Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Czy Bóg mógł stworzyć Świat starym? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sty 19, 2021 14:26
Posty: 1
Post Czy Bóg mógł stworzyć Świat starym?
Witam wszystkich to mój pierwszy post i jeśli ktoś wcześniej poruszył ten temat to z góry przepraszam za jego powtórzenie. Zastanawiam się od dłuższego czasu nad pytaniem zadanym w tytule tego wątku i dochodzę do wniosku, że skoro Bóg jest wszechmogący to mógł właśnie świat utworzyć od razu starym, więc byłoby to zgodne z tym co głosi nauka. Jak uważacie?


Śr sty 20, 2021 8:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Czy Bóg mógł stworzyć Świat starym?
Dlaczego miałby to robić?

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Śr sty 20, 2021 8:50
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg mógł stworzyć Świat starym?
Oczywiście, z tym że nie uważam jakoby wiek ziemi był istotny dla wiary


Śr sty 20, 2021 9:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Bóg mógł stworzyć Świat starym?
Kasia96 napisał(a):
Witam wszystkich to mój pierwszy post i jeśli ktoś wcześniej poruszył ten temat to z góry przepraszam za jego powtórzenie. Zastanawiam się od dłuższego czasu nad pytaniem zadanym w tytule tego wątku i dochodzę do wniosku, że skoro Bóg jest wszechmogący to mógł właśnie świat utworzyć od razu starym, więc byłoby to zgodne z tym co głosi nauka. Jak uważacie?

Wszechmogąca istota mogła nawet stworzyć wszechświat w zeszły piątek i wszczepić nam wspomnienia. Tylko po co Bóg miałby tak nas zwodzić? Podrzucać kości dinozaurów i homo erectusów tylko po to żeby jego święta księga wyglądała na nieprawdziwą? Wiesz że dociera do nas światło gwiazd wyemitowane miliardy lat temu? Bóg musiałby stworzyć światło które udawałoby że przebyło miliardy lat świetlnych a tak na prawdę zostałoby stworzone zaledwie kilka tysięcy lat temu w 99%przebytej drogi. Jeszcze śmieszniej wygląda zjawisko soczewkowania grawitacyjnego
https://news.astronet.pl/index.php/2015/03/14/n7578/
Dociera do nas światło które wygląda jakby było wyemitowane 9 miliardów lat temu z wybuchu supernowej która tak na prawdę nigdy nie istniała, a po drodze 5 miliardow lat temu tor ruchu światła zakrzywiła galaktyka która też wtedy jeszcze nie istniała?
Oczywiście wszechmogący mógłby sprawić taką iluzję, ale po co to robi? Dużo bardziej niezwykle byłoby gdyby stopniowo zaczynało do nas docierać światło gwiazd odległych o jakieś 6tys lat świetlnych. Zapalałyby się jak świeczki coraz bardziej odległe gwiazdy - to byłby dowód na stworzenie świata 6 tys. lat temu. Czy Bóg celowo nas zwodzi?


Śr sty 20, 2021 10:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy Bóg mógł stworzyć Świat starym?
„Trochę wiedzy oddala od Boga. Dużo wiedzy sprowadza do Niego z powrotem” - Ludwik Pasteur
Życzę Ci więcej wiedzy.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr sty 20, 2021 11:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Bóg mógł stworzyć Świat starym?
Andy72 napisał(a):
„Trochę wiedzy oddala od Boga. Dużo wiedzy sprowadza do Niego z powrotem” - Ludwik Pasteur
Życzę Ci więcej wiedzy.

To ciekawe bo zaobserwowana zależność jest taka że im bardziej wykształceni są ludzie tym mniej wierzący. Ale chętnie się dowiem jakiej wiedzy mi brakuje :cojest:


Śr sty 20, 2021 17:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czy Bóg mógł stworzyć Świat starym?
afilatelista napisał(a):
Andy72 napisał(a):
„Trochę wiedzy oddala od Boga. Dużo wiedzy sprowadza do Niego z powrotem” - Ludwik Pasteur
Życzę Ci więcej wiedzy.

To ciekawe bo zaobserwowana zależność jest taka że im bardziej wykształceni są ludzie tym mniej wierzący. Ale chętnie się dowiem jakiej wiedzy mi brakuje :cojest:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Okna_Johari


Śr sty 20, 2021 20:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy Bóg mógł stworzyć Świat starym?
afilatelista napisał(a):
Wszechmogąca istota mogła nawet stworzyć wszechświat w zeszły piątek i wszczepić nam wspomnienia. Tylko po co Bóg miałby tak nas zwodzić? Podrzucać kości dinozaurów i homo erectusów tylko po to żeby jego święta księga wyglądała na nieprawdziwą?


Gdyby po badaniach naukowych wychodziło, że świat ma zaledwie 6 tysięcy lat, to wtedy by było w sporym stopniu prawdopodobne, że któraś z religii jest prawdziwa.
A w obecnej sytuacji, to zostaje jedynie wiara zaprzeczająca rozumowi, bo przecież nie jest czymś prostym w to wszystko uwierzyć.

Andy72 napisał(a):
„Trochę wiedzy oddala od Boga. Dużo wiedzy sprowadza do Niego z powrotem” - Ludwik Pasteur
Życzę Ci więcej wiedzy.


Oczywiście możesz dać jakieś powiedzenie, wiersz czy piosenkę, ale może przyda się dodatkowy komentarz, wyjaśniający o co ci chodzi.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz sty 21, 2021 1:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Czy Bóg mógł stworzyć Świat starym?
Kasiu96, Bóg wszystko może stworzyć, tylko musisz wyjaśnić, dlaczego dokonał takiego zabiegu?


Pn sty 25, 2021 13:25
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Czy Bóg mógł stworzyć Świat starym?
(Acha, tak to się teraz robi, jeden zakłada przynętę, a drugi za język ciągnie.)- dzieci.

Nie rozumiem, dlaczego teraz są takie trędy, gdzie demony dla Boga pracują, kto wymyśla tą modę, ja nie wiem?


Pn sty 25, 2021 15:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Czy Bóg mógł stworzyć Świat starym?
Ten ostatni mój post wpisał się pomyłkowo z innego tematu, można go usunąć


Pn sty 25, 2021 16:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy Bóg mógł stworzyć Świat starym?
afilatelista napisał(a):
Tylko po co Bóg miałby tak nas zwodzić? Podrzucać kości dinozaurów i homo erectusów tylko po to żeby jego święta księga wyglądała na nieprawdziwą?


Bo jakby ta święta księga wyglądała na prawdziwą, to by już wtedy nie była wiara, a wiedza, i tego Bóg chce uniknąć.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sty 25, 2021 16:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Bóg mógł stworzyć Świat starym?
Robek napisał(a):
Bo jakby ta święta księga wyglądała na prawdziwą, to by już wtedy nie była wiara, a wiedza, i tego Bóg chce uniknąć.
Niby dlaczego Bóg chce uniknąć żebyśmy mieli wiedzę? To by wiele ułatwiło.
Jeśli Bóg nie chce dać dowodów na swoje istnienie a do tego daje wręcz argumenty za tym że nie istnieje (a przynajmniej że jego święta księga zawiera nieprawdziwe informacje) to znaczy że nie zależy mu na tym żeby racjonalni ludzie utrzymywali przełamanie o jego istnieniu a już na pewno żeby "mieć z nim osobista relację".

Zanim napiszesz że ujawnienie Boga zagroziłoby wolnej woli, to przypominam że Szatan miał wierzę o istnieniu Boga a mimo wszystko się zbuntował więc wiedza o istnieniu Boga nie wyklucza wolnej woli.


Pn sty 25, 2021 18:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy Bóg mógł stworzyć Świat starym?
afilatelista napisał(a):
Jeśli Bóg nie chce dać dowodów na swoje istnienie a do tego daje wręcz argumenty za tym że nie istnieje (a przynajmniej że jego święta księga zawiera nieprawdziwe informacje) to znaczy że nie zależy mu na tym żeby racjonalni ludzie utrzymywali przełamanie o jego istnieniu a już na pewno żeby "mieć z nim osobista relację".


Bo wtedy byś już miał wiedzę o tym że Bóg istnieje, a to chodzi o to żeby mieć wiarę.

afilatelista napisał(a):
Zanim napiszesz że ujawnienie Boga zagroziłoby wolnej woli, to przypominam że Szatan miał wierzę o istnieniu Boga a mimo wszystko się zbuntował więc wiedza o istnieniu Boga nie wyklucza wolnej
woli.


Co wiedza o istnieniu Boga ma do wolnej woli? bo nie zrozumiałem o co ci chodzi?
No i skąd szatan wiedział że Bóg jest Bogiem? że jest wszechmocny? skąd szatan mógł wiedzieć że aniołów da radę zabić, a z Bogiem to już się nie uda? ktoś mu to powiedział? miał uwierzyć na słowo?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sty 25, 2021 22:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Bóg mógł stworzyć Świat starym?
Robek napisał(a):
Bo wtedy byś już miał wiedzę o tym że Bóg istnieje, a to chodzi o to żeby mieć wiarę.

A co jest złego w posiadaniu wiedzy? Wiara jest (nomen omen) niewiarygodna i nie prowadzi do prawdy. Jak możesz zweryfikować czy pogląd oparty na wierzę jest prawdziwy? Być może to muzułmanie mają rację? Przecież wierzą równie silnie albo i silniej niż wy.
Przedkładanie wiary nad wiedzę jest nierozsądne.


Wt sty 26, 2021 7:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL