Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 4:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 261 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
 Kreacjonizm (i tylko kreacjonizm) 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Kreacjonizm (i tylko kreacjonizm)
Dunkleosteus napisał(a):
Kreacjonizm będzie co najwyżej jedną z bajek w zbiorze Braci Grimm albo Andersena.

Niech trolle się douczą, że wymienieni autorzy pisali baśnie.„Baśń o ewolucji" mogłaby być jedną z nich :)

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N maja 15, 2022 19:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Kreacjonizm (i tylko kreacjonizm)
Dunkleosteus, usunąłem Twój ostatni post. Forum nie jest miejscem na reklamę chyba, ze uzgodnisz to z działem reklamy portalu. Jeśli się to powtórzy będzie ban stały.

_________________
ksiądz


Pn maja 16, 2022 7:06
Zobacz profil
Post Re: Kreacjonizm (i tylko kreacjonizm)
Wybawiony napisał(a):
Dunkleosteus napisał(a):
Kreacjonizm będzie co najwyżej jedną z bajek w zbiorze Braci Grimm albo Andersena.

Niech trolle się douczą, że wymienieni autorzy pisali baśnie.„Baśń o ewolucji" mogłaby być jedną z nich :)


Baśń jest bajką magiczną (źródło: Wikipedia). Każda baśń jest więc bajką, czyli Andersen i Grimm'owie pisali bajki.


Pn maja 16, 2022 13:41

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Kreacjonizm (i tylko kreacjonizm)
Dunkleosteus napisał(a):

Baśń jest bajką magiczną (źródło: Wikipedia). Każda baśń jest więc bajką, czyli Andersen i Grimm'owie pisali bajki.

Bajka jest utworem wierszowanym, natomiast baśń należy do epiki, stąd nie może należeć do zbioru bajek. Ale jakie to w końcu ma znaczenie w kontekście prawdziwości kreacjonizmu bądź ewolucji?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pn maja 16, 2022 16:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Kreacjonizm (i tylko kreacjonizm)
Andersen by się nie zgodził. To co pisał to eventyr.
Moim zdaniem kawał dobrej ale trudnej literatury. Facet był nieszczęsliwy i zaburzony, ale genialny. Chyba nie śmiał pisać tego co myśli, więc parafrazując Lema prawdy zbyt gorzkie dla niepoznaki między bajki wkładał.


Wt maja 24, 2022 19:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Kreacjonizm (i tylko kreacjonizm)
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
taryjel, dlaczego założyłeś, że kreacjonizm zajmuje się nauką?
To kreacjoniści twierdzą, że kreacjonizm zajmuje się nauką. Ja zatem proszę ich, aby przedstawili dorobek tej dziedziny nauki. Co ta nauka przewiduje i jak wyjaśnia obserwacje. Niestety kreacjoniście nie potrafią czegoś takiego uczynić. Umieją tylko atakować Teorię Ewolucji, nie przedstawiając żadnej alternatywy.


Pn maja 30, 2022 8:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 261 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL