Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:19



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Następna strona
 Czy Bóg stworzył homoseksualizm? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
afilatelista napisał(a):
Wiem. Bo księgi te miały różnych autorów i zostały zebrane w jedną później. W księdze rodzaju widzać co najmniej dwóch autorów i trzeciego który to zebrał razem.


Ewangelie to czterech autorów, minimum, oficjalnie. Więc akurat to nie jest wielkim problemem dla chrześcijan (poza grupką tych bibliolatrów, dla których autorstwo Mojżesza jest dogmatem).

Cytuj:
Czasem hormony mogą dać inny efekt niż wydawałby się sensowny i "zamierzony". To tylko dowód że człowiek nie jest zaprojektowany.


Albo że jest tak dobrze zaprojektowany, że hormon odpowiedzialny pierwotnie za opiekę matki nad noworodkiem jest odpowiedzialny za monogamię małżeńską i parę innych pozytywnych zjawisk. Być może za jakiś czas będą go dodawać do wody pitnej zamiast / obok fluoru.

Cytuj:
Zgadzam się że hamulce są potrzebne, ale powinny być czasem zaciągane na podstawie racjonalnych przesłanek i naukowego sceptycyzmu a nie religijnych uprzedzeń.


Tu właśnie się nie zgadzam z prostego powodu: rola nauki jest inna. Naukowiec zawsze będzie dążył do tego, co jeszcze nikt przed nim nie zrobił. A to do zdobycia Księżyca. A to do rozszczepienia atomu. A to do sklonowania człowieka. Taka jest rola nauki i chwała jej za to. Jednakże w nauce postęp i zniszczenie idą w parze. Rakieta może przenosić satelitę meteorologicznego albo głowicę jądrową. Atom może niszczyć miasta albo zasilać je prądem. Te same procesy chemiczne mogą wytwarzać nawozy sztuczne albo gazy trujące. Dlatego nauka nie może być stróżem nauki tak samo jak wojsko nie może sprawować kontroli nad wojskiem a policja nad policją. Musi być jaki czynnik niezależny od wewnętrznych mechanizmów danej instytucji. Owszem, przesłanki naukowe i tak dalej są ważne. Ale nie wystarczają.

I owszem, religie są jednym z głównych instytucji zajmujących się etyką. Nie są one jedyne, w dzisiejszych czasach mamy już kilka źródeł alternatywnych, psychologia, socjologia a nawet prawo. I nawet wewnątrz religii (przynajmniej chrześcijańskiej) stosuje się metody racjonalizmu, sceptycyzmu, uwzględniania zdobyczy nauki. Obok lektury starych pism. Tak więc owszem, religia przy całej swojej specyfice jest hamulcem postępu. Hamulcem czasem koniecznym.

Cytuj:
to są problemy dla rozpowszechniania ludzkich idei. Bóg nie ma takich ograniczeń. Mógłby dotrzeć do każdego człowieka z osobna.


"Dotrzeć" w sensie fizycznym, może. Ale mówimy tu o "dotarciu" w sensie psychicznym. A to już wymagałoby zmiany natury człowieka. Co znowu byłoby sprzeczne z dogmatem o wolnej woli. I tu kółko się zamyka. Historia opisana w Biblii to Historia Zbawienia, w trakcie której Bóg formuje człowieka na nowo. Nie przez prztyknięcie palcami, ale przez ciągłą interakcję. Naród Wybrany był właśnie polem radykalnych zmian i przygotowania go na przyjście Jezusa. To tak w telegraficznym skrócie, ale tego uczą już dzieci na katechezach, reszta to już opisy konktetnych etapów tej historii.

Cytuj:
Gdyby autorom Biblii chodziło o pedofilę to powinni krytykować pedofilię. Tymczasem krytykowane jest współżycie mężczyzn, a o krytyce wykorzystywaniu dzieci nie ma nic.


Ech... wymagasz precyzji od dzieła, w którym praktyki kanaejskie ofiarowania pierworodnych zostały opisane enigmatycznie jako "przechodzenie przez ogień"... Dzisiejszy czytelnik myśli, że nie wolno przeskakiwać przez ognisko, jak jakiś Janosik z ciupazką, a to o inne praktyki chodzi. Albo jest zakaz związku dziadka z wnuczką. I poza jakimś ciemnym ludem wszycy analitycy są zgodni, że związek ojca z córką był już zakazany bez potrzeby wpisania.

Tak wiem, wychodzisz z założenia, że Biblia powinna być taka-a-siaka. Ja biorę Biblię taką, jaka jest. Z tej różnicy podejść wynika też różnica wniosków.

Cytuj:
Dziewczynki mogły wychodzić za mąż lub być wykorzystywane jako niewolnice seksualne od pierwszej miesiączki.


No od pierwszej miesiączki to mamy efebofilię czy jakieś pokrewne -filie. A wykładnia talmudyczna nie mówiła o miesiączce, ale raczej o pierwszym owłosieniu (@białogłowa podawała kiedyś w ciekawostkach historycznych). Tak jak w całym ówczesnym świecie chyba aż do wieku XVIII, do 12 -14 roku życia było się dzieckiem, potem już osobą dorosłą z wszystkimi tego konsekwencjami. Dziś w naszym regionie ustabilizowała się wykładnia, według której 15 lat to wiek przyzwolenia a 18 to wiek pełnoletniości. Ale to zjawisko stosunkowo nowe i zmiana głównie kulturalna.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz mar 25, 2021 15:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
bert04 napisał(a):
Albo że jest tak dobrze zaprojektowany, że hormon odpowiedzialny pierwotnie za opiekę matki nad noworodkiem jest odpowiedzialny za monogamię małżeńską i parę innych pozytywnych zjawisk. Być może za jakiś czas będą go dodawać do wody pitnej zamiast / obok fluoru.
pedofilami, ludźmi z fobiami, anorektykami itd też kierują często hormony. To nie jest idealny system. Jak wszystko w ewolucji - działają wystarczająco dobrze.
Cytuj:
Tu właśnie się nie zgadzam z prostego powodu: rola nauki jest inna. Naukowiec zawsze będzie dążył do tego, co jeszcze nikt przed nim nie zrobił. A to do zdobycia Księżyca. A to do rozszczepienia atomu. A to do sklonowania człowieka. Taka jest rola nauki i chwała jej za to. Jednakże w nauce postęp i zniszczenie idą w parze. Rakieta może przenosić satelitę meteorologicznego albo głowicę jądrową. Atom może niszczyć miasta albo zasilać je prądem. Te same procesy chemiczne mogą wytwarzać nawozy sztuczne albo gazy trujące. Dlatego nauka nie może być stróżem nauki tak samo jak wojsko nie może sprawować kontroli nad wojskiem a policja nad policją. Musi być jaki czynnik niezależny od wewnętrznych mechanizmów danej instytucji. Owszem, przesłanki naukowe i tak dalej są ważne. Ale nie wystarczają.

I owszem, religie są jednym z głównych instytucji zajmujących się etyką. Nie są one jedyne, w dzisiejszych czasach mamy już kilka źródeł alternatywnych, psychologia, socjologia a nawet prawo. I nawet wewnątrz religii (przynajmniej chrześcijańskiej) stosuje się metody racjonalizmu, sceptycyzmu, uwzględniania zdobyczy nauki. Obok lektury starych pism. Tak więc owszem, religia przy całej swojej specyfice jest hamulcem postępu. Hamulcem czasem koniecznym.
Miałem tu na myśli nauki społeczne. Mam do nich dużo mniejsze zaufanie niż do nauk ścisłych ale i Nb tak o wiele większe niż do religii. Tytułowe zagadnienie jest tu kluczowym dowodem. Nauka popełniła (przepraszam za antropomorfizację) wiele błędów w traktowaniu homoseksualizmu ale przyznała się do błędu. Chrześcijaństwo lekko mięknie ale szybko się do błędu nie przyzna. Może za kilka wieków jak z Galileuszem.



Cytuj:
"Dotrzeć" w sensie fizycznym, może. Ale mówimy tu o "dotarciu" w sensie psychicznym. A to już wymagałoby zmiany natury człowieka. Co znowu byłoby sprzeczne z dogmatem o wolnej woli. I tu kółko się zamyka. Historia opisana w Biblii to Historia Zbawienia, w trakcie której Bóg formuje człowieka na nowo. Nie przez prztyknięcie palcami, ale przez ciągłą interakcję. Naród Wybrany był właśnie polem radykalnych zmian i przygotowania go na przyjście Jezusa. To tak w telegraficznym skrócie, ale tego uczą już dzieci na katechezach, reszta to już opisy konktetnych etapów tej historii.
Sądząc po mnie, metoda polegająca na ukazaniu się ograniczonej liczbie ludzi i natchnieniu kilku dzieł literackich nie jest zbyt skuteczna. Bóg jako wszechwiedzący mógłby znaleźć na pewno lepsza metodę. Wtedy wytłumaczyłby mi dlaczego dwóch facetów nie może uprawiać seksu.

Cytuj:
Ech... wymagasz precyzji od dzieła, w którym praktyki kanaejskie ofiarowania pierworodnych zostały opisane enigmatycznie jako "przechodzenie przez ogień"... Dzisiejszy czytelnik myśli, że nie wolno przeskakiwać przez ognisko, jak jakiś Janosik z ciupazką, a to o inne praktyki chodzi. Albo jest zakaz związku dziadka z wnuczką. I poza jakimś ciemnym ludem wszycy analitycy są zgodni, że związek ojca z córką był już zakazany bez potrzeby wpisania.

To tylko dowodzi że Biblia nie jest idealna. A mogłaby być nawet magiczna i przemawiać do każdego w znanym mu języku.

Cytuj:
No od pierwszej miesiączki to mamy efebofilię czy jakieś pokrewne -filie. A wykładnia talmudyczna nie mówiła o miesiączce, ale raczej o pierwszym owłosieniu (@białogłowa podawała kiedyś w ciekawostkach historycznych). Tak jak w całym ówczesnym świecie chyba aż do wieku XVIII, do 12 -14 roku życia było się dzieckiem, potem już osobą dorosłą z wszystkimi tego konsekwencjami. Dziś w naszym regionie ustabilizowała się wykładnia, według której 15 lat to wiek przyzwolenia a 18 to wiek pełnoletniości. Ale to zjawisko stosunkowo nowe i zmiana głównie kulturalna.
czytałem też że zaslubiano nawet kilkuletnie dzieci ale konsumowania nieco później.


Cz mar 25, 2021 15:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
afilatelista napisał(a):
pedofilami, ludźmi z fobiami, anorektykami itd też kierują często hormony. To nie jest idealny system. Jak wszystko w ewolucji - działają wystarczająco dobrze.


Nie wymieniłeś homoseksualistów przez zapomnienie czy specjalnie? Jedna z aktualnych tez w tej kwestii jest taka, że jakiś hormon (nie pamiętam, który) w jakiejś fazie ciąży może wpływać na orientację. Jeżeli to się sprawdzi, to już od tego tylko krok do odpowieniej, boję się użyć tego słowa, terapii. I homoseksualistów spotka taki los, jak X-Menów w Old Man Logan.

afilatelista napisał(a):
Chrześcijaństwo lekko mięknie ale szybko się do błędu nie przyzna. Może za kilka wieków jak z Galileuszem.


Jesteśmy na forum katolickim, ale jak już używasz sformułowania "chrześciaństwo" to powinieneś pamiętać Evie Brunne. Z katolicyzmem to wiadomo, nawet celibatu nie znosimy (choć można by i od jutra). Tak więc dzisiejsi księża tej zmiany już nie doczekają, ale może, jak w dowcipie, ich dzieci?

(Pewnie za to opeera zarobię, ale niech tam)

afilatelista napisał(a):
czytałem też że zaslubiano nawet kilkuletnie dzieci ale konsumowania nieco później.


Taka była praktyka jeszcze w średniowieczu, patrz nasza królowa Jadwiga została zaręczona Wilhelmowi Habsburskiemu. Sponsalia de futuro to się zwało. A i św. Maryja była zaślubiona Józefowi przed wiekiem przyzwolenia (na ile przed, o tym milczą księgi). A Jezusa poczęła, zanim on wziął ją do siebie. Niemniej te zaślubiny / małżeństwa dziecięce były w judaizmie i w chrześcijaństwie ważne dopiero od wieku zgody, w praktyce nie różniły się od zaręczyn. I granica wiekowa była nadal jednolita, minimum 12, czasem 14 lat. Tak w Jerozolimie jak i w Rzymie i z tego co słyszałem w całym ówczesnym świecie. Dopiero jakieś 622 lat później pewien nowy prorok regionu przesunął tę granicę o 3+ lata wstecz. Ale to dygresja.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz mar 25, 2021 15:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
bert04 napisał(a):
Nie wymieniłeś homoseksualistów przez zapomnienie czy specjalnie? Jedna z aktualnych tez w tej kwestii jest taka, że jakiś hormon (nie pamiętam, który) w jakiejś fazie ciąży może wpływać na orientację. Jeżeli to się sprawdzi, to już od tego tylko krok do odpowieniej, boję się użyć tego słowa, terapii. I homoseksualistów spotka taki los, jak X-Menów w Old Man Logan.

Celowo, bo wymieniałem te które uważam za negatywne. Ale to ciekawe zagadnienie czy homoseksualizmowi należałoby zapobiegać gdyby była taka możliwość. Myślę że to powinno być kwestią decyzji rodziców.
Że tak zażartuję, byłaby ingerencja wbrew woli Boga;)


Cz mar 25, 2021 19:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
afilatelista napisał(a):
W ewolucji nie ma czegoś takiego jak "miało być". W przyrodzie funkcjonuje to co działa i tyle

To jakim prawem gatunek homo sapiens w tak wielu przypadkach decyduje za nią, sam sobie obierając normy co w niej naturalne a co nie?(często eliminując jednostki które według ich własnych norm odstają od całości)
afilatelista napisał(a):
A nie jest? On umieścił drzewo w ogrodzie i sprawił że owoce wyglądały smakowicie

To się nazywa wolność, dar wolnego wyboru. Ja widzę w tym sprawiedliwość i miłość, nie winę.
afilatelista napisał(a):
Ale oczywiście z innych źródeł wiemy że nic takiego nie miało miejsca.

To już wiem, "patrzysz i nie widzisz".

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt mar 26, 2021 7:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
marekrogowicz napisał(a):
Co za tępa dziwka bez szkoły wycięła mój komentarz?

Nie w tym temacie go wpisałeś, spójrz w inny dział :roll:

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt mar 26, 2021 7:45
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
george45 napisał(a):
Saqura napisał(a):
Bóg stworzył Adama. Adam miał dzieci z Ewą, więc chyba typowym homoseksualistą nie był?

Czyli Bóg stworzył Adama - człowieka i Ewę - dającą życie.
Ale nie jedynie tych dwoje, bo z kim niby miałby się ożenić Kain, skoro nie byłoby innych ludzi poza jego rodzicami?


Pt mar 26, 2021 8:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Alus napisał(a):
Czyli Bóg stworzył Adama - człowieka i Ewę - dającą życie.
Ale nie jedynie tych dwoje, bo z kim niby miałby się ożenić Kain, skoro nie byłoby innych ludzi poza jego rodzicami?

"On z jednego [człowieka] wyprowadził cały rodzaj ludzki, aby zamieszkiwał całą powierzchnię ziemi" Dz.Ap.17,26 Nie twierdzę że wiem jak to możliwe, ale jeśli nie wiem nie wychodzę ponad to co napisano. Ufam Panu, nie dociekam.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt mar 26, 2021 8:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
afilatelista napisał(a):
Celowo, bo wymieniałem te które uważam za negatywne. Ale to ciekawe zagadnienie czy homoseksualizmowi należałoby zapobiegać gdyby była taka możliwość. Myślę że to powinno być kwestią decyzji rodziców.
Że tak zażartuję, byłaby ingerencja wbrew woli Boga;)


https://www.geekweek.pl/news/2017-04-16 ... a_1661481/

Zarty na bok, ale jest przynajmniej poszlaka na to, że istnieje związek między podawaniem progesteronu a orientacją dziecka. W tym przypadku chodziło o progesteron podawany w czasie ciąży do zabezpieczania jej przebiegu. Ale chyba oboje wiemy, do jakich "niecnych" celów jest podawany też progesteron. I wiadomo także, że masowe używanie antykoncepcji prowadzi do zanieczyszczenia wody.

https://www.pch24.pl/o-tym-milcza-ekolo ... 426,i.html

Tak, wiem, pch24 to źródło do którego należy podchodzić z rezerwą. Jednakże ciąg rozumowania wydaje się spójny. A wniosek jest chyba prosty. Większa ilość osób tak homoseksualnych jak i interseksualnych wśród ludzi to niekoniecznie efekt zmiany świadomości społecznej i tak dalej. Ale efekt uboczny zanieczyszczenia środowiska hormonami.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt mar 26, 2021 9:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
bert04,

Cytuj:
w teologii te trzy przymioty umniejszają rangę grzechu. Nałóg. Choroba. Cecha wrodzona. W kolejności rosnącej. Oczywiście nie oznacza to całkowitego zwolnienia, tak daleko nie poszedłem. Ale jest to uwzględniane, przynajmniej przy grzechach spoza kategorii przykazań 6/9.
Spoza kategorii 6-9? To w jakiej kategorii umieściłbyś grzech czynów homoseksualnych? Jeśli możesz, to podaj mi proszę kanon o zmniejszeniu rangi grzechu motywowanemu cechą wrodzoną.
Cytuj:
Natomiast w kanonie 2358 znajdowało się przez pewien czas zdanie "Osoby takie nie wybierają swej kondycji homoseksualnej;". Ktoś zapewne zauważył, jak daleko idące konsekwencje miałoby zostawienie tego zdania, dlatego wykreślono je kompletnie.

A czy na pewno teologia powinna odpowiadać na pytanie czy i w jakiej mierze wrodzoność, czy genetyczna skłonność ogranicza dobrowolność?
Zresztą, moim zdaniem to i tak jest kwestia poboczna, bo oponentowi nie chodzi wcale o określenie wagi grzechu, czy redukcję ciężaru moralnego z racji skłonności, zwał jak zwał, tylko w ogóle przyznanie, że jeśli h. jest "naturalnie występujący" i "wrodzony", to (konsekwentnie) nie powinien być przez nas postrzegany jako zło (grzech).

_________________
Tylko Bogu chwała


Pt mar 26, 2021 11:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
białogłowa napisał(a):
Spoza kategorii 6-9? To w jakiej kategorii umieściłbyś grzech czynów homoseksualnych? Jeśli możesz, to podaj mi proszę kanon o zmniejszeniu rangi grzechu motywowanemu cechą wrodzoną.


Chyba nie wypowiedziałem się jasno. "Zmniejszenie rangi" wynika z odgórnej definicji grzechu ciężkiego. Kanon 1875 w powiązaniu z 1860. Wykładnia kanonu 1860 jest jednakże niejednolita, opracowania dotyczące przykładowo nałogu alkoholizmu są tu bardzo wyrozumiałe. Także obecne złagodzenie wykładni dotyczącej samobójców opiera się na ocenie dobrowolności czynu pod wpływem choroby psychicznej. Wyrozumiałość kończy się tam, gdzie temat schodzi na cielesność ludzką, czyli nieomal wszystkie kanony dotyczące przykazania 6.

Cytuj:

A czy na pewno teologia powinna odpowiadać na pytanie czy i w jakiej mierze wrodzoność, czy genetyczna skłonność ogranicza dobrowolność?


Przyznaję, że uznałem to za logiczny wniosek. Ale być może Kościół nie zdobędzie się na tekst w stylu "Niektórzy ludzie są urodzenie do popełniania grzechu X", gdyż zaprzeczałoby to katolickiej antropologii. A także definicji grzechu X.

Cytuj:
Zresztą, moim zdaniem to i tak jest kwestia poboczna, bo oponentowi nie chodzi wcale o określenie wagi grzechu, czy redukcję ciężaru moralnego z racji skłonności, zwał jak zwał, tylko w ogóle przyznanie, że jeśli h. jest "naturalnie występujący" i "wrodzony", to (konsekwentnie) nie powinien być przez nas postrzegany jako zło (grzech).


Zdaję sobie z tego sprawę. Niespójność doktryny katolickiej nie polega na tym, że homosekualizm nie powinien być grzechem. Ale że jest wliczany do rangi grzechów najcięższych, wołających o pomstę do Nieba, Crimen Pessimum. Podczas gdy jego dobrowolność jest co najmniej dyskusyjna. A kolejne badania naukowe potwierdzają tezę, wykreśloną po 9 latach, że homoseksualzmu się nie wybiera. Nie uczy się jego ani w dżenderowych przedszkolach ani przez brak postaci ojca w dzieciństwie ani przez inne tezy promowane ale porzucone na temat "nabytego" charakteru homoseksualizmu. Zasadnizo wszystko dotyczące - częściowego - ułaskawienia masturbacji pod wpływem czynników psychicznych i podobnych, powinno w jeszcze większej mierze dotyczyć tej kwestii. Ale tak nie jest.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt mar 26, 2021 13:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
bert04 napisał(a):
afilatelista napisał(a):
Celowo, bo wymieniałem te które uważam za negatywne. Ale to ciekawe zagadnienie czy homoseksualizmowi należałoby zapobiegać gdyby była taka możliwość. Myślę że to powinno być kwestią decyzji rodziców.
Że tak zażartuję, byłaby ingerencja wbrew woli Boga;)


https://www.geekweek.pl/news/2017-04-16 ... a_1661481/

Zarty na bok, ale jest przynajmniej poszlaka na to, że istnieje związek między podawaniem progesteronu a orientacją dziecka. W tym przypadku chodziło o progesteron podawany w czasie ciąży do zabezpieczania jej przebiegu. Ale chyba oboje wiemy, do jakich "niecnych" celów jest podawany też progesteron. I wiadomo także, że masowe używanie antykoncepcji prowadzi do zanieczyszczenia wody.

https://www.pch24.pl/o-tym-milcza-ekolo ... 426,i.html

Tak, wiem, pch24 to źródło do którego należy podchodzić z rezerwą. Jednakże ciąg rozumowania wydaje się spójny. A wniosek jest chyba prosty. Większa ilość osób tak homoseksualnych jak i interseksualnych wśród ludzi to niekoniecznie efekt zmiany świadomości społecznej i tak dalej. Ale efekt uboczny zanieczyszczenia środowiska hormonami.
badanie naukowe na grupie 34 osób. To żart a nie badanie. Niech powtórzą na reprezentatywnej grupie to wyciągniemy wnioski. Na razie zauważono związek pomiędzy posiadaniem starszych braci a homoseksualizmem męskim. To raczej poszlaka za potwierdzeniem hipotezy wujka.


Pt mar 26, 2021 23:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Saqura napisał(a):
To jakim prawem gatunek homo sapiens w tak wielu przypadkach decyduje za nią, sam sobie obierając normy co w niej naturalne a co nie?(często eliminując jednostki które według ich własnych norm odstają od całości)

To czy coś jest naturalne czy nie jest kwestia odrębną od tego czy jest moralne i czy jest porządne. Zabijanie jest naturalne. Nie wiem o jakim eliminowaniu piszesz. Mogę normy moralne opierają się na ograniczaniu cierpienia, zwiększaniu przyjemności świadomych istot (ich dobrostan) oraz na wolnościach osobistych.
Cytuj:
To się nazywa wolność, dar wolnego wyboru. Ja widzę w tym sprawiedliwość i miłość, nie winę.

Czy wybór Ewy był wolny? Bóg stworzył ja z określonymi cechami charakteru, pragnieniami, predyspozycjami. Skoro jest wszechwiedzący to wiedział jak Ewa postąpi. Wiedział też e gdyby stworzył ja inaczej to postąpiłaby inaczej. Wolnej woli nie da się pogodzić z wszechwiedzą Boga obejmującą przyszłość.
Cytuj:
To już wiem, "patrzysz i nie widzisz".
Ty nie widzisz błędów poznawczych jego że utrzymujesz sprzeczne przekonania.


Pt mar 26, 2021 23:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
bramin napisał(a):
Alugard napisał(a):
Podbijam pytanie do bramina. Dlaczego homofobia ma być szanowana?


Wielu psychologów czy psychiatrów uważa, ze termin "homofobia" nie jest odpowiedni.
Homofobia nie jest fobią. Można ją rozpatrywać jako socjologiczny a nie psychiatryczny fenomen. Termin ten przeszedł do codziennego języka ale nie oddaje istoty rzeczy choć został użyty przez psychologa Weinberga.
Nie ma go w oficjalnym spisie i klasyfikacji WHO.

Nie rozumiem jaki to ma związek z czymkolwiek. Mówię o niechęci i uprzedzeniu wobec homoseksualistów, tak w naszym języku nazywa się to zjawisko. Kościół te uprzedzenia konserwuje, pozwala księżom na oczernianie mniejszości seksualnych i straszenie nimi wiernych.

Cytuj:
Nikt normalny, nikt kto ma jakieś zasady moralne nie szanuje i nie popiera "homofobii".
zgadzam się. Ale zjawisko istnieje.
Cytuj:
Szanuję homoseksualistów, toleruję ich ale nie akceptuję ich praktyk.
Praktyki homoseksualne z punktu widzenia chrześcijańskiego są niemoralne.
Afilatelista uważa pewne stwierdzenia za ekwilibrystykę ale w chrześcijaństwie oddziela się czyn od osoby.
Każdy człowiek zasługuje na szacunek.

Nawet na papierze tak nie jest, a co dopiero w realu. Już katechizm z góry wyodrębnia homoseksualistów jako "osoby nieuporządkowane". Przypisanie urojonych, negatywnych cech to oznaka szacunku?


So mar 27, 2021 8:14
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
jak jest [współczesna] kara za przyznanie się do homoseksualizmu?
Wykluczenie ze społeczności wyznaniowej?


So mar 27, 2021 9:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL