma podłoże homoseksualne, żadne konkretne liczby nie padały.


Jeśli tak to znów mamy do czynienia z homofobiczną propagandą niemającą żadnego pokrycia w rzeczywistości.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Wt kwi 27, 2021 12:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Nie wiem czy Ty masz rację czy ks. Zaleski ponieważ nie ma żadnych danych na temat tych badan, jak je przeprowadzono, na jakiej grupie, jaką metodologią się posłużono itp.
Tam nie ma żadnych konkretów więc dyskusja na ten temat nie ma zbyt wielkiego sensu.

_________________
ksiądz


Śr kwi 28, 2021 10:09
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Brak danych z badań powoduje ludzki brak zdecydowania, miotanie się i niejednoznaczność nauki, dlatego wolę zdecydowanie wiarę w Boga i jemu się powierzam, zanim nauka znajdzie jakieś odpowiedzi, to tracimy strasznie dużo czasu na czekanie, a życie przecieka bezproduktywnie przez palce. Bóg nie czeka jest zawsze Tu i Teraz, dlatego wolę Jego, niż naukę!


Śr kwi 28, 2021 12:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
I zapewne dlatego wypisujesz takie brednie jak chociażby ta:

Cytuj:
Homoseksualiści to szczególna kasta, gdyż nie mają na nich wpływu kobiety, wszystko jest zamknięte w kręgu facetów. Ty musisz liczyć się ze zdaniem żony we wszystkim, czyli z jej nastrojami miesiączki. W ich kręgu wszystko zamknięte jest tylko w obszarze męskiej energii, nie ma problemu żeńskiej histerii i to ma swoje znaczenie w osiąganiu celów grupowych. To jest sprawne wojsko. (...) Ludzie z inna orientacją, wychodzący poza prawo naturalne, mają większe skłonności do okrucieństwa niż ludzie powiązani z druga płcią.


Oczywiście nie ma żadnych danych świadczących, iż w grupie homoseksualistów skłonność do okrucieństwa występuje częściej, niż w grupie heteroseksualistów. Oczywscie Dowiar nic sobie z tego nie robi, bo swoich przekonań nie opiera na weryfikowalnych informacjach (tak jak czyni to nauka).

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Śr kwi 28, 2021 14:44
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Quinque napisał(a):
Wypad z mojego wątku trollu

Regulamin nie przewiduje wywalania kogokolwiek ze "swoich" wątków. Każdy ma prawo zabrać głos w dyskusji. Nie jest i nie będzie tolerowane obrażanie i argumenty ad personam, co jest Twoim udziałem (patrz cytat). Ponieważ jesteś recydywistą, nie zamierzam pouczać, a od razu - ostrzeżenie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr kwi 28, 2021 19:27
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
No_Pasaran napisał(a):
I zapewne dlatego wypisujesz takie brednie jak chociażby ta:

Cytuj:
Homoseksualiści to szczególna kasta, gdyż nie mają na nich wpływu kobiety, wszystko jest zamknięte w kręgu facetów. Ty musisz liczyć się ze zdaniem żony we wszystkim, czyli z jej nastrojami miesiączki. W ich kręgu wszystko zamknięte jest tylko w obszarze męskiej energii, nie ma problemu żeńskiej histerii i to ma swoje znaczenie w osiąganiu celów grupowych. To jest sprawne wojsko. (...) Ludzie z inna orientacją, wychodzący poza prawo naturalne, mają większe skłonności do okrucieństwa niż ludzie powiązani z druga płcią.


Oczywiście nie ma żadnych danych świadczących, iż w grupie homoseksualistów skłonność do okrucieństwa występuje częściej, niż w grupie heteroseksualistów. Oczywscie Dowiar nic sobie z tego nie robi, bo swoich przekonań nie opiera na weryfikowalnych informacjach (tak jak czyni to nauka).


Stwierdzenie, że coś to brednie, bez dowodów to też są brednie!

Nauka to ciągła probabilistyka i ciągnące się w nieskończoność zwątpienie we wszystko, wolę wierzyć w Boga niż w naukę, bo Bóg jest Tu i teraz, a nauka bada zjawiska post factum, a na dodatek w warunkach laboratoryjnych, jedynie zbliżonych do rzeczywistych oraz na małych wycinkach, nie koniecznie będących reprezentacją całości. Robi z tego założenia i próbuje coś udowadniać. Nauka zajmuje się falsyfikacją badań lub jej weryfikacją. Bóg jest jedyną rzeczywistością.

Falsyfikacja (łac. falsus – fałsz) to wykazanie fałszywości, czyli obalenie danego twierdzenia (np. prawa) lub zbioru twierdzeń (np. teorii).

Weryfikacja (łac. veritas – prawda) to uzasadnienie prawdziwości danego twierdzenia lub zbioru twierdzeń. Termin ten bywa niekiedy stosowany w szerszym znaczeniu, kiedy weryfikacją nazywa się wszystkie rodzaje sprawdzania empirycznego, a nawet wszystkie rodzaje uzasadniania.

Poniżej bardzo interesująca wypowiedź myślącego człowieka na temat ile to jest tak naprawdę warte.
https://opoka.org.pl/biblioteka/F/FN/jl ... cja22.html

Fragment:

Cytuj:
Ciągle słyszę o falsyfikacji w sporach światopoglądowych. Pokrótce przypomnę, że falsyfikacja jest poglądem głoszącym, że dana idea powinna być rozpatrywana tylko wtedy gdy będziemy w stanie podać warunki przy których dojdzie do jej obalenia. Jakiś pogląd „musi” być falsyfikowalny aby mógł być przynajmniej dopuszczony do dyskusji. Niektórzy nawet uważają, że jest to obecnie najlepsza propozycja metody naukowej. Też bym chciał aby świat był taki prosty i oczywisty. Ale nie jest. Falsyfikacja jest mitem. Takim samym jak weryfikacja. Nic nie da się ostatecznie zweryfikować ponieważ nawet milion potwierdzeń czegoś może zostać zanegowane przez zaledwie jedną obserwację. A Wszechświat jest wystarczająco rozległy aby móc takiej obserwacji w każdej chwili dostarczyć. W drugą stronę działa to niestety tak samo. Nawet milion falsyfikacji może okazać się ułudą ponieważ wystarczy zaledwie jeden przykład im przeczący. Każda falsyfikacja zakłada już po cichu słuszność jakiejś uprzedniej weryfikacji. A przecież sama weryfikacja też stoi pod znakiem zapytania. Można więc z pewnego punktu widzenia nazwać falsyfikację kryptoweryfikacją. Falsyfikacja jest tylko lustrzanym odwróceniem weryfikacji. Mamy tu do czynienia z dwiema symetrycznymi względem siebie mrzonkami.

:brawo: :brawo: :brawo: :brawo:

Ja nie muszę nic falsyfikować, ani weryfikować, wystarczy mi obserwacja i na jej podstawie wyciągam wnioski. Obserwację prowadzę w oparciu o Kryterium Prawdy Jezusa: "Poznacie ich po owocach" i te owoce widzi każdy prawdziwie wierzący jakie są, aż nadto !

Jezus niczego nie udowadniał, twierdził z góry, z boską pewnością siebie jak jest!


Śr kwi 28, 2021 21:09
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
[ciach... spam - autor tematu też podlega regulaminowi. M]


Śr kwi 28, 2021 21:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Cytuj:
Ludzie z inna orientacją, wychodzący poza prawo naturalne, mają większe skłonności do okrucieństwa niż ludzie powiązani z druga płcią.


Dowiar, Twoje twierdzenie nie ma żadnego uzasadnienia, ani biblijnego ani naukowego.
Proszę o sprostowanie tej wypowiedzi ponieważ jest to krzywdzące uogólnienie jeśli tego nie zrobisz będzie ostrzeżenie.
Posty będące OT wywaliłem do kosza.

_________________
ksiądz


Cz kwi 29, 2021 10:48
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
bramin napisał(a):
Cytuj:
Ludzie z inna orientacją, wychodzący poza prawo naturalne, mają większe skłonności do okrucieństwa niż ludzie powiązani z druga płcią.


Dowiar, Twoje twierdzenie nie ma żadnego uzasadnienia, ani biblijnego ani naukowego.
Proszę o sprostowanie tej wypowiedzi ponieważ jest to krzywdzące uogólnienie jeśli tego nie zrobisz będzie ostrzeżenie.
Posty będące OT wywaliłem do kosza.


Już spieszę z wyjaśnieniami. Prawo naturalne jest pochodzenia boskiego i reguluje wszystkie poczynania człowieka i sprowadza do równowagi. Każdy kto wychodzi z prawa boskiego jest narażony na na brak tej równowagi, dziwię się, że mało kto to rozumie.

Jest to kanon starożytnej Tragedii:

Tragos (gr. τράγος) – w starożytnej Grecji ofiara oczyszczalna z kozła, składana przez mieszkańców Aten podczas uroczystej procesji, otwierającej Dionizje Wielkie. Składaniu tragos towarzyszył dytyramb, śpiew chóru chłopięcego ku czci Dionizosa; po jego złożeniu oficjalnie ogłaszano początek przedstawień teatralnych.

Od wyrazów tragos (gr. τράγος) i ode (gr. ᾠδή, pieśń) wywodzi się nazwa tragedia (gr. τραγῳδία, tragodia).

W sztuce, w której to bohater popada w tarapaty pod wpływem utraty wiary w boska moc, oddala się od Boga i zostaje poddany próbie przez Fatum i wówczas jest skłonny do okrucieństwa, zabijania, kradzieży,, ale również skłonności do łatwiejszego stawania się ofiarą bo nie ma łączności z Bogiem, który go wspiera. Wyjęcie poza równowagę daną przez Boga, człowiek staje się natychmiast Katem lub Ofiarą, marionetka losu.

Model tragedii został zaczerpnięty z Misteriów starożytnych, w których przestrzega się człowieka, przed utratą łączności z Bogiem, gdy człowiek idzie na kompromis ze Złem, wydaje mu się, że może być i Zły i Dobry jednocześnie. Bóg się nie mści za odejście od niego, gdyby tak było, nikt by nie wracał. Bóg ustanowił prawa naturalne, które skutkują i są bezwzględne jak prawa materii tak i prawa duchowe, których nie widzimy. Odejdziesz od Boga spodziewaj się kłopotów, otwierasz w sobie puszkę Pandory, Bóg nie jest Bogiem przymusu, to twoja Wolna Wola, skutki będziesz miał, w postaci uruchomienia się złych skłonności miedzy innymi i okrucieństwa. Po odejściu od Boga człowiek traci równowagę, człowiek jest tworem Boga więc jaki może być inaczej. Mamy Wolna Wole możemy odejść, ale Bóg czeka cierpliwie, aż człowiek powróci z własnej nieprzymuszonej woli. W tragedii przechodzi tę drogę oczyszczenia i powrotu do Boga. Bóg nie bierze odpowiedzialności za wspieranie kogoś kto od niego ucieka.

Nie tylko homoseksualizm jest wyjściem poza równowagę tego boskiego homeostatu, przywracającemu człowiekowi równowagę, wszystko inne ściąga człowieka w skrajności poza Bogiem.

Każdy może myśleć co chce na ten temat. Ja tylko przedstawiam koncepcje postrzegania świata z Bogiem i bez Niego i jakie mogą z tego tytułu wynikać skutki dla człowieka. Jeżeli ktoś uważa, że odchodzenie od Boga nie powoduje żadnych sutków i może dowolnie tak jak mu wygodniej wracać, albo znów odchodzić bo wynika to z jego interesów, to jego sprawa.

Każde wynaturzenie jest odchodzeniem od Boga, na szczęście Bóg też jest miłosierny i przyjmuje marnotrawnych, ale Bóg nie jest naiwny i widzi czy ten powrót jest autentyczny czy na pokaz, ludzi można oszukać, ale nie Boga.

Nikogo nie chcę obrażać, ja mówię jedynie o przyczynach i skutkach takich, a nie innych decyzji.
Każdy decyduje sam czy chce być z Bogiem, czy nie. I będzie miał z tego tytułu skutki! Bóg za to nie karze, to sam człowiek wystawia się na niebezpieczeństwa - Fatum. To takie proste, jeżeli nie chcemy się z kimś przyjaźnić to nie spodziewajmy się, że on będzie nas traktował identycznie jak przyjaciela. Dlaczego Bóg ma wspierać tych, którzy mają go "w nosie" to jest ich wybór. Boskie Prawo zabezpiecza najlepiej przed nadmiarem i niedomiarem. Sataniści idą do Szatana po opiekę. Materialiści wierzą Marksowi itd. Każdy szuka jakiegoś protektoratu, lub uważa, że samotnie ze wszystkim sobie poradzi.

Ktoś może postawić mi zarzut, a krzyżowcy, a ludzie okrutni, którzy zabijali w imieniu Boga, jeżeli ktoś przykrywa swoje intere4sy fasadowo Bogiem, to wcale nie znaczy, że jest usprawiedliwiony, Bóg widzi kto jest autentyczny i nie daje zgody na takie działania, to jest podszywanie się pod Boga.


Cz kwi 29, 2021 14:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Po pierwsze, gdy cytujesz nieswoje słowa, to Twoim obowiązkiem jest wskazać źródło.
Po drugie, w całym tym słowotoku nadal nie udowodniłeś, że aktywni seksualnie geje (a więc to co ubzdurałeś sobie jako godzące w prawo naturalne) mają większe skłonności do okrucieństwa niż hetero. Ergo, to co napisałeś pozostaje oszczerstwem.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Cz kwi 29, 2021 14:32
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Ogólne stwierdzenie, że coś jest oszczerstwem nic nie znaczy, konkrety proszę!

Sądzę, że atakujesz z pozycji emocjonalnej, ja nikogo nie atakuje, wykaż mi to, ja nikogo nie obwiniam, ani nie mam pretensji, mówię o skutkach odcinania się od Boga i twierdzę, ze homoseksualiści odcinają się od Boga i mają skutki z tego powodu i gdzie tu oszczerstwo?

Jednym ze skutków odcinania się jest skłonność do wielu patologii, tylko Bogu wiadomo jakie będą skutki tego odcinania się.

Osobiście nie życzę Tobie wzrosty skłonności do okrucieństwa, jeżeli jesteś odcięty od Boga.

Może Ty sam przerastasz Boga i Ciebie żadne skutki nie dotyczą.

W to wierzę nic nie zamierzam udowadniać.

Możesz iść do sądu, ale tutaj nie ma znamion oszczerstwa, przegrasz.


Cz kwi 29, 2021 15:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 24  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL