Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:16



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 24  Następna strona
 Czy Bóg stworzył homoseksualizm? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Też nie mam nic przeciwko gejom, którzy szanują społeczne zasady i nie prezentują swojej inności na siłę. Jeżeli dokonali wyboru, to będą mieli tego poważne skutki jak sam napisałeś grzech śmiertelny.


So maja 01, 2021 15:54
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Dowiar napisał(a):


Zgadzam się prawie ze wszystkim i rad jestem, że ktoś tak rozsądnie wypowiada się w tym temacie. Co do istoty masz pełna rację, też uważam, że to Bóg stworzył Zło i szacun do stwierdzenia, że ma w tym swój zamysł! Bóg w ten sposób daje nam wybór między sobą a Szatanem, sprawdza na ile nas stać itd.

Nie wiem na ile jest wierne tłumaczenie modlitwy Ojcze Nasz z aramejskiego, ale zdaje się nasz obecny papież wprowadzał jakąś zmianę z "nie wódź nas na pokuszenie", na "nie daj nas wodzić na pokuszenie" i to zupełnie zmienia postać rzeczy, bo ja sobie nie wyobrażam, żeby Bóg jawił się pod postacią grzechu, jako że On nim nigdy nie jest, jest najwyższą czystością.


Użyje modelu symulatora takiego w jakim ćwiczą lotnicy, czy cyfrowego kopiującego rzeczywistość. Szatan to jest symulator rzeczywisty, który sprawdza nasza wiarę i on stwarza różnego rodzaju iluzje itd. Gdy człowiek się tym przejmie i doda do swojej wyobraźni działania, ten grzech staje się realny i realnie niszczy duszę. To nie pomysł Boga na homoseksualizm, lecz Zła, Bóg wyznacza zasady wg których mamy żyć, aby nie upaść i Bóg daje nam ku temu wszelkie narzędzia, Gra Diabła polega na wmówieniu nam, że Dobra i Zła nie ma. Działa jak pijawka ideologiczna znieczula wpuszczając swoje sekrecje w ciało duchowe. Człowiek staje się zdesensytyzowany, nic nie czuje, staje się jednostronną maszyną do odbioru bodźców ze strony Diabła. Zamienia się w potwora duchowego, który zniszczy wszystko na swojej drodze, co przeszkadza mu w realizacji narzuconych mu diabelskich stereotypów. Ponieważ sam odcina się od Boskiej pomocy, musi się uzależnić, napędza się coraz większymi podnietami w wynaturzonej formie.


Może sprecyzuję, bo nie wiem, czy dobrze zrozumiałem: Bóg stwarza szatana, ale nie chce stwarzać zła. Przypisuje się Bogu cechę nazywaną omniscjencją - jeśli Bóg zna przyszłość, to wiedział, że stworzenie się zbuntuje. Bóg zgodził się na to. Tuż po popełnieniu grzechu pierworodnego pojawia się protoewangelia - Bóg zapowiada zbawczą misję Jezusa. Bóg stwarza, godzi się na zło oraz wyprowadza z tego zła dobro. Niedawno słyszeliśmy podczas Wigilii Paschalnej exulted, gdzie pada określenie: "szczęśliwa wina". Człowiek ma wolną wolę i wybiera zło. Źródłem zła nigdy nie jest Bóg, ale Bóg jest ponad złem. To prawda, że zło jest próbą dla człowieka, ale Bóg nie stworzył zła dla próbowania człowieka.

Wracając do tematu i konkretu: homoseksualizm jest. Może być on próbą, Bóg może wyprowadzić z tego ogromne dobro, bo ze wszystkiego Bóg może wyprowadzić dobro, skoro wyprowadził dobro nawet z grzechu pierworodnego.

_________________
MODERATOR


So maja 01, 2021 20:57
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Homoseksualizm jako incydentalne zdarzenie tak, jako ugięcie się człowieka, spełnia Twoje warunki wyprowadzenia z tego "Dobra", ale nie jako ideologia na "wieczność" jako alternatywny sposób na życie, bo jest ugrzęźnięciem w grzechu na dobre i usprawiedliwianym. To co jest usprawiedliwione nie jest odbierane jako grzech, a więc nie może być odpokutowane, ani rozgrzeszone. Inaczej to się nazywa "Recydywa"! Nie ma mowy wówczas o złagodzeniu skutków, dla kogoś kto nie wyznaje szczerze swojej winy. Mea culpa, mea maxima culpa!

Bóg stworzył Zło dla dynamizowania Dobra. Dobro nigdy nie atakuje, może się bronić, Zło atakuje. Bez Zła staje się pasywne.


So maja 01, 2021 22:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Tylko na czym polega to zło homoseksualizmu?
Na tym że wam się to nie podoba?

Skoro zgadzamy się że Bóg stworzył homoseksualizm jako taki, to nakłanianie na kogoś ciężaru żeby żył wbrew sobie jest nielogiczne. To tak jak zmuszanie mankietów do posługiwania się prawą ręką.


N maja 02, 2021 7:12
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
afilatelista napisał(a):
Tylko na czym polega to zło homoseksualizmu?
Na tym że wam się to nie podoba?

Skoro zgadzamy się że Bóg stworzył homoseksualizm jako taki, to nakłanianie na kogoś ciężaru żeby żył wbrew sobie jest nielogiczne. To tak jak zmuszanie mankietów do posługiwania się prawą ręką.

Nie definiuję skąd homoseksualizm, bo nie wyjaśnia tego wyczerpująco ani Kościół, ani nauka.
Mądry kapłan objaśniał, że do XV w ludzkość nie znała procesu zapłodnienia (jajeczek u kobiet i plemników u mężczyzn i panowało powszechne przekonanie, że podczas stosunku seksualnego mężczyzna zasiewa w macicy kobiety mini człowieczka, który rozwija sie przez 9 miesięcy). Zatem dawcą życia był mężczyzna, stąd ominięcie homoseksualizmu kobiet, a nacisk na onanizm, czyli zabijanie ludzików - ponoć pośród teologów w pierwszych wiekach chrześcijaństwa pojawiła się tendencja zaliczania onanizmu do V przykazania Dekalogu


N maja 02, 2021 7:33

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
afilatelista napisał(a):
Tylko na czym polega to zło homoseksualizmu?
Na tym że wam się to nie podoba?



Bogu się to nie podoba!

Bo tego nie tworzył, stworzył to ludzki mózg, zbuntowany przeciwko Bogu, podsycany przez Zło. Dobro nie może wymyślić niczego co byłoby przeciwko naturze człowieka. Ludzki mózg zgodny z Bogiem tworzy rzeczy doniosłe w kanonie Boga!


N maja 02, 2021 10:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
A coś obiektywnego? Jakieś fakty, do których można się odnieść?


N maja 02, 2021 13:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Dowiar napisał(a):

Bogu się to nie podoba!

Bo tego nie tworzył, stworzył to ludzki mózg, zbuntowany przeciwko Bogu, podsycany przez Zło. Dobro nie może wymyślić niczego co byłoby przeciwko naturze człowieka. Ludzki mózg zgodny z Bogiem tworzy rzeczy doniosłe w kanonie Boga!

Czy to że homosrksualuzm się nie podoba Bogu czyni go złym? Mi się nie podoba Disco Polo, pelargonie i pstrokate wzory. Czy czyni to je złymi w sensie moralnym?
Dlaczego preferencje Boga mają tu mieć większe znaczenie?


N maja 02, 2021 13:19
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Alugard napisał(a):
A coś obiektywnego? Jakieś fakty, do których można się odnieść?


Po owocach ich poznacie, ja innych możliwości nie znam praktycznego sprawdzania. Chyba, że Ty znasz?


N maja 02, 2021 14:13
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
afilatelista napisał(a):
Dowiar napisał(a):

Bogu się to nie podoba!

Bo tego nie tworzył, stworzył to ludzki mózg, zbuntowany przeciwko Bogu, podsycany przez Zło. Dobro nie może wymyślić niczego co byłoby przeciwko naturze człowieka. Ludzki mózg zgodny z Bogiem tworzy rzeczy doniosłe w kanonie Boga!

Czy to że homosrksualuzm się nie podoba Bogu czyni go złym? Mi się nie podoba Disco Polo, pelargonie i pstrokate wzory. Czy czyni to je złymi w sensie moralnym?
Dlaczego preferencje Boga mają tu mieć większe znaczenie?



Proponujesz bezhołowie? cyt słownik - brak organizacji, dyscypliny, porządku, spowodowane brakiem kierownictwa (głowy) lub bezmyślnością.

Dla mnie Bóg to najwyższe i najdoskonalsze kierownictwo, któremu wszyscy podlegamy, czy tego chcemy czy nie. Bunt i anarchia to skutki niszczenia itd.

Jak pracujesz w firmie to tam też jest głowa, która decyduje i może się jej nie podobać co wyprawiasz. Może Ciebie zwolnić z pracy za Twoje niedostosowanie się!

Jeżeli zwalniasz się to już nie korzystasz z możliwości firmy, tak samo jest z Bogiem jeżeli decydujesz się zbuntować i odcinasz się od Boga On Ciebie do niczego nie będzie zmuszał, będziesz miał tego skutki. Konkurencja chętnie coś Ci zaproponuje, jak człowiek się odcina od Boga to Diabeł od razu jest obok ze swoimi pomysłami.


Ostatnio edytowano N maja 02, 2021 14:30 przez Dowiar, łącznie edytowano 1 raz



N maja 02, 2021 14:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Dowiar napisał(a):
afilatelista napisał(a):
Tylko na czym polega to zło homoseksualizmu?
Na tym że wam się to nie podoba?


Bogu się to nie podoba!


Skad to wiesz?
Masz jakas bezposrednia linie komunikacji z Bogiem???
Juz ci w innym temacie napisalem " Wasze mysli nie sa moimi myslami"
Wiecej pokory Dowiar.


N maja 02, 2021 14:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
subadam napisał(a):
Skad to wiesz?
Masz jakas bezposrednia linie komunikacji z Bogiem???
Juz ci w innym temacie napisalem " Wasze mysli nie sa moimi myslami"
Wiecej pokory Dowiar.


Ponieważ Bóg tak napisał w Biblii, że homoseksualizm mu sie nie podoba, i z tej przyczyny jest na przeciw.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N maja 02, 2021 14:30
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
subadam napisał(a):
Dowiar napisał(a):
afilatelista napisał(a):
Tylko na czym polega to zło homoseksualizmu?
Na tym że wam się to nie podoba?


Bogu się to nie podoba!


Skad to wiesz?
Masz jakas bezposrednia linie komunikacji z Bogiem???
Juz ci w innym temacie napisalem " Wasze mysli nie sa moimi myslami"
Wiecej pokory Dowiar.


Jestem pokorny wobec Boga i nauki Jezusa. Z jakiej racji mam być pokornym wobec Twoich słów, Kim jesteś, prorokiem?

Każdy człowiek może mieć bezpośrednią linie komunikacyjną z Bogiem, bo Żywy Bóg jest dla ludzi, a nie wystawioną fasadą i reklamą!


N maja 02, 2021 14:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
afilatelista napisał(a):
Tylko na czym polega to zło homoseksualizmu?

Homoseksualizm nie jest zły sam w sobie. Jest jak pokusa, nad którą albo można zapanować albo jej ulec. Wiele zależy od innych pragnień które w człowieku istnieją a z którymi homoseksualizm może kolidować albo też i nie. Dlatego albo staje się on problemem albo nigdy takowym nie będzie.
Jedno jest pewne : Bóg nigdy nie zaplanował intymnej, seksualnej relacji pomiędzy mężczyznami lub pomiędzy kobietami. I to powinno stanowić punkt wyjścia w ocenie konkretnego przypadku.
Bóg kocha tak samo heteroseksualistów, jak i homoseksualistów. Jedni i drudzy potrzebują Bożej łaski aby w wolności i godności realizować swoje człowieczeństwo.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N maja 02, 2021 14:41
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Wybawiony napisał(a):
afilatelista napisał(a):
Tylko na czym polega to zło homoseksualizmu?

Homoseksualizm nie jest zły sam w sobie. Jest jak pokusa, nad którą albo można zapanować albo jej ulec. Wiele zależy od innych pragnień które w człowieku istnieją a z którymi homoseksualizm może kolidować albo też i nie. Dlatego albo staje się on problemem albo nigdy takowym nie będzie.
Jedno jest pewne : Bóg nigdy nie zaplanował intymnej, seksualnej relacji pomiędzy mężczyznami lub pomiędzy kobietami. I to powinno stanowić punkt wyjścia w ocenie konkretnego przypadku.
Bóg kocha tak samo heterosekstów, jak i homoseksualistów. Jedni i drudzy potrzebują Bożej łaski aby w wolności i godności realizować swoje człowieczeństwo.


Te słowa Wybawionego, to nie tylko wiara, ale i rozsądek. Uleganie pokusie, to jak bycie pijanym pod wpływem myśli - po co mi Bóg sam sobie wszystko załatwię. Lucyfer tez tak myślał i co się z nim stało, a co dopiero zwykły człowiek. człowieczeństwa nie dostaje się z góry, trzeba go ciężko wypracować, można go stracić, nawet święci upadali.


N maja 02, 2021 14:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 24  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL