Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 10:47



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 24  Następna strona
 Czy Bóg stworzył homoseksualizm? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Dowiar napisał(a):
To są prawa biologiczne, które pochodzą od Boga. Co z tego, że prostata leży obok anusa i tak tamtędy dziecko się nie pocznie, ani nie narodzi. Tutaj mamy tylko jeden wybór.

Oglądałeś „Seksmisję”?


Wt kwi 13, 2021 7:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Dowiar napisał(a):
Czyżbyś Ty nie miał Libido? Jesteś robotem, rozmawiam z maszyną?

Mam libido i w pewnym sensie jestem robotem - biologicznym samoswiadomym robotem.


Cytuj:
Cewka, zwojnica – część obwodu elektrycznego, element elektroniczny bierny - definicja naukowa.
Rdzeń magnetyczny, lub ferromagnetyczny, część obwodu elektronicznego, element aktywny - definicja naukowa.

Wsuwanie rdzenia do cewki powoduje jej aktywność!!! Ciekawe gdzie nauka podpatrzyła ten model?
na pewno nie w sypialni.

Cytuj:
Co do tej prymitywnej psychologicznej przyjemności to z tym bym, się zgodził, wątpię czy doznają duchowo zjednoczenia biegunów, natomiast skutki są zupełnie inne, to przecież tak trywialnie proste, homoseksualiści nigdy nie będą mieli dzieci ze swojego związku. Jeżeli ktoś to lubi, to jego wybór i jego problem, nic mi do tego. Gdyby Bóg chciał to popierać, to musiałby zmienić wszystkie prawa kosmosu. Jakoś nie słyszałem, żeby w naturze zapłodnienie następowało przez odbyt u osobnika płci męskiej. Jest możliwe sztuczne zapłodnienie kobiety, ale trzeba wziąć plemnik od osobnika płci przeciwnej. Owszem jest ta prymitywna przyjemność, ale czy to można porównać do radości rodziców trwających w miłosnym uścisku i czyniących to z radosną świadomością powstawania nowego człowieka przez ich bezpośredni udział? NO niestety, ale tego pary homoseksualne nigdy nie będą doznawać i z tego powodu im współczuję. Są skazani albo na adopcję, albo na sztuczne zapłodnienie, w większości przypadków od anonimowych dawców.

Po pierwsze: jeśli to są prawa boskie to Bóg mógł tak stworzyć człowieka żeby czerpał przyjemność tylko z seksu który się Bogu podoba. Więc albo stworzył niektórych ludzi wbrew swojej woli, albo chce żeby homoseksualiści czerpali przyjemność z seksu.
Po drugie Bóg mógłby ściśle powiązać przyjemność z seksu z posiadaniem dzieci ale tak nie jest. Większość ludzi uprawia seks dla przyjemności.
Po trzecie nie ma żadnych praw kosmosu danych przez Boga. Podział na dwie płcie jest dosyć praktyczny ale większość życia na ziemi to organizmy bezpłciowe i obojniacze.
Po czwarte to nie Ty jesteś od oceniania co jest prymitywne. Nie ma też zasady że to co prymitywne jest złe. Potrzeba posiadania potomstwa i przekazania swoich genów jest bardziej prymitywna (inaczej pierwotna) niż przyjemność z seksu i homoseksualizm. Przecież występuje u pierwotniaków;) czy to czyni ją mniej lub bardziej wartościową niż potrzeba przyjemności z seksu? Będąc istotą świadomą że ani jedno ani drugie to nie są prawa dane od Boga tylko uwarunkowania biologiczne można samodzielnie zdecydować które potrzeby chcemy realizować.
Po piąte w czasach kiedy homo sapiens zaburza równowagę ekologiczną naszej planety świadoma decyzja o nieposiadaniu dzieci (lub adoptowaniu cudzych) może być najbardziej doniosłą i odpowiedzialną.

Cytuj:
Z Twojej teorii wynika, że Bóg jest biseksualny, bo jesteśmy stworzeni na jego obraz i podobieństwo! Tyle, że Twoja teoria nadal nie trzyma się kupy i niczego nie udowadnia, jedynie powierzchowne uzasadnienie tej prymitywnej przyjemności, bo nie umożliwia najważniejszej funkcji jaką jest podtrzymywanie gatunku ludzkiego. Skąd się bierzemy, z probówki? Czy z miłosnego uniesienia naszych rodziców? Może jeszcze jakoś inaczej?
Mój argument (nie mylić z teorią) wykazuje jedynie błędność Twojego argumentu.
Przyjemność z seksu nie jest powiązana z prokreacją. Możliwa jest zarówno przyjemność z seksu bez prokreacji (antykoncepcja, bezpłodność, homoseksualizm, seks oralny) jak i prokreacja bez przyjemności z seksu (gwałt, homoseksualiści w związkach heteroseksualnych, in vitro).


Cytuj:
Zastanawiam się, czego Ty właściwie bronisz i co lansujesz? Jeżeli bronisz przyjemności z tytułu seksu w relacjach o których piszesz, to jest to wybór każdego z osobna,

Tak.
Cytuj:
natomiast jeżeli mówimy o pewnych prawach kosmicznych dotyczących życia, instynktu samozachowawczego i instynktu zachowania gatunku, to tego nie zmienisz żadna ideologią choćby najbardziej błyskotliwą. To są prawa biologiczne, które pochodzą od Boga. Co z tego, że prostata leży obok anusa i tak tamtędy dziecko się nie pocznie, ani nie narodzi. Tutaj mamy tylko jeden wybór.
Nie. Po pierwsze nic nie wskazuje żeby prawa biologiczne pochodziły od Boga. Po drugie nie jest powiedziane że musimy przestrzegać praw biologicznych. Prawo siły, nepotyzm i priorytety zacna swoich kisztem obcych to też prawa biologicznie uzasadnione. Po trzecie i najważniejsze: argumentuje że w hipotetycznej sytuacji w której to Bóg stworzył człowieka i inne zwierzęta to wszystko wskazuje na to że albo nie miał nic przeciwko homoseksualizmowi albo jest złośliwy i obarczył cześć ludzi i zwierząt naturą którą potępia.


Wt kwi 13, 2021 8:03
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Może Twój Bóg jest złośliwy, mój na pewno nie!

Jesteś czegoś pewien?


Wt kwi 13, 2021 14:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Dowiar napisał(a):
Może Twój Bóg jest złośliwy, mój na pewno nie!

Czyli zostaje tylko opcja że Twój Bóg nie ma nic przeciwko homoseksualizmowi;)

A czy Twój Bóg to Ten sam co występuje w Biblii? Bo ten jest raczej złośliwy.
1 Stworzył istoty nie znające pojęcia dobra i zła,
2 dał im zakaz jedzenia owoców z drzewa (przy czym skoro nie widziało czym jest zło to nie widzieli że łamanie zakazu jest złe)
3 stworzył węża - najbardziej przebiegle że zwierząt ladowych.
4. Stworzył "drzewo to ma owoce dobre do jedzenia, że jest ono rozkoszą dla oczu i że owoce tego drzewa nadają się do zdobycia wiedzy".
5. Ukarał ludzi za złamanie zakazu
Mi to wygląda na złośliwość.

Cytuj:
Jesteś czegoś pewien?

Nie. Uważam że niczego nie można być pewnym. Bo nie da się wykluczyć solipsyzmu. Ale są rzeczy których jestem praktycznie pewny, przy założeniu kilku aksjomatów.


Wt kwi 13, 2021 17:36
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Nie mam nic wspólnego z Bogiem Zemsty!

Traktujesz zbyt dosłownie legendę o wygnaniu z raju. To są symbole i trzeba mieć klucze, żeby je rozumieć.

I to nie jest tylko mój Bóg, tylko wszystkich nas, Twój też.

Założenie to jedynie przypuszczenie, to nie może być pewnik. Ja pytam czego jesteś pewien bez założeń? Właściwie dałeś już odpowiedź, że nie masz. W takiej sytuacji, cokolwiek powiesz jest względne. Chcesz powiedzieć, że masz syndrom solipsyzmu, czy wyznajesz go? Psychiatria się tym zajmuje - istniejesz Ty sam, a wszystko inne jest Twoim złudzeniem", tak można usprawiedliwić każdą zbrodnię. Groźna zabawa!


Wt kwi 13, 2021 19:46
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Cytuj:
Po pierwsze nic nie wskazuje żeby prawa biologiczne pochodziły od Boga.


Wszystko pochodzi od Boga, bo nie ma dwóch Stwórców. Brak Stwórcy, to brak Stworzenia, to brak czegokolwiek.

Ja w to wierzę i to mi wystarcza. Ty wierzysz w solipsyzm, czy w Boga złośliwego, wierzysz, że wszystko jest względne, każdy niewierzący jest tak naprawdę wierzący, bo wierzy w to, że nie wierzy i nie jest w stanie to niczym potwierdzić, zostaje tylko wiara :-) :-D :D :brawo:


Wt kwi 13, 2021 20:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Dowiar napisał(a):
Nie mam nic wspólnego z Bogiem Zemsty!

Czyli to nie Twój Bóg powiedział:

Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą;

Cytuj:
Traktujesz zbyt dosłownie legendę o wygnaniu z raju. To są symbole i trzeba mieć klucze, żeby je rozumieć.

Po pierwsze bez tej legendy cały sens misji Jezusa Chrystusa się sypie. Aby jego ofiara miała sens musi być dosłowny Adam i dosłowny pierworodny grzech.
Po drugie ewangeliści uważali Adama za postać historyczną, a Paweł potwierdzał że przez niego jednego grzech wszedł na świat.
Po trzecie KKK dalej uznaje Adama za winnego sprowadzenia grzechu na świat a to wymaga pewnej dosłowności.

Ogólnie to macie zwyczaj twierdzić że Biblię należy interpretować przenośnie tam gdzie się udowodni że jest w błędzie.
Jeśli chcesz kontynuować ta dyskusję to zapraszam do wątku. viewtopic.php?f=47&t=37588&start=105
Cytuj:
I to nie jest tylko mój Bóg, tylko wszystkich nas, Twój też.
Nie. Bóg Biblii nie jest moim bogiem. Po pierwsze nie sądzę że istnieje, po drugie gdyby istniał to nie byłbym jego wyznawcą.

Dowiar napisał(a):
Wszystko pochodzi od Boga, bo nie ma dwóch Stwórców. Brak Stwórcy, to brak Stworzenia, to brak czegokolwiek.

Ja w to wierzę i to mi wystarcza. Ty wierzysz w solipsyzm, czy w Boga złośliwego, wierzysz, że wszystko jest względne, każdy niewierzący jest tak naprawdę wierzący, bo wierzy w to, że nie wierzy i nie jest w stanie to niczym potwierdzić, zostaje tylko wiara :-) :-D :D :brawo:

Jeśli wszystko to homoseksualizm też. Jeśli nie jest złośliwy to nie potępia tego co stworzył. Sprawa zamknięta?


Wt kwi 13, 2021 21:04
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
No i co tego wynika? Jakieś praktyczne wskazania ?


Wt kwi 13, 2021 21:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Dowiar napisał(a):
No i co tego wynika? Jakieś praktyczne wskazania ?

Tak. Że katolicy powinni dać innym żyć po swojemu.


Wt kwi 13, 2021 22:30
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Siebie jak byś określił?


Śr kwi 14, 2021 0:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Dowiar napisał(a):
Siebie jak byś określił?

Doprecyzuje pytanie.


Śr kwi 14, 2021 6:08
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
afilatelista napisał(a):
Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą;

No tak, wszak Bóg osobiście napisał Biblię...bo musi być dosłowny Bóg, dosłowny Adam, dosłowny Jezusa...myślenie na etapie malucha 5-7 letniego.

Cytuj:
Po trzecie KKK dalej uznaje Adama za winnego sprowadzenia grzechu na świat a to wymaga pewnej dosłowności.

Adama - czyli z hebrajskiego: człowiek, adhamah ziemia, sumeryjskiego ada-mu ojciec, akadyjskiego ad-mu stworzony.

Bóg nikogo nie potępia, jak nie potępił za pierwszy grzech, podobnie Jezus z krzyża nie dość, ze nie potępił, to jeszcze modlił za za swoich oprawców.
Potępiają ludzie i posiłkują się Bogiem przypisując Mu potępianie.
Gejów także potępili ludzie zgodnie że swoją wiedzą, że jedynym dawcą nowego życia jest li tylko mężczyzna. Seks kobiet (inkubatorów) ich nie interesował, stąd ni słowa w Biblii potępiania lesbijek.


Śr kwi 14, 2021 7:14

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
26 Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. 27 Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr kwi 14, 2021 8:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Alus napisał(a):
afilatelista napisał(a):
Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą;

No tak, wszak Bóg osobiście napisał Biblię...bo musi być dosłowny Bóg, dosłowny Adam, dosłowny Jezusa...myślenie na etapie malucha 5-7 letniego.

Tylko że to jest fragment dekalogu. Jako jeden z niewielu fragmentów Biblii aspiruje do dosłownych słów Boga.

Musimy oddzielić dwie kwestie:
- Boga Biblii który jest określony - jest to Bóg który jest zawistny, morderczy, nie lubi homoseksualistów i na temat którego aktywnie twierdzę że nie istnieje.
- bliżej nieokreślonego, tematycznego/deistycznego boga który jest metaforyczny i nieokreślony (nie wiemy jaki ma stosunek do homoseksualistów) - na jego temat jestem agnostyczny.
Jeśli mówimy o Adamie, Jezusie itd to mówimy o tym pierwszym. Bogu opisanym w Biblii. Próby rozmycia jego negatywnych cech poprzez mieszanie jednego z drugim to
Typowa dla katolików ekwilibrystyka. Albo uznajecie że autorzy Biblii mieli kontakt z Bogiem i ta księga jest natchniona - wtedy musicie się pogodzić z tym że Bóg jest zawistny, albo pr,uznajecie że Żydzi pisali bajki tak samo jak Grecy czy Hindusi.

Cytuj:
Adama - czyli z hebrajskiego: człowiek, adhamah ziemia, sumeryjskiego ada-mu ojciec, akadyjskiego ad-mu stworzony.

Ale zarówno autorzy Ewangelii, Paweł i KK twierdzili że to był dosłowny czlowiek. Pius XIi:
"Nie wolno bowiem wiernym Chrystusowym trzymać się takiej teorii, w myśl której przyjąć by trzeba [...] że nazwa „Adam” nie oznacza jednostkowego człowieka".

Cytuj:
Bóg nikogo nie potępia, jak nie potępił za pierwszy grzech, podobnie Jezus z krzyża nie dość, ze nie potępił, to jeszcze modlił za za swoich oprawców.
Potępiają ludzie i posiłkują się Bogiem przypisując Mu potępianie.
Gejów także potępili ludzie zgodnie że swoją wiedzą, że jedynym dawcą nowego życia jest li tylko mężczyzna. Seks kobiet (inkubatorów) ich nie interesował, stąd ni słowa w Biblii potępiania lesbijek.

Czyli co? Biblię napisali ludzie nieznający woli Boga? Co do potępienia lesbijek. Rz1:

26 Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze.27 Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie.
(Swoją drogą warto zwrócić uwagę na dobór słów - Bóg ich wydał - czyli to Bóg stworzył homoseksualizm)
32 Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią.
Wyrok boży to oczywiście potępienie.


Śr kwi 14, 2021 8:56
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
afilatelista napisał(a):
doprecyzuj pytanie.


Odpowiedz jak Ci intuicja podpowiada!


Śr kwi 14, 2021 10:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 24  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL