Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Dlaczego jest tyle odłamów chrześcijaństwa? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 07, 2012 20:58
Posty: 575
Post Re: Dlaczego jest tyle odłamów chrześcijaństwa?
afilatelista napisał(a):
Z resztą po owocach ich poznacie - gdyby władza i pieniądze nie były celem działalności KK to nie byłby on jedna z najbogatszych i najbardziej wpływowych organizacji w Polsce i innych katolickich krajach.

Albo Bóg wynagradza sprawiedliwych?
"Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni."


N cze 27, 2021 9:32
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego jest tyle odłamów chrześcijaństwa?
atheist napisał(a):
afilatelista napisał(a):
Z resztą po owocach ich poznacie - gdyby władza i pieniądze nie były celem działalności KK to nie byłby on jedna z najbogatszych i najbardziej wpływowych organizacji w Polsce i innych katolickich krajach.

Albo Bóg wynagradza sprawiedliwych?
"Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni."

Najbardziej bogate Kościoły to te w Afryce, Ameryce Płd...
Sprawiedliwość Boża nie ma nic wspólnego z kasą - jesteś za inteligentny, by na tak niskim poziomie lecieć w kulki.


N cze 27, 2021 13:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Dlaczego jest tyle odłamów chrześcijaństwa?
Co masz na myśli pisząc że są najbardziej bogate? Że ludzie są mniej wykształceni i łatwiej im uwierzyć w to co sprzedaje KK?


N cze 27, 2021 16:42
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego jest tyle odłamów chrześcijaństwa?
afilatelista napisał(a):
Co masz na myśli pisząc że są najbardziej bogate? Że ludzie są mniej wykształceni i łatwiej im uwierzyć w to co sprzedaje KK?

Piszesz o bogactwie materialnym Kościoła, to odpowiadam gdzie ten Kościół jest "najzamożniejszy", Kościół to nie jedynie zamożna Europa i USA.


Pn cze 28, 2021 6:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Dlaczego jest tyle odłamów chrześcijaństwa?
afilatelista napisał(a):
Kościół to też instytucja. W właściwie wiele podzielonych instytucji. A w przypadku Kościoła Katolickiego to na dodatek instytucja rozbiega się z poglądami wielu wiernych. Trudno uznać żeby było tu jakieś spoiwo w postaci Ducha Świętego. Raczej to efekt słabości Biblii i jej oderwania od rzeczywistości zwłaszcza współczesnej.

To słabość ludzka, wszystkich tych którzy nie potrafią odróżnić mądrości tego świata od mądrości Bożej
afilatelista napisał(a):
Nie wiem. A wiedział? Jeśli wiedział to czyni go okrutnym bo mógł ich po prostu zostawić w Egipcie. A jeśli nie wiedział to nie jest wszechwiedzący.

Wiedział. Gdyby jednak ich tam pozostawił zginąłby cały rodzaj ludzki, a to byłoby sprzeczne z tym co już wcześniej obiecał swoim sprawiedliwym.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn cze 28, 2021 9:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1467
Post Re: Dlaczego jest tyle odłamów chrześcijaństwa?
afilatelista napisał(a):
Co więcej jeśli uznajecie że Ewangelia Jana jest natchniona a Jezus jest bogiem i to tym samym co Bóg Ojciec to wszechmogący Bóg modlił się sam do siebie żeby Kościół był jednością a tak się nie stało:

A jak Ty byś to zrobił na miejscu Boga, aby zapewnić tą jedność, przy jednoczesnym obdarowaniu swoich stworzeń wolną wolą/wolnym wyborem? Oczywiście Biblia wskazuje też, że Bóg pragnie miłości człowieka......

afilatelista napisał(a):
Cytuj:
„I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś.” (J 17,22–23)

Czy Jezus nie wiedział z góry że jeśli zrobi to co zrobił to będzie skutkowało podziałem Kościoła i niejasnościami?

Wiedział z góry, nawet o tym zapewnił, do tego stopnia, że nie tylko podział wystąpi w Kościele, ale nawet w poszczególnych członkach rodziny:
" (31) Nie bójcie się więc, jesteście cenniejsi niż wiele wróbli. (32) Każdego więc, kto mnie wyzna przed ludźmi, i ja wyznam przed moim Ojcem, który jest w niebie. (33) A tego, kto się mnie wyprze przed ludźmi, i ja się wyprę przed moim Ojcem, który jest w niebie. (34) Nie sądźcie, że przyszedłem przynieść pokój na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. (35) Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem i córkę z jej matką, a synową z teściową. (36) I nieprzyjaciółmi człowieka będą jego domownicy. "(Mt10)

Więc co mówi kontekst?


Pn cze 28, 2021 14:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Dlaczego jest tyle odłamów chrześcijaństwa?
afilatelista, dostajesz ostrzeżenie za oszczerstwa pod adresem Kościoła.
Mogę zrozumieć polemikę, inny (świato)pogląd ale nie rozumiem, ze można tak bezrefleksyjnie i "ryczałtem" twierdzić, ze jedynym celem Kościoła są tylko pieniądze i władza, nawet na polu działalności charytatywnej.

W związku z tym mam prośbę do naszych ateistów, agnostyków, inaczej wierzących itp. aby wzięli łaskawie pod uwagę, ze są na katolickim forum.

Portal wiara.pl to portal ludzi otwartych, to zakłada otwartość gospodarzy jak i gości oraz szacunek gości dla wiary i przekonań gospodarzy.
Mogę zrozumieć niektorych gości, którzy zawiedli się na Kościele, stracili wiarę, żyją w innych Kościołach czy wspólnotach ale nie chciałbym aby forum było miejscem na wylewanie swoich frustracji, niechęci czy udowadniania za wszelką cenę jak beznadziejni są katolicy.

_________________
ksiądz


Pn cze 28, 2021 21:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Dlaczego jest tyle odłamów chrześcijaństwa?
Oto co powiedział Jezus w Łukasza 11:17

,,... On jednak, znając ich myśli, rzekł do nich: "Każde królestwo wewnętrznie skłócone pustoszeje i dom na dom się wali...,,

To proroctwo się spełnia , dlatego jest taki odpływ od chrześcijaństwa.

Tak to rozumiem i w to wierzę.


Pn maja 16, 2022 18:49
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego jest tyle odłamów chrześcijaństwa?
Każdy odłam chrześcijaństwa powstał z chęci posiadania samodzielnej władzy u osób odpowiedzialnych za rozłam.


Pn maja 16, 2022 20:04

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Dlaczego jest tyle odłamów chrześcijaństwa?
Oto proroctwo jakie wypowiedział apostoł Paweł. Dzieje Apostolskie 20:28-30

,,...Uważajcie na samych siebie i na całe stado, nad którym Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, który On nabył własną krwią.
Wiem, że po moim odejściu wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając stada.
Także spośród was samych powstaną ludzie, którzy głosić będą przewrotne nauki, aby pociągnąć za sobą uczniów
....,,

Po śmierci apostołów miało przyjść odstępstwo , a inicjatorami odstępstwa mieli byś starsi zborów.
Oto co apostoł Paweł pisze o tym co miało się dziać w czasach końca. 2 Tesaloniczan 2:1-12

,,... W sprawie przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i naszego zgromadzenia się wokół Niego, prosimy was, bracia,
abyście się nie dali zbyt łatwo zachwiać w waszym rozumieniu ani zastraszyć bądź przez ducha, bądź przez mowę, bądź przez list rzekomo od nas pochodzący, jakoby już nastawał dzień Pański.
Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia,
który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć, tak że zasiądzie w świątyni Boga dowodząc, że sam jest Bogiem.
Czy nie pamiętacie, jak mówiłem wam o tym, gdy wśród was przebywałem?
Wiecie, co go teraz powstrzymuje, aby objawił się w swoim czasie.
Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca,
wówczas ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust i wniwecz obróci [samym] objawieniem swego przyjścia.
Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów,
[działanie] z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, aby dostąpić zbawienia.
Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu,
aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość
....,,

Apostoł Paweł daje wskazówki jak rozpoznać ,, syna zatracenia ,, który działa z mocą diabła.
1 Tymoteusza 4:1-3

,,...Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów.
[Stanie się to] przez takich, którzy obłudnie kłamią, mają własne sumienie napiętnowane.
Zabraniają oni wchodzić w związki małżeńskie, [nakazują] powstrzymywać się od pokarmów, które Bóg stworzył, aby je przyjmowali z dziękczynieniem wierzący i ci, którzy poznali prawdę
....,,

Z tego co przeczytałem w Biblii Kościoła Katolickiego to ,, syn zatracenia,, który działa z mocą diabła robi:

1. szerzy nauki demonów
2. obłudnie kłamie
3. ma sumienie napiętnowane
4. zabraniają wchodzić w związki małżeńskie ( czyżby chodziło tu o celibat?)
5. nakazują powstrzymywania się od pokarmów ( czyżby chodziło tu o nakazane posty?)

Gdybym coś żle rozumiał to proszę o poprawę.
Z góry dziękuję.


Śr paź 12, 2022 9:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Dlaczego jest tyle odłamów chrześcijaństwa?
Chociaż jest tyle różnych form obrządków i tradycji począwszy od pierwszych wieków chrześcijaństwa to jednak Kościół stara się zachować jedność bo Chrystus zbudował tylko jeden Kościół i przykazał abyśmy stanowili jedno tak jak On stanowi Jedno ze swym Ojcem.


Pn paź 17, 2022 2:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Dlaczego jest tyle odłamów chrześcijaństwa?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Chociaż jest tyle różnych form obrządków i tradycji począwszy od pierwszych wieków chrześcijaństwa to jednak Kościół stara się zachować jedność bo Chrystus zbudował tylko jeden Kościół i przykazał abyśmy stanowili jedno tak jak On stanowi Jedno ze swym Ojcem.

No widzisz. Kościół Katolicki się stara, przekonuje, tępi przemocą herezje, a mimo wszystko tej jedności nie ma.
Albo więc Bóg nie chce tej jedności,
Albo nie może jej osiągnąć,
Albo nie istnieje.

A tak na marginesie, czy Ty aby nie głosiłeś tilu poglądów uznawanych przez KK za herezje?


Pn paź 17, 2022 6:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 539
Post Re: Dlaczego jest tyle odłamów chrześcijaństwa?
afilatelista napisał(a):
No widzisz. Kościół Katolicki się stara, przekonuje, tępi przemocą herezje, a mimo wszystko tej jedności nie ma.

Boli mnie i obraża oskarżenie Kościoła i stosowanie przemocy w zwalczaniu herezji. Oskarżenie nalży udowodnić. Niezależnie od tego, że jest ono chyba łamaniem regulaminu.

afilatelista napisał(a):
Albo więc Bóg nie chce tej jedności,

Słowa o jednej owczarni jednoznacznie wskazują oczekiwania.

afilatelista napisał(a):
Albo nie może jej osiągnąć,
Albo nie istnieje.

Niestety, takie są fakty. Ludzie nie potrafią osiągnąć jedności. W żadnej kwestii. A jeśli nie mogą, to oczywistym wnioskiem sjest stwierdzenie faktu, że jedność nie istnieje.
Od zawsze w każdym społeczeństwie byli równi i równiejsi. Ważni i ważniejsi. Bogaci i biedni.
Są czarni i biali. Są duzi i mali. Grubi i chudzi. Niegdy nie było jedności i jej nie będzie.

Jedność, jednoczenie to cele. Ideały do których dążymy. To kierunki naszych działań i starań.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Pn paź 17, 2022 8:35
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego jest tyle odłamów chrześcijaństwa?
Mnie najbardziej martwi, że w ramach samego Kościoła Katolickiego mamy frakcje i grupy, które wzajemnie się krytykują i wykluczają. Najbardziej dezorientujące jest to, że czasami poszczególne środowiska twierdzą, że "Ci drudzy" źle się modlą, źle wierzą i się potępią. Dla przykładu niektóre katolickie środowiska charyzmatyczne są przeciwne kultowi świętych, modlitwom na różańcu i innym gotowym modlitwom, twierdząc, że są niebiblijne, z kolei środowiska propagujące kult świętych i gotowe modlitwy często nie lubią charyzmatyków, twierdząc, że ich wiara opiera się na skakaniu, mówieniu niezrozumiałym bełkotem (językami), niektórzy twierdzą, że te osoby leczą przy pomocy złych duchów lub idą w kierunku protestantyzmu. Każda z tych grup ma swoje argumenty, trudno się w tym odnaleźć. Wiadomo, że obie walczące grupy nie mogą mieć jednocześnie racji, ktoś gdzieś się myli, tylko kto? Z drugiej strony, czemu nie potrafimy stanąć ramię w ramię i zaakceptować odmienną duchowość brata? Czemu niektórzy mając swoją duchowość, muszą jednocześnie krytykować innych i upierać się, że to akurat oni mają rację, a inni się mylą.


Wt paź 18, 2022 16:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Dlaczego jest tyle odłamów chrześcijaństwa?
Idący napisał(a):
Boli mnie i obraża oskarżenie Kościoła i stosowanie przemocy w zwalczaniu herezji. Oskarżenie nalży udowodnić. Niezależnie od tego, że jest ono chyba łamaniem regulaminu.

Ok. Wycofuje się ze zdania że tępi. Obecnie nie ma takich możliwości.
Powinno być przez wieki tępił herezje przemocą. Czy mam podawać przykłady czy z tym zdaniem się zgadzasz?



Cytuj:
Słowa o jednej owczarni jednoznacznie wskazują oczekiwania.
....
Niestety, takie są fakty. Ludzie nie potrafią osiągnąć jedności. W żadnej kwestii. A jeśli nie mogą, to oczywistym wnioskiem sjest stwierdzenie faktu, że jedność nie istnieje.
Od zawsze w każdym społeczeństwie byli równi i równiejsi. Ważni i ważniejsi. Bogaci i biedni.
Są czarni i biali. Są duzi i mali. Grubi i chudzi. Niegdy nie było jedności i jej nie będzie.

Jedność, jednoczenie to cele. Ideały do których dążymy. To kierunki naszych działań i starań.

Czyli Bóg nie podołał zadaniu. Nie jest więc wszechmocny. I zanim wyskoczysz z wolną wolą to przypominam że wolą większości chrześcijan jest podążanie za nauką Chrystusa. Problem jest taki że nie mają dostępu do jednoznacznej nauki.


Wt paź 18, 2022 18:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL