Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Czy nieskończoność istnieje w rzeczywistości? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Czy nieskończoność istnieje w rzeczywistości?
Nolda, co ja rozumiem pod pojęciem rzeczywistość?
To bardzo dobre pytanie.
No właśnie, wydaje mi się, że świat wirtualny, to też jest rzeczywistość, tylko że wirtualna.
A co ty o tym myślisz, czy ja nie popełniam jakiegoś astronomicznego błędu?


Pt sie 20, 2021 13:27
Zobacz profil
Post Re: Czy nieskończoność istnieje w rzeczywistości?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Nolda, co ja rozumiem pod pojęciem rzeczywistość?
To bardzo dobre pytanie.
No właśnie, wydaje mi się, że świat wirtualny, to też jest rzeczywistość, tylko że wirtualna.
A co ty o tym myślisz, czy ja nie popełniam jakiegoś astronomicznego błędu?


Czy „rzeczywistość wirtualna” jest rzeczywistością? Praktycznie dla bez mała dla 100% społeczeństwa jest. Martwisz się o jutrzejszy egzamin, cieszysz się nadchodzącym urlopem, cieszysz się wspominając wczorajszą imprezę, martwisz się, że zapomniałaś o wczorajszych imieninach babci. Zauważ, kiedy myślisz, nie jesteś w świecie rzeczywistym, jesteś w przyszłości lub przeszłości, nie jesteś tu i teraz. Rzeczywistość, to tu i teraz, ta chwila, nie ta co powiedziałem to ta chwila, ta chwila, ta chwila …
Powstaje następne pytanie: Kiedy możesz być w rzeczywistości (nie tej wirtualnej)?

Ja mam osądzać czy nie popełniasz jakiegoś astronomicznego błędu? A kim ja jestem by cię oceniać? Mogę jedynie wskazać, jak ja to postrzegam. Jest na forum wielu, którzy cię ocenią, przedstawią dowody, podeprą odpowiednimi publikacjami, może ich poproś.

Bawimy się dalej?


Pt sie 20, 2021 17:07

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Czy nieskończoność istnieje w rzeczywistości?
A więc dla. Ciebie, jak innych, rzeczywistością jest co tu i teraz.
To co było lub będzie nie jest rzeczywistością.
Rzeczywistość trwa przez kilka sekund zanim to co będzie zamieni się w to co było, a może to nawet nie trwa kilka sekund , lecz ta przemiana odbywa się od razu , bez przystanku na rzeczywistość.
To w takim razie nie było by czasu teraźniejszego, a on jest.
Nie autorowi tematu, chodzi o coś innego.
On pyta, czy jest coś takiego jak Nieskończoność i nie ważne, czy w rzeczywistości, czy w czym innym.
Pyta o Nieskończoność.


So sie 21, 2021 12:37
Zobacz profil
Post Re: Czy nieskończoność istnieje w rzeczywistości?
Jest czas teraźniejszy? W jakiej jednostce go wyrazisz? Przeszły i przyszły określisz, sekundę temu za sekundę. Robisz to za pomocą umysłu. Rzeczywistości „tu i teraz”, lub jak to określiłaś „przemiana odbywająca się od razu”, nie „zobaczysz” umysłem. On zmierzy, dostrzeże tylko coś wirtualnego, przeszłość i przyszłość, to czego nie ma.
Każde pragnienie rodzi się z przeszłości i każde pragnienie projektowane jest w przyszłości. Przeszłość i przyszłość tworzą cały umysł. Przeanalizuj umysł, kawałek po kawałku, a znajdziesz tylko dwie rzeczy: przeszłość i przyszłość. Nie znajdziesz nawet odrobiny, szczypty, pojedynczego atomu teraźniejszości. A teraźniejszość jest jedyną rzeczywistością, jedynym istnieniem, jedynym… tańcem, który istnieje.
Czy jest nieskończoność? Oczywiście, to „czas teraźniejszy” coś czego umysłem nie dostrzeżesz, nie pojmiesz. Dostrzec to możesz wyłączając umysł.

Gramy dalej?


So sie 21, 2021 20:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Czy nieskończoność istnieje w rzeczywistości?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Rzeczywistość trwa przez kilka sekund zanim to co będzie zamieni się w to co było, a może to nawet nie trwa kilka sekund , lecz ta przemiana odbywa się od razu , bez przystanku na rzeczywistość.
To w takim razie nie było by czasu teraźniejszego, a on jest.

Jako żywo. A w angielskim to są nawet cztery czasy teraźniejsze.


So sie 21, 2021 22:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Czy nieskończoność istnieje w rzeczywistości?
Nolda (rodzaj żeński) Inny Punkt Widzenia ( rodzaj męski) - To tak dla przypomnienia.

Czy jest nieskończoność? Oczywiście, to „czas teraźniejszy” coś czego umysłem nie dostrzeżesz, nie pojmiesz. Dostrzec to możesz wyłączając umysł.

Nolda pomóż mi dostrzec to wyłączając umysł, jak mam to dostrzec?


N sie 22, 2021 10:26
Zobacz profil
Post Re: Czy nieskończoność istnieje w rzeczywistości?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Nolda (rodzaj żeński) Inny Punkt Widzenia ( rodzaj męski) - To tak dla przypomnienia.

Czy jest nieskończoność? Oczywiście, to „czas teraźniejszy” coś czego umysłem nie dostrzeżesz, nie pojmiesz. Dostrzec to możesz wyłączając umysł.

Nolda pomóż mi dostrzec to wyłączając umysł, jak mam to dostrzec?

Nolda żeński?

Uważam, że by coś wyłączyć, trzeba dostrzec, że to się ma. Tym samym pytam, jesteś umysłem, czy posiadasz umysł i traktujesz go jako swoje narzędzie? Podobne pytanie dotyczy ciała, czy nim jesteś, czy je masz, posiadasz. Odpowiesz, bawimy się dalej.


N sie 22, 2021 11:08

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Czy nieskończoność istnieje w rzeczywistości?
Odpowiedz z cytatem
Nowy post Re: Czy nieskończoność istnieje w rzeczywistości?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Nolda (rodzaj żeński) Inny Punkt Widzenia ( rodzaj męski) - To tak dla przypomnienia.

Czy jest nieskończoność? Oczywiście, to „czas teraźniejszy” coś czego umysłem nie dostrzeżesz, nie pojmiesz. Dostrzec to możesz wyłączając umysł.



Nolda żeński? Tak Nolda to rodzaj żeński, co wskazuje, że jesteś kobietą.

Uważam, że by coś wyłączyć, trzeba dostrzec, że to się ma. Tym samym pytam, jesteś umysłem, czy posiadasz umysł i traktujesz go jako swoje narzędzie? Podobne pytanie dotyczy ciała, czy nim jesteś, czy je masz, posiadasz. Odpowiesz, bawimy się dalej

Mam umysł i ciało i są moim narzędziem, posługuje się ciałem i umysłem.
Powiedziałeś: Aby dostrzec Rzeczywistość, czas teraźniejszy, czyli to co tu i teraz, to muszę wyłączyć umysł.
Dajesz mi do zrozumienia, że umysł przesłania mi rzeczywistość.
A ja chcę tą rzeczywistość zobaczyć, dlatego pytam : JAK WYŁĄCZYĆ UMYSŁ?


N sie 22, 2021 13:03
Zobacz profil
Post Re: Czy nieskończoność istnieje w rzeczywistości?
Proszę, zaznaczaj fragmenty które cytujesz, to będzie ułatwieniem.

Skoro masz umysł i masz ciało, to kim jest właściciel/użytkownik umysłu i ciała, jak wygląda, ile waży, a może potrafisz określić, ile ma lat, jakiej jest płci, jeśli ją posiada?
Może też potrafisz określić, czy jako właściciel/użytkownik panujesz na tym co posiadasz, jesteś panem umysłu, a on Twoim sługą, czy może ze sługi niepostrzeżenie stał się panem?
Odpowiedzi będą pomocne, nabyciu umiejętności wyłączania umysłu.

Zobaczyć rzeczywistość, jej nie zobaczysz, ją możesz doświadczyć. Wszystko co widzisz, nie jest rzeczywistością, spojrzysz na Słońce i widzisz jak wydalało jakiś czas temu, wiele gwiazd, które widzisz w gwieździstą noc, nie istnieją od tysięcy lat.


N sie 22, 2021 15:53

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Czy nieskończoność istnieje w rzeczywistości?
Nolda:
Skoro masz umysł i masz ciało, to kim jest właściciel/użytkownik umysłu i ciała, jak wygląda, ile waży, a może potrafisz określić, ile ma lat, jakiej jest płci, jeśli ją posiada?
IPW:
No chyba żartujesz, chcesz o mnie wszystko wiedzieć?
RODO!!!

Nolda:
Może też potrafisz określić, czy jako właściciel/użytkownik panujesz na tym co posiadasz, jesteś panem umysłu, a on Twoim sługą, czy może ze sługi niepostrzeżenie stał się panem?
Odpowiedzi będą pomocne, nabyciu umiejętności wyłączania umysłu.
IPW:
Myślałem, że wiesz co mówisz, że wiesz jak się ten umysł wyłącza, że mi to powiesz, a zamiast tego, to mi jakieś kalambury teraz zadajesz?
Nolda:
Zobaczyć rzeczywistość, jej nie zobaczysz, ją możesz doświadczyć. Wszystko co widzisz, nie jest rzeczywistością, spojrzysz na Słońce i widzisz jak wydalało jakiś czas temu, wiele gwiazd, które widzisz w gwieździstą noc, nie istnieją od tysięcy lat.
IPW:
Zaraz zaraz, chwileczkę, przed chwilą mówiłaś, że na wyłączonym umyśle można zobaczyć rzeczywistość.
A teraz co, już zmieniasz zdanie?
A poza tym to chcesz mi tylko gwiazdy pokazywać?
To już niczego więcej na świecie nie ma, tylko gwiazdy?
A jak własną rękę zobaczę, to co się stanie, będzie ta ręka czy jej nie będzie?


N sie 22, 2021 17:33
Zobacz profil
Post Re: Czy nieskończoność istnieje w rzeczywistości?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Nolda:
Skoro masz umysł i masz ciało, to kim jest właściciel/użytkownik umysłu i ciała, jak wygląda, ile waży, a może potrafisz określić, ile ma lat, jakiej jest płci, jeśli ją posiada?
IPW:
No chyba żartujesz, chcesz o mnie wszystko wiedzieć?
RODO!!!

Albo palisz głupa, albo nie rozumiesz. Zakładam, że nie rozumiesz, wobec tego postaram się bardziej wyjaśnić. Ile waży ciało będziesz wiedział stając na wadze, jak wygląda ciało oraz jakiej jest płci, możesz zobaczy w lusterku ale to dotyczy ciała, a nie jego właściciela/użytkownika, którym zgodnie z Twym wcześniejszym stwierdzeniem jesteś. Pytanie dotyczy nie ciała ale jego właściciela, a odpowiedź ogranicz do potrafię lub nie potrafię określić.
PS
Rodo dotyczy ciała, umysłu czy jego właściciela/posiadacza ;)
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Nolda:
Może też potrafisz określić, czy jako właściciel/użytkownik panujesz na tym co posiadasz, jesteś panem umysłu, a on Twoim sługą, czy może ze sługi niepostrzeżenie stał się panem?
Odpowiedzi będą pomocne, nabyciu umiejętności wyłączania umysłu.
IPW:
Myślałem, że wiesz co mówisz, że wiesz jak się ten umysł wyłącza, że mi to powiesz, a zamiast tego, to mi jakieś kalambury teraz zadajesz?

To, że ja wiem nie oznacza, że Ty będziesz wiedział. Może prościej, jestem pilotem, potrafię pilotować samolot, a Ty zadajesz mi pytanie jak to jest pilotować samolot? Gdy chcę cię wprowadzić w tajniki pilotażu prosząc o odpowiedź jak to jest możliwe, że coś cięższego od powietrza potrafi się na nim unieść, mówisz, że zadaję ci jakieś kalambury. W takim przypadku zawsze będziesz pasażerem, a inni cię będą wozić :)
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Nolda:
Zobaczyć rzeczywistość, jej nie zobaczysz, ją możesz doświadczyć. Wszystko co widzisz, nie jest rzeczywistością, spojrzysz na Słońce i widzisz jak wydalało jakiś czas temu, wiele gwiazd, które widzisz w gwieździstą noc, nie istnieją od tysięcy lat.
IPW:
Zaraz zaraz, chwileczkę, przed chwilą mówiłaś, że na wyłączonym umyśle można zobaczyć rzeczywistość.
A teraz co, już zmieniasz zdanie?
A poza tym to chcesz mi tylko gwiazdy pokazywać?
To już niczego więcej na świecie nie ma, tylko gwiazdy?
A jak własną rękę zobaczę, to co się stanie, będzie ta ręka czy jej nie będzie?

Doświadczyć jest bardziej odpowiednim określeniem.
Te gwiazdy, miały ci uświadomić, że również to co widzisz, nie jest rzeczywistością. Popatrz na znajomego, nim jego obraz dotrze do Ciebie, on już będzie inny. Nawet Twa własna ręka będzie inną ręką w momencie, gdy jej obraz dotrze do twego umysłu.

Możemy dale się bawić, jeśli potwierdzisz, że zrozumiałeś.


N sie 22, 2021 18:56

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Czy nieskończoność istnieje w rzeczywistości?
Nolda:
Ile waży ciało będziesz wiedział stając na wadze, jak wygląda ciało oraz jakiej jest płci, możesz zobaczy w lusterku ale to dotyczy ciała, a nie jego właściciela/użytkownika, którym zgodnie z Twym wcześniejszym stwierdzeniem jesteś. Pytanie dotyczy nie ciała ale jego właściciela, a odpowiedź ogranicz do potrafię lub nie potrafię określić.
IPW:
Ależ potrafię powiedzieć kto jest właścicielem mojego ciała, ile waży, jak się nazywa, gdzie mieszka itd, ale to wymaga ujawnienia danych osobowych, pytasz o osobę, a ja ci jeszcze raz przypominam o RODO.
Nolda:
To, że ja wiem nie oznacza, że Ty będziesz wiedział...
IPW:
Dlaczego od razu zakładasz, że nie będę potrafił wyłączyć umysłu, skoro ty potrafisz, to ja też się tego nauczę. Powiedz tylko jak to się robi i przestań mnie bałamucić.
Nolda:
Doświadczyć jest bardziej odpowiednim określeniem...
IPW:
Zaczynasz się wić i kręcić w kółko.
Najpierw mówiłaś, że mogę zobaczyć rzeczywistość, teraz zmieniasz, że raczej doświadczyć rzeczywistość, później zmienisz na , przeżyć rzeczywistość.
Mówisz, że gwiazdy wyglądają inaczej, że ręka też się zmienia, a co ty myślisz, że ja nie wiem, iż z czasem wszystko się zmienia?


Wt sie 24, 2021 7:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Czy nieskończoność istnieje w rzeczywistości?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Nolda:
Doświadczyć jest bardziej odpowiednim określeniem...
IPW:
Zaczynasz się wić i kręcić w kółko.

"To tak, jakby ktoś, kto nigdy nie jadł zielonego mango, pytał mnie: “Jak ten owoc smakuje?” Odpowiedziałbym: “Jest kwaśny”. Mówiąc cokolwiek wprowadziłbym cię w błąd. Sprobujcie to zrozumieć. Ludzie w swej większości nie są zbyt mądrzy, opierają się na słowie - nie na słowie Pisma na przykład - wszystko pojmuja błędnie. Mówię: “Kwaśny”, a ty pytasz: “Kwaśny jak cytryna, kwaśny jak ocet?” Odpowiadam: “Nie. Kwaśny jak mango”.

Źródło: de Mello


Wt sie 24, 2021 10:28
Zobacz profil
Post Re: Czy nieskończoność istnieje w rzeczywistości?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Nolda:
To, że ja wiem nie oznacza, że Ty będziesz wiedział...
IPW:
Dlaczego od razu zakładasz, że nie będę potrafił wyłączyć umysłu, skoro ty potrafisz, to ja też się tego nauczę. Powiedz tylko jak to się robi i przestań mnie bałamucić.


Zauważ, że to nie ja chcę wiedzieć, lecz Ty. To Ty prosisz mnie o wskazówki, które pomogą Tobie dostrzec coś poza umysłem. Tym samym wskazanym by było, byś więcej uwagi poświęcił temu co ci przekazuję, a nie próbował coś mi za imputować.
Od razu nie zakładałem, że nie się nie nauczysz, ale po Twych ostatnich wypowiedziach zaczynam mieć wątpliwości. Od jakiegoś czasu zarówno ja proszę, jak i moderator prosi i podaje dodatkowo instrukcję:
Małgosiaa napisał(a):
@IPW
Proszę cytować przy pomocy przycisku "cytuj" bądź "Quote". […]
lecz mam wrażenie, że nie potrafisz tej jakże prostej rzeczy załapać.

To, że pewnych rzeczy nie zrozumiałeś, nie oznacza, że nie możesz dopytać. Jak wspomniałeś masz ciało, masz umysł, prosiłem byś odpowiedział, kto ma to ciało i umysł. Przyjmijmy, że nazywasz się IPW. Czy odpowiedziałbyś, że posiada to IPW?


feelek napisał(a):
"To tak, jakby ktoś, kto nigdy nie jadł zielonego mango, pytał mnie: “Jak ten owoc smakuje?”

To tak, jakby ktoś, kto nigdy nie miłował, pytał: „Co to znaczy miłość”. Do puki jej nie doświadczy, mimo tysiąckroć przeczytanego „Hymnu o miłości” będą to dla niego tylko puste słowa, choć będzie je cytował i wydawać mu się będzie, że wie co to miłość.


Wt sie 24, 2021 22:00

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Czy nieskończoność istnieje w rzeczywistości?
[ciach... nieprawidłowe cytowanie. M.]
IPW:
Nie mam przycisku "cytuj" ani Quote, tylko kopiuj. I tak właśnie robię i nie piszę na komputerze.
Twoje posty są nieczytelne. Na telefonie są takie same przyciski jak na komputerze. Ponadto uwagi/problemy należy zgłaszać w wątku uwag do moderacji, a nie w wątku tematycznym. M.


Śr sie 25, 2021 8:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL