Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 20:45



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 854 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 57  Następna strona
 Czy człowiek to małpa? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy człowiek to małpa?
Fascynował to zbyt wiele powiedziane. Filozofia Nikołaj Fiodorowicza Fiodorowa zafascynowała wielu. Dla mnie interpretacja fragmentu Pierwszego Listu do Koryntian (1 Kor 15:21): „Skoro śmierć przyszła przez człowieka, to przez człowieka też dokona się zmartwychwstanie”, nie przemawia. Interesujące może być jednak wskazanie na Jezusa Chrystusa i wskrzeszenie Łazarza. Interpretując to jako naukę i wskazanie dla ludzkości, że to jest możliwe.
Czy polecam „Homo deus”? jak najbardziej, podobnie jak „21 lekcji na XXI wiek”.

Stopienie człowieka z komputerem pod wieloma względami już nastąpiło. Wszczepione rozruszniki serca, są zdecydowanie większe od czipa karty kredytowej, czy dokumentu tożsamości.
Organizacje religijne, co prawda jeszcze nie nakazują, lecz już pod wieloma względami wykorzystują te osiągnięcia, powiększając swe tace za pomocą ofiaromatów. Co prawda możemy zawsze powiedzieć, że zapomnieliśmy smartfona, ale gdy będziemy miast niego mieli wszczepiony chip to … . To zapewne te organizacje nie będą miały nic przeciw, a wręcz zachęcą pod powiedzmy jakaś tam groźbo/pochwałą.
https://www.rp.pl/kosciol/art970791-ofi ... smartfonem


Śr gru 21, 2022 20:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Czy człowiek to małpa?
Przypuszcza, że strony analizujące migracje haplogrup takie jak te, nawet wiki są dlatego blokowane przez cenzurę Windowsa i Google;
viewtopic.php?f=9&t=41840&p=1093019#p1093019

Bo można z nich dowieść, że wszyscy ludzie na świecie pochodzą od jednej pary Rodziców. A to jest sprzeczne z narracją liberalno-lewicową i homolobby.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Śr gru 28, 2022 16:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Czy człowiek to małpa?
Całe szczęście jedno ze źródeł nadal nie jest oflagowane (cenzura);

http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/pol.npie.htm

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Śr gru 28, 2022 17:16
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: Czy człowiek to małpa?
Co w tym jest dziwnego, że przez człowieka przyszło potępienie i przez człowieka przyszło wybawienie?
Jezus jest przecież drugim Adamem.
Ale czy człowiek pochodzi od jednej pary, czy też od jednych rodziców, to kazał bym się zastanowić, bo kiedy Kain został wygnany z raju do krainy Nod, to Bóg zaznaczył jego czoło aby każdy kto go zobaczy nie robił mu krzywdy.
A więc zastanówcie się czy potomkowie Adama i Ewy to pierwsi ludzie na ziemi?


Śr gru 28, 2022 17:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy człowiek to małpa?
pom napisał(a):
Przypuszcza, że strony analizujące migracje haplogrup takie jak te, nawet wiki są dlatego blokowane przez cenzurę Windowsa i Google;
viewtopic.php?f=9&t=41840&p=1093019#p1093019

Co jest blokowane? Jaki znowu widzisz. Spisek? Przecież Cała nauka na ten temat jest dostępna. Wiele za darmo w internecie.

Cytuj:
Bo można z nich dowieść, że wszyscy ludzie na świecie pochodzą od jednej pary Rodziców. A to jest sprzeczne z narracją liberalno-lewicową i homolobby.
Nie. Nic takiego nie można wywnioskować.
Można wywnioskować że istniała jedna kobieta, którą każdy żyjący dzisiaj człowiek ma wśród swoich przodków oraz że istnieje mężczyzna którego każdy żyjący dzisiaj człowiek ma wśród swoich przodków. Nie jest to nic dziwnego. Np całe mnóstwo ludzi ma w przodkach Czyngis-chana. Jeśli weźmiesz pod uwagę że masz 2 dziadków, 4 pradziadków itd szybko okaże się że tych przodków masz całe mnóstwo nawet biorąc pod uwagę że jedna osoba w takim drzewie może pojawić się w kilku miejscach. Co więcej możliwe że istniała inna kobieta którą też każdy z nas ma w przodkach ale wystarczy że nie miała córek tylko samych synów to nie przekazała swojego mitochondrialnego DNA. To samo z "Adamem"

Po drugie to nie oznacza że byli to jedyna kobieta i jedyny mężczyzna który żyło w swoich czasach. Wręcz przeciwnie. Z genetyki wiemy też że nigdy nie było tak, żeby w "najwęższym gardle" kiedy ludzkość była bliska wyginięcia ludzi było prawdopodobnie powyżej 10 tys., Najniższe szacunki jakie widziałem to 2 tys.

Po trzecie jeśli pominiemy że oprócz tego mężczyzny i tej kobiety mamy całe mnóstwo innych przodków to ta dwójka nie musiała i na 99,9999...% nie byli parą.


Cz gru 29, 2022 17:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Czy człowiek to małpa?
Cytuj:
Co jest blokowane? Jaki znowu widzisz. Spisek? Przecież Cała nauka na ten temat jest dostępna. Wiele za darmo w internecie.


Widoczna jest głownie narracja liberalno-lewicowa. Spróbuj wejść na potop.d500.pl i powiedz mi dlaczego część stron jest zwalczana?

Cytuj:
Nie. Nic takiego nie można wywnioskować.


Można. Gdybyśmy byli dziełem przypadku to badania dowiodłyby kilku Y-chromosomalnych Adamów, a nie jednego.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Cz gru 29, 2022 17:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Czy człowiek to małpa?
@afilatelista

Powiedz mi dlaczego analityczna strona katolicka potop.d500.pl była zwalczana i jest dostępna tylko na linuxie i innej wyszukiwarce?

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Cz gru 29, 2022 18:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy człowiek to małpa?
pom napisał(a):
Widoczna jest głownie narracja liberalno-lewicowa. Spróbuj wejść na potop.d500.pl i powiedz mi dlaczego część stron jest zwalczana?

A jest zwalczana? Nie wiem, może mieli wirusy. Na telefonie się nie ładuje to może nie opłacają serwisu?


Cytuj:
Można. Gdybyśmy byli dziełem przypadku to badania dowiodłyby kilku Y-chromosomalnych Adamów, a nie jednego.

Bzdura. Niby dlaczego?


Cytuj:
Powiedz mi dlaczego analityczna strona katolicka potop.d500.pl była zwalczana i jest dostępna tylko na linuxie i innej wyszukiwarce?

J.w. nie wiem. Podejrzewam że to Twoje spiskowe myślenie.


Cz gru 29, 2022 20:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Czy człowiek to małpa?
Na Linuxie nie ma wirusów. Nie wiedziałeś? Konstrukcja jest taka, że bardzo trudno jest wprowadzić jakikolwiek wirus, a co dopiero doprowadzić do infekcji.


Cytuj:
Bzdura. Niby dlaczego?


Bo takie są fakty na bazie analizy kodu DNA.

Cytuj:
J.w. nie wiem. Podejrzewam że to Twoje spiskowe myślenie.


Dokonaj próby poszukania tej strony. Na Windows to niewykonalne. A na tej stronie jest sporo analizy do także tego tematu. Także takiej, która by Cię mocno interesowała IMO.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Cz gru 29, 2022 20:39
Zobacz profil
Post Re: Czy człowiek to małpa?
pom napisał(a):
Na Linuxie nie ma wirusów. Nie wiedziałeś?

Mam wrażenie że łżesz, świadomie lub z powodu braku elementarnej wiedzy.
Linux jest coraz bardziej popularny. Ale przez to mocno wzrosła liczba złośliwego oprogramowania na ten system
https://spidersweb.pl/2022/01/linux-mal ... nstwo.html


Cz gru 29, 2022 21:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy człowiek to małpa?
pom napisał(a):
Na Linuxie nie ma wirusów. Nie wiedziałeś? Konstrukcja jest taka, że bardzo trudno jest wprowadzić jakikolwiek wirus, a co dopiero doprowadzić do infekcji.

Dokonaj próby poszukania tej strony. Na Windows to niewykonalne. A na tej stronie jest sporo analizy do także tego tematu. Także takiej, która by Cię mocno interesowała IMO.

to może dlatego na Linuxie działa bo się wirusami nie przejmuje? A google blokuje bo strona jest niebezpieczna? Nie wiem.
Cytuj:
Bo takie są fakty na bazie analizy kodu DNA.
to przedstaw te analizy. Bo naukowcy są zgodni, że istnienie mitochondrialnej Ewy jest nieuniknione i że zawsze będzie tylko jedna. Gdyby znaleziono człowieka z bardzo odmiennym mitochondrialnym DNA to i tak tak Mitochondrialna Ewa musiałaby istnieć ale gdzieś dalej w przeszłości. Np gdyby przetrwało u kogoś mitochondrialne DNA od neandertalskiej natki ( a wiemy że homo sapiens krzyżowali się z neanderlczykami bo mamy po nich inne geny) to oznaczałoby że Ewa należałaby bo jakiejś przedstawicielki gatunku który był naszym ostatnim wspólnym przodkiem.

Jednak że względu na zjawisko dryfu genetycznego i specyfiki mitochondrialnego DNA które dziedziczymy wyłącznie w linii żeńskiej nieuniknione jest istnienie Ewy - bo cofając się po przodkach wyłącznie w linii żeńskiej nieuniknione jest cofnięcie się do jednej kobiety.


Cz gru 29, 2022 22:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Czy człowiek to małpa?
afilatelista napisał(a):
Cytuj:
Można. Gdybyśmy byli dziełem przypadku to badania dowiodłyby kilku Y-chromosomalnych Adamów, a nie jednego.

Bzdura. Niby dlaczego?


Bo widać tu rękę Boga-Konstruktora przy jednym, jedynym wyniku.

Sformułowałem też Tobie propozycję wykazania się tutaj;

viewtopic.php?f=18&t=32426&start=6885

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt gru 30, 2022 4:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy człowiek to małpa?
Nie. Widać tu ewolucję. Te same metody które uznajesz za dowód że wszyscy mamy wspólnego przodka, dowodzą też że mamy wspólnego przodka z szympansami, gorylami, orangutana mi, gibonami, pawianami, lemurami, jeżami psami itd.


Pt gru 30, 2022 10:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Czy człowiek to małpa?
Przecież katolicy nie negują ewolucji, a wprost przeciwnie. Tylko widzą tu rękę Boga-Konstruktora.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt gru 30, 2022 11:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy człowiek to małpa?
Czy Adam i Ewa mieli matki?


Pt gru 30, 2022 11:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 854 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 57  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL