Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 15:40



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 854 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 57  Następna strona
 Czy człowiek to małpa? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Czy człowiek to małpa?
A mieli? Na czym polega ewolucja? Człowiek to Dusza istota posiadająca Pierwiastek Boży. Natomiast ciało człowieka to jak `skafander kosmonauty` potrzebny do egzystencji w tym świecie na planecie ziemia. Ten `skafander`, by powstał ewoluował sterowany ręką Boga-Konstruktora.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt gru 30, 2022 11:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy człowiek to małpa?
pom napisał(a):
A mieli?

To ja pytam. Pomoc zdaniem Adam o Ewa to postacie fikcyjne. Natomiast każdy człowiek miał natkę.

Cytuj:
Na czym polega ewolucja? Człowiek to Dusza istota posiadająca Pierwiastek Boży. Natomiast ciało człowieka to jak `skafander kosmonauty` potrzebny do egzystencji w tym świecie na planecie ziemia. Ten `skafander`, by powstał ewoluował sterowany ręką Boga-Konstruktora.
czy jeśli Adam i Ewa mieli matki, to czy te matki Twoim zdaniem miały duszę? I nie odwracaj pytania.


Pt gru 30, 2022 11:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Czy człowiek to małpa?
Adam i Ewa IMO byli pierwszymi rodzicami posiadającymi Duszę - Pierwiastek Boży.

Biblia Przyjacielu to historia i symbolika, po to by ograniczony ludzki umysł był wstanie wszystko ogarnąć. Ja to rozumiem tak

Bóg-Konstruktor przygotował `skafandry kosmonauty` dla Dusz - istot posiadających Pierwiastek Boży - po to by mogły egzystować na tym świecie. Na tamtym świecie też jest `skafander kosmonauty` ale z innej materii (nie Einsteinowej) nieśmiertelnej.

np.
Jak wytłumaczyć ograniczonemu do dzisiaj człowiekowi upadek asteroidy podczas potopu?

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt gru 30, 2022 12:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Czy człowiek to małpa?
Jak wytłumaczyć w dzisiejszych czasach `zerwanie kurtyny` i widzenie tamtego Świata zmysłami z tego świata?
Ludzki rozum jest nadal mocno ograniczony i bez łaski Bożej nie jest wstanie tego ogarnąć.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt gru 30, 2022 12:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy człowiek to małpa?
Czyli rozumiem że był taki moment w historii ludzkości kiedy jakaś matka bez duszy miała dzieci z duszą.

To czym oprócz tej duszy się różniła? Czy była inteligentna? Czy była samoświadoma? Czy kochała swoje dzieci?


Pt gru 30, 2022 15:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Czy człowiek to małpa?
Cytuj:
Czyli rozumiem, że był taki moment w historii ludzkości kiedy jakaś matka bez duszy miała dzieci z duszą.


IMO tak. Stwórcą Duszy jest Bóg Trójjedyny. Także Twojej i mojej Duszy. Jesteśmy Duszami w `skafandrze kosmonauty` homo sapiens.

Cytuj:
To czym oprócz tej duszy się różniła? Czy była inteligentna? Czy była samoświadoma? Czy kochała swoje dzieci?


Pierwszymi ludźmi na świecie byli Adam i Ewa - pierwszymi Duszami, które posiadają Pierwiastek Boży na tym świecie z materii E=mc². Człowiek to Dusza. Przodkami `skafandra kosmonauty`Adama i Ewy były homo sapiens bez Duszy IMO.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt gru 30, 2022 15:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Czy człowiek to małpa?
Czy wstawić Ci nauczanie o Duszy KK, czy to jeszcze za wcześnie?

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt gru 30, 2022 15:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy człowiek to małpa?
Nie, nie , nie
Po pierwsze - mówienie o skafandrze kosmonauty to wizja hinduistyczna duszy.
Po drugie - mówienie "Przodkami `skafandra kosmonauty`Adama i Ewy były homo sapiens bez Duszy" to wizja SF. gdzie na innej planecie odkryto stworzenia na których pasożytowały byty duchowe z jeszcze innej planety.
Przed Adamem i Ewą nie było homo sapiens, nie ma homo sapiens, bez duszy, zresztą zwierzęta też mają duszę tylko nie rozumną i nie nadprzyrodzoną.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt gru 30, 2022 18:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Czy człowiek to małpa?
Masz rację. :)

Andy72 ja tłumaczę racjonaliście jego językiem, czego Ty być może nie pojmujesz. Każdy człowiek ma inaczej umysł skonstruowany. Stworzenie Świata było rozłożone w czasie. Jeżeli masz pytania zadaj mi na priv bo nie chcę pomieszać w głowie Chrześcijanom tematu, który jest wystarczająco skomplikowany. Nie ma reinkarnacji. Dusza raz powstaje i potem przechodzi na tamten świat, gdzie jest inna funkcja czasu. A co tam się dzieje nie zamierzam teraz tu tłumaczyć. :) Zresztą ja też wszystkiego nie wiem.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt gru 30, 2022 18:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Czy człowiek to małpa?
Możesz wierzyć literalnie Biblii bez symboliki. Symbolika o grzechu pierworodnym też nie jest ogólnie dostępna. Zastanów się kontemplując jak wyginęły dinozaury. I jak nie interesuje Cię to - to nie analizuj dalej tego tematu. I w zasadzie ja wiem niewiele.

Jeżeli chcesz to publicznie w dziale katolickim podważ moje stanowisko o tym temacie. Przytocz nauczanie KK, które temu przeczy. Jestem otwarty na dyskusję tylko tak, by nie pomieszać w głowach Chrześcijanom.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt gru 30, 2022 18:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy człowiek to małpa?
Pom nie odpowiadasz na pytania. Pytałem czy matka Adama i matka Ewy były inteligentne, samoświadome i czy kochały swoje dzieci.

Andy do Ciebie pytanie czy Adam i Ewa mieli matki a jeśli tak to te samy pytania co do pom.


Pt gru 30, 2022 19:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Czy człowiek to małpa?
Myślę. że tak. Ale ja to widzę trochę inaczej, że Bóg przygotował w swoim projekcie ciało człowieka (na drodze ewolucji) pod nieśmiertelną Duszę. Zauważ, że poza ludźmi nie ma innych homo sapiens.

Bóg przygotował też wszechświat z materii E=mc².

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt gru 30, 2022 19:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Czy człowiek to małpa?
Nie ma też gatunków zwierząt podobnych do `skafandra kosmonauty` homo sapiens. I, że ewolucja homo sapiens niewiele posunęła się od tych Twoich ok 300k lat. Są śladowe różnice w kolorze skóry, wysokości etc - ale to są mikroskopijne zmiany wobec ewolucji.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt gru 30, 2022 20:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy człowiek to małpa?
pom napisał(a):
Myślę. że tak. Ale ja to widzę trochę inaczej, że Bóg przygotował w swoim projekcie ciało człowieka (na drodze ewolucji) pod nieśmiertelną Duszę.

Czyli mamy inteligentne samoświadome i kochające istoty ale bez nieśmiertelnej duszy, po czym dwie kobiety rodzą Adams i Ewę i od tej pory ich potomkowie są podobnie inteligentni samoswiadomi i kochający ale z nieśmiertelną duszą obciażoną grzechem pierworodnym?
Cytuj:
Zauważ, że poza ludźmi nie ma innych homo sapiens.
to dosyć absurdalne zdanie. Zauważ też że poza szczurem warownym nie ma innych Rattus norvegicus.

Dlaczego ciągle piszesz po dwa posty?
pom napisał(a):
Nie ma też gatunków zwierząt podobnych do `skafandra kosmonauty` homo sapiens. I, że ewolucja homo sapiens niewiele posunęła się od tych Twoich ok 300k lat. Są śladowe różnice w kolorze skóry, wysokości etc - ale to są mikroskopijne zmiany wobec ewolucji.

300 tys lat to jest tyle co nic dla ewolucji. Homo erectus występował na ziemi przez jakieś 1 mln i 500 tys lat.
Poza tym odkąd ludzie zostali szczytowym gatunkiem naturalna selekcja nie za bardzo nas dotyka.


Pt gru 30, 2022 22:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Czy człowiek to małpa?
Na drodze ewolucji Bóg stworzył kobietę i mężczyznę homo sapiens (`skafander kosmonauty`). I przygotował pod nieśmiertelną Duszę IMO. Wcześniej przypuszczalnie przodkowie mieli śmiertelne Dusze, tak jak zwierzęta IMO.
Czyli ewolucja jest wpisana w proces stwórczy Boga, ale pod Jego kontrolą IMO.

Gdybyśmy byli dziełem przypadku to badania dowiodłyby kilku Y-chromosomalnych Adamów, a nie jednego.

Grzech pierworodny był później, gdy człowiek zgrzeszył nieposłuszeństwem.

Cytuj:
Poza tym odkąd ludzie zostali szczytowym gatunkiem naturalna selekcja nie za bardzo nas dotyka.

A dlaczego, czyżby koniec ewolucji przypadkowej?

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt gru 30, 2022 22:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 854 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 57  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL