Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:44



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 24  Następna strona
 Czy Bóg stworzył homoseksualizm? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Cytuj:
Tylko że to jest fragment dekalogu. Jako jeden z niewielu fragmentów Biblii aspiruje do dosłownych słów Boga.

Jedynie aspiruje dla tych pojmujących test literalnie.

Cytuj:
Musimy oddzielić dwie kwestie:
- Boga Biblii który jest określony - jest to Bóg który jest zawistny, morderczy, nie lubi homoseksualistów i na temat którego aktywnie twierdzę że nie istnieje.
- bliżej nieokreślonego, tematycznego/deistycznego boga który jest metaforyczny i nieokreślony (nie wiemy jaki ma stosunek do homoseksualistów) - na jego temat jestem agnostyczny.
Jeśli mówimy o Adamie, Jezusie itd to mówimy o tym pierwszym. Bogu opisanym w Biblii. Próby rozmycia jego negatywnych cech poprzez mieszanie jednego z drugim to
Typowa dla katolików ekwilibrystyka. Albo uznajecie że autorzy Biblii mieli kontakt z Bogiem i ta księga jest natchniona - wtedy musicie się pogodzić z tym że Bóg jest zawistny, albo pr,uznajecie że Żydzi pisali bajki tak samo jak Grecy czy Hindusi.

Musimy sie jedynie pogodzić, że ludzie w każdej epoce szukali Najwyższej Siły, Boga, i dążąc do Niego przypisywali Mu swoje swoje cechy, w tym swoje okrucieństwo.
Rzeczywisty obraz Boga ukazuje Jezus, a wybrany przez niego apostoł pogan w krótkim Hymnie o Miłości daje prawdziwy obraz Boga.

Cytuj:
Ale zarówno autorzy Ewangelii, Paweł i KK twierdzili że to był dosłowny czlowiek. Pius XIi:
"Nie wolno bowiem wiernym Chrystusowym trzymać się takiej teorii, w myśl której przyjąć by trzeba [...] że nazwa „Adam” nie oznacza jednostkowego człowieka".

Gdyby tak było jak twierdzisz, to Kościół musiałby zmienić treść Biblii i wyrzucić opis pierwszego bratobójstwa, konsekwencja którego jest los wygnańca Kaina ojca rodu kainowego...z kims musiał spłodzić to potomstwo.
Nadal nie pojmujesz, że ST to nie tabliczka mnożenia.

Cytuj:
Bóg nikogo nie potępia, jak nie potępił za pierwszy grzech, podobnie Jezus z krzyża nie dość, ze nie potępił, to jeszcze modlił za za swoich oprawców.
Potępiają ludzie i posiłkują się Bogiem przypisując Mu potępianie.
Gejów także potępili ludzie zgodnie że swoją wiedzą, że jedynym dawcą nowego życia jest li tylko mężczyzna. Seks kobiet (inkubatorów) ich nie interesował, stąd ni słowa w Biblii potępiania lesbijek.

Cytuj:
Czyli co? Biblię napisali ludzie nieznający woli Boga? Co do potępienia lesbijek. Rz1:

Współcześnie obrona dewiantów seksualnych w sutannach też dla niektórych podyktowana jest wolą Boga, ochroną Jego Kościoła.

"Bóg ich wydał", "wolą Boga" - idąc takim torem myślenia - Bóg wydał miliony ludzi na okrutną śmierć z woli psychola, który rzeszom swoich podwładnym przekazał "Bóg z nami"


Cytuj:
Wyrok boży to oczywiście potępienie.

co zasiałeś, to i żąć będziesz - to tylko człowiek decyduje o swojej wieczności, zbawieniu lub potępieniu.

PS. Zabawne, że ateiści negujący istnienie Boga obciążają Go odpowiedzialnością za zło dokonywane przez ludzi.


Cz kwi 15, 2021 7:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Alus napisał(a):
Jedynie aspiruje dla tych pojmujących test literalnie.
czyli dekalog to też metafora? Wszystko co wam nie pasuje to metafora i nie należy tego czytać dosłownie. A może historii o Jezusie też nie należy czytać dosłownie i niedosłownie zmartwychwstał?
Cytuj:
Musimy sie jedynie pogodzić, że ludzie w każdej epoce szukali Najwyższej Siły, Boga, i dążąc do Niego przypisywali Mu swoje swoje cechy, w tym swoje okrucieństwo.
Z tym się w pełni zgadzam. To ludzie stworzyli bogów.
Cytuj:
Rzeczywisty obraz Boga ukazuje Jezus, a wybrany przez niego apostoł pogan w krótkim Hymnie o Miłości daje prawdziwy obraz Boga.
Po pierwsze jeśli Jezus i Jahwe to ten sam Bóg to powinni mieć te same cechy. Po drugie Jezus jest gorszy od Jahwe bo wprowadził piekło - nieskończoną karę za skończone winy.

Cytuj:
Gdyby tak było jak twierdzisz, to Kościół musiałby zmienić treść Biblii i wyrzucić opis pierwszego bratobójstwa, konsekwencja którego jest los wygnańca Kaina ojca rodu kainowego...z kims musiał spłodzić to potomstwo.
Nadal nie pojmujesz, że ST to nie tabliczka mnożenia.
nie to nie tabliczka mnożenia. To zbiór legend, trochę poezji, trochę historii, trochę ówczesnego prawa.

Cytuj:
Współcześnie obrona dewiantów seksualnych w sutannach też dla niektórych podyktowana jest wolą Boga, ochroną Jego Kościoła.

"Bóg ich wydał", "wolą Boga" - idąc takim torem myślenia - Bóg wydał miliony ludzi na okrutną śmierć z woli psychola, który rzeszom swoich podwładnym przekazał "Bóg z nami"

Cytuj:
Wyrok boży to oczywiście potępienie.

co zasiałeś, to i żąć będziesz - to tylko człowiek decyduje o swojej wieczności, zbawieniu lub potępieniu.

PS. Zabawne, że ateiści negujący istnienie Boga obciążają Go odpowiedzialnością za zło dokonywane przez ludzi.

Po prostu to wynika z chrześcijaństwa. Jeśli Bóg jest wszechwiedzący i wszechmogący to znaczy że znał przyszłość już przed stworzeniem świata. Wiedział dokładnie kto kiedy zgrzeszy i kto pójdzie do piekła.
I Biblia to potwierdza wielokrotnie. Wiedział też jak stworzyć świat żeby efekt był inny. Czyni to go odpowiedzialnym za wszystko i obnaża fikcję wolnej woli.
Jako ateista też nie wierzę w wolną wolę ale z innych powodów.
Żeby wrócić nieco do tematu wątku. Czy homoseksualista wybiera sobie preferencje? Nie wybiera.
Czy homoseksualizm można nazwać złym? Zgodnie z moja definicją nie.


Cz kwi 15, 2021 10:01
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
afilatelista napisał(a):
Jeśli Bóg jest wszechwiedzący i wszechmogący to znaczy że znał przyszłość już przed stworzeniem świata. Wiedział dokładnie kto kiedy zgrzeszy i kto pójdzie do piekła.
I Biblia to potwierdza wielokrotnie. Wiedział też jak stworzyć świat żeby efekt był inny. Czyni to go odpowiedzialnym za wszystko i obnaża fikcję wolnej woli.
Jako ateista też nie wierzę w wolną wolę ale z innych powodów.
Żeby wrócić nieco do tematu wątku. Czy homoseksualista wybiera sobie preferencje? Nie wybiera.
Czy homoseksualizm można nazwać złym? Zgodnie z moja definicją nie.


Naiwny determinizm dziecka, z wyboru, właśnie na tym polega Wolna Wola, że wybrałeś taki los, no to go masz. Chcesz, żeby wszystko było zdeterminowane, a Ty jesteś w rekach Najwyższego jak marionetka. No to jesteś marionetką Swojego Boga Wyobraźni. Zgodnie z Twoją definicją wszystko może być dla Ciebie Dobrem. Starożytna Mądrość głosi, że ludzki umysł jest jak Pałać Luster, dopóki się ich nie rozbije wszystkich (iluzji), są wmówioną rzeczywistością.

Biblie należy czytać w oryginale i z kluczami, inaczej siedzisz w labiryncie własnych wyobrażeń. na ten temat. Na tym polega unikalność Boga, że mamy to co chcemy, czy to jest dla nas korzystne to już inna piosnka. paradoks polega na tym, że owszem Bóg zna nasza przyszłość teraźniejszość i przyszłość, ale pozostawia nam również furtkę, abyśmy mogli go zaskoczyć.

Dlatego jest Bogiem, a nie nami. MY nie jesteśmy nim chociaż na swój obraz i podobieństwo nas stworzył!. Próbujemy swoim ciasnym móżdżkiem nadać mu nasz obraz! Nie da się! Widzę, że sam pretendujesz na miano Boga.


Cz kwi 15, 2021 23:16
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
afilatelista napisał(a):
czyli dekalog to też metafora? Wszystko co wam nie pasuje to metafora i nie należy tego czytać dosłownie. A może historii o Jezusie też nie należy czytać dosłownie i niedosłownie zmartwychwstał?

Zabawne to jest to Twoje miotanie się. Dekalog to opracowany zbiór zakazów, przykazań regulujący warunki życia we wspólnocie, opatrzony wstępem mobilizującym do bezwarunkowego jego wypełniania poprzez przedstawianie cenzora jakim jest srogi i mściwy Bóg

Cytuj:
Po pierwsze jeśli Jezus i Jahwe to ten sam Bóg to powinni mieć te same cechy. Po drugie Jezus jest gorszy od Jahwe bo wprowadził piekło - nieskończoną karę za skończone winy.

Boga nikt nigdy nie widział, ten jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, o Nim pouczył (J 1,18) - nikt nie widział, ale ktoś znał cechy Boga i Ty oświecony w to wierzysz.
Bóg jest w raju, a gdzie niby miałby swoje miejsce demon, jak nie w piekle - a Ty powiadasz "Jezus stworzył piekło".



Cytuj:
nie to nie tabliczka mnożenia. To zbiór legend, trochę poezji, trochę historii, trochę ówczesnego prawa.

A Ty traktujesz ST jako niepodważalny dokument.

Cytuj:
Po prostu to wynika z chrześcijaństwa. Jeśli Bóg jest wszechwiedzący i wszechmogący to znaczy że znał przyszłość już przed stworzeniem świata. Wiedział dokładnie kto kiedy zgrzeszy i kto pójdzie do piekła.
I Biblia to potwierdza wielokrotnie. Wiedział też jak stworzyć świat żeby efekt był inny. Czyni to go odpowiedzialnym za wszystko i obnaża fikcję wolnej woli.
Jako ateista też nie wierzę w wolną wolę ale z innych powodów.
Żeby wrócić nieco do tematu wątku. Czy homoseksualista wybiera sobie preferencje? Nie wybiera.
Czy homoseksualizm można nazwać złym? Zgodnie z moja definicją nie.

Mógłby stworzyć inny, przeznaczając wszystkich do zbawienie, co wykluczałoby wolna wolę każdego człowieka i wtedy nie pisałbyś aktów oskarżeń Boga, ale wraz z całą ludzkością jednym głosem w chórze śpiewałbyś psalmy.


Pt kwi 16, 2021 7:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Jeśli nie wrócicie do tematu nastaną prześladowania.

_________________
ksiądz


Pt kwi 16, 2021 7:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Dowiar napisał(a):
Naiwny determinizm dziecka, z wyboru, właśnie na tym polega Wolna Wola, że wybrałeś taki los, no to go masz. Chcesz, żeby wszystko było zdeterminowane, a Ty jesteś w rekach Najwyższego jak marionetka. No to jesteś marionetką Swojego Boga Wyobraźni.

Człowieku zrozum że tu nie chodzi o moje poglądy tylko o logikę.
1. Czy Bóg w momencie tworzenia świata wiedział o tym że np. Robert będzie uprawiał homoseksulny seks?
2. Czy gdyby Bóg stworzył świat mięso inaczej to Robert nie uprawialby homoseksualnego seksu?

Jeśli odpowiedzi na oba pytania brzmiały "tak" to znaczy że Bóg miał w planie ten homoseksualny seks.

Osobiście nie wierzę w żadnych bogów. Uważam że ten seks to kwestia genów, epigenetyki, hormonów, wychowania, edukacji, wiedzy jaką zdobył itd. Jego działania zostały zdeterminowane ale nie przez Boga tylko przez okoliczności.

Cytuj:
Zgodnie z Twoją definicją wszystko może być dla Ciebie Dobrem.

Nie. Zgodnie z moja definicją np. potępianie homoseksualistów jest złem, bo przynosi im krzywdę.

Cytuj:
Biblie należy czytać w oryginale i z kluczami, inaczej siedzisz w labiryncie własnych wyobrażeń. na ten temat. Na tym polega unikalność Boga, że mamy to co chcemy, czy to jest dla nas korzystne to już inna piosnka.
z jakimi kluczami? Takimi jak KK sobie życzy?

Cytuj:
paradoks polega na tym, że owszem Bóg zna nasza przyszłość teraźniejszość i przyszłość, ale pozostawia nam również furtkę, abyśmy mogli go zaskoczyć.
to istny paradoks! Zaskoczyć kogoś kto zna przyszłość... To łamanie podstawowych zasad logiki.

Cytuj:
Dlatego jest Bogiem, a nie nami. MY nie jesteśmy nim chociaż na swój obraz i podobieństwo nas stworzył!. Próbujemy swoim ciasnym móżdżkiem nadać mu nasz obraz! Nie da się! Widzę, że sam pretendujesz na miano Boga.
Nie po prostu nie daje sobie wmówić nielogicznych koncepcji.


Pt kwi 16, 2021 8:43
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
afilatelista napisał(a):
Człowieku zrozum że tu nie chodzi o moje poglądy tylko o logikę.
1. Czy Bóg w momencie tworzenia świata wiedział o tym że np. Robert będzie uprawiał homoseksulny seks?
2. Czy gdyby Bóg stworzył świat mięso inaczej to Robert nie uprawialby homoseksualnego seksu?

Bóg stworzył wolną wolę, Wszechwiedza Boga nie wyklucza wolnej woli.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt kwi 16, 2021 8:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Alus napisał(a):
Zabawne to jest to Twoje miotanie się. Dekalog to opracowany zbiór zakazów, przykazań regulujący warunki życia we wspólnocie, opatrzony wstępem mobilizującym do bezwarunkowego jego wypełniania poprzez przedstawianie cenzora jakim jest srogi i mściwy Bóg
OK, tylko ustalmy jedno - czy napisali to ludzie czy Bóg maczał w tym palce? To samo pytanie dotyczy fragmentów potępiających homoseksualizm - czy wyrażają zdanie Boga czy kulki ludzi?

Cytuj:
Boga nikt nigdy nie widział, ten jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, o Nim pouczył (J 1,18) - nikt nie widział, ale ktoś znał cechy Boga i Ty oświecony w to wierzysz.
Bóg jest w raju, a gdzie niby miałby swoje miejsce demon, jak nie w piekle - a Ty powiadasz "Jezus stworzył piekło".
jeśli Bóg stworzył wszystko to piekło również. On też będzie sprawował sąd.
Cytuj:
A Ty traktujesz ST jako niepodważalny dokument.
nie. Traktuję go jak legendę. Nowy z resztą też.

Cytuj:
Mógłby stworzyć inny, przeznaczając wszystkich do zbawienie, co wykluczałoby wolna wolę każdego człowieka i wtedy nie pisałbyś aktów oskarżeń Boga, ale wraz z całą ludzkością jednym głosem w chórze śpiewałbyś psalmy.
Niepotępienie nie jest równoznaczne ze zbawieniem. Mógłby np niezbawionych unicestwiać (osobiście dostałbym to czego się spodziewam). Mógłby też stworzyć świat w którym istniałaby wolna wola w którym Bóg nieznałby przyszłości - wtedy nikt nie byłby ani przeznaczony do zbawienia ani przeznaczony do potępienia bo nie istniałoby przeznaczenie. Natomiast znajomość przez Boga przyszłości wyklucza wolną wolę.

bramin - stworzenie świata i wolna wola to nie jest OT. Żeby odpowiedzieć na pytanie z tematu trzeba ustalić czy może istnieć coś czego nie stworzył Bóg.

Wierzę w jednego Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych.
Dla mnie skoro chrześcijanie przyjmują że Bóg jest stworzycielem wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialny, jest wszechmogący to stworzył też homoseksualizm. Nie ma innej możliwości.

Andy72 napisał(a):
afilatelista napisał(a):
Człowieku zrozum że tu nie chodzi o moje poglądy tylko o logikę.
1. Czy Bóg w momencie tworzenia świata wiedział o tym że np. Robert będzie uprawiał homoseksulny seks?
2. Czy gdyby Bóg stworzył świat mięso inaczej to Robert nie uprawialby homoseksualnego seksu?

Bóg stworzył wolną wolę, Wszechwiedza Boga nie wyklucza wolnej woli.


Wyklucza. Czy jeśli Bóg od zawsze wie że ktoś będzie homoseksualistą i pójdzie do piekła, to czy ktoś może jednak nie zostać homoseksualistą? Zrobić coś czego Bóg nie przewidział? Zaskoczyć go? Oznaczaloby to że Bóg nie zna przyszłości. I moim zdaniem rozwiązywało by to wiele problemów z chrześcijaństwem, ale to nie mój problem.


Pt kwi 16, 2021 12:44
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Jeżeli wszystko jest zdeterminowane jak twierdzą niektórzy, to wszyscy, którzy się tutaj wypowiadają nie mają własnego zdania, tylko narzucone im przez Boga, to jest funkcja jaką nadał im Bóg i wypełniają ją grzecznie od początku wszechświata i kropka. Jeżeli tak jest to ja jestem spokojny, bo za nic nie odpowiadam oddaje się z pełną ufnością Bogu, bo on i tak wie lepiej, bo po co się w takim razie szarpać jak co niektórzy.

Jeżeli mam Wolna Wolę, no to robię wszystko, aby poznać siebie i moje możliwości jakie mam w tym zakresie, jakie mogą być tego skutki.

Prawda jest zawsze pośrodku, Wolna Wola istnieje, lecz jest ona ograniczona prawami kosmosu i skutkami naszej wolnej woli. Bóg nas widzi jak na dłoni, zna nasze myśli i ukryte intencje, dlatego jest w stanie przewidzieć nasze zachowania, jesteśmy zdeterminowani naszymi możliwościami, lecz mamy szanse na własne tworzenie i możliwość poszerzania naszych możliwości.

Sumując - Wolna Wola + wybór = 1. Nic nie robię (brak wyboru to też wybór) płynę tylko z prądem jaki mnie porywa. 2. Przeciwstawiam się głupocie, płynę pod prąd, lecz zgodnie z Bogiem i mądrościa. 3. Przeciwstawiam się Bogu i rozprzestrzeniam głupotę.


Pt kwi 16, 2021 13:41
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
1. pasywny.
2. aktywny pozytywnie konstruktywnie.
3. aktywny negatywnie niszcząco.


Pt kwi 16, 2021 13:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
afilatelista napisał(a):
Wyklucza. Czy jeśli Bóg od zawsze wie że ktoś będzie homoseksualistą i pójdzie do piekła, to czy ktoś może jednak nie zostać homoseksualistą? Zrobić coś czego Bóg nie przewidział? Zaskoczyć go? Oznaczaloby to że Bóg nie zna przyszłości. I moim zdaniem rozwiązywało by to wiele problemów z chrześcijaństwem, ale to nie mój problem.

Same skłonności homoseksualne nie są grzechem!.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt kwi 16, 2021 14:14
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Cytuj:
Same skłonności homoseksualne nie są grzechem!.


Święta prawda! Winą człowieka staje się realizacja tych skłonności, szczególnie perwersyjna. Może też negatywne skłonności zamienić na pozytywne.


Pt kwi 16, 2021 16:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Dowiar napisał(a):
Jeżeli wszystko jest zdeterminowane jak twierdzą niektórzy, to wszyscy, którzy się tutaj wypowiadają nie mają własnego zdania, tylko narzucone im przez Boga, to jest funkcja jaką nadał im Bóg i wypełniają ją grzecznie od początku wszechświata i kropka. Jeżeli tak jest to ja jestem spokojny, bo za nic nie odpowiadam oddaje się z pełną ufnością Bogu, bo on i tak wie lepiej, bo po co się w takim razie szarpać jak co niektórzy.

1. Po pierwsze brak wolnej woli nie znaczy że nie ma się własnego zdania. Oznacza że to własne zdanie nabyłeś nie w wyniku wolnej woli tylko w wyniku splotu niezależnych okoliczność.
2. Nie znaczy to też że nie możesz tego zdania zmienić np. w wyniku tej dyskusji.
Oznacza natomiast że to czy Cię przekonam czy nie zależy od moich argumentów, od cech Twojego charakteru i Twojej dotychczasowej wiedzy. Na żadną z powyższych nie miałeś wpływu - dlatego o wolnej woli nie może być mowy.

Cytuj:
Jeżeli mam Wolna Wolę, no to robię wszystko, aby poznać siebie i moje możliwości jakie mam w tym zakresie, jakie mogą być tego skutki.
A ja nie mam wolnej woli i robię wszystko aby poznać siebie i swoje możliwości. Dlaczego tak mam? Bo takie mam geny, wychowanie itd.

Cytuj:
Prawda jest zawsze pośrodku, Wolna Wola istnieje, lecz jest ona ograniczona prawami kosmosu i skutkami naszej wolnej woli. Bóg nas widzi jak na dłoni, zna nasze myśli i ukryte intencje, dlatego jest w stanie przewidzieć nasze zachowania, jesteśmy zdeterminowani naszymi możliwościami, lecz mamy szanse na własne tworzenie i możliwość poszerzania naszych możliwości.

Tą wypowiedź jest wewnętrznie sprzeczna.


Pt kwi 16, 2021 21:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Andy72 napisał(a):
Same skłonności homoseksualne nie są grzechem!.

Nie są. A dlaczego czyny są?


Pt kwi 16, 2021 21:24
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
afilatelista napisał(a):
OK, tylko ustalmy jedno - czy napisali to ludzie czy Bóg maczał w tym palce? To samo pytanie dotyczy fragmentów potępiających homoseksualizm - czy wyrażają zdanie Boga czy kulki ludzi?

Nie potrafisz przyjąć, że homoseksualizm, podobnie jak wiele chorób gnębiących ludzi od wieków, to kwestia ewolucji, a nie dzieło Boga?

Cytuj:
jeśli Bóg stworzył wszystko to piekło również. On też będzie sprawował sąd.

Piekło tworzą ludzie ludziom na ziemi, i przenoszą je do wieczności.


Cytuj:
Dla mnie skoro chrześcijanie przyjmują że Bóg jest stworzycielem wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialny, jest wszechmogący to stworzył też homoseksualizm. Nie ma innej możliwości.

Bóg widział, ze wszystko, co uczynił było bardzo dobre(Rdz 1,31) - a człowiek usiłował i non stop usiłuje Boga poprawiać, i tworzy różne chimery, które obracają p-ko człowiekowi.


So kwi 17, 2021 7:16
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 24  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL