Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:53



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna strona
 Czy Bóg stworzył homoseksualizm? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Abstrachujac od Platona nie odpowiedziales na moje pytanie:
Jesli Bog stworzyl wszystko to jak mogl nie stworzyc homoseksualizmu???


Pn mar 22, 2021 1:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Bóg stworzył wszystko oprócz grzechu.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn mar 22, 2021 5:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Po pierwsze - nie ma powodów żeby stwierdzić żeby Bóg stworzył cokolwiek.

Po drugie - jeśli to Bóg stworzył wszechświat i ludzi to znaczy że homoseksualizm też. Jest to zjawisko naturalne dla wielu ssaków w tym ludzi.

Po trzecie - twierdzenie że skłonności homoseksualne nie są źle a czyny tak to marną próba zwolnienia Boga z odpowiedzialności. Do niektórych dotarło w końcu że homoseksualizm to najczęściej nie jest coś co się wybiera, ale dalej chcecie potępiać homoseksualistów bo tak napisano w Biblii. Wymyślono więc ta ekwilibrystyczną koncepcję.


Pn mar 22, 2021 6:46
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
1. Idz trollować gdzie indziej

2. Naturalne podobnie jak zespół Downa mimo to ateiści chcą mordować takie dzieci w łonach matek

3. He he, jeszcze pod koniec lat 70'tych wojujący ateista Edward O. Wilson, płakał ze większość psychiatrów w USA uważa homo za chorobę psychiczną

I po 4) pisz po Polsku bo nie rozumiem o czym ty bredzisz


Pn mar 22, 2021 7:54

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
afilatelista napisał(a):
Do niektórych dotarło w końcu że homoseksualizm to najczęściej nie jest coś co się wybiera, ale dalej chcecie potępiać homoseksualistów bo tak napisano w Biblii.

Skłonności pedofilskich też nikt nie wybiera.Mam nadzieję, że nie potępiasz pedofilów. A potępiasz ich czyny?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pn mar 22, 2021 8:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Wybawiony napisał(a):
afilatelista napisał(a):
Do niektórych dotarło w końcu że homoseksualizm to najczęściej nie jest coś co się wybiera, ale dalej chcecie potępiać homoseksualistów bo tak napisano w Biblii.

Skłonności pedofilskich też nikt nie wybiera.Mam nadzieję, że nie potępiasz pedofilów. A potępiasz ich czyny?


Co może zaślepić człowieka tak bardzo, że nie odróżnia orientacji seksualnej od parafilii?

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Pn mar 22, 2021 8:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Proszę o stonowane, wyważone i merytoryczne wypowiedzi.
Quinque, powyższe uwagi są również do Ciebie.
Afilatelista, zadeklarowałeś się jako niewierzący ale proszę z szacunkiem podchodzić do katolickiej/chrześcijańskiej doktryny i nie nawracać na swoje poglądy.

_________________
ksiądz


Pn mar 22, 2021 9:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Wybawiony napisał(a):
afilatelista napisał(a):
Do niektórych dotarło w końcu że homoseksualizm to najczęściej nie jest coś co się wybiera, ale dalej chcecie potępiać homoseksualistów bo tak napisano w Biblii.

Skłonności pedofilskich też nikt nie wybiera.Mam nadzieję, że nie potępiasz pedofilów. A potępiasz ich czyny?


Nie nie wybiera się. To jest zaburzenie i trzeba to leczyć. Przy czym osoby molestujące dzieci często nie są pedofilami, tylko robią to w zastępstwie zdrowych relacji, które są dla nich niedostepne (jak wiecie dla kogo).

Różnica z homoseksualizmem jest taka że dwie dorosłe osoby mogą same decydować i nikomu nie dzieje się krzywda. Dziecko nie jest w stanie zrozumieć takiej sytuacji dlatego to jest złe.

Bramin, do której części mojej wypowiedzi masz zastrzeżenia?


Pn mar 22, 2021 22:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Quinque napisał(a):
3. He he, jeszcze pod koniec lat 70'tych wojujący ateista Edward O. Wilson, płakał ze większość psychiatrów w USA uważa homo za chorobę psychiczną

Ale się mylili. Homoseksualizm jest pewnego rodzaju odstępstwem od normy ale w żaden sposób nie spełnia definicji choroby.


Pn mar 22, 2021 23:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
A te normy, to kto ustanowił?


Wt mar 23, 2021 7:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Podbijam pytanie do bramina. Dlaczego homofobia ma być szanowana?


Wt mar 23, 2021 8:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
george45 napisał(a):
A te normy, to kto ustanowił?

Ja miałem na myśli normę preferencji seksualnych jako typowe zachowania. Tą ustaliła ewolucja - jak większość ssaków normą jest pociąg do płci przeciwnej. Ale dla gatunku stadnego odsetek osobników homoseksualnych też jest zupełnie zrozumiały.

Ty pisząc normy w liczbie mnogiej masz za pewne normy społeczne. Te ustanawiają społeczeństwa.

Odstępstwo od normy nie jest złe z definicji. Czasem może być wręcz dobre. Równe traktowanie kobiet czy niezbicie dzieci to też były odstępstwa od norm społecznych.


Wt mar 23, 2021 8:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
afilatelista napisał(a):
Bramin, do której części mojej wypowiedzi masz zastrzeżenia?

+
Alugard napisał(a):
Podbijam pytanie do bramina.


Podejrzewam, że chodzi o "Po pierwsze (...)". Wszyscy wiedzą, że kolega jest niewierzący, ale to nie wnosi nic do tematu.
________________________________________

No_Pasaran napisał(a):
Co może zaślepić człowieka tak bardzo, że nie odróżnia orientacji seksualnej od parafilii?

+
afilatelista napisał(a):
Nie nie wybiera się. To jest zaburzenie i trzeba to leczyć.

+
afilatelista napisał(a):
Ty pisząc normy w liczbie mnogiej masz za pewne normy społeczne. Te ustanawiają społeczeństwa.


W ten sposób zakręciliśmy się w kółko. Homoseksualizm nie wypełnia definicji choroby / zaburzenia. Pedofilia - wypełnia. Dlaczego? Biologicznie oba zachowania są odstępstwem od normy biologiczno-społecznej, w której seksualność jest mechanizmem służącym przedłużeniu gatunku (rodziny, rodu, klanu, narodu). Pomijając skrajne przypadki ciąż poniżej 14 roku życia, oczywiście. Natomiast społecznie kwestia rozbija się o to, że homoseksualizm (znowu pomijając skrajne przypadki) to decyzja dwojga dorosłych ludzi. Pedofilia, wiadomo. Dlatego pierwszego leczyć nie trzeba, drugie - jak najbardziej.

Gdyby normą społeczną nie było samostanowienie jednostki i jej wolny wybór ale, powiedzmy, nadrzędność mężczyzn nad kobietami oraz zapewnienie przedłużenia rodu w linii męskiej, zapewne te zależności byłyby odmienne. Wtedy małżeństwa z dziewczynkami w okolicach wieku pierwszej miesiączki, a nawet wcześniej, byłyby w porządku, natomiast związki z osobami tej samej płci stanowiłyby zagrożenie ładu społecznego. Ciekawe, czy znajdziemy przykłady społeczeństw, w których takie priorytety istniały.

(Tak, to sarkazm)

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt mar 23, 2021 9:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
afilatelista napisał(a):
george45 napisał(a):
A te normy, to kto ustanowił?

Ja miałem na myśli normę preferencji seksualnych jako typowe zachowania. Tą ustaliła ewolucja

Ewolucja ustaliła normy, zapisała je w kajeciku i schowała pod kamieniem, a człowiek znalazł powielił i przekazuje jako normy ewolucji.
A może to jednak człowiek ustanowił te normy, np. na podstawie tego, co jak mu się wydaje wynika z czegoś co nazwał ewolucją? Jeśli tak, to będą to nie normy ewolucji, ale społeczeństwa, nazywane przez nie: ustaleniami/normami ewolucji.


Wt mar 23, 2021 9:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
bert04 napisał(a):
W ten sposób zakręciliśmy się w kółko. Homoseksualizm nie wypełnia definicji choroby / zaburzenia. Pedofilia - wypełnia. Dlaczego? Biologicznie oba zachowania są odstępstwem od normy biologiczno-społecznej, w której seksualność jest mechanizmem służącym przedłużeniu gatunku (rodziny, rodu, klanu, narodu). Pomijając skrajne przypadki ciąż poniżej 14 roku życia, oczywiście. Natomiast społecznie kwestia rozbija się o to, że homoseksualizm (znowu pomijając skrajne przypadki) to decyzja dwojga dorosłych ludzi. Pedofilia, wiadomo. Dlatego pierwszego leczyć nie trzeba, drugie - jak najbardziej.

Homoseksualizm ma jak najbardziej uzasadnienie biologiczne.
Jeśli wujek gej chodzi na polowania/zbiera jagody i dzieli się owocami pracy z dziećmi brata to pomaga przekazać podobne geny dalej. U zwierząt żyjących w grupach homoseksualizm u części osobników może być preferowany.
Pedofilia też nie wypełnia definicji choroby - tylko zaburzenia preferencji seksualnych. Główna różnica polega na ocenie skutków. W pedofilii jednak ze stron dzieje się krzywda.

Cytuj:
Gdyby normą społeczną nie było samostanowienie jednostki i jej wolny wybór ale, powiedzmy, nadrzędność mężczyzn nad kobietami oraz zapewnienie przedłużenia rodu w linii męskiej, zapewne te zależności byłyby odmienne. Wtedy małżeństwa z dziewczynkami w okolicach wieku pierwszej miesiączki, a nawet wcześniej, byłyby w porządku, natomiast związki z osobami tej samej płci stanowiłyby zagrożenie ładu społecznego. Ciekawe, czy znajdziemy przykłady społeczeństw, w których takie priorytety istniały.

Sarkazm zupełnie niepotrzebny bo ze wszystkim się zgadzam. Patriarchalizm i przedmiotowe traktowanie kobiet był częścią kultury Izraelitów i ma to odzwierciedlenie w Biblii. Są to normy społeczne z którymi większość z nas się dzisiaj nie zgadza. Ja nie zgadzam się też na stygmatyzowanie homoseksualizmu i stawiam że za sto lat równouprawnienie też będzie normą.

Widzisz - moralność jest subiektywna w zakresie celów. Czy dobrem do którego dążymy jest: dominacja naszego klanu nad innymi, wypełnianie zapisów świętej księgi, utrzymanie dotychczasowego statusu, hedonizm jednostek, dobrostan ludzi, a może dobrostan całości życia na ziemi? Po ustaleniu subiektywnego celu można obiektywnie oceniać w stosunku do subiektywnego celu. Moim celem jest dobrostan ludzi i zwierząt. Odniesieniu do tego standardu akceptacja homoseksualizmu podnosi dobrostan samych homoseksualistów a nie ma wpływu na innych, więc jestem za jego akceptacją.


Wt mar 23, 2021 10:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL