Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 W ile osób się modlić? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 07, 2012 20:58
Posty: 575
Post W ile osób się modlić?
Przeczytałem ten artykuł i mam pytanie, bo nie wiem jaki byłby najbardziej efektywny sposób modlitwy.

https://www.fronda.pl/a/ta-modlitwa-uwo ... 63106.html

Wizja mówi, że jednorazowe odmówienie modlitwy uwalnia tysiąc dusz z czyśćca. Ale cyt.: "Jeżeli natomiast w jednym miejscu zbierze się 5 osób i odmówi wspólnie powyższą modlitwę 200 razy, to razem przyczynią się one do wybawienia z czyśćca 1 miliona dusz."

Myślałem więc, żeby zebrać 5 osób i uwolnić milion dusz (po 200 tysięcy na osobę), ale połapałem się, że przecież jedna osoba odmawiając modlitwę 200 razy również uwolni 200 tysięcy dusz z czyśćca, więc gdzie jest ten bonus za 5 osób razem?

Może czegoś nie rozumiem, ale wydaje mi się, że to będzie to samo jeśli po prostu będę sam odmawiał tę modlitwę. A Wy co byście doradzali? Bo jednak chciałbym, żeby ta modlitwa była jak najefektywniejsza tzn. żeby uwolnić jak najwięcej dusz w jak najkrótszym czasie.


N cze 20, 2021 18:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: W ile osób się modlić?
Odpowiedź brzmi w dwóch lub trzech:
Cytuj:
Mt 18:
19 Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie.

Swoją drogą szkoda że dwóch lub trzech się nie może zebrać i rozwiązać takich problemów jak choroby, głód, katastrofy naturalne itd.
Bo chyba Jezus nie złożyłby pustej obietnicy?


N cze 20, 2021 19:44
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: W ile osób się modlić?
Jezus powiedział że nie opuści tych, którzy, którzy za wezwą Jego imienia, czy się zbiorą , czy będą sami to nie ma żadnego znaczenia. Kto zawezwie imienia Pana ten zostanie wysłuchany. Czy ja zawezwę Jezusa, czy przyjdę w Jego imieniu, czy też sam Go przywołam , czy też z kimś Go poproszę, to bez znaczenia, Jest z nami aż do skończenia świata, nie umarł , jest obecny, ale nie przychodzi nie zaproszony. Do dobrze świadczy o Jego kulturze, miał dobrą Matkę , pracowitego Ojca opiekuna i wyniósł z domu dobre maniery, nie przywołany, nie zaproszony , nigdy nie pcha się tam gdzie Go nie chcą.
Boże to takie podstawowe rzeczy naszej kultury, ale nasza młodzież to zwykłe dorosłe dzieciaki, którym trzeba bez przerwy przypominać zagadnienia z przedszkola.


Pn cze 21, 2021 0:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: W ile osób się modlić?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Kto zawezwie imienia Pana ten zostanie wysłuchany.

Boże to takie podstawowe rzeczy naszej kultury, ale nasza młodzież to zwykłe dorosłe dzieciaki, którym trzeba bez przerwy przypominać zagadnienia z przedszkola.

Fakt, trzeba, nawet te najbardziej podstawowe, np.
„Nie bierz imienia Pana, Boga twego, nadaremno”.


Pn cze 21, 2021 7:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: W ile osób się modlić?
Drodzy przedmówcy, jesteśmy w dziale "wiara i nauka".
IPW przynajmniej zajął stanowisko w kontekście swojej wiary, wypowiedzi innych nie mają żadnych znamion naukowości tylko jest to tzw. robienie sobie jaj!

_________________
ksiądz


Pn cze 21, 2021 8:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: W ile osób się modlić?
George45... Chyba nie wzywaj Imienia Pana Boga twego nadaremno.
Nie można brać imienia, imię można zawezwać, przywołać, przypomnieć.
Imię nie można dotknąć, można tylko wypowiedzieć, przywołać.
Imię to nie jest rzecz, ale słowo.


Wt cze 22, 2021 20:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL