Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Dlaczego jest tyle odłamów chrześcijaństwa? 
Autor Wiadomość
Post Re: Dlaczego jest tyle odłamów chrześcijaństwa?
afilatelista napisał(a):
Tak, wiem, ale przy okazji innej dyskusji zwróciłem uwagę że Jezus się modli sam do siebie i że ta modlitwa się nie spełnia. Albo Jezus prowadzi wewnętrzny spór sam ze sobą albo to nie jest jeden i ten sam Bóg.

Uważam że na podstawie Biblii dużo łatwiej byłoby bronić tezy że Jezus był człowiekiem namaszczonym przez Boga w trakcie chrztu niż Bogiem samym w sobie. Ewentualnie że był półbogiem odrębnym od ojca i nieposiadającym wszechwiedzy i wszechmocy.

W czym te niby modły do samego siebie sie nie spełniły????


So cze 26, 2021 7:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Dlaczego jest tyle odłamów chrześcijaństwa?
Believing napisał(a):
Przemedytuj Kantyk Zachariasza.

Nie oczekuj ode mnie odpowiedzi. Sam musisz do nich dotrzeć.

W tym fragmencie nie ma odpowiedzi na te pytania. Jeśli każdy musi je sam "przemedytować" to każdy dotrze do innych odpowiedzi.


So cze 26, 2021 7:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Dlaczego jest tyle odłamów chrześcijaństwa?
Alus napisał(a):
I właśnie ciemni, głupi, nie kochający chrześcijanie dokonali i dokonują podziałów, interpretując słowa Pisma św na własną modłę.

Rozumiem że wszyscy nieortodoksyjnie chrześcijanie przed ustaleniem kanonu, heretycy, schizmatycy i protestanci to ludzie ciemni, głupi i niekochający? A może interpretują na własną modlę bo pismo jest niejednoznaczne? Poza tym wielu protestantów ścisłej trzyma się pisma, a odrzuca koncepcje katolików, które z pisma nie wynikają.
Alus napisał(a):
W czym te niby modły do samego siebie sie nie spełniły????

Jezus modlił się sam do siebie o to żeby kościół się nie podzielił. Więc modły się nie spełniły.


So cze 26, 2021 7:46
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego jest tyle odłamów chrześcijaństwa?
afilatelista napisał(a):
W tym fragmencie nie ma odpowiedzi na te pytania.

To że Ty tego nie widzisz, nie oznacza że jej nie ma.

afilatelista napisał(a):
Jeśli każdy musi je sam "przemedytować" to każdy dotrze do innych odpowiedzi.

A chciałbyś aby wszyscy myśleli jednakowo, pod konkretny wymiar, przysłowiową "polityczną linię"?


So cze 26, 2021 8:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego jest tyle odłamów chrześcijaństwa?
afilatelista napisał(a):
Ale skoro Jezus jest wszechmogący to modlitwa powinna sprawić że kościół się nie podzieli.
A jeśli jest wszechwiedzący to powinien wiedzieć że jego modlitwa nic nie da więc wychodzi na to że nie jest ani wszechwiedzący ani wszechmogący.


Skąd pomysł że Jezus jest wszechmogący i wszechwiedzący? przecież nie raz w Biblii mówił że czegoś nie wie.
Może najpierw byś nadrobił wiedzę odnośnie Jezusa, a dopiero później brał sie za wypowiedzi na jego temat?

atheist napisał(a):
Generalnie wygląda na to, że albo Bogu poszło coś nie tak w dziele stwarzania albo - przyjmując, że jest nieomylny - ma po prostu luz z tym, ilu ludzi pójdzie do piekła.


Bóg po to stworzył piekło, żeby ktoś tam sie znalazł, i nie rozumiem gdzie tutaj jest jakaś inna opcja? przecież gdyby chciał wysłać wszystkich do Nieba, to by stworzył jedynie Niebo.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So cze 26, 2021 9:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Dlaczego jest tyle odłamów chrześcijaństwa?
Believing napisał(a):
To że Ty tego nie widzisz, nie oznacza że jej nie ma.
Skoro ja nie widzę i inni nie widzą to jest pole do podziałów. Ale Ty masz szansę wskazać mi te odpowiedzi. Wyręczyć Boga i sprawić że już nie będzie wątpliwości. Dajesz.

Cytuj:
A chciałbyś aby wszyscy myśleli jednakowo, pod konkretny wymiar, przysłowiową "polityczną linię"?

To Jezus by chciał żeby kościół się nie podzielił.

A mi nie chodzi o to żeby wszyscy myśleli jednakowo. Chodzi mi o to że jeśli Bóg istnieje to oczekiwałbym jasnego przekazu kim jest i czego oczekuje.


So cze 26, 2021 10:25
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 415
Post Re: Dlaczego jest tyle odłamów chrześcijaństwa?
Niestety, podziały w kościele mają swoje źródła w pysze żywota. Chęć posiadania jak najwięcej bogactwa i panowania nad większą rzeszą dusz.


So cze 26, 2021 10:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Dlaczego jest tyle odłamów chrześcijaństwa?
ga1robe napisał(a):
Niestety, podziały w kościele mają swoje źródła w pysze żywota. Chęć posiadania jak najwięcej bogactwa i panowania nad większą rzeszą dusz.

Czy to nie jest wypisz wymaluj cel Kościoła Katolickiego?


So cze 26, 2021 10:54
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego jest tyle odłamów chrześcijaństwa?
afilatelista napisał(a):
Ale Ty masz szansę wskazać mi te odpowiedzi. Wyręczyć Boga i sprawić że już nie będzie wątpliwości. Dajesz.

Twoja "hojność" nie zna granic. :D
Usiądź w ciszy, poczekaj, bo nic tu nie działa na zasadzie "mówisz i masz".

afilatelista napisał(a):
Chodzi mi o to że jeśli Bóg istnieje to oczekiwałbym jasnego przekazu kim jest i czego oczekuje.

Proś, a będzie Ci dane.


So cze 26, 2021 11:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Dlaczego jest tyle odłamów chrześcijaństwa?
Skoro Tobie jest dane to się podziel.

Bo z moich wieloletnich rozważań wynika że

1. Czy Jezus, Duch Święty i Bóg Ojciec to ten sam Bóg?
Nie
2. Czy należy modlić się do Maryi i świętych.
To bez sensu bo to nic nie daje.
3. Czy istnieje czyściec
Nie ma podstaw żeby tak twierdzić. Prawdopodobnie nie.
4. Kto trafia do piekła
Prawdopodobnie nikt, bo prawdopodobnie śmierć jest końcem ostatecznym a dysza nie istnieje.
5. Kiedy zmarly jest sądzony (zaraz po śmierci czy na sądzie ostatecznym)?
Prawdopodobnie wcale bo śmierć jest końcem ostatecznym a dysza nie istnieje.

Jak widzisz moje rozważania prowadzą mnie do innych wniosków niż Ciebie.


So cze 26, 2021 12:04
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego jest tyle odłamów chrześcijaństwa?
afilatelista napisał(a):
Bo z moich wieloletnich rozważań wynika że [...]

Czy Twoje wieloletnie rozważania zawsze doprowadzały Cię do tego wniosku, którym się podzieliłeś?
Czy na przestrzeni lat coś się jednak zmieniło?
Jak myślisz, czy za kolejnych kilka lat, mogą się zmienić?

Ja już nie opieram się na żadnych wnioskach. Przyjmuję życie takim jakie jest. Tak jak w tej chwili je poznaje, odczuwam, pojmuję.


So cze 26, 2021 17:41

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 415
Post Re: Dlaczego jest tyle odłamów chrześcijaństwa?
afilatelista napisał(a):
ga1robe napisał(a):
Niestety, podziały w kościele mają swoje źródła w pysze żywota. Chęć posiadania jak najwięcej bogactwa i panowania nad większą rzeszą dusz.

Czy to nie jest wypisz wymaluj cel Kościoła Katolickiego?
Nie masz racji młody człowieku, ale widzę, że łatwo przychodzi ci osądzanie innych.


N cze 27, 2021 6:16
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego jest tyle odłamów chrześcijaństwa?
Cytuj:
Rozumiem że wszyscy nieortodoksyjnie chrześcijanie przed ustaleniem kanonu, heretycy, schizmatycy i protestanci to ludzie ciemni, głupi i niekochający? A może interpretują na własną modlę bo pismo jest niejednoznaczne? Poza tym wielu protestantów ścisłej trzyma się pisma, a odrzuca koncepcje katolików, które z pisma nie wynikają.

Nie rozumiesz, bo to był sarkazm do oceny katolików przez Roberta.

Cytuj:
Jezus modlił się sam do siebie o to żeby kościół się nie podzielił. Więc modły się nie spełniły.

Modlił się, mając pełną świadomość, że ludzie obdarzeni darem wolnej woli, pójdą swoją drogą.


N cze 27, 2021 6:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Dlaczego jest tyle odłamów chrześcijaństwa?
Believing napisał(a):
afilatelista napisał(a):
Bo z moich wieloletnich rozważań wynika że [...]

Czy Twoje wieloletnie rozważania zawsze doprowadzały Cię do tego wniosku, którym się podzieliłeś?
Czy na przestrzeni lat coś się jednak zmieniło?
Jak myślisz, czy za kolejnych kilka lat, mogą się zmienić?

Ja już nie opieram się na żadnych wnioskach. Przyjmuję życie takim jakie jest. Tak jak w tej chwili je poznaje, odczuwam, pojmuję.

Doprowadzały mnie do tego stopniowo. Najpierw do odrzucenia katolicyzmu na rzecz niezależnego chrześcijaństwa. Następnie porzucenie chrześcijaństwa na rzecz ogólnego monoteizmu. Następnie na deizm trzymany przez zakład Pascala. Obecnie jestem agnostycznym ateistą.

Oczywiście to może zmienić się w przyszłości. Raczej nie na katolicyzm, bo oprócz tego że teologia jest niespójna to sama instytucja jest w moich oczach skompromitowana.


N cze 27, 2021 7:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Dlaczego jest tyle odłamów chrześcijaństwa?
ga1robe napisał(a):
Czy to nie jest wypisz wymaluj cel Kościoła Katolickiego?
Nie masz racji młody człowieku, ale widzę, że łatwo przychodzi ci osądzanie innych.[/quote]
Na e wiem czy łatwo czy nie ale analizując działania KK przez wieki i obecnie, jeśli jakieś działania są niezrozumiałe to zawsze sprawdza się zasadą że jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Czasem też o władzę.
Kult relikwi - pieniądze
Celibat - pieniądze i władza
Mariaż tronu z ołtarzem - władza i pieniądze. Nawet jeśli wiąże się to że współpraca ze zbrodniarzami.
Kult świętych - pieniądze
Działalność matki Teresy - pieniądze i rząd dusz.
Inkwizycja - władza
Rozwiązanie templariuszy - utrzymanie mariażu tronu z ołtarzem, żeby utrzymać władze i pieniądze.
Czysciec - dzięki niemu sens mają świeci i odpusty - czyli pieniądze.
Polowanie na czarownice - tu nic nie mam, więc chyba z czystej głupoty.
Sytuacja w polskim episkopacie - władza i pieniądze.

Z resztą po owocach ich poznacie - gdyby władza i pieniądze nie były celem działalności KK to nie byłby on jedna z najbogatszych i najbardziej wpływowych organizacji w Polsce i innych katolickich krajach.


N cze 27, 2021 8:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL