Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:35



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 24  Następna strona
 Czy Bóg stworzył homoseksualizm? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Alugard napisał(a):
Nie rozumiem jaki to ma związek z czymkolwiek. Mówię o niechęci i uprzedzeniu wobec homoseksualistów, tak w naszym języku nazywa się to zjawisko.


Masz rację, tak powinno nazywać się negatywne podejście do homoseksualistów.
Homofobia nie jest terminem odpowiednim ponieważ nie jest fobią.

Pisząc o tym chciałem tylko podkreślić, ze ten termin wszedł do języka potocznego (w języku polskim, angielskim i niemieckim, być może także w innych językach) ale jest to termin mylący.
Na ten temat były i są dyskusje wśród psychologów i psychiatrów ale "homofobia" jako jednostka chorobowa, jako zaburzenie nie jest ujęta w żadnym spisie i klasyfikacji chorób przez WHO.

Alugard napisał(a):
Kościół te uprzedzenia konserwuje, pozwala księżom na oczernianie mniejszości seksualnych i straszenie nimi wiernych.


Kościół to nie pojedynczy kapłani czy biskupi. Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka.
Jeśli przedstawiciele Kościoła oczerniają mniejszości seksualne jest to naganne, ale jeśli Kościół mówi o moralności ma do tego prawo.

Alugard napisał(a):
Już katechizm z góry wyodrębnia homoseksualistów jako "osoby nieuporządkowane".

A czytałeś katechizm, ze tak twierdzisz? Z tego wynika, ze nie czytałeś.
Tam nie ma mowy o tym, ze są to osoby nieuporządkowane tylko, że „akty homoseksualizmu z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane”.

_________________
ksiądz


So mar 27, 2021 11:14
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
afilatelista napisał(a):
Gdyby autorom Biblii chodziło o pedofilę to powinni krytykować pedofilię. Tymczasem krytykowane jest współżycie mężczyzn, a o krytyce wykorzystywaniu dzieci nie ma nic. Dziewczynki mogły wychodzić za mąż lub być wykorzystywane jako niewolnice seksualne od pierwszej miesiączki.

W czasach autorów Biblii nie mogło istnieć pojęcie takie jak pedofilia, bo dzieci do 12 roku życia nie były traktowane jako osoby równorzędne dorosłym, zatem i nie posiadały praw.
Autorów Biblii interesował jedynie seks mężczyzn, czy onanizm, nie interesował ich seks lesbijski. Bowiem jeszcze w czasach nowożytnych, do momentu wykrycia plemnika i jajeczka, panowała koncepcja mężczyzny umieszczającego w macicy, mikro człowieczka, który w tym inkubatorze rósł i rozwijał sie przez 9 miesięcy. Zatem strata spermy to strata potencjalnego życia. W czasach wczesnego chrześcijaństwa istniała tendencja, aby masturbację i seks mężczyzn traktować jako łamanie V przykazania Dekalogu.


N mar 28, 2021 8:09

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 415
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Alus napisał(a):
W czasach autorów Biblii nie mogło istnieć pojęcie takie jak pedofilia, bo dzieci do 12 roku życia nie były traktowane jako osoby równorzędne dorosłym, zatem i nie posiadały praw.
W czasach antycznych istniało wiele praktyk, na które obecnie się oburzamy. W obozach legionów, w których nie było miejsca dla kobiet, legioniści zamawiali sobie młodzieńców na nocki. W jakim wieku mogli być wtedy ci młodzieńcy? Mogli być poniżej 18 roku życia, co według obecnej klasyfikacji mogłoby uznawane za pedofilię. Wtedy nikt na wiek nie patrzył.


N mar 28, 2021 10:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
bramin napisał(a):
Masz rację, tak powinno nazywać się negatywne podejście do homoseksualistów.
Homofobia nie jest terminem odpowiednim ponieważ nie jest fobią.
Mimo to nikt się nie kwapi z popularyzacją słów typu homosceptycyzm, antyhomizm czy mizohomia, za to powszechne rozumiemie terminu homofobia jest adekwatne do zjawiska, które określa. Nie wiem po co to drążyć.
Cytuj:
Kościół to nie pojedynczy kapłani czy biskupi. Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka.
Jeśli przedstawiciele Kościoła oczerniają mniejszości seksualne jest to naganne, ale jeśli Kościół mówi o moralności ma do tego prawo.
Skoro istnieje na to przyzwolenie, to najwyraźniej Kościół jako instytucja albo ma gdzieś to, że jego pracownicy głoszą treści krzywdzące innych ludzi, albo z jakichś powodów postrzega to pozytywnie.
A ja mam prawo krytykować Kościół za bezmyślność i ignorancję w jego nauczaniu nt mniejszości seksualnych, które właściwie polega na bezrefleksyjnym powtarzaniu przekazu Mądrej Księgi z pominięciem współczesnej wiedzy w temacie i empatii wobec osób, których dotyczy.
Cytuj:
A czytałeś katechizm, ze tak twierdzisz? Z tego wynika, ze nie czytałeś.
Tam nie ma mowy o tym, ze są to osoby nieuporządkowane tylko, że „akty homoseksualizmu z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane”.

No tak, niech no sobie tylko przypomnę kto odpowiada za przytłaczającą większość aktów homoseksualizmu... Swoją drogą rozumiesz ten zapis, bramin? Bo ja na przykład nie.
Nie wiem co to jest wewnętrzna natura homoseksualizmu. Czy uczeni Kościoła zadali sobie trud jej określenia oraz zbadania i opracowania skali nieuporządkowania w oparciu o jakieś mierzalne wskaźniki, czy to zdanie powstało ad hoc?


Pn mar 29, 2021 13:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Alugard napisał(a):
Nie wiem po co to drążyć.

To chcesz dyskutować czy nie? Zdecyduj sie. :) Ja nie drążę, tylko uważam, ze termin nie jest odpowiedni.
Bądź konsekwentny. Jeśli powołujesz się na naukę to przyjmij do wiadomości, ze negatywne nastawienie do homoseksualistów nie jest fobią.

Alugard napisał(a):
A ja mam prawo krytykować Kościół za bezmyślność i ignorancję w jego nauczaniu nt mniejszości seksualnych

Masz prawo, jak najbardziej, nikt Ci tego prawa nie odmawia.

Alugard napisał(a):
które właściwie polega na bezrefleksyjnym powtarzaniu przekazu Mądrej Księgi z pominięciem współczesnej wiedzy w temacie i empatii wobec osób, których dotyczy.


Nie, to nie jest bezrefleksyjne powtarzanie przekazu Biblii.
Biblia dla katolików/chrześcijan jest Słowem Bożym, które mówi, ze Bog stworzył człowieka jako mężczyznę i kobietę i akt seksualny jest "zarezerwowany" tylko dla nich, jest nastawiony przede wszystkim (ale nie tylko) na spłodzenie potomstwa i ich związek jest sakramentem.
Z tego tez względu akty homoseksualne Kościół nazywa nieuporządkowanymi.

Alugard napisał(a):
No tak, niech no sobie tylko przypomnę kto odpowiada za przytłaczającą większość aktów homoseksualizmu.

Nie wiem co masz na myśli.

Alugard napisał(a):
Swoją drogą rozumiesz ten zapis, bramin? Bo ja na przykład nie.


Muszę powiedzieć, ze w niektorych miejscach, także i w tym polski przekład katechizmu jest niezbyt dobry. W innych przekładach czytam, ze homoseksualne akty, czynności, są (w sobie), można tez przetłumaczyć ze swojej natury nie w porządku.

Co w takim razie mógłbyś zaproponować Kościołowi w Polsce jeśli chodzi o podejście do homoseksualistów?
W innych krajach jest wiele różnych inicjatyw wiec nie ma potrzeby moim zdaniem o tym mówić.

_________________
ksiądz


Pn mar 29, 2021 19:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
bramin napisał(a):
Alugard napisał(a):
No tak, niech no sobie tylko przypomnę kto odpowiada za przytłaczającą większość aktów homoseksualizmu.

Nie wiem co masz na myśli.

Może to:

Naukowcy podejrzewają, że orientacja seksualna jest spowodowana złożoną zależnością wpływów genetycznych, hormonalnych i środowiskowych.
Takimi środowiskami, są środowiska więzienia, seminaria, klasztory. Przebywanie w nich sprzyja aktom homoseksualizmu. Z tym, że przebywanie w więzieniu nie jest wyborem dobrowolnym, natomiast klasztory, seminaria to wybór w zasadzie dobrowolny. Kto tam idzie, a no ten kto ma powołanie… . Kobiety tam raczej nie znajdzie.
Kapłaństwo staje się zawodem gejowskim, ale to nie homoseksualizm jest winny pedofilii
Źródło: https://oko.press/to-nie-homoseksualizm ... -kosciele/


Wt mar 30, 2021 7:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
george45 napisał(a):
Naukowcy podejrzewają, że orientacja seksualna jest spowodowana złożoną zależnością wpływów genetycznych, hormonalnych i środowiskowych.

Tak, nie ma jeszcze jednoznacznej odpowiedzi dlaczego ktoś staje sie homoseksualistą.

george45 napisał(a):
Takimi środowiskami, są środowiska więzienia, seminaria, klasztory. Przebywanie w nich sprzyja aktom homoseksualizmu.

Tak, zgadza się. Dlatego zawsze odradzałem pójście do seminarium lub zakonu, kandydatom mającym te skłonności.

Teraz parą slow o zalinkowanym artykule o sensacyjnym tytule.
Książka Martela ukazała się w 2019 roku, zapowiadano trzęsienie ziemi, autor twierdzi, ze przeprowadził rozmowy z wieloma hierarchami w Watykanie. Jakos tego trzęsienia ziemi nie było choć książka ponoć sprzedała się dość dobrze.
Autor ma dobrego nosa do biznesu, to on zorganizował konferencję na temat coming-out księdza Charamsy i niedługo potem zaczęła powstawać jego ksiazka.

Cytuj:
Autor książki stawia tezę, że 80 procent księży pracujących w Rzymskiej Kurii to geje.

Dziwię się, ze autor tak zaniżył statystyki :D .
Autor jest gayem i działaczem gejowskim więc sprawdza się powiedzenie, ze głodnemu chleb na myśli. Tak to można podsumować. Książka pisana pod tezę i pod komercyjny sukces.

[Metody formacji kapłańskiej w Polsce nie zmieniają się od lat, a seminaria nie wychwytują nie tylko homoseksualistów, ale także osób z zaburzeniami preferencji seksualnych.][/quote]

Metody formacji nie zmieniają się, tzn. w ciągu ostatnich lat trochę sie zmieniły, nie jest to jednak jakaś rewolucyjna zmiana, niestety.
W Polsce o ile wiem już od ponad dwudziestu lat, kandydaci do seminariów muszą przejść obowiązkowe badania psychologiczne.
Podsumowując: tytuł bardzo sensacyjny nie mający pokrycia w faktach.

_________________
ksiądz


Wt mar 30, 2021 10:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
bramin napisał(a):
To chcesz dyskutować czy nie? Zdecyduj sie. :) Ja nie drążę, tylko uważam, ze termin nie jest odpowiedni.
Bądź konsekwentny. Jeśli powołujesz się na naukę to przyjmij do wiadomości, ze negatywne nastawienie do homoseksualistów nie jest fobią.
z etymologicznego punktu widzenia nie jest odpowiedni, ale jednak wg definicji, którą możesz znaleźć w SJP, nie opisuje lęku przed czymkolwiek, tylko niechęć i uprzedzenie. A słów używamy w celu przekazania ich znaczenia, prawda?

Cytuj:
Nie, to nie jest bezrefleksyjne powtarzanie przekazu Biblii.
Biblia dla katolików/chrześcijan jest Słowem Bożym, które mówi, ze Bog stworzył człowieka jako mężczyznę i kobietę i akt seksualny jest "zarezerwowany" tylko dla nich, jest nastawiony przede wszystkim (ale nie tylko) na spłodzenie potomstwa i ich związek jest sakramentem.
Z tego tez względu akty homoseksualne Kościół nazywa nieuporządkowanymi.

Jednak są kwestie w których Kościół idzie po rozum do głowy i dostosowuje nauczanie do stanu współczesnej wiedzy, jak np stworzenie świata i człowieka. Są takie, które zdroworozsądkowo pomija, jak ukamienowanie faceta, który pracował w szabat. Są też takie gdzie wprowadza podwójne standardy, jak kwestia antykoncepcji i tzw naturalnego planowania rodziny. Seks który nie ma nic wspólnego z prokreacją nie jest krytykowany, ale tylko wtedy, kiedy dotyczy heteroseksualistów. Dlaczego? Dlatego, że homoseksualizm jest "nieuporządkowany"?

Cytuj:
Nie wiem co masz na myśli.

To, że z oczywistych względów ten zapis dotyczy przede wszystkim homoseksualistów.
Cytuj:
Co w takim razie mógłbyś zaproponować Kościołowi w Polsce jeśli chodzi o podejście do homoseksualistów?
W innych krajach jest wiele różnych inicjatyw wiec nie ma potrzeby moim zdaniem o tym mówić.

Akceptacje tego, że część ludzi kocha i pożąda osoby tej samej płci, zaprzestanie stygmatyzowania tego zjawiska i wyciągnięcie konsekwencji wobec kapłanów, którzy na lgbt i "dżenderze" uprawiają ewangelię oblężonej twierdzy? Wsparcie inicjatyw mających przeciwdziałać dyskryminacji zamiast ciągłego stawania okoniem i powtarzania, że związki partnerskie to zagrożenie dla polskiej rodziny?


Wt mar 30, 2021 13:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 933
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
bert04 napisał(a):
białogłowa napisał(a):
A czy na pewno teologia powinna odpowiadać na pytanie czy i w jakiej mierze wrodzoność, czy genetyczna skłonność ogranicza dobrowolność?

Przyznaję, że uznałem to za logiczny wniosek.
No właśnie dla mnie nie jest to takie oczywiste, ale wygląda na to, że mimo wszystko, tylko w tym punkcie mamy odmienne zdania(?)
"Zastanawiając się nad rolą genetyki w rozwoju osobowości człowieka, badacze twierdzą, że stanowi one pewnego rodzaju dyspozycję. Sprawia ona, że na pewne elementy środowiska jesteśmy bardziej podatni. Kiedy na przykład osoba o silnej dyspozycji do agresji i zachowań antyspołecznych dorasta w środowisku, w którym często dochodzi do takich zachowań i są one promowane, może wykształcić się w niej sposób radzenia sobie oparty właśnie na agresji. Pamiętajmy, że to środowisko odgrywa kluczową rolę we wzmocnieniu lub stłumieniu takiej dyspozycji." https://www.talkandsolve.pl/agresja-a-geny.html

Dyspozycja, to nie nałóg, który namacalnie wpływa na dobrowolność. Ja to rozumiem w ten sposób, nie upieram się że właściwie, że jako osoba obciążona na przykład "genem nałogu", w razie sięgnięcia po używki, szybciej popadnę w zachowania nawykowe, a potem uzależnienie, niż osoba nie obciążona tym genem. Ale posiadanie tego genu nie wpływa na mój wybór i nie popycha mnie do konkretnych zachowań. I wg mnie ocena wpływu genów na wybory, zachowanie człowieka, powinna być zostawiona badaczom. A do tego czasu, do czasu wypracowania jakiegoś bardzo mocnego konsensusu naukowego, oceniając wagę tego grzechu, byłabym bardzo ostrożna, na korzyść penitenta. Co zresztą, wierzę, wielu kapłanów już czyni.

_________________
Tylko Bogu chwała


Wt mar 30, 2021 15:13
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
białogłowa napisał(a):
bert04 napisał(a):
białogłowa napisał(a):
A czy na pewno teologia powinna odpowiadać na pytanie czy i w jakiej mierze wrodzoność, czy genetyczna skłonność ogranicza dobrowolność?

Przyznaję, że uznałem to za logiczny wniosek.
No właśnie dla mnie nie jest to takie oczywiste, ale wygląda na to, że mimo wszystko, tylko w tym punkcie mamy odmienne zdania(?)
"Zastanawiając się nad rolą genetyki w rozwoju osobowości człowieka, badacze twierdzą, że stanowi one pewnego rodzaju dyspozycję. Sprawia ona, że na pewne elementy środowiska jesteśmy bardziej podatni. Kiedy na przykład osoba o silnej dyspozycji do agresji i zachowań antyspołecznych dorasta w środowisku, w którym często dochodzi do takich zachowań i są one promowane, może wykształcić się w niej sposób radzenia sobie oparty właśnie na agresji. Pamiętajmy, że to środowisko odgrywa kluczową rolę we wzmocnieniu lub stłumieniu takiej dyspozycji." https://www.talkandsolve.pl/agresja-a-geny.html

Dyspozycja, to nie nałóg, który namacalnie wpływa na dobrowolność. Ja to rozumiem w ten sposób, nie upieram się że właściwie, że jako osoba obciążona na przykład "genem nałogu", w razie sięgnięcia po używki, szybciej popadnę w zachowania nawykowe, a potem uzależnienie, niż osoba nie obciążona tym genem. Ale posiadanie tego genu nie wpływa na mój wybór i nie popycha mnie do konkretnych zachowań. I wg mnie ocena wpływu genów na wybory, zachowanie człowieka, powinna być zostawiona badaczom. A do tego czasu, do czasu wypracowania jakiegoś bardzo mocnego konsensusu naukowego, oceniając wagę tego grzechu, byłabym bardzo ostrożna, na korzyść penitenta. Co zresztą, wierzę, wielu kapłanów już czyni.

A co wyłuszczył św Paweł umieszczając seks pomiędzy mężczyznami w palecie wszystkich innych grzechów dokonywanych przez osoby heteroseksualne - 1 Kor (6,9-10).
A które to wersy nie słyszałam Na Mszy czytane przed Ewangelią - może się mylę, zatem bramin, jeśli zechce potwierdzi moje zdanie, lub dowiedzie, że jednak sie mylę.


Śr mar 31, 2021 7:05

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
bramin napisał(a):
george45 napisał(a):
Naukowcy podejrzewają, że orientacja seksualna jest spowodowana złożoną zależnością wpływów genetycznych, hormonalnych i środowiskowych.

Tak, nie ma jeszcze jednoznacznej odpowiedzi dlaczego ktoś staje sie homoseksualistą.

Piszę, że podejrzewają, a nie twierdzą.


bramin napisał(a):
george45 napisał(a):
Takimi środowiskami, są środowiska więzienia, seminaria, klasztory. Przebywanie w nich sprzyja aktom homoseksualizmu.

Tak, zgadza się. Dlatego zawsze odradzałem pójście do seminarium lub zakonu, kandydatom mającym te skłonności.

A kandydat posłuchał i poszedł … gdzie?
Jeśli ktoś jest alkoholikiem to idzie tam, gdzie może spotkać sobie podobnych, jeśli naukowcem, numizmatykiem, filatelistą podejmuje podobne decyzje. Szukają środowiska w którym będą rozumiani, gdzie będą ludzie o podobnych zainteresowaniach.
bramin napisał(a):
Autor książki stawia tezę, że 80 procent księży pracujących w Rzymskiej Kurii to geje. Dziwię się, ze autor tak zaniżył statystyki :D

:ok: Też tak uważam, obstawiam 90% a nawet więcej.
bramin napisał(a):
W Polsce o ile wiem już od ponad dwudziestu lat, kandydaci do seminariów muszą przejść obowiązkowe badania psychologiczne.

To o powołaniu rozstrzyga psycholog? Po terapii z klerykiem jako psycholog stwierdzam, że Pan Bóg jego nie mógł powołać, następny proszę?
W tym przypadku należałoby w jakiś sposób uaktualnić słowa Arki.
Może coś w tym stylu:

Pan z psychologiem, kiedyś stanął nad brzegiem,
Szukał ludzi gotowych pójść za Nim;
By łowić serca
Słów Bożych prawdą.


Ref.:
O Panie, to Ty na mnie spojrzałeś,
Psycholog skinął głową na tak
Twoje usta dziś wyrzekły me imię.
Swoją barkę pozostawiam na brzegu,
Razem z Tobą nowy zacznę dziś łów (no i oczywiście z psychologiem)


Śr mar 31, 2021 8:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
george45 napisał(a):
:ok: Też tak uważam, obstawiam 90% a nawet więcej.

Gdyby to było nawet 99% to uważam że warto było zakładać Kościół, aby Ewangelia dotarła na cały świat.
george45 napisał(a):
To o powołaniu rozstrzyga psycholog?

Zdziwiony? Wiele zawodów wymaga przejścia przez pokój psychologa, a nie każdy uważający się za świętego pozostaje nim do końca. Warto być czujnym i zapobiegać, chociażby dla spokoju własnego sumienia. :roll:

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr mar 31, 2021 9:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Saqura napisał(a):
george45 napisał(a):
:ok: Też tak uważam, obstawiam 90% a nawet więcej.

Gdyby to było nawet 99% to uważam że warto było zakładać Kościół, aby Ewangelia dotarła na cały świat.

Nie rozmawiamy o rozpowszechnianiu ewangelii, lecz o homoseksualizmie w śród osób duchownych.
Saqura napisał(a):
george45 napisał(a):
To o powołaniu rozstrzyga psycholog?

Zdziwiony? Wiele zawodów wymaga przejścia przez pokój psychologa, a nie każdy uważający się za świętego pozostaje nim do końca. Warto być czujnym i zapobiegać, chociażby dla spokoju własnego sumienia. :roll:

To Pan Bóg powołując, posiłkuje się psychologiem. Może jeszcze stwierdzimy, że sam z tej pomocy korzysta.
No ciekawe spostrzeżenia, ciekawe, o świętości do końca też decyduje psycholog, a może i na sądzie ostatecznym Bóg będzie się posiłkował jego opinią?


Śr mar 31, 2021 12:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
george45 napisał(a):
Nie rozmawiamy o rozpowszechnianiu ewangelii, lecz o homoseksualizmie w śród osób duchownych.

Do tego też się odniosłam; a tak właściwie rozmawiamy o tym czy to Bóg homoseksualizm stworzył :)
george45 napisał(a):
To Pan Bóg powołując, posiłkuje się psychologiem

Nie każdy który czuje się powołany jest tym wybranym który wytrwa do końca. Psychologiem posiłkują się Ci którzy mają pełnić rolę nadzorcy.Tyle.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr mar 31, 2021 12:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
george45 napisał(a):
Też tak uważam, obstawiam 90% a nawet więcej.


Pewnie dwa razy więcej.

george45 napisał(a):
Jeśli ktoś jest alkoholikiem to idzie tam, gdzie może spotkać sobie podobnych, jeśli naukowcem, numizmatykiem, filatelistą podejmuje podobne decyzje. Szukają środowiska w którym będą rozumiani, gdzie będą ludzie o podobnych zainteresowaniach.


Zgodnie z tą tezą alkoholik szedłby do "zgromadzenia ludzi pijących tylko wodę". Znając ich alkoholo-fobię będzie zakładał, że tam jest 80% alkoholików. A może 90%. A może dwa razy więcej. Jasne.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr mar 31, 2021 13:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 24  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL