Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 7:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Czy Żydzi widzieli Jezusa po zmartwychwstaniu? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 27, 2015 20:52
Posty: 35
Post Czy Żydzi widzieli Jezusa po zmartwychwstaniu?
Jeśli Jezus ukazał się Żydom po zmartwychwstaniu, to dlaczego nie uwierzyli, że jest Mesjaszem? Na chłopski rozum, sam spacer Jezusa po Jerozolimie wzbudziłby z pewnością sensację i wywróciłby do góry nogami judaizm.

A jeśli dał się spotkać tylko swoim uczniom, to dlaczego nie poszedł do Żydów? Jezus powiedział, że "błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli", ale czy to jest powód, dla którego miałby ukazać się jedynie swoim wyznawcom?


Cz maja 13, 2021 21:02
Zobacz profil
Post Re: Czy Żydzi widzieli Jezusa po zmartwychwstaniu?
Rownie dobrze mogl zejsc z krzyza i porazic 2szystkich Boska moca. Dlaczego tego nie zrobil?
Moze warto sie nad tym zastanowic?

Jezus objawi sie wszystkim przy Paruzji. Do tego czasu kazdy ma szanse na osobiste spotkanie z Nim na drodze wiary. Niektorzy jak Szawel/Pawel inni inaczej. Ile ludzi tyle drog do Boga i Boga do nich.


Pt maja 14, 2021 7:38
Post Re: Czy Żydzi widzieli Jezusa po zmartwychwstaniu?
Kael napisał(a):
Rownie dobrze mogl zejsc z krzyza i porazic 2szystkich Boska moca. Dlaczego tego nie zrobil?
Moze warto sie nad tym zastanowic?
Być może nie potrafił, nie posiadał mocy porażania. Tą moc tylko Mu przypisywano.


Pt maja 14, 2021 7:50
Post Re: Czy Żydzi widzieli Jezusa po zmartwychwstaniu?
A moze nie chcial, bo objawienie Jego mocy zabiloby swiadkow?
Albo po prostu Bog nie chce nikogo zmuszac do wiary, ktora bylaby wiedza? Do Paruzji to ciagle zaproszenie.
No i Zydom, jak jednostkom, sie objawial - patrz sw Pawel. A dlaczego nie od reki calemu swiatu?


Pt maja 14, 2021 9:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Żydzi widzieli Jezusa po zmartwychwstaniu?
Ja kompletnie nie rozumiem dlaczego Bóg nie miałby się objawić wszystkim i osobiście powiedzieć czego oczekuje.
Co złego byłoby w wiedzy?


Pt maja 14, 2021 22:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 933
Post Re: Czy Żydzi widzieli Jezusa po zmartwychwstaniu?
afilatelista napisał(a):
Ja kompletnie nie rozumiem dlaczego Bóg nie miałby się objawić wszystkim i osobiście powiedzieć czego oczekuje.
Co złego byłoby w wiedzy?


Ale przecież objawił się wystarczająco, tyle ile jesteś w stanie ogarnąć i ile jest Tobie potrzebne do zbawienia. Człowiek nie jest w stanie poznać drugiego człowieka (zawsze jest potrzebny element zaufania i zdania się na wiarę, najlepsze intercyzy nie pomogą, gdy żona poczuje miętę do młodego sąsiada), a Ty byś chciał prześwietlić Boga i wiedzieć o Nim wszystko. Tu już nawet nie chodzi o ułomność Twojego mózgu :x tylko raczej serca. Przecież w przeszłości, co widać na kartach Biblii, Bóg manifestował się potężniej, niż dziś, a i tak Izraelici mieli problem, by Mu się powierzyć. Tobie się wydaje, że Ty dziś jesteś w stanie pojąć więcej, niż taki prosty lud kiedyś. Ale o ile więcej i co Ci to właściwie daje? Dajmy na to, że możesz, przez całe swoje życie, przyswoić sobie wiedzę jakiegoś wybitnego naukowca (tu wstaw nazwisko, które Tobie imponuje), w czym Ci to pomoże gdy trzeba będzie oddać swoje życie w jego ręce? Musisz też w końcu zaufać, ile byś o tym człowieku nie wiedział, nie poznasz wszystkich jego intencji i motywacji.
Chodzi tylko o ułomne stworzenie i już jesteś zmuszony szacować, a Ty chciałbyś zrobić dokładne obliczenia tego, co ma do zaoferowania Stworzyciel wzsystkiego.
Po pierwsze więc wartość wiary, a po drugie stanięcie w prawdzie, jeśli chodzi o ludzkie możliwości poznania.

_________________
Tylko Bogu chwała


So maja 15, 2021 6:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Żydzi widzieli Jezusa po zmartwychwstaniu?
białogłowa napisał(a):
Ale przecież objawił się wystarczająco, tyle ile jesteś w stanie ogarnąć i ile jest Tobie potrzebne do zbawienia.
Wybacz, ale podania anonimowych autorów z drugiej ręki nie są dla mnie wystarczające.

Cytuj:
Człowiek nie jest w stanie poznać drugiego człowieka (zawsze jest potrzebny element zaufania i zdania się na wiarę, najlepsze intercyzy nie pomogą, gdy żona poczuje miętę do młodego sąsiada), a Ty byś chciał prześwietlić Boga i wiedzieć o Nim wszystko. Tu już nawet nie chodzi o ułomność Twojego mózgu :x tylko raczej serca.
nie porównuj Boga do innego człowieka. Istnienia człowieka nie jest niczym nadzwyczajnym, znam różnych ludzi i wiem jakie jest spektrum ich zachowań. Swoje zaufanie dostosowuję stosownie do dowodów i skali ryzyka.
Cytuj:
Przecież w przeszłości, co widać na kartach Biblii, Bóg manifestował się potężniej, niż dziś, a i tak Izraelici mieli problem, by Mu się powierzyć.

Autorzy Biblii twierdzą że się manifestował. Ale czy tak faktycznie było? Czy Bóg zrobił potop, zniszczył Sodomę i Gomorę, zesłał plagi egipskie? Nie sądzę. A Ty?

Cytuj:
Tobie się wydaje, że Ty dziś jesteś w stanie pojąć więcej, niż taki prosty lud kiedyś. Ale o ile więcej i co Ci to właściwie daje?
Oczywiście że jestem w stanie pojąć więcej. Jestem w stanie zrozumieć mechanizmy jakimi przywódcy religijni manipulują ludźmi, jak przywódcy sekt i szarlatani oszukują wiernych. Nawet dzisiaj są ludzie którzy się na to nabierają a co dopiero 2 czy 4 tysiące lat temu.

Cytuj:
Dajmy na to, że możesz, przez całe swoje życie, przyswoić sobie wiedzę jakiegoś wybitnego naukowca (tu wstaw nazwisko, które Tobie imponuje), w czym Ci to pomoże gdy trzeba będzie oddać swoje życie w jego ręce? Musisz też w końcu zaufać, ile byś o tym człowieku nie wiedział, nie poznasz wszystkich jego intencji i motywacji.
Naukowcowi wierzę tak samo jak każdemu innemu człowiekowi. Mam za to zaufanie do metody naukowej. Nie muszę ufać człowiekowi - mogę sam przeprowadzić eksperyment i zweryfikować wyniki. Oczywiście nie robię tego osobiście w kwestiach poza swoją dziedziną, ale wiem że inni naukowcy tylko czekają żeby podważyć prace innych:)

Cytuj:
Chodzi tylko o ułomne stworzenie i już jesteś zmuszony szacować, a Ty chciałbyś zrobić dokładne obliczenia tego, co ma do zaoferowania Stworzyciel wzsystkiego.
Po pierwsze więc wartość wiary, a po drugie stanięcie w prawdzie, jeśli chodzi o ludzkie możliwości poznania.
Wiara jest złym narzędziem poznania. Wręcz jego zaprzeczeniem. Dwie osoby mogą na wiarę przyjmować sprzeczne rzeczy. Jak zweryfikować która ma rację?


So maja 15, 2021 9:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Czy Żydzi widzieli Jezusa po zmartwychwstaniu?
Wiara jest najlepszym narzędziem poznania, pod warunkiem, że wiesz komu zaufać. Natomiast wiedza nie przynosi pożytku, jeśli w nią nie uwierzysz.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So maja 15, 2021 11:56
Zobacz profil
Post Re: Czy Żydzi widzieli Jezusa po zmartwychwstaniu?
afilatelista napisał(a):
białogłowa napisał(a):
Ale przecież objawił się wystarczająco, tyle ile jesteś w stanie ogarnąć i ile jest Tobie potrzebne do zbawienia.
Wybacz, ale podania anonimowych autorów z drugiej ręki nie są dla mnie wystarczające.


Czyzbys zadal filmu z pieczatka tamtejszych wladz?

Najdalej po smierci bedziesz wiedzial. Teraz mozesz wierzyc, ale nie musisz.
Jezeli uwazasz, ze wiara tobie nic nie daje i nie potrzebujesz zadnej mocy/Osoby, zeby przezyc zycie jak sam chcesz, nikt ci archaniola z mieczem przed nosem nie postawi. To zle?


So maja 15, 2021 12:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Żydzi widzieli Jezusa po zmartwychwstaniu?
Kael napisał(a):
Czyzbys zadal filmu z pieczatka tamtejszych wladz?

Liczne niezależne źródła z pierwszej ręki byłyby niezłe.
Ale generalnie jesli Jezus czegoś ode mnie oczekuje to niech sam znajdzie sposób żeby do mnie dotrzeć. Może wpaść jutro na kawę.
Cytuj:
Najdalej po smierci bedziesz wiedzial. Teraz mozesz wierzyc, ale nie musisz.

Spoko, to pogadamy po śmierci. Na razie nie mam podstaw żeby sądzić że cokolwiek po śmierci będzie więc skupiam się na życiu.

Cytuj:
Jezeli uwazasz, ze wiara tobie nic nie daje i nie potrzebujesz zadnej mocy/Osoby, zeby przezyc zycie jak sam chcesz, nikt ci archaniola z mieczem przed nosem nie postawi. To zle?
dlaczego od razu z mieczem? Niech weźmie ciasteczka do kawy. A na razie archanioły traktuje tak jak wróżkę zębuszkę i dżina z butelki.


So maja 15, 2021 13:00
Zobacz profil
Post Re: Czy Żydzi widzieli Jezusa po zmartwychwstaniu?
No widzisz? A gdyby wszystko bylo z hukiem i przytupem, to bys wiedzial, jak Adam i Ewa w raju i nie moglbys sie wykpic, ze czegos nie wiedziales.

A tak, to zyjesz i decydujesz na wlasny rachunek i co nazbierasz w zyciu to tylko twoj dorobek. I zyskow i strat.


So maja 15, 2021 14:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Żydzi widzieli Jezusa po zmartwychwstaniu?
No i według autorów Biblii i KK zasługuje za to na wieczne cierpienie po śmierci.


So maja 15, 2021 16:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czy Żydzi widzieli Jezusa po zmartwychwstaniu?
afilatelista napisał(a):
No i według autorów Biblii i KK zasługuje za to na wieczne cierpienie po śmierci.

Za co? :?


So maja 15, 2021 18:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Czy Żydzi widzieli Jezusa po zmartwychwstaniu?
afilatelista napisał(a):
No i według autorów Biblii i KK zasługuje za to na wieczne cierpienie po śmierci.

Za używanie wolnej woli?
Skoro życie bez Boga nie jest dla Ciebie cierpieniem, to nie będzie nim i po śmierci, bo niby dlaczego miałoby być?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So maja 15, 2021 18:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Żydzi widzieli Jezusa po zmartwychwstaniu?
@proteom za brak wiary i za grzechy śmiertelne?
@ogien piekielny może nie być przyjemny. Jeszcze się się spotkałem żeby katolicy nauczali że w piekle będzie całkiem spoko;)


So maja 15, 2021 19:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL